Dziwne wartości karty przy kopaniu

Rozmowny
Posty: 108
Rejestracja: 7 kwietnia 2013
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dziwne wartości karty przy kopaniu

Postautor: plociarz » piątek, 20 grudnia 2013, 01:25

Witam w mojej koparce dzieje sie cos czego nie moge rozkminic czy to może być uszkodzona karta chodzi mi o dziwne wartości na zamieszczonym zrzucie karta gpu 0 pokazuje takie duże wartości kh/s. Po kazdym uruchomieniu cgminera to sie zmienia i inna karta wywala cos takiego…. czy ktos sie spotkal z takim przypadkiem? siedze caly dzien i rece mi opadaja… Karty do 280x sterowniki 13.11 , aha czesto wywala jakies zabezpieczenie w zasilaczu i wylacza mi koparke zasilacz 1500w czy to mozliwe zeby nie pociagnal 4 280x?
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Weteran
Posty: 1801
Rejestracja: 20 maja 2013
Reputacja: 251
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dziwne wartości karty przy kopaniu

Postautor: topnetdeal » piątek, 20 grudnia 2013, 01:32

A gdybyś tak pokazał zrzut ekranu po kilku godzinach pracy minera, a nie po kilku, kilkunastu sekundach i jednym znalezionym share ?

Dyskutant
Posty: 198
Rejestracja: 11 grudnia 2013
Reputacja: 6
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Wawa

Re: Dziwne wartości karty przy kopaniu

Postautor: DonArkada » piątek, 20 grudnia 2013, 03:01

Albo chociaz po paru minutach :D
A czy moze zasilacz nie dac rady? Moze. Kupilem w tym tyg jedna 280ke i szczesliwy wkladam do kompa odpalam i... Niby dziala ale ekran czarny. No a zasilacz 550w 80+ bronze wiec niechby i 350w jadla to przy reszcie podzespolow zasilacz powinien dac rade... Podpialem wiec 650w i wtedy zaskoczylo. Wiec albo zasilacz mam do de albo te karty tak zra prad. Zobacz sobie na stronie producenta TDP. Referent ma 250W ale juz gigabyte ma 300W. No i jeszcze jaki zasilacz? Certyfikowany? Dla 80+ bronze z 1500w pobierzesz tylko 1200w mocy ciaglej. Odlacz jedna karte ktora dobrze dziala i wtedy zobacz. Jak nie bedzie problemu z dzialaniem to znaczy ze zasilacz slaby xD

Pomocy! Jestem lamerem i nie wiem jak wyłączyc podpis w Tapatalku. Proszę o instrukcję na PW. GT-I9001 przy użyciu Tapatalka

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 2370
Rejestracja: 25 stycznia 2012
Reputacja: 402
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dziwne wartości karty przy kopaniu

Postautor: devega » sobota, 21 grudnia 2013, 00:21

W zasilaczu, oprócz łącznej mocy ważne jest również, jaką mocą mozemy obciążyć poszczególne linie. Część zasilaczy ma 1 mocną linię 12V i tam nie ma tego porblemu. Natomiast w przypadku zasilacza 1500W (o ile jest jakiegoś zacnego producenta) nie podejrzewam, że on stanowi problem. Czy masz zasilane risery - być może płyta nie jest w stanie dać odpowiedniego napięcia na karty?

Wróć do „Mining”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości