Stacjonarny kantor krypto

Początkujący
Posty: 5
Rejestracja: 2 lutego 2022
Reputacja: 2
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Stacjonarny kantor krypto

Postautor: KryptoBot » środa, 2 lutego 2022, 16:38

Cześć,

Planujemy założyć w Lublinie stacjonarny kantor i na razie robimy powolny riserdż tematu. Jakiś czas temu robiłem wpis ze zbiorem informacji na temat otwierania kantoru na terenie polski (https://kryptobot.net/news/kantor-kryptowalut/), ale to był wpis bardziej pod SEO platformy, niż kompletny poradnik. Z dużym prawdopodobieństwem nie porusza wielu spraw, do których nie dotarłem.

To teraz przejdę do pytań:

1. Macie jakieś rady odnośnie otwierania stacjonarnego kantoru z krypto?
2. Jak bardzo skomplikowanie wygląda to ze strony prawnej? Z tego co mi wiadomo, działalność kantorów krypto jest od jakiegoś 3. czasu regulowana prze ustawę AML.
4. Czy działanie pod szyldem znanego kantoru na zasadach franczyzny jakoś szczególnie się opłaca? Jakie prowizje tam udzielamy?
5. Ile roboty jest z otwarciem własnego kantoru od zera?
6. Jakie wymagania trzeba spełnić?
7. I ogólnie będę bardzo wdzięczny za jakiekolwiek doświadczenia i sugestie związane z taką działalnością...

Pytanie kieruję głównie do osób, które posiadają jakieś doświadczenia z pracą w kantorze - pracują w kantorze / prowadzą własny, lub kiedyś to robili.

Z góry dzięki za odpowiedź :D

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 5287
Rejestracja: 4 marca 2013
Reputacja: 2589
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Stacjonarny kantor krypto

Postautor: domator » środa, 2 lutego 2022, 20:16

https://quark.house/
Polecam. Franczyza rozwiazuje 90% problemow. Mozesz zajmowac sie tylko praca w kantorze a nie cala otoczka od dbania o bezpieczenstwo krypto do hedgowania pozycji na gieldach.
***** *** i konfederacje i kukiza
ONR to organizacja faszystowska
Ordo Iuris to finansowani przez Kreml fundamentaliści

BitFilar - kryptoemerytura.
quark.house - Twój własny, stacjonarny kantor krypto.

Weteran
Posty: 2625
Rejestracja: 10 czerwca 2013
Reputacja: 514
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

Stacjonarny kantor krypto

Postautor: JacekW_BB » czwartek, 3 lutego 2022, 10:00

Ja korzystałem z Cryptoterminali - to rozwiązanie mobilnych kantorów. Pisałem o tym na bitcoin.pl, ale teraz nie mogę doszukać się arta. Tu masz www: https://cryptoterminal.pl

Początkujący
Posty: 5
Rejestracja: 2 lutego 2022
Reputacja: 2
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Stacjonarny kantor krypto

Postautor: KryptoBot » czwartek, 3 lutego 2022, 11:07

A jakie mniej więcej prowizje pobierają Cryptoterminal i Quark?

Weteran
Posty: 2625
Rejestracja: 10 czerwca 2013
Reputacja: 514
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Stacjonarny kantor krypto

Postautor: JacekW_BB » czwartek, 3 lutego 2022, 14:10

Wiesz co, chyba najlepiej do nich zadzwoń albo wypełnij ten formularz kontaktowy na www

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 5287
Rejestracja: 4 marca 2013
Reputacja: 2589
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Stacjonarny kantor krypto

Postautor: domator » czwartek, 3 lutego 2022, 23:03

Quark mniej wiecej 1%

***** *** i konfederacje i kukiza
ONR to organizacja faszystowska
Ordo Iuris to finansowani przez Kreml fundamentaliści

BitFilar - kryptoemerytura.
quark.house - Twój własny, stacjonarny kantor krypto.

Początkujący
Posty: 160
Rejestracja: 15 września 2021
Reputacja: 25
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Stacjonarny kantor krypto

Postautor: btcbtc » niedziela, 6 lutego 2022, 16:09

Co prawda nie z perspektywy prowadzacego kantor, ale:
Jak kiedys do Quarka zadzwonilem z pytaniem, ile dostane PLN (kwota 10k+) za ETH to wyszlo 8-9% realnej (wzgledem Binance) prowizji...

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 5287
Rejestracja: 4 marca 2013
Reputacja: 2589
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Stacjonarny kantor krypto

Postautor: domator » niedziela, 6 lutego 2022, 22:40

@btcbtc Ja napisalem o 1% pomiedzy Quark a franczyzobiorca. Franczyzobiorca - kantor stacjonarny - moze sobie do tego dolozyc i 20% - jego decyzja i problem.
***** *** i konfederacje i kukiza
ONR to organizacja faszystowska
Ordo Iuris to finansowani przez Kreml fundamentaliści

BitFilar - kryptoemerytura.
quark.house - Twój własny, stacjonarny kantor krypto.

Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 13 marca 2022
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Stacjonarny kantor krypto

Postautor: wawryoski » niedziela, 13 marca 2022, 19:07

Też ciekawi mnie ten temat. Czy jest jakiś software, który pomoże w pracy kantoru? To by wystarczyło. Po co franczyza ?

Początkujący
Posty: 21
Rejestracja: 23 lipca 2013
Reputacja: 1
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Stacjonarny kantor krypto

Postautor: coinosophy » poniedziałek, 14 marca 2022, 06:00

@wawryoski Nie ma software. Musisz sam ogarnac bezpiecznstwo, handel na gieldach by wyrownac dzienne transakcje (Nawet jesli mialbys nieograniczone srodki finansowe to ponosisz ryzyko kursowe), ksiegowosc, AML/KYC (prawnik) i pare pomniejszych tematow. Chwile po tym jak zalozysz sobie konto na gieldzie i zrobisz pierwszy przelew w PLN - twoj bank ci to konto zamknie :-) bo takie sa aktualnie realia w PL.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1638
Rejestracja: 10 czerwca 2017
Reputacja: 360
Reputacja postu: 
6
Napiwki za post: 0 BTC

Stacjonarny kantor krypto

Postautor: tonyxxl » poniedziałek, 14 marca 2022, 15:02

wawryoski pisze: niedziela, 13 marca 2022, 19:07Czy jest jakiś software, który pomoże w pracy kantoru? To by wystarczyło. Po co franczyza ?
Ale nikt ci teoretycznie nie broni samemu wysyłać transakcji na giełdę jako kantor. Jak ogarniesz kwestie organizacji firmy, kwestie prawne i podatkowe, przejdziesz szkolenie AML i wdrożysz jej procedury, potem jeszcze obsłużysz reklamacje, zrobisz reklamę i obsługę klienta to już możesz pewnie zaczynać. Po twoich pytaniach można stwierdzić, że nawet nie masz o tym pojęcia teoretycznego. O sensownym kapitale wyrażonym w setkach tysięcy w gotówce, który musisz mieć na bieżącą działalność w obrocie i ma on być praktycznie "od ręki" dostępny nie wspomnę.

Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 609
Rejestracja: 17 sierpnia 2016
Reputacja: 262
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Stacjonarny kantor krypto

Postautor: revo » środa, 23 marca 2022, 12:02

Mogę podsunąć fajny pomysł na kantor stacjonarny:
prowizje za wymianę: 0-1000 euro 3% prowizji +(100 lub 150 zł) opłaty.
od 1000 euro ( włącznie z 1000 euro czyli bez KYC 8-) między 2% a 3% prowizji BEZ opłaty
Sprzedaż krypto (kantor daje gotówkę klientowi)
Możliwość sprzedaży online (bez wizyty w kantorze klient najpierw wysyła krypto) do 1000 euro włącznie bez KYC
pełna mailowa automatyzacja klient wysyła nazwę krypto i ilość krypto którą chce sprzedać na maila automat mailowy od razu odpowiada ile klient dostanie pieniędzy w przy odbiorze i wysyła mu przy okazji specjalny specjalny kod oraz adres krypto do wpłaty (można ustawić ograniczenia czasowe na wpłatę) po przelewie od klienta bot na giełdzie (z którą współpracuje kantor) wymienia od razu przelane krypto na fiaty.
Żeby odebrać gotówkę klient idzie do kantoru podaje swój kod pracownikowi (jedyne co pracownik musi zrobić to wklepać kod do systemu zobaczyć kwotę która się pokazuje na ekranie i sprawdzić statut czy zapłacone włożyć odliczone pieniążki do liczarki i wydać je klientowi nawet głupia małpa chyba to potrafi zrobić w mniej niż jedną minutę) i prowizja od klienta skasowana :)
Powyżej 1000 euro tutaj pewnie potrzebne są jakieś weryfikacje przez internet (nie wiem nie znam się na tym) po weryfikacji sprzedaż krypto kantorowi na podobnych zasadach jak opisałem (może mailowy robot będzie sprawdzał czy równowartość jest większa niż 1000 euro?), władza zawsze się zatroszczy żeby utrudnić życie uczciwym obywatelom.... teraz (kantor sprzedaje krypto) tutaj niestety konieczna jest chyba wizyta klienta w kantorze bo nie da się teleportować gotówki (niestety)
:arrow: fixedfloat.com
:!: tania wymiana crypto bez rejestracji i KYC :!:

Weteran
Posty: 2625
Rejestracja: 10 czerwca 2013
Reputacja: 514
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Stacjonarny kantor krypto

Postautor: JacekW_BB » czwartek, 31 marca 2022, 12:56

Zainteresuj się ofertą Cryptoterminali (ARI 10, Bitcan).

Wróć do „Rozwój projektu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości