Piekarnik z koparek :(

Rozmowny
Posty: 73
Rejestracja: 20 maja 2013
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Piekarnik z koparek :(

Postautor: stimax » środa, 26 czerwca 2013, 01:29

@UP
Moj błąd podane było m3/h :) Wiec zgadzam sie z toba, ze to nie mozliwe przy normalnych gabarytach :)

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2129
Rejestracja: 24 sierpnia 2011
Reputacja: 392
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Piekarnik z koparek :(

Postautor: slasta » środa, 26 czerwca 2013, 10:19

900m3/h ?? a nie 90m3/h !? 900m3/h to nadal wartość mało realna. Sam używam 200m3/h i dmuchają dość mocno, a mocniejszych to chyb nawet nie widziałem.

Gaduła
Posty: 330
Rejestracja: 13 kwietnia 2013
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Piekarnik z koparek :(

Postautor: arturs » środa, 26 czerwca 2013, 11:12

u nas na biurku stoi 450 m3 /h (słownie czterysta pięćdziesiąt metrów sześciennych na godzinę) i z Damianam chłodziliśmy nim blejda kupionego od Ciebie zanim obudowę zrobiliśmy..
tyle że to już wentylator do wentylacji mechanicznej EBM R2G175 - wymaga kanału dolotowego i wylotowego ale moc ma niezłą.. sam wentyl na full puszczony bierze 30W ale jeden taki wystarczyłby na całą szafę blejdów ;)

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2129
Rejestracja: 24 sierpnia 2011
Reputacja: 392
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Piekarnik z koparek :(

Postautor: slasta » środa, 26 czerwca 2013, 13:01

wkradła się mała nieścisłość, ja mówię o wentylu 12cm zasilanym 12V z płyty(patrz link który dałem) i będący wielokrotnie tańszy, a nie biurkowym czy wolno stojący 40cm czy większy i zasilany z gniazdka230V

Rozmowny
Posty: 73
Rejestracja: 20 maja 2013
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Piekarnik z koparek :(

Postautor: stimax » środa, 26 czerwca 2013, 16:17

@UP jak chcesz wentylem na 12V wyciągnąć cieple powietrze i wypchac przez rure np. o dlugosci 2m? :) To nie realne, napisałem iż chodziło mi o wentylator kanałowy czyli np.: http://allegro.pl/wentylator-kanalowy-d ... 92685.html

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2129
Rejestracja: 24 sierpnia 2011
Reputacja: 392
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Piekarnik z koparek :(

Postautor: slasta » czwartek, 27 czerwca 2013, 08:05

A dlaczego taki wentyl miał by nie dać sobie rady z wyciągnięciem powietrza przez rurę 2m? Jeśli przymocujesz go szczelnie do rury to będzie się w niej wytwarzało podciśnienie i będą ciągnąć bez problemu, a 4-5 takich wentyli będzie sporo tańsze a tak samo wydajne, jak ten twój jeden co podałeś.
Ale wydaje mi się że idziesz trochę w złym kierunku. Bo u ciebie nie jest problemem odciągnięcie ciepła z kart tylko z ogólną ilością ciepła jaką wytwarzają karty i która kumuluje się w pomieszczenie. Klima o mocy 4kV jest stanowczo za słaba aby to schłodzić.
IMO zamiast bawić się w jakieś wynalazki w postaci tych wentyli tunelowych, lepiej dać porządny wentyl ścienny , który jest dużo bardziej wydajny i który będzie wyciągał gorące powietrze z pomieszczenia. W podobnej cenie masz chociażby taki, który jest przeszło 5x bardziej wydajny, ale są i mocniejsze. Do tego zawsze możesz dać jeszcze wspomnianą rurę która będzie zasysała powietrze znad samych koparek. Przy takiej instalacji to pewnie nawet ta klima nie będzie ci potrzebna, no chyba że okno masz od zachodu i pomieszczenie mocno się nagrzewa w upalne dni.

Rozmowny
Posty: 73
Rejestracja: 20 maja 2013
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Piekarnik z koparek :(

Postautor: stimax » czwartek, 27 czerwca 2013, 15:28

@UP
Po czesci masz racje, ale robiac zamknięta obudowe wyciagając odrazu powietrze cieple za "okno" w pomieszczeniu nie zostaje praktycznie nic.

Rozmowny
Posty: 54
Rejestracja: 29 kwietnia 2013
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Poznań

Re: Piekarnik z koparek :(

Postautor: mr. fix it » czwartek, 27 czerwca 2013, 16:51

Tak tak.. powstanie próżnia, karty wybuchną, a jak wejdziesz do środka to mózg Ci wyssa przez dziurki w nosie :mrgreen: :lol:

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2129
Rejestracja: 24 sierpnia 2011
Reputacja: 392
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Piekarnik z koparek :(

Postautor: slasta » czwartek, 27 czerwca 2013, 17:30

stimax pisze:@UP
Po czesci masz racje, ale robiac zamknięta obudowe wyciagając odrazu powietrze cieple za "okno" w pomieszczeniu nie zostaje praktycznie nic.
Tylko że zapominasz że obudowa też ci się nagrzewa i też oddaje ciepło, więc jak w pomieszczeniu nie będzie wentylacji to nadal będzie się tam robił piekarnik tylko wolniej.
Poza tym po co pakować karty do obudowy, obudowę do której wsadzisz 4 karty 2-slotowe nie łatwo znaleźć a jak już są to są drogie, więc to dodatkowe koszta.

Początkujący
Posty: 24
Rejestracja: 23 czerwca 2013
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Piekarnik z koparek :(

Postautor: Street » czwartek, 27 czerwca 2013, 17:38

mr. fix it pisze:Tak tak.. powstanie próżnia, karty wybuchną, a jak wejdziesz do środka to mózg Ci wyssa przez dziurki w nosie :mrgreen: :lol:
Padłem xD

Wróć do „Mining”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość