GPU Radeon R9 295X2 - próba konfiguracji

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 2
Rejestracja: 19 czerwca 2014
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

GPU Radeon R9 295X2 - próba konfiguracji

Postautor: Inka Siedzikówna » wtorek, 1 lipca 2014, 02:05

Jestem tu nowa więc witam wszystkich i pozdrawiam :!:
Mój R9 295 X2 przez znaczną część doby stoi bezczynnie. W międzyczasie zainteresowałam się tematem kryptowalut opartych na "scrypt".
Miałam w planach przetestować ile faktycznie da się wycisnąć z tego GPU. Nie sądziłam, że polegnę już na starcie :/

Mój zestaw:
System: Windows 7 (64bit)
CPU: i7-4770K
GPU: Radeon R9 295 X2 (Catalyst 14.4)

Cgminera 3.7.2 ściągnęłam ze skydrive'a użytkownika rav3n_pl i zgodnie z jego zaleceniami ("Kopanie na GPU - szybkie FAQ") zainstalowałam najnowsze sterowniki GPU.
Na litecointalk.org przeczytałam, że oprócz odpowiednich sterowników konieczne jest zainstalowanie
AMD-APP-SDK-v2.9.233.143-Windows-64. Tak też zrobiłam.

Próbowałam uruchomić zarówno z wiersza poleceń, z pliku .bat jak też przez edytowany skrót.
Za każdym razem zwraca mi komunikat:
"Failed to resolve <?wrong URL> ..."

Obrazek

Tutaj
upewniłam się, że komunikat oznacza błędnie wpisany adres URL pool'a.
Ale np mój ASIC (Antminer S1) podłączony do tego samego routera działa bez zarzutu kopiąc BTC na ghash.io -
(Tak... wiem, że tam się już nie kopie, dowiedziałam się dopiero na tym forum. Przeniosę się ze wszystkim na polmine i P2pool zaraz jak dam radę to wszystko uruchomić)
Wprowadziłam adres, na którym kopie "mrówka" by zobaczyć czy cgminer na GPU będzie kopać BTC.
Pojawia się ten sam błąd.
Myśląc, że to wina kopalni założyłam konto na polmine.pl i utworzyłam próbnego kopacza.
-To samo.
Na końcu z ciekawości podałam fikcyjną nazwę użytkownika (nieistniejącego)
-Identyczny komunikat.

W międzyczasie eksperymentowałam z różnymi parametrami dla R9 290. System widzi R9 295X2 jako dwie 290- myślałam, że skorzystam z doświadczenia użytkowników tych kart. Niestety przeliczyłam się.

Ufff...
Zwykle sama(+ google) radzę sobie z takimi problemami ale po tygodniu wieczornych zmagań odpadłam :(
Zupełnie nie wiem co robić :cry:
W miarę możliwości proszę o jakąś wskazówkę (i wyrozumiałość..w porównaniu do ASIC nie mam żadnego doświadczenia z cgminerem, scrypt i kopaniem na GPU)
To mój pierwszy post tutaj. Przepraszam jeśli nie trafiłam we właściwy dział.

pozdrawiam wszystkich
Inka

PS
tematy pokrewne z tego forum, np :
https://forum.bitcoin.pl/przeczytaj-zan ... -t728.html
https://forum.bitcoin.pl/post103807.html#p103807
https://forum.bitcoin.pl/problemy-z-cgm ... 12039.html
niewiele mi pomogły.

Weteran
Posty: 1801
Rejestracja: 20 maja 2013
Reputacja: 251
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: GPU Radeon R9 295X2 - próba konfiguracji

Postautor: topnetdeal » wtorek, 1 lipca 2014, 02:44

Witaj, tak Twoja karta to dwurdzeniowy R9 290X, więc jest rozpoznawany jako dwie karty w systemie i wszelkie ustawienia dla takich kart będą odpowiednie również dla Twojego "potwora". Wracając do problemu, to komunikat sugeruje, że coś (prawdopodobnie antywirus, albo zapora systemowa, lub firewall sprzętowy routera) blokuje Ci dostęp do interpretera adresów internetowych, a dokładnie nie przepuszcza Cię przez prawidłowe serwery DNS. Sprawdź ustawienia wszelkiego rodzaju zabezpieczeń w systemie i routerze, dla przykładu w Comodo Internet Security wystarczy wyłączyć "Piaskownicę" by wyeliminować identyczny problem jak obecnie Twój.

EDIT: Dokładnie błąd polega na tym, że podając jakiś adres internetowy system musi "przepuścić" go przez serwery DNS by uzyskać (Resolve) odpowiadający mu adres IP i dopiero wtedy uzyskuje się połączenie z podanym adresem. Gdy dostęp do serwerów DNS jest blokowany połączenia nie uzyskasz, bo system nie może przyporządkować podanego adresu do prawidłowego adresu IP. Tutaj http://tracert.com/resolver.html możesz sprawdzić adres IP dowolnej strony internetowej, ltc.ghash.io to dokładnie 46.229.173.230, więc możesz jako adres w cgminerze wpisać stratum+tcp://46.229.173.230:3333.

Orator
Posty: 815
Rejestracja: 3 listopada 2013
Reputacja: 1
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: GPU Radeon R9 295X2 - próba konfiguracji

Postautor: kingscrown » wtorek, 1 lipca 2014, 04:47

Ja polecam sgminera i raczej nie scrypt ale x11, scrypt-n etc.

Bardzo Zły Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 14391
Rejestracja: 16 kwietnia 2012
Reputacja: 2662
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Polska/Wwa/GW

Re: GPU Radeon R9 295X2 - próba konfiguracji

Postautor: rav3n_pl » wtorek, 1 lipca 2014, 08:56

Komunikat z minera sugeruje złe dane poola.
No i NIE kopiemy na ghash.io...
Piffko: PLC/BTC 1Rav3nkMayCijuhzcYemMiPYsvcaiwHni
BIP39 Mnemonic z talii kart
Bitcoin Core 0.26.1
Linki do YT, TT, LI i reszty

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 2
Rejestracja: 19 czerwca 2014
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: GPU Radeon R9 295X2 - próba konfiguracji

Postautor: Inka Siedzikówna » środa, 2 lipca 2014, 00:57

Działa :!: Jejkuuuu... Wieeelkie dzięki topnetdeal!
Raczej nie dałabym rady sama tego rozgryźć ponieważ już wcześniej brałam pod uwagę problem z firewallem- po prostu go wyłączałam i to nic nie pomagało (Upewniłam siebie tylko, że nie to jest przyczyną). Małe szanse, że wróciłabym do tej kwestii ponownie w kontekście samej "piaskownicy". Pewnie pomęczyłabym się jeszcze z tydzień i... dała sobie spokój :)

Dziś już późno ale w tym tygodniu spróbuję ostrożnie dobrać jakieś rozsądne parametry. Na razie przy intensywności 13 mam temp. ok 63 stopnie C. Błędy nie wyskakują. Kopalnia pokazuje średnio w okolicach 982 Kh/s - 1Mh/s. W porywach nawet 1,2Mh/s.
Hmmm... pozytywnie jestem zaskoczona ciszą. Wcześniej GPU nie męczył się za bardzo (grałam troszeczkę w "Skyrim" i "Rise of Flight") Przy włączonym minerze spodziewałam się jakiegoś wycia (jak przed instalacją sterowników - wentylatory kręciły się wtedy z maksymalną prędkością).
Tymczasem przy kopaniu wszystko działa prawie tak samo cicho.
Za to jest cieplej :)

Będę wdzięczna za wszelkie uwagi i sugestie pomocne przy dobieraniu parametrów. Efekty postaram się opisać. Może wyjdzie z tego jakiś "gotowiec" dla R9 295X2. Jak sama zdążyłam się przekonać tematów związanych z kopaniem na tym GPU jest niestety jak na lekarstwo.

PS
@kingscrown - sgminera wypróbuję. Ale dlaczego akurat X11 i Scrypt-N ? Dlaczego nie LTC? Wciąż się uczę i każda porada jest dla mnie bardzo cenna.

pozdrawiam
Inka

Bardzo Zły Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 14391
Rejestracja: 16 kwietnia 2012
Reputacja: 2662
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Polska/Wwa/GW

Re: GPU Radeon R9 295X2 - próba konfiguracji

Postautor: rav3n_pl » środa, 2 lipca 2014, 01:04

LTC jest na SCRYPT a to się teraz kopie ASICami jak BTC.
Piffko: PLC/BTC 1Rav3nkMayCijuhzcYemMiPYsvcaiwHni
BIP39 Mnemonic z talii kart
Bitcoin Core 0.26.1
Linki do YT, TT, LI i reszty

Wróć do „Mining”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość