Dobór części pod koparkę

Początkujący
Posty: 37
Rejestracja: 25 stycznia 2014
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dobór części pod koparkę

Postautor: rbstvxz » piątek, 7 lutego 2014, 18:39

RussianYeti pisze:
rbstvxz pisze:Witajcie!

Chciałbym złożyć koparkę z 6-ciu kart R280x.
Co byście polecili:

1- którą obudowę z allegro
2- który procek, jaki RAM do płyty Asrock H81 PRO BTC
3- które risery
4- jaki OS/czy win8.1 może byc?
5- jakie zasilacze
6- czym połączyć zasilacze? add2psu czy przejściówka Darmacza?
7- czym/jak to najlepiej chłodzić?

Podobnych tematów jest masa i to na pierwszej stronie w tym samym dziale. Wystarczyło poświęcić 5min. na uzyskanie odp. Niestety Tobie się nie chciało. Dlaczego my mamy robić to za Ciebie?

Indeks witryny » Alternatywne kryptowaluty » LiteCoin » Mining /// Indeks witryny » Bitcoin » Generowanie monet » Sprzęt (hardware) do miningu

W Twoim przypadku może lepiej będzie jak zlecisz komuś budowę koparki w dziale ogłoszenia. Skoro nie chce się czytać za wiedzę trzeba płacić.
dziękuję

Wygadany
Posty: 649
Rejestracja: 10 kwietnia 2013
Reputacja: 53
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dobór części pod koparkę

Postautor: bartek6949 » sobota, 8 lutego 2014, 00:59

Ja bym teraz nie inwestował w koparkę sam trochę żałują bo jak chcesz kopać to musisz założyć, że kurs wzrośnie bo jeżeli nie wzrośnie to stały przyrost kopaczy spowoduje spadek opłacalności i nie zwróci ci się sprzęt. Oczywiście zawsze można sprzedać sprzęt, ale jeżeli nagle przestanie opłacać sie kopać, a o to wcale nie tak trudno to duża część osób będzie chciała sprzedać karty a wtedy będzie ich zbyt dużo na raz jak na zapotrzebowanie i ludzie nie chętnie kupują karty po miningu do zwykłych celów. Na dzień dzisiejszy to zwrot koparki to około 6-7 miesiecy. Ja bym sie dobrze zastanowił. Wystarczy popatrzeć, że ceny kart już spadają i są o 100-150 zł tańsze niż pół miesiąca temu i co najważniejsze są dostępne od ręki.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2438
Rejestracja: 27 listopada 2013
Reputacja: 42
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Katowice

Re: Dobór części pod koparkę

Postautor: majkel_94 » sobota, 8 lutego 2014, 11:25

Na prawdę sądzisz, że połowa polskich kart jest w rękach kopaczy? I że to nagle z dnia na dzień przestanie byś opłacalne i że będzie wielki wysyp kart na allegro? :P

Weteran
Posty: 3643
Rejestracja: 8 listopada 2013
Reputacja: 869
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dobór części pod koparkę

Postautor: bl4ck » sobota, 8 lutego 2014, 11:29

Ha ha ha tak samo mówili jak mining BTC przechodził na koparki FGA i ASIC :)

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2438
Rejestracja: 27 listopada 2013
Reputacja: 42
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Katowice

Re: Dobór części pod koparkę

Postautor: majkel_94 » sobota, 8 lutego 2014, 11:42

Do kogo to? :P

Ja tam kopię MaxCoin i VertCoin, żadne ASIC mi nie straszne :D

Weteran
Posty: 3643
Rejestracja: 8 listopada 2013
Reputacja: 869
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dobór części pod koparkę

Postautor: bl4ck » sobota, 8 lutego 2014, 11:53

Piszę o wysprzedaży kart graficznych niby na allegro, nie będzie takiej sytuacji.

Wygadany
Posty: 649
Rejestracja: 10 kwietnia 2013
Reputacja: 53
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dobór części pod koparkę

Postautor: bartek6949 » sobota, 8 lutego 2014, 20:08

Ja sam bym wystawił swoje 10 kart jak by się nie opłacało, A dużo osób zwłaszcza tych którym sie to zwróciło by sprzedało, a czy taki dzień nastąpi to nikt nie wie. ALe na pewno jeżli ma się opłacać kopać to musi wzrastać kurs.

pm7
Weteran
Posty: 7893
Rejestracja: 20 maja 2012
Reputacja: 969
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dobór części pod koparkę

Postautor: pm7 » sobota, 8 lutego 2014, 20:21

Bez obaw, na czerwiec zaplanowaliśmy następną bańkę :D

Rozmowny
Posty: 143
Rejestracja: 13 maja 2013
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dobór części pod koparkę

Postautor: Traconis » sobota, 8 lutego 2014, 20:58

bartek6949 pisze:Ja bym teraz nie inwestował w koparkę sam trochę żałują bo jak chcesz kopać to musisz założyć, że kurs wzrośnie bo jeżeli nie wzrośnie to stały przyrost kopaczy spowoduje spadek opłacalności i nie zwróci ci się sprzęt. Oczywiście zawsze można sprzedać sprzęt, ale jeżeli nagle przestanie opłacać sie kopać, a o to wcale nie tak trudno to duża część osób będzie chciała sprzedać karty a wtedy będzie ich zbyt dużo na raz jak na zapotrzebowanie i ludzie nie chętnie kupują karty po miningu do zwykłych celów. Na dzień dzisiejszy to zwrot koparki to około 6-7 miesiecy. Ja bym sie dobrze zastanowił. Wystarczy popatrzeć, że ceny kart już spadają i są o 100-150 zł tańsze niż pół miesiąca temu i co najważniejsze są dostępne od ręki.
skad ty takie dane bierzesz?
czyli r9 290 gigabyte moge teraz kupic za 1400-1450zl? to ja poprosze 20 sztuk. Bo u mnie w Manchesterze cena podskoczyla o 10% od swiat - Alpha Technology wykupilo chyba wszystkie zapasy w okolicy :(

Dyskutant
Awatar użytkownika
Posty: 243
Rejestracja: 4 kwietnia 2013
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dobór części pod koparkę

Postautor: RussianYeti » poniedziałek, 10 lutego 2014, 01:02

bartek6949 pisze:Ja bym teraz nie inwestował w koparkę sam trochę żałują bo jak chcesz kopać to musisz założyć, że kurs wzrośnie bo jeżeli nie wzrośnie to stały przyrost kopaczy spowoduje spadek opłacalności i nie zwróci ci się sprzęt. Oczywiście zawsze można sprzedać sprzęt, ale jeżeli nagle przestanie opłacać sie kopać, a o to wcale nie tak trudno to duża część osób będzie chciała sprzedać karty a wtedy będzie ich zbyt dużo na raz jak na zapotrzebowanie i ludzie nie chętnie kupują karty po miningu do zwykłych celów. Na dzień dzisiejszy to zwrot koparki to około 6-7 miesiecy. Ja bym sie dobrze zastanowił. Wystarczy popatrzeć, że ceny kart już spadają i są o 100-150 zł tańsze niż pół miesiąca temu i co najważniejsze są dostępne od ręki.
Mało który sprzedawca przyznaję się do miningu :)
Przy obecnych warunkach ceny tych kart muszą spadać, jest to całkiem normalne. W dniu premiery R9 280X została wyceniona w granicach ~1100zł. Niestety wraz ze wzrostem opłacalności kopania sklepy nałożyły na nie niebotyczne marże. Nikt o zdrowych zmysłach nie kupował serii 79xx//280X/290 do grania, praktycznie wszystko szło na potrzeby górnictwa. Obecnie opłacalność kopania znacząco spadła, co spowodowało zmniejszenie popytu a tym samym drobne obniżenie ceny. Pamiętaj że realna cena tej karty to ok. 1100zł.
//

Wygadany
Posty: 549
Rejestracja: 11 listopada 2013
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dobór części pod koparkę

Postautor: wookie85 » poniedziałek, 10 lutego 2014, 07:56

dystrybutorzy dowalili nie sklepy, one prawie nic na nich nie zarabiaja

Dyskutant
Awatar użytkownika
Posty: 243
Rejestracja: 4 kwietnia 2013
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dobór części pod koparkę

Postautor: RussianYeti » poniedziałek, 10 lutego 2014, 10:41

Nie zwalałbym całej winy na dystrybutorów. W tym samym czasie sklepy w UK trzymały cenę na w miarę przyzwoitym poziomie. Znacznie bardziej opłacało się sprowadzać karty z zagranicy niż przepłacać u nas.
//

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3439
Rejestracja: 4 sierpnia 2011
Reputacja: 479
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Napiwki: 1AqwNEzAp5GE46jebmZYqvq3tXt19iChJN

Re: Dobór części pod koparkę

Postautor: powered » poniedziałek, 10 lutego 2014, 10:54

wookie85 pisze:dystrybutorzy dowalili nie sklepy, one prawie nic na nich nie zarabiaja
To nie jest prawdą do końca. Jak się śledzi dokładnie sklepy i ceny to widać jak niektóre sklepy zmieniają z dnia na dzień cenę jednego produktu.
Taki przykład:
W sklepie pojawia się towar (poszukiwany przez minerów), którego nie było na stanie przez kilka tygodni. I w pierwszy dzień cena jest atrakcyjna, na drugi dzień cena jest 100zł wyższa, na trzeci dzień cena znowu jest wyższa o następne 100zł itd.
I co? Towaru nie było przez kilka tygodni a teraz dystrybutor dostarcza po kilka sztuk co dziennie i co następny dzień to drożej? :D

Wygadany
Posty: 549
Rejestracja: 11 listopada 2013
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dobór części pod koparkę

Postautor: wookie85 » poniedziałek, 10 lutego 2014, 11:08

powered pisze:
wookie85 pisze:dystrybutorzy dowalili nie sklepy, one prawie nic na nich nie zarabiaja
To nie jest prawdą do końca. Jak się śledzi dokładnie sklepy i ceny to widać jak niektóre sklepy zmieniają z dnia na dzień cenę jednego produktu.
Taki przykład:
W sklepie pojawia się towar (poszukiwany przez minerów), którego nie było na stanie przez kilka tygodni. I w pierwszy dzień cena jest atrakcyjna, na drugi dzień cena jest 100zł wyższa, na trzeci dzień cena znowu jest wyższa o następne 100zł itd.
I co? Towaru nie było przez kilka tygodni a teraz dystrybutor dostarcza po kilka sztuk co dziennie i co następny dzień to drożej? :D
sklep jest na samym koncu, jesli myslicie, ze to on dowala taka cene, to jestescie w bledzie

zarabiaja na tym boomie wszyscy przed nim

wiem bo sledze nie sklepy a dystrybutorow i widze co sie dzieje

gdyby ktorys sklep sobie dolozyl wyzsza marze i chcial na tym zarobic to zaraz znajdzie sie 10 innych ktorzy by ja obnizyli

sklepy potrafia te karty po kosztach opylac byle zrobic obrot, a przy okazji zarobic nieco w inny sposob...

Dyskutant
Awatar użytkownika
Posty: 243
Rejestracja: 4 kwietnia 2013
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dobór części pod koparkę

Postautor: RussianYeti » poniedziałek, 10 lutego 2014, 11:12

powered pisze:
wookie85 pisze:dystrybutorzy dowalili nie sklepy, one prawie nic na nich nie zarabiaja
To nie jest prawdą do końca. Jak się śledzi dokładnie sklepy i ceny to widać jak niektóre sklepy zmieniają z dnia na dzień cenę jednego produktu.
Taki przykład:
W sklepie pojawia się towar (poszukiwany przez minerów), którego nie było na stanie przez kilka tygodni. I w pierwszy dzień cena jest atrakcyjna, na drugi dzień cena jest 100zł wyższa, na trzeci dzień cena znowu jest wyższa o następne 100zł itd.
I co? Towaru nie było przez kilka tygodni a teraz dystrybutor dostarcza po kilka sztuk co dziennie i co następny dzień to drożej? :D
Dokładnie, sklepy zmieniają często ceny z dnia na dzień a dystrybutor nie dowozi towaru codziennie. Zresztą, który normalny sklep kupowałby 280X od dystrybutora w cenie wyższej od 290 ? :) Tylko u nas doszło do takich absurdów gdzie 290 była tańsza od 280X :D.
//

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3439
Rejestracja: 4 sierpnia 2011
Reputacja: 479
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Napiwki: 1AqwNEzAp5GE46jebmZYqvq3tXt19iChJN

Re: Dobór części pod koparkę

Postautor: powered » poniedziałek, 10 lutego 2014, 16:25

W ubiegłym tygodniu szukałem jednego modelu zasilacza. Wszystkie porównywarki cen a potem nawet jasnowiedzący wujek gogle kierowały mnie do morele
http://www.morele.net/zasilacz-corsair- ... eu-615947/
Ale tam cały czas widziałem napis: Produkt aktualnie niedostępny. Aż w końcu w piątek widzę jest dostępny. Hura! znalazłem to co chciałem i cena nawet przystępna 681zł. Nie miałem wtedy czasu na zrobienie zakupu, wróciłem do sklepu po kilku godzinach i oczom nie wierzę, cena 899zł !?

I jak to wytłumaczyć? cena narzucona przez dystrybutora? :)
Naprawdę to było tak: Dostali nową dostawę, zmienili status na dostępny, potem zrobili rozeznanie rynku (podobnie jak ja to robiłem przez tydzień) i dostosowali sobie odpowiednią cenę nie do ceny swojego dystrybutora tylko do ceny w innych sklepach.

Rozmowny
Awatar użytkownika
Posty: 77
Rejestracja: 3 stycznia 2014
Reputacja: 1
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dobór części pod koparkę

Postautor: Flimbox » poniedziałek, 10 lutego 2014, 16:51

899zł :D p...... ich :)

Wygadany
Posty: 549
Rejestracja: 11 listopada 2013
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dobór części pod koparkę

Postautor: wookie85 » poniedziałek, 10 lutego 2014, 17:17

powered pisze:W ubiegłym tygodniu szukałem jednego modelu zasilacza. Wszystkie porównywarki cen a potem nawet jasnowiedzący wujek gogle kierowały mnie do morele
http://www.morele.net/zasilacz-corsair- ... eu-615947/
Ale tam cały czas widziałem napis: Produkt aktualnie niedostępny. Aż w końcu w piątek widzę jest dostępny. Hura! znalazłem to co chciałem i cena nawet przystępna 681zł. Nie miałem wtedy czasu na zrobienie zakupu, wróciłem do sklepu po kilku godzinach i oczom nie wierzę, cena 899zł !?

I jak to wytłumaczyć? cena narzucona przez dystrybutora? :)
Naprawdę to było tak: Dostali nową dostawę, zmienili status na dostępny, potem zrobili rozeznanie rynku (podobnie jak ja to robiłem przez tydzień) i dostosowali sobie odpowiednią cenę nie do ceny swojego dystrybutora tylko do ceny w innych sklepach.
heh, nie to tak nie dziala ;]

to dystrybutor widzi ze z dnia na dzien rosnie liczba zamowien np. tego zasilacza wiec dopi#% wyzsza cene i sklepu musi podniesc

sklep nie zamawia ponad stan ! to nie ten czasu, sprzet nie lezy na poleczce kupiony nieco taniej i pozniej bach dowalamy cene ;]

jesli nie wierzysz zaloguj sie do paru dystrybutorow to sam zobaczys

pm7
Weteran
Posty: 7893
Rejestracja: 20 maja 2012
Reputacja: 969
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dobór części pod koparkę

Postautor: pm7 » wtorek, 11 lutego 2014, 10:31

Mi w ciągu paru minut między znalezieniem, zamówieniem zasilacza podnieśli cenę o 100zł :) (morele)

Dyskutant
Posty: 215
Rejestracja: 9 października 2013
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dobór części pod koparkę

Postautor: sebar25 » wtorek, 11 lutego 2014, 11:10

pm7 pisze:Mi w ciągu paru minut między znalezieniem, zamówieniem zasilacza podnieśli cenę o 100zł :) (morele)
No to ja dołożę swoje 5 groszy.
W piątek zrobiłem zamówienie na 4x290 gigabyte + superflower 1200w. Zadzwoniłem aby potwierdzić
dostępność i klepnąłem zamówienie bo otrzymałem informację że towar będzie u mnie we wtorek.
W Poniedziałek status zamówienia zmienił się na NOWE i poproszono mnie o wpłacenie pieniążków.
Lekko się zdziwiłem, go kwoty były znacznie większe od pierwotnych a termin dostawy z Wtorku
zmienił się na 21 luty :/ Bez komentarza.

Wróć do „Mining”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 14 gości