Zapytanie o poczatek z koparką

Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 9 marca 2021
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Zapytanie o poczatek z koparką

Postautor: Hevletsky » wtorek, 9 marca 2021, 01:01

Witam, ostatnio po interesowałem się tematem koparek i w sumie nie wiem co myśleć. Patrzyłem na grafiki na allegro i liczyłem rentowność takiego RX 5500 XT żeby się przynajmniej zwrócił. Z drugiej strony znalazłem coś takiego na allegro https://allegro.pl/ogloszenie/dotacja-w ... 0212872688 i czy warto pokusić się o dofinansowanie na kopareczke. Prosiłbym, aby ktoś doświadczony albo ostudził mój zachwyt ze nie warto, lub przekonał że warto i poradził coś w temacie. (Przepraszam za składnię, ale jestem zmęczony i pisze co myślę).

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 905
Rejestracja: 25 listopada 2017
Reputacja: 906
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Essen

Zapytanie o poczatek z koparką

Postautor: Zeyt » wtorek, 9 marca 2021, 01:39

@Hevletsky
Teraz już nie warto, trudność kopania z dnia na dzień będzie rosnąć, tak jak i ceny kart graficznych, które już teraz są mocno przewartościowane.
Jeśli już miałbyś inwestować, lepszą opcją byłoby kupno crypto, co również odradzam jeśli jesteś nowy.
Jesteśmy już dość wysoko, a Ty jako osoba początkująca masz małe szanse na zarobek na tym etapie hossy.

A jeśli mowa o tych całych "dofinansowaniach", to można bardzo łatwo się naciąć, i potem szukaj sobie tych informatyków ;)

Generalnie proponuję Ci poczytać o cyklach bitcoina, i jak się to ma do kopania kryptowalut.
Teraz fajnie oblicza się rentowność, ale jak trudność wzrośnie, albo kurs spadnie o 50% (Albo oba równocześnie), to już tak kolorowo to nie będzie wyglądać.
Dobry czas na kupno, montaż koparki był jakiś rok temu, gdzie trudność wydobycia była niska, ceny kart również, no i sam kurs także.
Ale trzymając urobek, teraz mógłbyś być na dużym plusie.
Jeśli chcesz bardziej wejść w temat kopania kryptowalut, to czytaj, tu na forum jest mnóstwo informacji, a za rok-dwa może zdecydujesz się na taką inwestycję, pod kolejną hosse (o ile takowa nastąpi).
Jeśli interesują Cie tylko pieniądze, zorientuj się, w jakim etapie hossy jesteśmy, i czy warto wchodzić teraz, czy może poczekać do następnej hossy.

Pewnie znajdą się tu na forum osoby, które uważają że kopanie obecnie przynosi spore zyski, ale musisz wziąć pod uwagę ich staż w tym temacie, jak i cenę po jakich oni składali swoje koparki.
Ty jesteś w całkiem innej sytuacji.
Pozdrawiam ;)
Skupuj strach, sprzedawaj euforie ;)

Weteran
Posty: 4958
Rejestracja: 23 grudnia 2018
Reputacja: 2281
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Zapytanie o poczatek z koparką

Postautor: adiqq » wtorek, 9 marca 2021, 05:49

Zeyt pisze: wtorek, 9 marca 2021, 01:39Dobry czas na kupno, montaż koparki był jakiś rok temu, gdzie trudność wydobycia była niska, ceny kart również, no i sam kurs także.
Ale trzymając urobek, teraz mógłbyś być na dużym plusie.
Jeszcze sierpień/wrzesień było ok. Szaleństwo cenowe sprzętu zaczęło sie po premierze 3060ti, czyli krótko po 2.12 ;)
Zeyt pisze: wtorek, 9 marca 2021, 01:39eśli chcesz bardziej wejść w temat kopania kryptowalut, to czytaj, tu na forum jest mnóstwo informacji, a za rok-dwa może zdecydujesz się na taką inwestycję, pod kolejną hosse (o ile takowa nastąpi).
mało prawdopodobne że to nastąpi...brakuje planowania i myślenia długoterminowego...
HiveOS https://hiveos.farm?ref=121257
Nie chce subskrypcji na bzdurne teorie spiskowe !
Nie mam zamiaru dyskutować z "krypto-czubami" !
Tylko trzecie oko i otwarta czakra prawdę ci powie !

Początkujący
Posty: 1733
Rejestracja: 8 grudnia 2020
Reputacja: 449
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Zapytanie o poczatek z koparką

Postautor: fetek » czwartek, 18 marca 2021, 20:51

adiqq pisze: wtorek, 9 marca 2021, 05:49 mało prawdopodobne że to nastąpi...brakuje planowania i myślenia długoterminowego...
niestety jest to problem większości.

Początkujący
Posty: 40
Rejestracja: 11 grudnia 2015
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Zapytanie o poczatek z koparką

Postautor: Exodiss » poniedziałek, 22 marca 2021, 11:27

Jeśli dorwiesz karty po 900-1000 zł, które wyrobią 30 mh/s to sens jest, bo jak dobrze to rozegrasz to do lipca koszt zakupu może się zwrócić. Pytanie jak będzie się kształtowal kurs :)

Z drugiej strony jakby liczyć wszystko, no to dochód obcina prąd (~10%) + 19% podatku.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1638
Rejestracja: 10 czerwca 2017
Reputacja: 360
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Zapytanie o poczatek z koparką

Postautor: tonyxxl » poniedziałek, 22 marca 2021, 15:06

Hevletsky pisze: wtorek, 9 marca 2021, 01:01 i czy warto pokusić się o dofinansowanie na kopareczke
Jeśli dostaniesz takie dofinansowanie to ciężko żebyś nie zarobił. Przecież to jest bezzwrotne. Jedyny twoje koszty to zus (mozliwe że ten niski) i prąd. Po roku (albo szybciej) możesz sprzedać urobek i sprzęt i zamknąć "biznes".

Wróć do „Rozwój projektu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość