Parę pytań nowicjusza.

Dyskutant
Posty: 198
Rejestracja: 11 grudnia 2013
Reputacja: 6
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Wawa

Re: Parę pytań nowicjusza.

Postautor: DonArkada » piątek, 17 stycznia 2014, 19:44

Glowny plus to brak zbednych dodatkow na glownym kablu zasilajacym, prady nie male plyna w tych przewodach a to ze trzeba dodac dodatkowe laczenie kabel z zasilacza do przedluzki to jest minus. W wersji z przekaznikiem nie ma to znaczenia bo sterowanie jest z molexa.

wyslane z mojej pralki xD

Weteran
Posty: 1801
Rejestracja: 20 maja 2013
Reputacja: 251
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Parę pytań nowicjusza.

Postautor: topnetdeal » piątek, 17 stycznia 2014, 19:55

Tyle tylko, że są to prądy wielokrotnie mniejsze niż na kablach PCI-E i MOLEX, nawet procesor dostaje od dawna "lwią" część energii za pomocą oddzielnego kabla i gniazda 4/8-pin umieszczonego na płycie głównej, dla platform wielokartowych stosujemy zasilane risery, a niektórzy producenci umieszczają na płycie głównej dodatkowe gniazda MOLEX do zasilania slotów PCI-E. Nie żebym negował korzyści płynące z wyeliminowania dodatkowych połączeń, bo na pewno są one korzystne, ale tak naprawdę przeciwdziałamy problemowi, który nie istnieje, bo za pomocą gniazda/wtyczki ATX 24-pin cała platforma PC bierze jedynie ułamek energii potrzebnej do sprawnego działania.

Dyskutant
Posty: 292
Rejestracja: 18 grudnia 2013
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Parę pytań nowicjusza.

Postautor: bielski » piątek, 17 stycznia 2014, 19:59

to ja mam teraz pytanie organizacyjne. jak już wcześniej wspominałem koparkę będę zasilał dwom zasialczami - Bequiet straight power 700w i thermaltake thoughpower 1200w.
dwa radki 280x pod zasiłke 700w, kolejne dwa i bebechy pod 1200w.
pytanie brzmi, ponieważ montuje wszystko na płycie głównej asrock h81 pro btc i muszę podłączyć dodatkowe molexy. czy jest różnica który zasilacz podłącze? nic się nie pogryzie ?

Dyskutant
Posty: 198
Rejestracja: 11 grudnia 2013
Reputacja: 6
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Wawa

Re: Parę pytań nowicjusza.

Postautor: DonArkada » piątek, 17 stycznia 2014, 20:00

Ale niektorzy nie korzystaja z molexowanych xD
Dobra koniec dyskusji.
Lepsze bo tansze i bedzie mozna kupic za bitki xD

wyslane z mojej pralki xD

Weteran
Posty: 1801
Rejestracja: 20 maja 2013
Reputacja: 251
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Parę pytań nowicjusza.

Postautor: topnetdeal » piątek, 17 stycznia 2014, 20:13

@bielski - a co oznacza pytanie "który zasilacz podłączyć" ? Przecież jakiś czas temu, jak i teraz napisałeś, że platforma to 2+2 (w przyszłości 2+3) karty graficzne, więc właściwie nie ma innej możliwości, zasilacz 700 Wat to za mało dla 3 kart i płyty głównej, a tymczasowo, przy 2 kartach może wystarczy, ale kosztem mocnego obciążenia zasilacza, na granicy jego wydajności. A jeśli pytasz o MOLEX-y dla slotów PCI-E (?) to MUSZĄ BYĆ te od zasilacza, który zasila płytę główną, żadne inne.

pm7
Weteran
Posty: 7893
Rejestracja: 20 maja 2012
Reputacja: 969
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Parę pytań nowicjusza.

Postautor: pm7 » piątek, 17 stycznia 2014, 20:32

topnetdeal pisze: A jeśli pytasz o MOLEX-y dla slotów PCI-E (?) to MUSZĄ BYĆ te od zasilacza, który zasila płytę główną, żadne inne.
Jeżeli przetniemy w riserze połączenie +12V między GPU a płytą główną, to powinien on zostać podłączony do zasilacza, który zasila tą właśnie kartę graficzną. Nie obawiasz się różnicy napięć przy podawaniu prądu z dwóch różnych źródeł do jednej karty?

Weteran
Posty: 1801
Rejestracja: 20 maja 2013
Reputacja: 251
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Parę pytań nowicjusza.

Postautor: topnetdeal » piątek, 17 stycznia 2014, 20:54

Ooo... to by było idealne rozwiązanie, ale jeszcze nie spotkałem risera z odseparowaną linią 12V, a 99% kupujących risery nie zastanawia się nawet czy musi jakoś dostosowywać właśnie zakupiony, drogi element dodatkowy przeznaczony do konkretnego celu. A wracając do pytania, bardziej obawiałbym się podania 12V z innego źródła na płytę główną/procesor/pamięci RAM - karty graficzne mają o wiele mocniejszy i lepiej zabezpieczony, wielofazowy moduł zasilania.

Dyskutant
Posty: 198
Rejestracja: 11 grudnia 2013
Reputacja: 6
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Wawa

Re: Parę pytań nowicjusza.

Postautor: DonArkada » piątek, 17 stycznia 2014, 21:22

Lepiej sie nie bawic w ciecie risera chyba ze ktos to robil i moze sie tym pochwalic. Bo to ze te dwie linie maja 12V nie znaczy ze jakies inne tez nie sa 12V a nie podlacza sie bo nie jest to konieczne.

wyslane z mojej pralki xD

Dyskutant
Posty: 292
Rejestracja: 18 grudnia 2013
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Parę pytań nowicjusza.

Postautor: bielski » piątek, 17 stycznia 2014, 22:20

czyli jeżeli bebechy podłączam pod 1200W to molexy na mobo też z tego. z riserami wolę nie kombinować.

Dyskutant
Posty: 198
Rejestracja: 11 grudnia 2013
Reputacja: 6
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Wawa

Re: Parę pytań nowicjusza.

Postautor: DonArkada » sobota, 18 stycznia 2014, 03:55

Tylko i wylacznie dodatkowe zasilanie 6 lub 8 pin podlacza sie z dodatkowego zasilacza.

wyslane z mojej pralki xD

Weteran
Posty: 1801
Rejestracja: 20 maja 2013
Reputacja: 251
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Parę pytań nowicjusza.

Postautor: topnetdeal » sobota, 18 stycznia 2014, 04:09

DonArkada pisze:Tylko i wylacznie dodatkowe zasilanie 6 lub 8 pin podlacza sie z dodatkowego zasilacza.

wyslane z mojej pralki xD
@DonArkada - Ty piszesz o złączach zasilających PCI-E, a @bielski o MOLEX-ach na płycie głównej http://www.asrock.com/mb/intel/h81%20pro%20btc/

@bielski - te dwa MOLEX-y na płycie głównej tylko i wyłącznie z zasilacza, który będzie zasilał płytę główną złączem ATX 24-pin.

Dyskutant
Posty: 198
Rejestracja: 11 grudnia 2013
Reputacja: 6
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Wawa

Re: Parę pytań nowicjusza.

Postautor: DonArkada » sobota, 18 stycznia 2014, 05:54

No ale mowiac ze drugi zasilacz podlacza sie tylko do zlacz 6 i 8 pin na gpu znaczy ze do wszystkich innych podlacza sie pierwszy zasilacz nieprawdaz? :)

wyslane z mojej pralki xD

Dyskutant
Posty: 292
Rejestracja: 18 grudnia 2013
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Parę pytań nowicjusza.

Postautor: bielski » sobota, 18 stycznia 2014, 09:18

wielkie dzięki za odp. jak wszystko podłączę na pewno się pochwalę. na razie czekam dalej na części ;)
pozdrawiam!

Dyskutant
Awatar użytkownika
Posty: 211
Rejestracja: 22 kwietnia 2013
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Parę pytań nowicjusza.

Postautor: Radzio1234 » niedziela, 19 stycznia 2014, 01:00

Ja na Twoim miejscu podpiąłbym do płyty te molexy z głównego zasilacza, ale do kart podłączonych pod zasilacz 700W rozciąłbym risery i założył molexy podłączone właśnie do zasilacza 700W. Resztę kart normalnie zasilałbym z płyty głównej i nie kombinował ze wszystkimi riserami, ale te dwie sztuki myślę warto przerobić dla stabilności 12V na karcie graficznej, żeby dostawała je z jednego źródła. https://bitcointalk.org/index.php?PHPSE ... ic=76121.0

I pamiętaj, połącz porządnie masy obu zasilaczy, bo widzę, że coraz rzadziej się o tym pisze, a to bardzo ważna kwestia.

Dyskutant
Posty: 198
Rejestracja: 11 grudnia 2013
Reputacja: 6
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Wawa

Re: Odp: Parę pytań nowicjusza.

Postautor: DonArkada » niedziela, 19 stycznia 2014, 02:15

Radzio1234 pisze:I pamiętaj, połącz porządnie masy obu zasilaczy, bo widzę, że coraz rzadziej się o tym pisze, a to bardzo ważna kwestia.
I wlasnie tutaj przewazac bedzie moj add2psu nad przedluzaczem atx z darmacza :)

wyslane z mojej pralki xD

Dyskutant
Posty: 292
Rejestracja: 18 grudnia 2013
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Parę pytań nowicjusza.

Postautor: bielski » niedziela, 19 stycznia 2014, 12:49

Radzio, dzięki za radę i link do poradnika. tak właśnie zrobię i dołożę molexy. Wolę się zabezpieczyć maksymalnie niż miałbym później się wkurzać :/

Rozmowny
Posty: 93
Rejestracja: 10 stycznia 2014
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Parę pytań nowicjusza.

Postautor: spock55 » niedziela, 19 stycznia 2014, 15:50

Ja się podepnę pod wątek i zadam pytanie o TXFee - to jakiś podatek od przelewu? Na war-pool.net właśnie rąbnęli mi 16% - kto to ustala i na co to idzie?

Rozmowny
Posty: 93
Rejestracja: 10 stycznia 2014
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Parę pytań nowicjusza.

Postautor: spock55 » niedziela, 19 stycznia 2014, 19:42

Nikt nie wie? Na ltc rabbit wzięli około 12% - wcześniej nic nie brali, co jest grane?

pm7
Weteran
Posty: 7893
Rejestracja: 20 maja 2012
Reputacja: 969
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Parę pytań nowicjusza.

Postautor: pm7 » poniedziałek, 20 stycznia 2014, 00:19

TXFee to koszt wykonania przelewu przez kopalnię. Powinni Cię poinformować, jaki jest (zazwyczaj, przy edycji ustawień autowypłaty).
Jest pobierany od każdego przelewu, czy wykonanego ręcznie, czy automatycznie.

Weteran
Posty: 1801
Rejestracja: 20 maja 2013
Reputacja: 251
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Parę pytań nowicjusza.

Postautor: topnetdeal » poniedziałek, 20 stycznia 2014, 00:28

Poza tym TXFee jest zawsze określane kwotowo, a nie procentowo - jeśli wypłacasz bardzo małe kwoty, to wychodzi duży procent z wypłaty.

Wróć do „Mining”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości