Emerytura + Bitcoin + Blockchain

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 990
Rejestracja: 2 lipca 2017
Reputacja: 428
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Emerytura + Bitcoin + Blockchain

Postautor: wamak » poniedziałek, 9 listopada 2020, 13:48

miso20 pisze: poniedziałek, 9 listopada 2020, 13:44Ewentualnie odkładanie w coś co ma masternody/pasywny przychód. Wtedy po latach uzbiera się na masternoda, który będzie dodatkowo kilka procent wypłacał. Jednym z najpopularniejszych takich projektów jest Dash.

To jest niezły trop, który bym zmodyfikował. Teraz Dash ma jeszcze wysoką inflację i cały czas kurs spada względem BTC. Można by odkładać na razie w BTC i jak się uzbiera na MN, to zamienić to na Dash. W międzyczasie inflacja na Dash będzie mniejsza, a BTC będzie za drogie względem tego, co oferuje.

Weteran
Posty: 2795
Rejestracja: 17 marca 2014
Reputacja: 2132
Reputacja postu: 
5
Napiwki za post: 0 BTC

Emerytura + Bitcoin + Blockchain

Postautor: miso20 » poniedziałek, 9 listopada 2020, 13:57

@wamak Uważam podobnie. Natomiast trzeba się mieć na baczności na wszelkie projekty, które oferują więcej niż 10% w skali roku (dash akutalnie koło 6%). Matematycznie po prostu nie ma to racji bytu. Były takie monety, które dawały i 100% xd.

Problem z inflacją w dashu jest też taki, że tam nie ma halvingów niestety.
coin_emission.jpg
ikswodnal pisze: poniedziałek, 9 listopada 2020, 13:47Widzę że jesteś legalistą. Gdybyś żył w czasach niewolnictwa, oczywiście jako niewolnik z ówczesną świadomością, też byś uważał że tak musi być.
Nie, jestem realistą. Wiele czasu poświecilem na analizę dlaczego tak jest i właśnie do takich wniosków doszedłem.

Uważam, że zarówno ty jak i ja mamy dużo większą wiedzę niż niewolnik w starożytności, a zatem i możliwość analizy zjawisk. Ba! Mamy większą wiedzę niż 3/4 społeczeństwa nawet dzisiaj (może nawet jesteśmy przynajmniej intelektualną elitą? W końcu mając takie zainteresowania, to jesteśmy dość świadomi). Więc nasze rozważania są bardziej miarodajne niż takiego niewolnika.

A mimo to doszedłem do takiego, a nie innego wniosku. Nie uważam tak dlatego, że ktoś mi nakazał tak myśleć. To nie religia, gdzie są niepodważalne dogmaty.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Weteran
Posty: 4958
Rejestracja: 23 grudnia 2018
Reputacja: 2281
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Emerytura + Bitcoin + Blockchain

Postautor: adiqq » poniedziałek, 9 listopada 2020, 16:01

miso20 pisze: poniedziałek, 9 listopada 2020, 13:44ZEC ma ciekawe powiazania z różnymi trzyliterowymi agencjami amerykańskimi. Z tego względu uważam, że warto cos trzymać. Zwłaszcza jak się wykres wypłaszczył. Ale to jednak tylko kolejny altcoin, wiec ostrożnie. Przy czym wydaje mi się, że to najciekawsza opcja poza tymi, które wymieniłeś.

Ewentualnie odkładanie w coś co ma masternody/pasywny przychód. Wtedy po latach uzbiera się na masternoda, który będzie dodatkowo kilka procent wypłacał. Jednym z najpopularniejszych takich projektów jest Dash.
Tak, w innym koszyku mam trochę ZEC (kupiony w dołku!), ale czy to się nadaje na program emerytalny? Mała ilość być może...
DASH brałem pod uwagę oczywiście (w innym koszyków) i to był jeden z błędów który popełniłem...wszyscy jednym tchem go wymieniali jako kandydata, ale to bie był dobry wybór, przyniósł mi same rozczarowania.....
Z drugiej strony, wszystkie te coiny można postrzegać jako "anony" - a najlepszym z nich jest dla mnie XMR, nie zawiódł mnie, wiec wolę więcej XMR niż się rozdrabniać ;) Nie można mieć wszystkiego....
HiveOS https://hiveos.farm?ref=121257
Nie chce subskrypcji na bzdurne teorie spiskowe !
Nie mam zamiaru dyskutować z "krypto-czubami" !
Tylko trzecie oko i otwarta czakra prawdę ci powie !

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4611
Rejestracja: 14 kwietnia 2016
Reputacja: 2682
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Emerytura + Bitcoin + Blockchain

Postautor: mecenas » poniedziałek, 9 listopada 2020, 16:03

adiqq pisze: poniedziałek, 9 listopada 2020, 16:01wszystkie te coiny można postrzegać jako "anony"
Dash jest takim samym "anonem" jak bitcoin.
:arrow: Zdecentralizowane kontrakty: https://bchbull.com
:arrow: Bitcoin Is Cash: https://read.cash/@Pantera

Weteran
Posty: 2795
Rejestracja: 17 marca 2014
Reputacja: 2132
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Emerytura + Bitcoin + Blockchain

Postautor: miso20 » poniedziałek, 9 listopada 2020, 16:15

adiqq pisze: poniedziałek, 9 listopada 2020, 16:01czy to się nadaje na program emerytalny
Dlatego napisałem, że poza tymi monetami, które @wamak wymienił na górze. Bo wiadomo, że w pierwszej kolejności idą "pewniaki (o ile da się tak powiedzieć na tym rynku w ogóle). Jednak jak już mam zestawić zcasha np. z tronem czy cardano to wybieram zcasha, tylko ze względu na te plecy/powiązania. Zawsze jest ryzyko, że darpa odpuści temat, ale oni raczej działają racjonalnie i zgodnie z planem.
adiqq pisze: poniedziałek, 9 listopada 2020, 16:01przyniósł mi same rozczarowania.....
Był gigantycznie wypompowany w ciągu roku w zasadzie kilkaset razy. Spadł bardzo dużo, być może po prostu w złym momencie wszedłeś. Ja np. sporą część wyhaczyłem w grudniowym spadku na 40$. Jeżeli ktoś wchodził po 200-300$ to rzecz jasna ma inny komfort.

Co do anona, to podobnie jak mecenas. Jedyny anon to tak naprawdę xmr. Dash oferuje raczej prywatność w większym stopniu niż Bitcoin, ale to wciąż tylko prywatność, a nie anonimowość.

XMR mówisz cie nie zawiódł, ale może się okazać, że nie będziesz miał w przyszłości gdzie go wypłacić i jest to dość realna perspektywa, bo giełdy się go pozbywają. Wtedy przykładowo taki dash czy zec mogą dać ci zarobić więcej mimo, że xmr bardziej wzrósł. Także zawsze są jakieś plusy dodatnie i plusy ujemne :D.

Weteran
Posty: 4958
Rejestracja: 23 grudnia 2018
Reputacja: 2281
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Emerytura + Bitcoin + Blockchain

Postautor: adiqq » poniedziałek, 9 listopada 2020, 16:29

miso20 pisze: poniedziałek, 9 listopada 2020, 16:15Co do anona, to podobnie jak mecenas. Jedyny anon to tak naprawdę xmr. Dash oferuje raczej prywatność w większym stopniu niż Bitcoin, ale to wciąż tylko prywatność, a nie anonimowość.
dokładnie o to mi chodziło i dlatego napisałem ""
miso20 pisze: poniedziałek, 9 listopada 2020, 16:15XMR mówisz cie nie zawiódł, ale może się okazać, że nie będziesz miał w przyszłości gdzie go wypłacić i jest to dość realna perspektywa, bo giełdy się go pozbywają. Wtedy przykładowo taki dash czy zec mogą dać ci zarobić więcej mimo, że xmr bardziej wzrósł. Także zawsze są jakieś plusy dodatnie i plusy ujemne .
Nie boję się tego. Im większy będzie zamordyzm, tym będzie większe zapotrzebowanie na prawdziwą prywatność...nawet jak giełdy go będą delistować, to nie boję się o jego wartość. Naprawdę.
HiveOS https://hiveos.farm?ref=121257
Nie chce subskrypcji na bzdurne teorie spiskowe !
Nie mam zamiaru dyskutować z "krypto-czubami" !
Tylko trzecie oko i otwarta czakra prawdę ci powie !

Weteran
Posty: 2795
Rejestracja: 17 marca 2014
Reputacja: 2132
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Emerytura + Bitcoin + Blockchain

Postautor: miso20 » poniedziałek, 9 listopada 2020, 19:31

@adiqq ja o wartość raczej również jestem spokojny. Bardziej się boje o to gdzie go będzie można wymienić. Bo zapowiada sie na to, że jedynie na podejrzanych dexach :cry:

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 4266
Rejestracja: 4 marca 2017
Reputacja: 4263
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: pomorskie

Emerytura + Bitcoin + Blockchain

Postautor: kozaki_wiesi » wtorek, 10 listopada 2020, 16:16

miso20 pisze: sobota, 7 listopada 2020, 15:36epsza jest waluta "gwarantowana" przez państwo niż jakiś bitkujn co go do narkotyków używają. A że jest niezależny, to tym gorzej, bo go ktoś jeszcze przejmie...

*Rzecz jasna z perspektywy Kowalskich
Szary Kowalski wiedział, że lepsze jest złoto niż peerolowska stówka.
"Wszystko mija, nawet najdłuższa żmija"
S.J. Lec

Weteran
Posty: 2795
Rejestracja: 17 marca 2014
Reputacja: 2132
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Emerytura + Bitcoin + Blockchain

Postautor: miso20 » wtorek, 10 listopada 2020, 16:20

@kozaki_wiesi Owszem, bo mógł je sobie fajnie powąchać i pomacać. Co w łapie, to w łapie, a co w kąkuterze, to nie ma 8-)

Weteran
Posty: 1538
Rejestracja: 25 kwietnia 2016
Reputacja: 667
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Emerytura + Bitcoin + Blockchain

Postautor: ikswodnal » wtorek, 10 listopada 2020, 16:26

kozaki_wiesi pisze: wtorek, 10 listopada 2020, 16:16Szary Kowalski wiedział, że lepsze jest złoto niż peerolowska stówka.
Zgadza się, jednak przyjmijmy że BTC "na razie" jest jest takim lepszym złotem.
Twardzi "hodlerzy" tutaj już nie dyskutują. Nawet wypłacając sobie z BTC co miesiąc
więcej niż przeciętna emeryturę, mają zabezpieczenie także dla następnego pokolenia.
Za 10 miesięcy regularnych wpłat na zlecenie stałe równowartości 200 PLN mam ~50%
stopy zwrotu - to jest obecnie nie do pobicia.
https://www.blockchain.com/pl/btc/addre ... ded9rajwv7

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 4266
Rejestracja: 4 marca 2017
Reputacja: 4263
Reputacja postu: 
6
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: pomorskie

Emerytura + Bitcoin + Blockchain

Postautor: kozaki_wiesi » wtorek, 10 listopada 2020, 17:25

@ikswodnal podałem przykład złota bo chyba najlepiej obrazuje stosunek obywatela do wartości "biletów bankowych" będących pod kontrolą elit. Dziwi mnie tylko, że niektórzy traktują słowa "stoi za tym rząd" jako zaletę - jest to najlepszy przykład niewolniczej mentalności i syndromu sztokholmskiego.
"Wszystko mija, nawet najdłuższa żmija"
S.J. Lec

Weteran
Posty: 4958
Rejestracja: 23 grudnia 2018
Reputacja: 2281
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Emerytura + Bitcoin + Blockchain

Postautor: adiqq » wtorek, 10 listopada 2020, 18:44

ikswodnal pisze: wtorek, 10 listopada 2020, 16:26Za 10 miesięcy regularnych wpłat na zlecenie stałe równowartości 200 PLN mam ~50%
stopy zwrotu - to jest obecnie nie do pobicia.
pisałem w innym wątku o zakupach BTC,ETH, LTC, BCH i XMR (prawie równo rok temu w dołku)
BTC 69%, ETH 148%, XMR 89%, LTC 5%, BCH -5%
Więc nie masz racji, ETH miałoby lepszą stopę zwrotu, XMR pewnie też ;)

Dodano po 8 minutach 8 sekundach:
robiłem też 3 paczki zakupów w trochę innej konfiguracji(BTC,ETH,BCH,DASH,LTC) - po 1000$
viewtopic.php?f=105&t=33091&start=20
adiqq pisze: piątek, 6 listopada 2020, 18:31dodatkowo:
kupiłem za --- aktualna wartość
BTC - 1200$ --- 2051$
ETH - 600$ --- 1470$
BCH - 450$ --- 367$
LTC - 450$ --- 461$
DASH - 300$ ---262$
BTC - 70,9%, ETH 145%
HiveOS https://hiveos.farm?ref=121257
Nie chce subskrypcji na bzdurne teorie spiskowe !
Nie mam zamiaru dyskutować z "krypto-czubami" !
Tylko trzecie oko i otwarta czakra prawdę ci powie !

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 990
Rejestracja: 2 lipca 2017
Reputacja: 428
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Emerytura + Bitcoin + Blockchain

Postautor: wamak » wtorek, 10 listopada 2020, 18:55

Dodatkowo ETH nie jest ekstremalnie drogie, ma potencjał do wzrostu, opłaty za przesył są tańsze od BTC i jest także popularny (np. dostępny na niektórych forexach).
ETH ma niemal same zalety w stosunku do BTC.
Można pisać, że BCH też jest lepsze od BTC, jednak zalet widzę mniej:
-zawsze będzie tylko forkiem BTC
-więcej traci na wartości BCH/BTC, niż ETH/BTC

Nie chodziło mi o pisaniu tu o wyższości jednej kryptowaluty nad drugą, tylko bardziej pod kątem, co jest lepszym pewniakiem do inwestowania długoterminowego.
Coraz mniej jestem przekonany, że BTC będzie zawsze rosło.

Weteran
Posty: 1538
Rejestracja: 25 kwietnia 2016
Reputacja: 667
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Emerytura + Bitcoin + Blockchain

Postautor: ikswodnal » wtorek, 10 listopada 2020, 20:07

adiqq pisze: wtorek, 10 listopada 2020, 18:44Więc nie masz racji, ETH miałoby lepszą stopę zwrotu, XMR pewnie też
Miałoby. Jestem szary człowiek, nie znam ETH czy XMR. Jednak popularność BTC na całym globie, dominacja wśród kryptowalut, liczba autorytetów zaangażowanych w tworzenie i rozwój BTC decydują że w rozpatrywaniu zabezpieczenia emerytalnego dla mnie BTC jest niezastąpione. Dodam, że w przyszłości jeżeli ETH czy ETC lub też inny projekt okaże się solidniejszy i stabilniejszy, w dłuższym okresie czasu, nic nie stoi na przeszkodzi w przeniesieniu się na ten projekt.

Weteran
Posty: 4958
Rejestracja: 23 grudnia 2018
Reputacja: 2281
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Emerytura + Bitcoin + Blockchain

Postautor: adiqq » wtorek, 10 listopada 2020, 21:22

No, ale to nie pisz, że to jest nie do pobicia. A ETH czy XMR jakoś drastycznie nie różni się w obsłudze od bitka...nie trzeba się na nic przenosić, wystarczy dywersyfikować....
HiveOS https://hiveos.farm?ref=121257
Nie chce subskrypcji na bzdurne teorie spiskowe !
Nie mam zamiaru dyskutować z "krypto-czubami" !
Tylko trzecie oko i otwarta czakra prawdę ci powie !

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 4266
Rejestracja: 4 marca 2017
Reputacja: 4263
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: pomorskie

Emerytura + Bitcoin + Blockchain

Postautor: kozaki_wiesi » środa, 11 listopada 2020, 10:26

ETH teraz: 460$, ATH: 1448$; 32% ATH
XMR teraz: 120$, ATH: 542$; 22% ATH
BTC teraz: 15400$, ATH: 20000$; 77% ATH

Teraz pytanie za milion baksów: duża odległość od ATH monero i ethereum oznacza duży potencjał wzrostu czy słabość w stosunku do Króla? A może jedno i drugie? Innymi słowy - w co lepiej teraz wchodzić?

Jeżeli ktoś sądzi, że rządy w końcu zbanują krypto to chyba najrozsądniej byłoby się ładować w anona, nie sądzicie?
"Wszystko mija, nawet najdłuższa żmija"
S.J. Lec

Weteran
Posty: 1538
Rejestracja: 25 kwietnia 2016
Reputacja: 667
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Emerytura + Bitcoin + Blockchain

Postautor: ikswodnal » środa, 11 listopada 2020, 10:52

kozaki_wiesi pisze: środa, 11 listopada 2020, 10:26to chyba najrozsądniej byłoby się ładować w anona, nie sądzicie?
Nie wiem. Zauważam tylko że w każdym projekcie dotyczącym zabezpieczenia emerytalnego (obojętnie czy dotyczy to walut fiudacyjnych czy kryptowalut) ważna jest regularność, powtarzalność. Nie ma tu miejsca na grę, spekulacje, częste zmiany. Przechodzenie częste z jednej kryptowaluty na inną dla większości ludzi (czytaj przyszłych emerytów) jest nie do przyjęcia.

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 990
Rejestracja: 2 lipca 2017
Reputacja: 428
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Emerytura + Bitcoin + Blockchain

Postautor: wamak » środa, 11 listopada 2020, 11:27

Częste przechodzenie z jednej waluty na drugą jest niewskazane. Natomiast przejście po wielu latach na inną walutę może się opłacać.
Hipotetycznie. Teraz BTC jest długoterminowo królem. Póki jest królem, odkładamy w BTC. Po wielu latach może się jednak okazać, że z BTC dzieje się coś niedobrego i inne waluty są bardziej perspektywiczne. Ja bym się wtedy nie upierał przy BTC.
Nie można nawet wykluczać, że całościowo z kryptowalutami będzie się dziać niedobrze. Póki co jest od 2017 roku spokój, to znaczy adopcja nie zwiększa się, ale i nie ma tragedii z kryptowalutami.

Weteran
Posty: 4958
Rejestracja: 23 grudnia 2018
Reputacja: 2281
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Emerytura + Bitcoin + Blockchain

Postautor: adiqq » środa, 11 listopada 2020, 11:33

kozaki_wiesi pisze: środa, 11 listopada 2020, 10:26Teraz pytanie za milion baksów: duża odległość od ATH monero i ethereum oznacza duży potencjał wzrostu czy słabość w stosunku do Króla? A może jedno i drugie? Innymi słowy - w co lepiej teraz wchodzić?
Wg mnie i jedno i drugie...były głosy, że kształt wykresu teraz przypomina wykres bitka z 2015/16 bodajże...jestem pewny, że ETH da zarobić więcej niż BTC w dłuższej perspektywie. (co XMR to już takiej pewności nie mam) Ja zawsze byłem zwolennikiem dywersyfikacji, BTC+ETH to umnie ponad 60% portfela, XMR planuję dokupić....Jako że przy projekcie emerytalnm priorytetm jest stabilność, więc w zasadzie te 3 coiny wystarczą. Innymi coinami można spróbować w innym pakiecie, np. coś DeFi czy innych obiecujących coinów.
ikswodnal pisze: środa, 11 listopada 2020, 10:52Nie wiem. Zauważam tylko że w każdym projekcie dotyczącym zabezpieczenia emerytalnego (obojętnie czy dotyczy to walut fiudacyjnych czy kryptowalut) ważna jest regularność, powtarzalność. Nie ma tu miejsca na grę, spekulacje, częste zmiany. Przechodzenie częste z jednej kryptowaluty na inną dla większości ludzi (czytaj przyszłych emerytów) jest nie do przyjęcia.
tak, ale lepiej brać taką możliwość pod uwagę - w jakichś szczególnych okolicznościach.
HiveOS https://hiveos.farm?ref=121257
Nie chce subskrypcji na bzdurne teorie spiskowe !
Nie mam zamiaru dyskutować z "krypto-czubami" !
Tylko trzecie oko i otwarta czakra prawdę ci powie !

Weteran
Posty: 1538
Rejestracja: 25 kwietnia 2016
Reputacja: 667
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Emerytura + Bitcoin + Blockchain

Postautor: ikswodnal » środa, 11 listopada 2020, 11:57

wamak pisze: środa, 11 listopada 2020, 11:27Częste przechodzenie z jednej waluty na drugą jest niewskazane. Natomiast przejście po wielu latach na inną walutę może się opłacać.
Oczywiście! Dodam że takie przejście będzie proste, ułatwione przez zapis w blockchainie.
Jednak dopiero to przyszłość. Odkładającym regularnie BTC życzę, by przyszłe wzrosty były
podobne do tych które mamy dotychczas przez 10 lat :-). Wtedy już martwić się nie będzie
trzeba zmianami.

Wróć do „Rozwój projektu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości