(ICO) Spectiv - platforma do streamingu VR 360º

sud
Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 541
Rejestracja: 11 czerwca 2017
Reputacja: 124
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

(ICO) Spectiv - platforma do streamingu VR 360º

Postautor: sud » sobota, 15 lipca 2017, 20:03

Ok, niewiele widzę tutaj tematów o nadchodzących ICO, ale postanowiłem się podzielić bo projekt wygląda na przyszłościowy. Spectiv ma zamiar stworzyć platformę video 360º w wirtualnej rzeczywiści, na której będą mogli zarabiać twórcy materiałów ale też widzowie, czyli takie połączenie Twitch / YouTube ze Steem'em. Aktualnie VR jeszcze jest w fazie wczesnego rozwoju, ale wybuch tego przemysłu jest nieunikniony - pytanie nie brzmi czy ale kiedy. Przewidywane jest osiągnięcie wielkości rynku około 40 miliardów dolarów w 2020 roku (3.7 miliarda $ w 2016) dla hardware'u i software'u razem.
Obrazek

Możliwości rozwoju VR na wielu polach są olbrzymie. Od medycyny (co już się dzieje) przez handel, gry komputerowe, nieruchomości, turystykę, wydarzenia sportowe, koncerty, rozrywkę aż po branżę porno. Także rynek w jaki celuje projekt jest bardzo rozwojowy i dodatkowo chyba nie mają na tym polu konkurencji (jeśli chodzi o ICO w krypto). Z drugiej strony adopcja wirtualnej rzeczywistości jest dosyć wolna, głównie dlatego, że na razie niewiele jest możliwości wykorzystania gogli VR. Spectiv chce to zmienić dając właśnie impuls do przyspieszenia dzięki dużej ilości streamów na żywo czy filmów. Dodatkowo materiały będzie można oglądać na dowolnym sprzęcie do VR (od cardboardów i gogli ze smartfonów aż do oculusa czy HTC Vive) ale też bez żadnego sprzętu na komputerze czy tablecie. W sumie taką platformę można by było zrobić zupełnie bez blockchaina, ale zespół zdecydował się na stworzenie waluty - tokenów Signal, które będą używane do generowania zainteresowania materiałami, dawania napiwków autorom treści czy kupowania materiałów premium.

Obrazek

Sprzedaż crowdsale rozpocznie się 14/08/2017 i potrwa do 04/09/2017 ALBO do osiągnięcia limitu.

Token ERC20 oparty o blockchain Ethereum SIG.

Liczba tokenów zależeć będzie od ilości zebranych funduszy - 60% stanowić będą tokeny sprzedane w czasie ICO.

Cena: $0.50 / SIG

Cel minium: 2 miliony $

Limit max: 40 milionów $

  Bonusy przy zebraniu:
 • $0 - $2 000 000 - 40%
 • $2 000 000 - $10 000 000 - 25%
 • $10 000 000 - $25 000 000 - 10%
 • $25 000 000 - $40 000 000 - bez bonusu

Zebrane fundusze będą zablokowane w depozycie na portfelu MultiSig i będą odblokowywane w 3 etapach po osiągnięciu założonych celów.

To chyba w skrócie wszystko co chciałem przekazać. Polecam przeczytać whitepaper (jest na bitcointalk, po polsku też). Chętnie przyjmę wszelką krytykę i uwagi o słabych punktach projektu.

Dla mnie możliwe słabe punkty to:
- limit 40 milionów $ wydaje się bardzo wysoki, ale jak się przyjrzeć to faktycznie w tej branży potrzebna będzie spora ilość pieniędzy na licencje do nadawania wydarzeń sportowych/rozrywkowych na żywo. Zresztą tu jest rozpiska na co pójdzie kasa w zależności od zebranej kwoty - http://imgur.com/a/Qo6Ur .
- przyciągnięcie widzów oraz twórców materiałów do platformy jest kluczowe, jeśli nie uda się napędzić dużej ilości użytkowników, to platforma może się nie rozwinąć.
- koszty hostingu platformy - potrzebny duży bandwidth i przestrzeń na materiały video.


Reszta linków:

https://www.spectivvr.com/

https://medium.com/spectiv-vr/spectiv-vr-streaming-attention-token-88fcc6fb5ad9

https://bitcointalk.org/index.php?topic=1975254 i polska wersja https://bitcointalk.org/index.php?topic=1984477

https://siliconangle.com/blog/2017/06/22/virtual-reality-startup-spectiv-announces-token-crowdsale-community-driven-content/

https://www.coinspeaker.com/2017/07/12/token-sale-revolutionary-virtual-reality-streaming-platform-supported-by-the-blockchain/

http://www.the-blockchain.com/2017/07/11/token-sale-revolutionary-virtual-reality-streaming-platform-supported-blockchain/

https://cointelegraph.com/ico-calendar/spectiv

http://www.cryptosmile.com/2017/07/all-you-need-to-know-about-spectiv.html

https://www.smithandcrown.com/icos/ - jeszcze bez raportu

https://icobazaar.com/spectiv

https://www.youtube.com/watch?v=fJePxHkgogI - wywiad z devami

https://www.youtube.com/watch?v=VhLlXfdbN3I - wywiad z CEO

Możliwy wygląd interfejsu:
Ostatnio zmieniony środa, 26 lipca 2017, 21:33 przez sud, łącznie zmieniany 2 razy.

sud
Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 541
Rejestracja: 11 czerwca 2017
Reputacja: 124
Reputacja postu: 
-1
Napiwki za post: 0 BTC

(ICO) Spectiv - platforma do streamingu VR 360º

Postautor: sud » poniedziałek, 17 lipca 2017, 17:27

Duże zmiany w projekcie, info poniżej.

sud
Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 541
Rejestracja: 11 czerwca 2017
Reputacja: 124
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

(ICO) Spectiv - platforma do streamingu VR 360º

Postautor: sud » wtorek, 8 sierpnia 2017, 21:33

KLUCZOWE OBWIESZCZENIE: PROSZĘ PRZECZYTAĆ CAŁY POST

Pierwszy Komunikat: nowa porządek chronologiczny

3 listopad: Uruchomienie prywatnej przedsprzedaży

8 grudzień: Start publicznej sprzedaży tokenów

Mieliśmy kilka dyskusji z naszą firmą krypto konsultingową, Sutton Stone, i opracowaliśmy nową chronologię, która da nam czas by przygotować się do sprzedaży crowdsale. Wspomnieliśmy wcześniej, że mieliśmy nadzieję na rozpoczęcie przedsprzedaży pod koniec września, ale nie będzie to możliwe. Musimy upewnić się, że wszystko jest odpowiednio zorganizowane i ma poprawną dokumentacje. Nasza nowa chronologia wygląda następująco:

Sierpień-połowa Września:
 • Przygotowanie legalnej struktury sprzedaży tokenów Spectiv oraz nowy protokół Tokenów Signal
 • Przygotowanie niezbędnej dokumentacji: whitepaper, protokół tokenów, ogólny zarys biznesu, KYC (weryfikacja użytkownika), AML (przeciw praniu brudnych pieniędzy), itp.
 • Kontynuacja rozwoju platformy Spectiv dla wersji demo i alfa

Wrzesień-Październik:
 • Złożenie wniosku o regulację sprzedaży tokenów na Mauritiusie (Ethereum blockchain Hub)
  Dowiedz się więcej o tym co robi Mauritius tutaj: https://www.coindesk.com/mauritius-the- ... chain-hub/
 • Praca nad pozyskiwaniem partnerstw z podobnymi firmami w krypto i VR
 • Ponowne uruchomienie kampanii nagród
 • Kontynuacja rozwoju na platformą Spectiv Alfa

Listopad-Grudzień
 • Przedsprzedaż Tokenów oraz sprzedaż crowdsale
 • Ewentualne wydanie wersji Spectiv Alfa

Proszę pamiętajcie, że taka kolejność jest wymagana aby nasza sprzedaż crowdsale była legalna w każdym możliwym aspekcie. Pracujemy najszybciej jak możemy aby rozpocząć sprzedaż tokenów kiedy tylko będzie to możliwe, ale nie poświęcimy legalności na rzecz szybszego startu. Mamy nadzieję, że to zapewnia zainteresowanych uczestników jak poważnie traktujemy sprzedaż tokenów!

Drugi Komunikat: Demo Spectiv

Pod koniec tego tygodnia uruchamiamy publiczne demo platformy. Demo pozwoli użytkownikom oglądać filmy 360 od naszych współpracujących twórców treści, współdziałać z interfejsem Spectiv video oraz cieszyć się mobilnym VR za pomocą zestawu headset.

Rozpoczniemy prace nad wersją Alfa w następnym tygodniu i spodziewamy się około 2-3 miesięcy prac developerskich zanim zostanie ona wydana. Platforma alfa umożliwi wszystkim użytkownikom tworzenie na kont, twórcom na przesyłanie filmów a opiekunom treści na dzielenie się materiałami. System tokenów nie będzie zintegrowany w alfie dopóki tokeny nie zostaną wydane w czasie sprzedaży crowdsale.

Trzeci Komunikat: Protokół Tokenów Signal

Po konsultacjach z Sutton Stone, dokonaliśmy oceny obecneto systemu tokenów i dokonamy znaczących zmian. Największą zmianą jest konsolidacja naszego podwójnego systemu Tokenów Spec i Signal w system jednego tokena Signal. Tokeny Signal będzie służył nie tylko do dzielenia się treściami przez opiekunów, ale będzie teraz działać jako wewnętrzna waluta platformy. Dokonujemy tej zmiany aby bardziej uprawomocnić nasz protokół tokena i potencjalnie otworzyć go do użytku na innych platformach mediów. Obecnie pracujemy nad stworzeniem infrastruktury tokena, który będzie mógł być bezproblemowo używany na takich platformach jak YouTube czy Twitch. Pracujemy nad zrewolucjonizowaniem sposobu w jaki rynki uwagi mediów współdziałają ze swoimi użytkownikami.

Ta aktualizacja naszego systemu tokenów powinna napawać pewnością wszystkich zainteresowanych sprzedażą crowdsale Tokenów Signal, ponieważ dodaje nową warstwę zasadności i wartości naszego protokołu tokenów. System tokenów nad którym pracujemy, będzie miał olbrzymie możliwości w przyszłości a platforma Spectiv będzie pierwszym przypadkiem użycia, aby zademonstrować jego wartość.

Czwarty Komunikat: Skutki dla Kampanii Nagród

Ostatecznie postanowiliśmy przesunąć naszą publiczną sprzedaż tokenów na 8 grudnia w celu uzyskania najlepszego możliwego protokołu tokenów oraz aby poradzić sobie z prawną stroną struktury naszej sprzedaży. Z powodu tego opóźnienia, zatrzymujemy Kampanię Nagród do 20 października.

Od teraz do 20 października, każdy uczestnik kampanii podpisu może spokojnie zmienić swoją sygnaturę na inną kampanię. Kiedy ponownie ruszymy 20 października, będzie można znów dołączyć do kampanii podpisu, w dowolnym czasie między 20 października a końcem kampanii po zakończeniu sprzedaży tokenów.

Wszystkie stawki, które zostały dotychczas zdobyte przez uczestników są nadal ważne i będą liczony na końcu kampanii w grudniu. Uczestnicy Kampanii Nagród nadal muszą przestrzegać zasad wynagradzania, kampanii w których uczestniczą, jak na przykład co najmniej 50 postów do końca, dla kampanii podpisu.

Jak wspomnieliśmy wcześniej, zwiększamy pulę nagród, ale zdecydowaliśmy się na zwiększenie jej doz 2% do 3%. Podjęliśmy taką decyzję, ponieważ chociaż kampania będzie długa, skracamy jej czas zawieszając ją na następne 2 miesiące. Nadal chcemy nagradzać naszych lojalnych uczestników, dlatego zdecydowaliśmy się na zwiększenie puli nagród!

Dziękujemy wszystkim za całą dotychczasową pracę, a jednym z naszych najważniejszych celów jest nagrodzenie was wszystkich! Zaczynając od tego tygodnia, stawki nie będą naliczana za żadną z kampanii nagród aż do ich wznowienia 20 października. Nadal możecie zachować swój podpis, być aktywnymi na Twitterze i Facebooku oraz publikować artykuły! Pozostańcie z nami aby nie ominąć kolejnych informacji o Spectiv oraz sprzedaży crowdsale tokenów Signal.


Oryginalny post: https://bitcointalk.org/index.php?topic ... sg20704032

Wróć do „Pozostałe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: klopi90 i 10 gości