Ltc asic na obecną chwilę

Rozmowny
Posty: 104
Rejestracja: 6 stycznia 2012
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Ltc asic na obecną chwilę

Postautor: Pawelek94 » sobota, 6 grudnia 2014, 06:42

Hej, od dawien dawna siedze w btc. Jednak kiedyś wyprzedałem wszystkie stwoje zapasy, teraz bawię się jakimiś drobnymi. Ale do sedna. Jak ma się sprawa kopania ltc. Zależy mi na asic. Jest jakiś opłacalny sposób kopania ltc? Czy dalej najbardziej opłacalne jest kopanie btc asic-em i wymienianie na pniu na ltc?

Weteran
Posty: 4337
Rejestracja: 29 czerwca 2011
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Ltc asic na obecną chwilę

Postautor: lenny » sobota, 6 grudnia 2014, 07:02

Kopanie Litecoin i innych walut scrypt na dzień dzisiejszy nie jest opłacalne, przy płaceniu za prąd.

Do Litecoin i walut scrypt powstały chipy ASIC, sam mam nawet takie urządzonko-zabaweczkę w domu, 1.3 MH/s (tyle co bardzo dobra karta graficzna uciągała kiedyś), pobiera 40W prądu, ukopuje tyle co nic (parę dolarów na miesiąc może), nawet na prąd się nie zwróci.

Możesz takie urządzonko kupić sobie dla zabawy, albo jak masz darmowy prąd - ale nawet wtedy musisz dobrze skalkulować, czy kiedykolwiek Ci się zwróci cena samego urządzenia.
Czy dalej najbardziej opłacalne jest kopanie btc asic-em i wymienianie na pniu na ltc?
A po co miałbyś to robić? Aby zmierzyć opłacalność kopania twojego urządzenia, liczysz ile BTC Ci ukopało i ile prądu zeżarło i czy Ci się to nadal opłaca przy wymianie tych BTC na fiaty (aby zapłacić za ten prąd).
Wymiana ukopanych BTC na LTC to jest niezwiązana całkowicie z kopaniem BTC inwestycja i jej opłacalność powinieneś liczyć osobno.

Rozmowny
Posty: 104
Rejestracja: 6 stycznia 2012
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Ltc asic na obecną chwilę

Postautor: Pawelek94 » sobota, 6 grudnia 2014, 07:28

Cześć Sprawa wygląda następująco. Z gniazdka mogę pociągnąć około 700w. Dlaczego pomińmy. Prąd za free. Obecnie mam antyminera s1. Niby 180gh/s ale urządzonko kupiłem za cene 175zł. Miesięcznie ukopie coś koło 0,07btc. Wymieniając na pniu można kupić około 7 ltc. Kopiąc np grafiką 5870 wydajność to ok 300 kh/s miesięczine wykopie 0,17 ltc.

Weteran
Posty: 4337
Rejestracja: 29 czerwca 2011
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Ltc asic na obecną chwilę

Postautor: lenny » sobota, 6 grudnia 2014, 07:41

Lepiej w takim razie kup drugiego Antminera S1 lub S3 najlepiej. Tak, aby wysycić te twoje źródełko 700W.

Wróć do „Mining”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości