Flippening

Początkujący
Posty: 105
Rejestracja: 10 listopada 2020
Reputacja: -7
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Flippening

Postautor: wykopek7 » poniedziałek, 17 maja 2021, 14:03

Zakładam w wątku o Bitcoinie ale liczę na to, że fani z zakładki o ETH też tu wpadną.

Proszę w tym wątku bez złośliwości, wycieczek osobistych i myślenia życzeniowego.

Temat to flippening, sprawa ciągle 'żywa' szczególnie w czasie zmiejszania się dominacji BTC.

Ciekawi mnie Wasza opinia czy flippening nastąpi, dlaczego tak będzie albo nie.

Wypada też się zdecydowac co oznacza flippening. Dla mnie a) eth ma większą kapitalizację b) jest uznawany za króla krypto w takiej ogólnej świadomości (czyli pytamy Janusza na ulicy o kryptowaluty to pierwsze co mu przychodzi do głowy to ethereum).

Ja sam się wacham. Uważam, że za 5-10 lat BTC i ETH będą miały razem ~95% rynku krypto. Pierwszy będzie safe money, siano w kieszeni o któym nikt nie wie. Drugi będzie paliwem do większości apek.

ps. moim zdaniem jedno krypto nie może służyć do wszystkiego. Bitcoin zachowując swoje cechy dzięki którym jest bezpieczną przystanią dla kogoś kto chce trzymac kase z dala on systemu nie będzie mógł się narazić na szybkie aktualizacje i parcie do przodu z technologią jak ETH. Z kolei nie czułbym się bezpiecznie trzymają cały swój dobytek w eth kiedy ciężko nadążyć nad jego rozwojem i ryzyko błędu w kodzie jest dużo większe.

Zapraszam do dyskusji :)

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 972
Rejestracja: 3 lipca 2018
Reputacja: 403
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Napiwki: https://tippin.me/@lordfervi
Napiwki: https://www.zapread.com/user/fervi

Flippening

Postautor: fervi » poniedziałek, 17 maja 2021, 15:06

Będzie albo nie będzie. Wszak "paliwem" też może być Bitcoin (RSK, Stacks, RGB), a coraz więcej kierunków się pojawia z ETH właśnie na Bitcoina

Początkujący
Posty: 105
Rejestracja: 10 listopada 2020
Reputacja: -7
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Flippening

Postautor: wykopek7 » poniedziałek, 17 maja 2021, 16:01

fervi pisze: poniedziałek, 17 maja 2021, 15:06RSK


Rootstock to jakos już w 2016 słyszałem, że miał uczynić eth bezużytecznym ;) większość smart contraktów hula teraz na ethereum - jaką niby programiści mają powód żeby zmienić platformę?

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 972
Rejestracja: 3 lipca 2018
Reputacja: 403
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Napiwki: https://tippin.me/@lordfervi
Napiwki: https://www.zapread.com/user/fervi

Flippening

Postautor: fervi » poniedziałek, 17 maja 2021, 16:50

wykopek7 pisze: poniedziałek, 17 maja 2021, 16:01jaką niby programiści mają powód żeby zmienić platformę?
Niskie fee :D

Początkujący
Posty: 105
Rejestracja: 10 listopada 2020
Reputacja: -7
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Flippening

Postautor: wykopek7 » poniedziałek, 17 maja 2021, 18:38

fervi pisze: poniedziałek, 17 maja 2021, 16:50Niskie fee


A jak widzisz konkurencyjność dziadka kiedy wjedzie eth 2.0? I co ma BTC z aktywowanym niedługo Taproot czego nie będzie miał ethereum w nowej wersji?

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 972
Rejestracja: 3 lipca 2018
Reputacja: 403
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Napiwki: https://tippin.me/@lordfervi
Napiwki: https://www.zapread.com/user/fervi

Flippening

Postautor: fervi » poniedziałek, 17 maja 2021, 20:38

wykopek7 pisze: poniedziałek, 17 maja 2021, 18:38 kiedy wjedzie eth 2.0?
Moim zdaniem Ethereum to więcej marketingu niż talentu.
wykopek7 pisze: poniedziałek, 17 maja 2021, 18:38 I co ma BTC z aktywowanym niedługo Taproot czego nie będzie miał ethereum w nowej wersji?
Bardziej anonimowe transakcje? Mniej więcej tyle.

Początkujący
Posty: 105
Rejestracja: 10 listopada 2020
Reputacja: -7
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Flippening

Postautor: wykopek7 » wtorek, 18 maja 2021, 09:56

fervi pisze: poniedziałek, 17 maja 2021, 20:38Bardziej anonimowe transakcje? Mniej więcej tyle.


Właśnie jak czytam o Taproot to jestem trochę zawiedziony. 'Trochę' nizsze fee, 'trochę' tańsze transakcje, 'trochę' bardziej prywatne itd.

Z kolei eth 2.0 obiecuje dużo więcej podczas gdy już na ten moment wyprzedza dziadka dosyć wyraznie jesli chodzi o technologię.

Poczytać fora i reddity i trend jest wyrazny - ludzie raczej wymieniają btc na eth a nie na odwrót. Ciekaw jestem czy to tylko chęć większego zarobku czy powolny flippening na naszych oczach.

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 972
Rejestracja: 3 lipca 2018
Reputacja: 403
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Napiwki: https://tippin.me/@lordfervi
Napiwki: https://www.zapread.com/user/fervi

Flippening

Postautor: fervi » wtorek, 18 maja 2021, 14:20

wykopek7 pisze: wtorek, 18 maja 2021, 09:56 Z kolei eth 2.0 obiecuje dużo więcej
Tu się zgadzamy.

Od dawna Ethereum obiecuje dużo więcej.

Początkujący
Posty: 105
Rejestracja: 10 listopada 2020
Reputacja: -7
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Flippening

Postautor: wykopek7 » wtorek, 18 maja 2021, 14:34

fervi pisze: wtorek, 18 maja 2021, 14:20Tu się zgadzamy.


Możliwe, że zgadzamy się nie tylko w tym. Głownym moim celem było poznanie zdania wszystkich stron.

Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 593
Rejestracja: 8 lutego 2020
Reputacja: 1114
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: 7-bit secp256k1

Flippening

Postautor: garlonicon » wtorek, 18 maja 2021, 14:51

czy flippening nastąpi
Nie.
dlaczego tak będzie
Dlatego, że alty są kompletnie innymi monetami. Ludzie będą używać BTC bez względu na to, co się będzie działo z altami. Alty oparte o inny algorytm niż sha256d nie są zagrożeniem, bo nawet jeśli będą dominować na własnym algorytmie, no to nie nadpiszą BTC. Natomiast jeśli chodzi o alty pokroju BCH czy BSV, no to tam jest z kolei inaczej liczona trudność, więc tamte łańcuchy też nie przykryją BTC. Żeby nastąpił flippening, to musiałby powstać jakiś altcoin zgodny z BTC i uzyskać łącznie większą sumę Proof of Work niż BTC, na co się nie zanosi. Co więcej, taki altcoin musiałby mieć identycznie ustawione checkpointy, wystarczy jeden niezgodny checkpoint i już flippening jest niemożliwy.
a) eth ma większą kapitalizację
Nie zanosi się na to. Teoretycznie taki scenariusz może mieć miejsce, ale moim zdaniem to nie nastąpi.
b) jest uznawany za króla krypto w takiej ogólnej świadomości
Myślę, że na to jest za późno. Ludzie mają tendencję do dociekania, co było pierwsze. A BTC niewątpliwie był pierwszy, więc tam się każdy najpierw skieruje, natomiast na alty wskoczy dopiero później, gdy na przykład opłaty od transakcji go zniechęcą. Łańcuchy pokroju BCH czy BSV mają tutaj przewagę, bo ich historia pokrywa się z BTC, jednak żaden z takich altów nie zachowuje zgodności wstecznej z BTC, więc nie stanowi zagrożenia.
(czyli pytamy Janusza na ulicy o kryptowaluty to pierwsze co mu przychodzi do głowy to ethereum)
Sama nazwa już jest problematyczna. Bitcoin jest prostą nazwą, "bit" oraz "coin", moneta złożona z bitów. Prawdopodobieństwo, że ktoś trafi na nazwę "bitcoin" jest dużo większe, niż że komuś przyjdzie do głowy "ethereum". Różne monety mają jakieśtam nazwy greckie czy łacińskie, ale dopóki językiem sieci jest angielski, to nie wydaje mi się, aby nowi ludzie na takie rzeczy wpadli sami z siebie.
Uważam, że za 5-10 lat BTC i ETH będą miały razem ~95% rynku krypto.
Jeśli patrzysz na sumę, to może tak być, ale nie sądzę, aby ETH przegoniło tutaj BTC.
Drugi będzie paliwem do większości apek.
Nie będzie, bo kompletność Turinga jest tutaj zabójcza. Prędzej bym się spodziewał jakiegoś sidechaina zakotwiczonego w BTC niż tego, że na ETH będą dobrze działające aplikacje. Robienie wszystkiego on-chain dobija obecnie ETH, opłaty potrafią przewyższyć tutaj te na BTC, a mówimy o aplikacjach, gdzie masz klocki, które możesz składać w dowolny sposób. Efekt będzie taki, że w ETH będzie kilobajtowy skrypt, który zrobi coś on-chain. W BTC będzie pojedynczy opkod aktywowany jakimś soft-forkiem lub istniejący na jakiejś niższej warstwie pokroju LN lub na jakimś sidechainie. W BTC ciężko będzie popełnić błąd, bo pojedynczy opkod będzie gotowy do użycia, wstawiasz dane na stos, wstawiasz opkod i gotowe. W ETH będzie trzeba składać to ręcznie, machniesz przypadkiem nieskończoną pętlę i pozamiatane.
moim zdaniem jedno krypto nie może służyć do wszystkiego
Przecież nie służy. Mikrotransakcje na BTC on-chain nie działają i działać nie będą. Od tego są warstwy pośrednie, aby on-chain nie robić wszystkiego. Natomiast on-chain do mikrotransakcji są inne alty, które po prostu działają lepiej. Na przykład do wysyłania napiwków BCH nadaje się świetnie.
Bitcoin zachowując swoje cechy dzięki którym jest bezpieczną przystanią dla kogoś kto chce trzymac kase z dala on systemu nie będzie mógł się narazić na szybkie aktualizacje
To dobrze. Stabilność dobra rzecz, soft-forki przeprowadzane raz na jakiś czas wydają się rozsądnym podejściem.
i parcie do przodu z technologią jak ETH
Zarówno ETH, jak i inne alty mają to do siebie, że zwykle przeprowadzają hard-forki. To powoduje z jednej strony szybki rozwój, ale z drugiej strony podważa ich wartość. Są mniej stabilne, więc mogą tak robić. Jeśli jednak staną się bardziej stabilne, to pójdą w soft-forki, inaczej staną się niepoważne. Inną kwestią są głębsze warstwy, jak masz sidechaina z ficzerem X, no to jedna transakcja on-chain może to przerzucić do sidechaina z ficzerem Y. Dodatkowo, w przypadku niższych warstw można pozbyć się danych historycznych, gdy całość osiądzie na warstwie wyższej. Takie podejście wydaje mi się bezpieczniejsze niż hard-forki na warstwie głównej i w sporej części zgadzam się z tym artykułem: https://www.truthcoin.info/blog/thunder/
A jak widzisz konkurencyjność dziadka kiedy wjedzie eth 2.0?
https://www.truthcoin.info/blog/pow-cheapest/ popatrz, masz tam screen z 2015 o tym, że ETH planuje przejść na Proof of Stake. Jeśli to przejście nastąpi, no to ETH zostanie zaatakowane tak samo, jak każda inna moneta oparta o Proof of Stake, po prostu wieloryby będą bogatsze i tak się to skończy. A jeśli tego przejścia nie będzie, no to po raz kolejny okaże się, że programiści są niepoważni i obiecują coś, czego nie realizują. Ewentualnie być może zauważą, że Proof of Work po prostu działa lepiej i przyznają się do błędu, to by miało pozytywny wpływ na taką monetę, ale w ten scenariusz wątpię.
I co ma BTC z aktywowanym niedługo Taproot
Taproot oznacza tyle, że wejdą sygnatury Schnorra plus MAST. Sprowadza się to do tego, że transakcje multisig będą tańsze, będą wyglądały tak samo, jak transakcje z jednym kluczem (dopóki ludzie współpracują), no i będzie można nie ujawniać całego skryptu przy wydawaniu monet (dzięki czemu jeśli monetę można wydać w sposób A oraz w sposób B, no to wydając ją w sposób B nikt nie będzie musiał wiedzieć o tym, jak wyglądałyby warunki w sposobie A).
czego nie będzie miał ethereum w nowej wersji?
Co do ETH, no to nie mają powodu wprowadzać Taproota, skoro po pierwsze jest to niezgodne z tamtą monetą (kopiuj-wklej z BTC nie wystarczy, musieliby to zrobić od zera po swojemu), po drugie nie ma takiej potrzeby (bo skoro całość jest Turing-complete, to po co wprowadzać coś, co da się zrobić już teraz?), a po trzecie jest nacisk na inne rzeczy typu przejście na Proof of Stake. Jakby ludzie z ETH chcieli taproota, to mogliby przecież napisać odpowiedni kontrakt, skoro tego nikt nie robi, to chyba nikt tego nie potrzebuje.
Właśnie jak czytam o Taproot to jestem trochę zawiedziony. 'Trochę' nizsze fee, 'trochę' tańsze transakcje, 'trochę' bardziej prywatne itd.
Niższe fee tylko w określonych przypadkach. Jak masz monety na pojedynczym kluczu publicznym, to nie zauważysz znacznej różnicy, wysłanie monet na taproota zajmie 32 bajty zamiast 20, więc przejście z Segwita v0 będzie nieco droższe, ale wydawanie już tańsze, bo sygnatury są deczko mniejsze. Taniej będzie za to w LN, tam są adresy 2-of-2 multisig, które w taproocie również będą na adresach 32-bajtowych, ale ich wydawanie będzie tańsze, bo jedna sygnatura wystarczy. Co do prywatności, to się zwiększy, bo znając adres taprootowy nikt nie będzie w stanie stwierdzić po wydaniu monet, czy tam był adres należący do pojedynczej osoby, monety z kanału LN, a może jakieś 3-of-6 multisig pewnej giełdy.
Z kolei eth 2.0 obiecuje dużo więcej podczas gdy już na ten moment wyprzedza dziadka dosyć wyraznie jesli chodzi o technologię.
Nie widzę tego "wyprzedzania". Możesz podać przykłady?
Poczytać fora i reddity i trend jest wyrazny - ludzie raczej wymieniają btc na eth a nie na odwrót.
Ja tam ETH nie dotykam, jeśli nie muszę, co najwyżej trzymam je na czas wymiany na coś innego. Poza tym, opłaty od transakcji na ETH potrafią być wyższe niż na BTC, nie widzę powodu, aby płacić więcej. Natomiast do napiwków są alty działające lepiej niż BTC czy ETH, więc nie widzę powodu płacenia za obiad tymi monetami, skoro przykładowo takie BCH albo LTC lepiej się do tego nadaje.

Początkujący
Posty: 105
Rejestracja: 10 listopada 2020
Reputacja: -7
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Flippening

Postautor: wykopek7 » wtorek, 18 maja 2021, 15:30

garlonicon pisze: wtorek, 18 maja 2021, 14:51Nie widzę tego "wyprzedzania". Możesz podać przykłady?


Dobre pytanie.
Otóż z głowy nie potrafię.

1. Fee potrafi być droższe czasem tańsze.
2. Większość devów idzie w smarty korzystając z eth to na pewno.
3. 2.0 ma być bardziej ekologiczne a trzeba mieć świadomość, że to jest w modzie i może wpłynąć na odbiór w mediach.

Szczerze to nie mogę sie doszukać takiego jednego konkretnego use-case ethereum dla mnie ta ten moment - może jakbym był programistą to powiedziałbym co innego. Tak wiem to gas dla apek - pytanie jakich apek? Co one robią? No właśnie.

Niby często padają opinie, że btc nikt nie używa ale sam go używam, dosyć często.

W mojej opinii eth to wydmuszka - liczyłem, że ktoś tutaj się ze mną powykłóca i da solidne argumenty, że się myle.

Weteran
Posty: 2797
Rejestracja: 17 marca 2014
Reputacja: 2132
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Flippening

Postautor: miso20 » wtorek, 18 maja 2021, 15:40

wykopek7 pisze: poniedziałek, 17 maja 2021, 14:03czy flippening nastąpi,
Wg mnie najprawdopodobniej w tym cyklu ETH przeskoczy na chwilę Bitcoina w kapitalizacji. Tudzież się zbliży na dosłownie kilka procent i do tego nie dojdzie, bo wtedy zacznie się grube pakowanie kasy w Bitka.

Dlaczego? Bazuje na poprzednich latach i systematycznym traceniu dominacji przez Bitcoina na rzecz altów. W poprzednim cyklu ETH doszło do 31%, a Bitcoin do 39% w krytycznym momencie. Wyrównanie takiego stanu rzeczy jest bardzo możliwe wg mnie, a docelowy poziom dominacji bitcoina widziałbym na poziomie 25-40%. Da to fajną płynność na altach, a równocześnie pozwoli rozwijać się innym projektom, w które coraz częściej się inwestuje.

Mimo to jednak ten flippening widziałbym jedynie jako chwilowy - gdzieś na fali euforii. W bessie powinno wszystko wrócić do normy. Jednak kolejny cykl może być już trwałą zmianą miejsc.

Natomiast dla kwestii flippeningu kompletnie nie mają wg mnie znaczenia kwestie fee, za drogi za mały itd. To tylko złudzenie optyczne ;P.

Dodano po 1 minucie 59 sekundach:
garlonicon pisze: wtorek, 18 maja 2021, 14:51 Ludzie mają tendencję do dociekania, co było pierwsze. A BTC niewątpliwie był pierwszy,
Tak jak każdy najpierw pobiera Winampa, a dopiero potem bierze Spotify i Apple music :lol:

Początkujący
Posty: 105
Rejestracja: 10 listopada 2020
Reputacja: -7
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Flippening

Postautor: wykopek7 » wtorek, 18 maja 2021, 15:47

miso20 pisze: wtorek, 18 maja 2021, 15:40flippening widziałbym jedynie jako chwilowy


Ja z kolei uważam, że jeśli eth dotknie w kapitalizacji btc to następnie na fali euforii zrobi taką petarde do przodu z ceną, że jest duża szansa koronowania nowego lidera krypto. Ale to jest wszystko gdybanie bez większego znaczenia.
miso20 pisze: wtorek, 18 maja 2021, 15:42Tak jak każdy najpierw pobiera Winampa, a dopiero potem bierze Spotify i Apple music


Tutaj absolutnie się zgadzam. Jak instaluję browser to nie obchodzi mnie, że IE był przed Chromem czy Firefoxem - instaluję to co działa teraz najlepiej.

Weteran
Posty: 1696
Rejestracja: 15 marca 2014
Reputacja: 631
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Flippening

Postautor: zomos2 » wtorek, 18 maja 2021, 23:52

Nastąpi wtedy kiedy NIKT się tego nie spodziewa. To jest wręcz pewne że Flippening będzie. Pytaniem jest kiedy.

Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 593
Rejestracja: 8 lutego 2020
Reputacja: 1114
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: 7-bit secp256k1

Flippening

Postautor: garlonicon » środa, 19 maja 2021, 07:51

To jest wręcz pewne że Flippening będzie. Pytaniem jest kiedy.
Jak dotąd, 413 razy BTC miał upaść, a nadal się nieźle trzyma: https://99bitcoins.com/bitcoin-obituaries/

Początkujący
Posty: 105
Rejestracja: 10 listopada 2020
Reputacja: -7
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Flippening

Postautor: wykopek7 » środa, 19 maja 2021, 10:03

zomos2 pisze: wtorek, 18 maja 2021, 23:52To jest wręcz pewne że Flippening będzie.


Dlaczego

Oficjalny przedstawiciel projektu
Awatar użytkownika
Posty: 1470
Rejestracja: 29 października 2015
Reputacja: 1135
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Warszawa

Flippening

Postautor: FlyingAtom » środa, 19 maja 2021, 10:06

Ostatni raz o Flippening BTC - ETH słyszałem w listopadzie/grudniu 2017.
Kantor Bitcoin FlyingAtom kupno, sprzedaż, Bitcoin F2F, bitomaty 3% Prowizji lub mniej przy większych wolumenach
Kryptowaluty informacje BitHub.pl Bitcoin, poradnik, wiadomości, blockchain, kryptowaluty
Portfele sprzętowe Trezora, Ledger Nano
FlyingAtom-Facebook

Początkujący
Posty: 105
Rejestracja: 10 listopada 2020
Reputacja: -7
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Flippening

Postautor: wykopek7 » środa, 19 maja 2021, 10:29

FlyingAtom pisze: środa, 19 maja 2021, 10:06Ostatni raz o Flippening BTC - ETH słyszałem w listopadzie/grudniu 2017.


Ja też ;)

Przy okazji - co kieruje Wami, że usługę macie tylko w BTC? Zastanawialiście się na ETH?

Rozumiem, że weszliście w BTC bo był pierwszy i lepiej na ten moment istnieje w świadomości ale jeśli mielibyście zakładać działalność dzisiaj to który byście wybrali? Nie stawialibyście etheromatów zamiast bitomatów?

pozdrawia stały klient ;)

Oficjalny przedstawiciel projektu
Awatar użytkownika
Posty: 1470
Rejestracja: 29 października 2015
Reputacja: 1135
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Warszawa

Flippening

Postautor: FlyingAtom » środa, 19 maja 2021, 11:53

wykopek7 pisze: środa, 19 maja 2021, 10:29 Rozumiem, że weszliście w BTC bo był pierwszy i lepiej na ten moment istnieje w świadomości ale jeśli mielibyście zakładać działalność dzisiaj to który byście wybrali? Nie stawialibyście etheromatów zamiast bitomatów?
Powinno się niedługo coś zmienić, dojdą inne nie wiem czy eth, to od informatyków zależy, mają "swoją kolejkę" rzeczy do zrobienia, ja się nie wtrącam jak w większość spraw innych ludzi co są w firmie, każdy robi swoje i ma motywacje finansową.
btc jest tylko w bittmatach w biurze możesz większość krypto sprzedać.
Kantor Bitcoin FlyingAtom kupno, sprzedaż, Bitcoin F2F, bitomaty 3% Prowizji lub mniej przy większych wolumenach
Kryptowaluty informacje BitHub.pl Bitcoin, poradnik, wiadomości, blockchain, kryptowaluty
Portfele sprzętowe Trezora, Ledger Nano
FlyingAtom-Facebook

Weteran
Posty: 1696
Rejestracja: 15 marca 2014
Reputacja: 631
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Flippening

Postautor: zomos2 » środa, 19 maja 2021, 14:39

Wcześniej mówiono o flippeningu na LTC ale ETH jest po prostu lepsze technologicznie. Póki co Elon też nie dotyka ETH. ETH ma wsparcie różnych dziwnych instytucji itp. BTC raczej ma zastosowanie spekulacyjno-kapitałowe a nie funkcjonalne. Stąd zmierzamy do flippeningu i jest to kwestia czasu. Wolumeny obrotów już na ETH potrafią być większe niż na BTC. Adaptacja też jest większa. Potem dojdzie jeszcze kapitalizacja itp itd. Do tego mamy inflację i wcale poziomy nie muszą być prawdziwe z tym co prezentuje wartość dolarowa. Dodruki są potężne. A dwa teraz mamy sell in may and go away.

Wróć do „Rozwój projektu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 20 gości