Polski pool LTC

Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 15 kwietnia 2013
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Polski pool LTC

Postautor: PolskiPoolLTC » poniedziałek, 15 kwietnia 2013, 20:57

Witam,

Mam w planach założenie polskiej kopalni. Na początek chciałbym zachęcić minerów niskim podatkiem 1% w systemie PPLNS tak abyśmy mogli zgromadzić środki na zakup i utrzymanie profesjonalnego serwera i uzupełnienie środków kopalni aby móc następnie przejść na tryb SMPPS (tak jak w Polmine.pl). Prosiłbym o pomoc szczególnie górników którzy mają dobry sprzęt tak aby kopalnia mogła prędko wydobywać bloki na początku żeby użytkownicy nie zniechęcali się chwiejnością zarobków. Czy ktoś się pisze na taką inicjatywę?

pm7
Weteran
Posty: 7893
Rejestracja: 20 maja 2012
Reputacja: 969
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Polski pool LTC

Postautor: pm7 » wtorek, 16 kwietnia 2013, 11:49

Większość chyba kopiących Litecoina kopie na p2pool. Dlaczego mieliby przejść na kopalnię z podatkiem?

Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 15 kwietnia 2013
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Polski pool LTC

Postautor: PolskiPoolLTC » wtorek, 16 kwietnia 2013, 18:07

Zgadzam się, że dla górników z mocnym rigiem i kopiących 24/7 P2Pool jest opłacalniejszy. Natomiast są też górnicy 'pracujący dorywczo'. Mowa tu o tych, którzy mają jedną kartą graficzną, nie kopią też 24/7 ponieważ korzystają też czasami normalnie ze swoich komputerów. Dla nich system PPS jest lepszy, gdyż dostaną nagrodę za to co przerobią.

Póki co większość nie kopie na p2pool tylko na innych poolach.
Obecne statystyki:

Kod: Zaznacz cały

Network Hash Rate 11.635 Gh/s 
Coinotron 2.139 Gh/s
Notroll.in 1.996 Gh/s
Give me LTC 1.881 Gh/s
Litecoinpool 1.509 Gh/s
P2Pool 0.417 Gh/s
Litecoin potrzebuje też infrastruktury aby się rozwijać. Przy obecnym kursie i trudności obecna infrastruktura kopalniana zdecydowanie wystarcza. Jednak przy wzroście ilości minerów będziemy potrzebowali aby obecne poole ulepszyły swoje serwery albo żeby powstała większa ilość kopalni. Oczywiście drugi wariant jest lepszy, ponieważ czym bardziej górnicy są rozproszeni po różnych kopalniach tym bardziej bezpieczna sieć LTC gdyż wykonanie ataku 51% jest praktycznie niemożliwe. Wystarczy spojrzeć na sytuację obecnego BTC Guild. Za duża moc obliczeniowa w obrębie tej kopalni.

Kopalnia to oprócz funkcji wydobywczej pewnego rodzaju społeczność. Nie wykluczam możliwości założenia forum dyskusyjnego.

Weteran
Posty: 4337
Rejestracja: 29 czerwca 2011
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Polski pool LTC

Postautor: lenny » środa, 17 kwietnia 2013, 02:46

To forum Ci nie wystarcza?
Taki Coinotron ma dwa wątki - jeden tutaj, drugi na Bitcointalk. I jest największym poolem LTC i działa świetnie. Nie wiem, po co kolejne forum dyskusyjne dla kolejnego poola.

Początkujący
Posty: 26
Rejestracja: 10 września 2011
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Polski pool LTC

Postautor: muchoza » środa, 17 kwietnia 2013, 04:15

Nie przejmuj się lennym, wykorzystuje pozycje administratora do nachalnego promowania swojego subpola pola p2pool , albo coinotrona. Wredny typ w sumie na dodatek obraża użytkowników. Jeśli chcesz zrobić poola to działaj ! Jeśli chcesz zrobić forum to je zrób, na pewno nie ma co się przejmować ludźmi którzy próbują blokować ciekawe inicjatywy. Jak chcesz to mogę ci pomóc z wszystkim. daj info na PM to się dogadamy. Znam też trochę ciekawych ludzi którzy mogą pomóc w promocji i znalezieniu użytkowników na ltc poola.

Weteran
Posty: 4337
Rejestracja: 29 czerwca 2011
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Polski pool LTC

Postautor: lenny » środa, 17 kwietnia 2013, 10:53

Nie jestem administratorem.
Po raz kolejny mnie atakujesz bez potrzeby, dałbyś już sobie spokój.
Nie używam coinotrona ani go nie promuję, po co?
Mamy fajne fora - Bitcointalk, Polmine, Bitcoin.pl. Każdego z nich używam i jest OK. Jak nowa osoba chce wyskoczyć z nowym projektem i nowym forum, to proszę bardzo, nikt nie broni, ja wyraziłem swoją opinię, chyba mam prawo, tak jak każdy inny.
Jak chcesz to mogę ci pomóc z wszystkim.
To zrób coś dla Bitcoina, pokaż co potrafisz, a nie tylko plujesz na forum.

Bardzo Zły Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 14388
Rejestracja: 16 kwietnia 2012
Reputacja: 2662
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Polska/Wwa/GW

Re: Polski pool LTC

Postautor: rav3n_pl » środa, 17 kwietnia 2013, 11:04

muchoza pisze:... do nachalnego promowania swojego subpola pola p2pool ...
Taak... każdy promuje swojego "subpoola p2pool" lmao.
Może kolego zamuszony zaczął od poczytania o technologii która ma sporą szansę zastąpić solo mining i zostać WBUDOWANA w klienta bitcoin?

A wracając do tematu: startuj :) Im więcej pooli do wyboru tym lepiej.
Polecam lekturę NPW https://bitcointalk.org/index.php?topic=66026.0
Piffko: PLC/BTC 1Rav3nkMayCijuhzcYemMiPYsvcaiwHni
BIP39 Mnemonic z talii kart
Bitcoin Core 0.26.1
Linki do YT, TT, LI i reszty

Weteran
Posty: 4337
Rejestracja: 29 czerwca 2011
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Polski pool LTC

Postautor: lenny » środa, 17 kwietnia 2013, 11:19

rgmbr pisze:
muchoza pisze: ble ble ble ...
Informacja dla wszystkich którym nie chce się przeglądać wątku.

1. Nie odpowiadam muchozie ponieważ został rozpoznany jako troll. Ma 13 wpisów na forum. Wszystkie na wątku o Coinotronie. Wszystkie mają na celu zniechęcić użytkowników do korzystania z naszej kopalni.
2. Nie zgłaszam tego przypadku do moderatora ponieważ jest to troll spokojny - mało wulgaryzmów, brak gróźb.
3. Jeżeli rozpoczynacie dyskusję z muchozą, to robicie to na własną odpowiedzialność :)
Haha, widać nie ja jeden wywęszyłem tu trolla :)

fsm
Rozmowny
Posty: 100
Rejestracja: 25 grudnia 2011
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Polski pool LTC

Postautor: fsm » środa, 17 kwietnia 2013, 13:41

Popieram, nowe rzeczy, jak ma powstać coś polskiego to jestem za tym, i jak trzeba to chętnie będę to wspomagał (o ile moje umiejętności się do czegoś przydadzą) .

Lenny nie marudź i nie zniechęcaj. Im więcej krajowych pomysłów tym lepiej może któryś się przebije ! Albo wymyśli coś ciekawego.

Wszyscy powinni wspierać polskie projekty, a nie walczyć i przysłowiową szpilę w plecy wpijać dla własnej satysfakcji. Nawet jak coś komuś nie wychodzi to trzeba pomagać, to naprawić, albo rozwinąć .

p2pool to fajny projekt, ale NIE JEST POLSKI, niby jest rozproszony, ale tak na prawdę wszystko zależy od jednego centralnej grupy programistów, którzy jak coś spieprzą, to wszystkich to dotknie. Zresztą kurna, czy w każdym wątku na dowolny temat musi być o p2pool ? :) aż boje się otwierać lodówkę ...

Dlatego najlepszym rozwiązaniem jest wiele małych pooli , a nie kilka wielkich, na których wszyscy siedzą i prowadzą między sobą wojny na forach który jest lepszy.

Bardzo Zły Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 14388
Rejestracja: 16 kwietnia 2012
Reputacja: 2662
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Polska/Wwa/GW

Re: Polski pool LTC

Postautor: rav3n_pl » środa, 17 kwietnia 2013, 13:58

Widać nie qmasz idei działania bitcoina i pochodnej czyli P2pool.
NIC nie zależy od "programisty".
Jeżeli programista zmieni kod tak, że WIĘKSZOŚĆ KOPACZY (51% mocy sieci) nie poprze tej zmiany - ta zmiana NIE NASTĄPI.
Była dopiero co taka sytuacja w sieci TRC gdzie cześć kopaczy nie chciała zmiany algorytmu (bo na błędzie wykopali sporo waluty) i uparcie kopała forka. Większość była jednak rozsądna i fork przepadł.
Podobnie w p2pool. Jeżeli większość kopaczy danej waluty nie zrobi upgrade, to stary algorytm zostanie.
A że nie jest polski... trudno!
Piffko: PLC/BTC 1Rav3nkMayCijuhzcYemMiPYsvcaiwHni
BIP39 Mnemonic z talii kart
Bitcoin Core 0.26.1
Linki do YT, TT, LI i reszty

pm7
Weteran
Posty: 7893
Rejestracja: 20 maja 2012
Reputacja: 969
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Polski pool LTC

Postautor: pm7 » środa, 17 kwietnia 2013, 14:47

Zrób PolishCoina. Polskie, ciekawe, mooże się przebije.

A tak poważnie, kraj pochodzenia technologii nie ma żadnego znaczenia.
Zresztą, skąd wiesz, że Bitcoin nie został stworzony przez Polaka w Polsce, który nie skłamał dla bezpieczeństwa, że jest Japończykiem?
No i jak rav3n napisał - p2pool jest rozproszony, a nie "niby". Większość wygrywa, demokracja. Jak w Bitcoinie.
Zresztą, akurat w przypadku p2pool jeżeli programiści coś zmienią i podzielimy się, mniejszość dalej będzie kopać. Rzadziej blok się pojawi, ale będą pozostali będą mieli proporcjonalnie większe udziały w każdym bloku.

Bardzo Zły Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 14388
Rejestracja: 16 kwietnia 2012
Reputacja: 2662
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Polska/Wwa/GW

Re: Polski pool LTC

Postautor: rav3n_pl » środa, 17 kwietnia 2013, 14:50

Dokładnie, w cale się bym nie zdziwił gdyby "stare" wersje P2pool nadal były aktywne :)
Piffko: PLC/BTC 1Rav3nkMayCijuhzcYemMiPYsvcaiwHni
BIP39 Mnemonic z talii kart
Bitcoin Core 0.26.1
Linki do YT, TT, LI i reszty

fsm
Rozmowny
Posty: 100
Rejestracja: 25 grudnia 2011
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Polski pool LTC

Postautor: fsm » środa, 17 kwietnia 2013, 15:03

Podstawa to rzeczywista różnorodność także technologiczna ,

Nie ma jednego dobrego rozwiązania. p2pool też zaliczył kilka bugów łączeni z takim który przez kilka miesięcy powodował pecha czyli straty . Dlatego lepiej jak jest kilka rozwiązań, niż tylko jedno "słuszne" .

A teraz trochę sarkazmu:

Macie racje nie ma znaczenia czy coś jest polskie, nic nie róbmy, amerykanie to i tak zrobią lepiej, albo Chińczycy, nie ma sensu nic w Polsce robić, bo i po co ? nie ma sensu nawet próbować. inni zrobią to lepiej, zawsze będziemy petentami i klientami, wielkich biznesów i serwisów które zrobią w stanach.

My być tylko czarni murzyni i się cieszyć jak ktoś zrobi lepiej zagranicą, z chęcią oddamy wszystko co naszę, za granicę, a najlepiej to od razu wyjechać. Ostatni gasi światło.

koniec sarkazmu .

to ja się pytam po co jest to forum ? nie wystarczyło siedzieć na bitcointalk.org ? był by polski wątek i jak mniemam, niektórym by to wystarczyło ? na szczęście nie wszyscy tak myślą, i kilka projektów w kraju mimo wszystko powstało/powstaje ?

dlatego tez myslę ,że jednak warto przynajmniej spróbować wystartować nową kopalnie LTC , może chwyci ? i zadziała lepiej ?

Weteran
Posty: 4337
Rejestracja: 29 czerwca 2011
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Polski pool LTC

Postautor: lenny » środa, 17 kwietnia 2013, 15:22

IMHO najpierw działamy potem gadamy o pierdołach. Kopalnia jeszcze nie powstała a już gadanina się przeciąga :D Moim zdaniem autor tematu powinien postawić tą kopalnię, a sam będę zachęcał do jej używania i pomagał! I na pewno się ludzie znajdą, żeby tam maszyny podłączyć :)

Dyskutant
Awatar użytkownika
Posty: 243
Rejestracja: 4 kwietnia 2013
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Polski pool LTC

Postautor: RussianYeti » czwartek, 18 kwietnia 2013, 10:33

Inną zaletą zwykłych pooli jest ich prostota, czyt. łatwość obsługi. Dlatego większość nowicjuszy je wybiera. Rejestracja, ściągniecie i konfiguracja guiminera. Wpisujesz w zasadzie hosta, username+pw i zaczynasz kopać :) Z p2pool jest trochę zabawy. Sam zresztą zaczynałem od coinotrona. Obecnie kopie na p2pool (podziękowania dla Rav3na za pomoc :))

Wróć do „Mining”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości