Parę pytań nowicjusza.

Rozmowny
Awatar użytkownika
Posty: 142
Rejestracja: 17 grudnia 2013
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Parę pytań nowicjusza.

Postautor: Vixen » środa, 15 stycznia 2014, 11:23

Mi też, kupił http://archiwumallegro.pl/minecraft_gif ... 48827.html , aby zyskać komentarz.
Więc nie ryzykowałbym, nie ma działalności gospodarczej, sklepu (paragonu, f-vat).

Dyskutant
Posty: 292
Rejestracja: 18 grudnia 2013
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Parę pytań nowicjusza.

Postautor: bielski » środa, 15 stycznia 2014, 19:23

czy zasialcz Thermaltake Toughpower 1200w jest godny zakupu ? w cenie 969zł.
mówiłem o szastaniu kasą a teraz może mi nie starczyć na inne podzespoły :D

mcb
Wygadany
Posty: 582
Rejestracja: 12 stycznia 2014
Reputacja: 1
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Parę pytań nowicjusza.

Postautor: mcb » środa, 15 stycznia 2014, 19:45

bielski pisze:http://allegro.pl/radeon-r9-280x-saphir ... 72472.html
jak na dzisiejsze czasy całkiem dobra cena. boję się tylko tego zielonego listka, śmierdzi trochę wałem.
nie chciałbym wtopić czasu na odzyskiwanie kasy i chyba wybiorę coś pewniejszego.
Przesyłka kurierska50 zł
Czas oczekiwania: do 7 dni roboczych

Coś tu śmierdzi ;)

Rozmowny
Awatar użytkownika
Posty: 77
Rejestracja: 3 stycznia 2014
Reputacja: 1
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Parę pytań nowicjusza.

Postautor: Flimbox » czwartek, 16 stycznia 2014, 19:28

Takich wałków na allegro jest teraz dużo nawet zadałem ostatnio pytanie gościowi niby z Poznania sprzedającego parę sztuk 280Xczy mona odebrać osobiście napisał że nie ponieważ mieszka pod Poznaniem, więc pytam czy może wysyłka za pobraniem także nie może tak wysłać :) więc to na 99.9% wałek :) Allegro nic nie robi z takimi ludzmi a wystarczyłoby wprowadzić obowiązek możliwości odbioru osobistego do np 50 pozytywów. Zapytaj czy można odebrać osobiście ? I dlaczego nie można hehe.

P.S. Dzisiaj po raz kolejny wzrosła trudność w kopaniu litecoinów :) może za nie długo wszystkie 280X wrócą magicznie na allegro ale będą już po 800zł ;)

Rozmowny
Awatar użytkownika
Posty: 142
Rejestracja: 17 grudnia 2013
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Parę pytań nowicjusza.

Postautor: Vixen » czwartek, 16 stycznia 2014, 21:29

Blokada jego konta allegro, to tylko kwestia czasu.

Gaduła
Awatar użytkownika
Posty: 376
Rejestracja: 12 września 2013
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Parę pytań nowicjusza.

Postautor: MarcusDe » czwartek, 16 stycznia 2014, 22:46

Ok, wtrącę swoje 3 groszę, bo widzę tu jakieś herezje :-D

2 zasilacze polączysz bez problemu - łączysz 2 piny zielone na wtyczce ATX ze sobą + masę (czarne kable). Wtedy zasilacze startują razem, najzwyczajniej z płyty głównej, jak w zwykłym komputerze gimnazjalisty kupionym w biedronce na komunię :-p
NIGDY nie łączysz równolegle (+12 do siebie, że niby równolegle to 2x większe natężenie prądu), to nie są bateryjki do latarki, zasilacze nie mają identycznych napięć i jedyne co osiągniesz to przepływ prądu z jednego zasilacza do drugiego.

Druga sprawa, że 270X wyciągają 400kh/s a 280X ponad 800. Oczywiście warto dodać dobre chłodzenie, nawiew chlodnego powietrza, choćby stołowy wiatrak.

Gaduła
Awatar użytkownika
Posty: 376
Rejestracja: 12 września 2013
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Parę pytań nowicjusza.

Postautor: MarcusDe » czwartek, 16 stycznia 2014, 22:52

Co do braku 280. Moi znajomi ze sklepów komputerowych powiedzieli mi jedno: już w grudniu cały ich zapas kart był zarezerwowany w hurtowniach, wiadomo 'po znajomości' da się załatwić, ale widać o co chodzi. Podobnie z markowymi zasilaczami powyżej 1000W.
270 nie są takie złe, tylko slotów PCI-E zaczyna szybciej brakować.

Dyskutant
Posty: 198
Rejestracja: 11 grudnia 2013
Reputacja: 6
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Wawa

Re: Parę pytań nowicjusza.

Postautor: DonArkada » czwartek, 16 stycznia 2014, 22:59

Jak nie chce sie nikt bawic w przerabianie zasilaczy by laczyc zielone kabelki itd. to sie i w tym temacie zreklamuje :)
Robie wlasnie kopie add2psu, dla nieobeznanych to maly ukladzik do ktorego wystarczy podlaczyc molexa z pierwszego zasilacza i wtyczke atx 24pin drugiego. Po wlaczeniu komputera od razu wlacza sie drugi zasilacz. A cena nizsza niz gdziekolwiek indziej :)

EDIT!!!
Dla aktualnego kursu cena z przesylka to 0.01btc lub 25zl. Na dniach temat bedzie na forum.

wyslane z mojej pralki xD
Ostatnio zmieniony piątek, 17 stycznia 2014, 01:33 przez DonArkada, łącznie zmieniany 1 raz.

Rozmowny
Awatar użytkownika
Posty: 77
Rejestracja: 3 stycznia 2014
Reputacja: 1
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Parę pytań nowicjusza.

Postautor: Flimbox » czwartek, 16 stycznia 2014, 23:09

Np seri OCZ-ZX kompletny brak, ja z 270 wyciągam 450kh/s duży minus za zajmowane miejsce ale już lepiej złożyć dwie koparki po 4 karty niż przepłacać za 280X. Wiadomo jak jest w Polskich sklepach wydoją klienta przy 1 okazji. Ktoś mi pokaże 280X wyciągającą 900kh/s ? do tego za cenę 280X kupi się dwie 270 i zostanie na piwko ;)

PS Add2PSU po prostu dostaje 12V zwiera przekaźnik który zwiera zielone piny 2 zasilacza ? LOL :) i to 120zł ? :)

Weteran
Posty: 1801
Rejestracja: 20 maja 2013
Reputacja: 251
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Parę pytań nowicjusza.

Postautor: topnetdeal » czwartek, 16 stycznia 2014, 23:15

450 ze zwykłej 270, czy 270X ? Jeśli zwykła 270, to jaki model i do jakich zegarów udało Ci się ją "rozkręcić" ?

Rozmowny
Awatar użytkownika
Posty: 77
Rejestracja: 3 stycznia 2014
Reputacja: 1
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Parę pytań nowicjusza.

Postautor: Flimbox » czwartek, 16 stycznia 2014, 23:21

zwykła 270 zegary 1115/1500 skopiowałem zegary z https://litecoin.info/Mining_hardware_comparison

tyle mi pokazuje w cgwatcher 450kh/s nie wiem na ile jest to wiarygodne.

Rozmowny
Posty: 58
Rejestracja: 17 grudnia 2013
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Parę pytań nowicjusza.

Postautor: Maniusel » czwartek, 16 stycznia 2014, 23:50

Jaki konretnie masz model? Bo ja na Gigabyte tych obiecanych w linku 450 nie wyciagam ;/

Dyskutant
Posty: 198
Rejestracja: 11 grudnia 2013
Reputacja: 6
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Wawa

Re: Parę pytań nowicjusza.

Postautor: DonArkada » piątek, 17 stycznia 2014, 01:36

Flimbox pisze: PS Add2PSU po prostu dostaje 12V zwiera przekaźnik który zwiera zielone piny 2 zasilacza ? LOL :) i to 120zł ? :)
Dobrze że cenę w PLN podałem też xD Chodziło o 0,01BTC lub 25zł, już poprawione.
Układ testowy zmontowany i sprawdzony, wszystko śmiga jak należy, chętni kontakt PW :)

Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 699
Rejestracja: 26 czerwca 2013
Reputacja: 1
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Warszawa

Re: Parę pytań nowicjusza.

Postautor: lucky777 » piątek, 17 stycznia 2014, 14:18

Po co w ogóle jest ten przekaźnik? Są jakieś przeciwwskazania aby oba zasilanie startowały jednocześnie? Nie wystarczy coś takiego
Obrazek

Weteran
Posty: 1801
Rejestracja: 20 maja 2013
Reputacja: 251
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Parę pytań nowicjusza.

Postautor: topnetdeal » piątek, 17 stycznia 2014, 15:13

W zupełności wystarczy, co więcej, jest o wiele bardziej niezawodne, bo nie zawiera żadnych elementów aktywnych.

Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 699
Rejestracja: 26 czerwca 2013
Reputacja: 1
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Warszawa

Re: Parę pytań nowicjusza.

Postautor: lucky777 » piątek, 17 stycznia 2014, 15:54

Jedyny plus z przekaźnika to taki, że jak padnie 1 zasilacz to drugi też się wyłączy i nie ma ryzyka, że zostanie obciążony dwa razy większą mocą. Zadziała to jednak tylko w jedną stroną 1->2 bo już 2->1 nie. Efekt mamy ten sam przy zasileniu z jedno zasilacza płyty a z drugiego peryferiów. Jak padnie zasilanie płyty to i reszta się wyłączy. No chyba, że w grę wchodzą jakieś części sekundy przez które drugi zasilacz może trochę więcej na klatę przyjąć.

IMHO, nie warto się bawić w jakieś kombinowania z przekaźnikami. Chyba, że ktoś mnie wyprowadzi z błędu.

Rozmowny
Posty: 79
Rejestracja: 16 czerwca 2013
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Parę pytań nowicjusza.

Postautor: aburabi » piątek, 17 stycznia 2014, 16:03

Jak padnie przekaźnik to raczej wyłączony zostanie zasilacz podłączony tylko do kart, główny nadal będzie pracował w takich samych warunkach.
Jesli ma być niezawodnie to ma być prosto!
Skonfiguruję linuxa do kopania na GPU.

Rozmowny
Awatar użytkownika
Posty: 77
Rejestracja: 3 stycznia 2014
Reputacja: 1
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Parę pytań nowicjusza.

Postautor: Flimbox » piątek, 17 stycznia 2014, 17:05

Ale przekaźnik musi się zewrzeć i uruchamia zasilacz ale przecież przycisk zasilania potem puszczamy i dopiero się uruchamia zasilacz. Natomiast przy wyłączeniu komputera naciskamy przycisk power i dopiero windows po parunastu sekundach odłącza zasilanie wiec nie rozumiem dokładnie zasady działania przycisku power w komputerze. Moze kolega opisze dokładnie krok po kroku co robi jego płytka :)

Najlepiej po prostu kupić taki kabel ale zostaje masa wątpliwości np nieodciążone linie zasilania 5V i 3.3V i zasilanie karty z jednego zasilacza ale przez PCI-E dostaje drugie 12V z innego i już coś może się dziać nie jest to chyba tak do końca bezpieczne.

P.S. Karta to MSI 270

Obrazek

Dyskutant
Posty: 198
Rejestracja: 11 grudnia 2013
Reputacja: 6
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Wawa

Re: Parę pytań nowicjusza.

Postautor: DonArkada » piątek, 17 stycznia 2014, 18:41

Jejku nie wieta a piszeta. Myk z przekaznikiem jest od lat, sprawdzcie add2psu w googlach. Kosztuje 30 dolcow :o
Linie 5V, 3.3V i inne poza 12V sa niewykorzystywane, w moim add2psu nie ma nawet bolca 5V w molexie.
Plusem jest mniejsza ilosc polaczen na kablu atx 24 pin bo przedluzka dodaje po jednym laczeniu, a kazde laczenie jest niekorzystne.
Po drugie u mnie jest dobrze polaczona linia masy bo wykorzystuje wszystkie przewody z molexa i atxa
Po trzecie to juz wspomniane wylaczenie calego systemu w przypadku awarii pierwszego zasilacza.
Po czwarte to jesli liczyc przesylke moje jest tansze o min. 10zl. Lub wiecej xD

A jesli sam nie potrafilbym wykonac to szukalbym add2psu najpierw zanim bym kupil ta przedluzke.

wyslane z mojej pralki xD

Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 699
Rejestracja: 26 czerwca 2013
Reputacja: 1
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Warszawa

Re: Parę pytań nowicjusza.

Postautor: lucky777 » piątek, 17 stycznia 2014, 19:33

@DonArkada To jaka w takim razie jest przewaga rozwiązania z przekaźnikiem od rozwiązania z połączonymi przewodami? Argument lepszego połączenia masy do mnie nie przemawia bo raz, że nie ma większego znaczenie czy połączę wszystkie wyjścia masowe i czy tylko jedno, dwa, takie połączenie mas można zrealizować również w wersji bez przekaźnika.
Pytam na serio, bez żadnej uszczypliwości. Zastanawia mnie czy ten przekaźnik to tylko 'fajny patent' czy ma to jakieś realne zastosowanie.

Wróć do „Mining”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości