Emerytura + Bitcoin + Blockchain

Początkujący
Posty: 1741
Rejestracja: 8 grudnia 2020
Reputacja: 454
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Emerytura + Bitcoin + Blockchain

Postautor: fetek » piątek, 1 grudnia 2023, 09:21

ikswodnal pisze: piątek, 1 grudnia 2023, 08:59Czy wszystkie rodzaje dodatkowych zabezpieczeń emerytalnych to umożliwiają w każdej chwili?
tek które wymieniłeś umożliwiają... czyli znowu potwierdzasz moje słowa, krytykujesz mimo że systemu nie znasz.
ikswodnal pisze: piątek, 1 grudnia 2023, 08:59BTC to mogę w każdej chwili bez strat przy 60% dodatkowego zysku.
mi IKE zrobiło 72% w tym roku nic nie wpłacałem, zajmuje się tym kilka godzin w roku.
ikswodnal pisze: piątek, 1 grudnia 2023, 08:59No i przy tym "zatrudniony" jestem tylko ja - nie zespoły ludzi odpowiedzialnych za poszczególne części operacji w tradycyjnym gromadzeniu środków
Zaraz pogoda będzie argumentem... przy IKE też pracujesz tylko Ty, choć to bardzo karkołomne stwierdzenie bo zarówno IKe jak i BTC wymaga narzędzi.

Doczekam się tych ogólnodostępnych danych ?
ikswodnal pisze: czwartek, 30 listopada 2023, 21:25 Według Piotra Cymcyka - Średni zysk uczestnika PPK z uwzględnieniem dopłaty pracodawcy i państwa to na dziś ok. 120%. (!) Tylko zysk! nie stopa zwrotu!
Nie weryfikowałem tych danych więc się do nich nie ustosunkuje ale PPK to nie tylko Twoje środki wiec powinno się mówić o zysku nie o stopie zwrotu.

Po za tym programy typu PPK czy OFE jak słusznie wcześniej zauważyłeś są uzależnione politycznie, o ile system może być dobry to jak przychodzi taki Tusk to wiadomo ze wszystko co dobre albo chociaż sensowne to się kończy. Zabrał OFE, teraz chce zabrać PPK.. dlatego ja w te systemy nigdy nie inwestowałem, nawet nie mogę bo ZUS'u nie płacę.

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 4286
Rejestracja: 4 marca 2017
Reputacja: 4288
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: pomorskie

Emerytura + Bitcoin + Blockchain

Postautor: kozaki_wiesi » niedziela, 3 grudnia 2023, 18:05

adamu79 pisze: sobota, 28 października 2023, 17:33No chyba, że liczysz na korzystne zmiany w podatku Belki od krypto.
https://www.analizy.pl/tylko-u-nas/3387 ... alej-z-ike


"Koalicja Obywatelska proponuje zwolnienie z tej daniny dochodu do 100 tys. zł przy inwestycji trwającej ponad rok. Trzecia Droga uważa, że podatek Belki powinien zostać całkowicie zlikwidowany"


Ciekawe czy to oznacza także zwolnienie z zysków z krypto?
"Wszystko mija, nawet najdłuższa żmija"
S.J. Lec

Weteran
Posty: 1540
Rejestracja: 25 kwietnia 2016
Reputacja: 667
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Emerytura + Bitcoin + Blockchain

Postautor: ikswodnal » niedziela, 3 grudnia 2023, 18:26

kozaki_wiesi pisze: niedziela, 3 grudnia 2023, 18:05Ciekawe czy to oznacza także zwolnienie z zysków z krypto?
W końcu rządzący dojrzeją do takiego rozwiązania. Oszczędzanie BTC (kryptowalut) z natury powinno być wolne od podatku. Racjonalizacje podatkowe posiadaczy BTC mogą przybierać i przybierają różnorakie formy. W końcu płacić 19% za to że spala się państwową walutę produkowaną w nadmiarze przez NBP jest nieprzyzwoite.

Początkujący
Posty: 1741
Rejestracja: 8 grudnia 2020
Reputacja: 454
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Emerytura + Bitcoin + Blockchain

Postautor: fetek » niedziela, 3 grudnia 2023, 19:55

kozaki_wiesi pisze: niedziela, 3 grudnia 2023, 18:05"Koalicja Obywatelska proponuje zwolnienie z tej daniny dochodu do 100 tys. zł przy inwestycji trwającej ponad rok. Trzecia Droga uważa, że podatek Belki powinien zostać całkowicie zlikwidowany"

Ciekawe czy to oznacza także zwolnienie z zysków z krypto?
od mówienia do realizacji daleka droga, zwłaszcza w ich przypadku. Obecnie to nas próbują udupić niszcząc system energetyczny
ikswodnal pisze: niedziela, 3 grudnia 2023, 18:26Oszczędzanie BTC (kryptowalut) z natury powinno być wolne od podatku.
tia, bo Ty tak mówisz ? przecież to taki sam syf jak setki innych aktyw a Tylko to środowisko ma mentalny problem z podatkami.

Weteran
Posty: 1540
Rejestracja: 25 kwietnia 2016
Reputacja: 667
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Emerytura + Bitcoin + Blockchain

Postautor: ikswodnal » wtorek, 5 grudnia 2023, 16:25

Poniższe powinno udowodnić i skończyć przynajmniej matematyczne dyskusje o przewagach w systematycznym oszczędzaniu BTC nad innymi formami dodatkowego zabezpieczenia emerytalnego:
https://dcacryptocalculator.com/bitcoin ... e_fee=0.03

Początkujący
Posty: 1741
Rejestracja: 8 grudnia 2020
Reputacja: 454
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Emerytura + Bitcoin + Blockchain

Postautor: fetek » wtorek, 5 grudnia 2023, 16:47

ikswodnal pisze: wtorek, 5 grudnia 2023, 16:25Poniższe powinno udowodnić i skończyć przynajmniej matematyczne dyskusje o przewagach w systematycznym oszczędzaniu BTC nad innymi formami dodatkowego zabezpieczenia emerytalnego:
https://dcacryptocalculator.com/bitcoin ... e_fee=0.03
niereformowalny.... ciekawe co byś gadał jakby BTC szorował po donie.

Początkujący
Posty: 1741
Rejestracja: 8 grudnia 2020
Reputacja: 454
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Emerytura + Bitcoin + Blockchain

Postautor: fetek » czwartek, 7 grudnia 2023, 01:03

@ikswodnal tak sobie teraz liczę że po ~5 latach średnia wartość mieszkań wzrosła mi od 150 do nawet 200% a wszystkie przez ten czas pracowały więc należy to doliczyć. Ike z uwalonym przez Tuska Orlenem 72% .. coś te Twoje 90% nie urywa i to bez regularnych wypłat.

Weteran
Posty: 1540
Rejestracja: 25 kwietnia 2016
Reputacja: 667
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Emerytura + Bitcoin + Blockchain

Postautor: ikswodnal » czwartek, 14 grudnia 2023, 14:01

Jeżeli ktoś nie wierzy własnym obliczeniom o przewadze oszczędzania BTC nad innymi formami gromadzenia wartości na emeryturę (lub inny dalekosiężny cel), wykonanym na
https://dcacryptocalculator.com/bitcoin to może uwierzy w dane przedstawione przez jednego z twórców w społeczności kryptowaluciarzy - Plan B https://x.com/100trillionUSD/status/173 ... 55601?s=20

Weteran
Posty: 2901
Rejestracja: 14 lipca 2017
Reputacja: 443
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Napiwki: https://nanocrawler.cc/explorer/account ... ec/history

Emerytura + Bitcoin + Blockchain

Postautor: adamu79 » czwartek, 14 grudnia 2023, 15:07

Analiza wsteczna zawsze skuteczna..
Nikt nie neguje tego, że BTC od czasu pierwszych notowań na giełdach może pochwalić się niespotykanym zwrotem. Kto kupował BTC od 2012 roku w trybie DCA i trzymał ręce pod dupą a nie sprzedawał jest aktualnie multimilionerem. No i co z tego? Przecież nie oznacza to, że BTC będzie takim samym wehikułem w przyszłości. A wręcz jest to wykluczone z uwagi na spadającą dynamikę wzrostu ceny.

Poniżej wykres logarytmiczny BTC od początku notowania na giełdach.
To jest pięknie wyrysowana krzywa logarytmiczna z nieznacznymi odchyleniami.
Obrazek

Dodano po 12 minutach 21 sekundach:
Wniosek jaki płynie z powyższego jest taki, by kupować kryptowalutę w trybie DCA która jest na wstępnym etapie rozwoju i przetrzyma okresy burzy i naporu przez co najmniej 10 lat z podobną wstępną dynamiką jak BTC. Jeśli ktoś już taką namierzył to proszę na priv. Z chęcią podzielę się zyskami nawet w okolicach 1/4 ;)

Weteran
Posty: 1540
Rejestracja: 25 kwietnia 2016
Reputacja: 667
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Emerytura + Bitcoin + Blockchain

Postautor: ikswodnal » czwartek, 14 grudnia 2023, 15:50

adamu79 pisze: czwartek, 14 grudnia 2023, 15:20Analiza wsteczna zawsze skuteczna.
To truizm. Futurologiem nie jestem. Jednak proszę podaj przykład lepszego lokowania środków celem zabezpieczenia przyszłości, na przykład emerytury.
Naprawdę przeczytałeś cały wątek?
ikswodnal pisze: czwartek, 14 grudnia 2023, 14:01https://x.com/100trillionUSD/status/173 ... 55601?s=20

Weteran
Posty: 2901
Rejestracja: 14 lipca 2017
Reputacja: 443
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Napiwki: https://nanocrawler.cc/explorer/account ... ec/history

Emerytura + Bitcoin + Blockchain

Postautor: adamu79 » czwartek, 14 grudnia 2023, 16:09

Ja o gruszkach a Ty o pietruszkach..
ikswodnal pisze: czwartek, 14 grudnia 2023, 15:50Naprawdę przeczytałeś cały wątek?
Pobieżnie. Napisał oczywiste oczywistości i to policzył.
Nie zmienia to jednak istoty rzeczy czyli spadającej dynamiki wzrostu.
Wszedłeś w BTC 4 lata temu a nie 10. Policz łaskawie zwrot w okresie 2012-2016 oraz 2019-2023. Przekonasz się o czym mówię.

Weteran
Posty: 1540
Rejestracja: 25 kwietnia 2016
Reputacja: 667
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Emerytura + Bitcoin + Blockchain

Postautor: ikswodnal » czwartek, 14 grudnia 2023, 17:35

adamu79 pisze: czwartek, 14 grudnia 2023, 16:09Nie zmienia to jednak istoty rzeczy czyli spadającej dynamiki wzrostu.
Tak to prawda - nie należy się liczyć ze wzrostami 10x czy 20x.
Przez przypadek mam wzrost wartości BTC z 12.2016. Zwrot od 2020-2023 (na razie) testuję. :D
Z chwilą gdy jakiś wehikuł nawet PPK, OFE, IKE, IKZE czy nowe OIEP dadzą ewidentnie, matematycznie lepsze zwroty bez skrupułów wejdę w to - oppss nie zawsze mogę!!! ale na szczęście. Różnica między DCA BTC a wymienionymi wehikułami polega też na tym że z BTC można wyjść w każdej chwili bez straszenia stratami.
Stąd praktycznie racjonalnym sposobem zabezpieczenia emerytalnego dzisiaj (i mam nadzieję jutro) będzie DCA BTC.

Początkujący
Posty: 1741
Rejestracja: 8 grudnia 2020
Reputacja: 454
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Emerytura + Bitcoin + Blockchain

Postautor: fetek » niedziela, 17 grudnia 2023, 01:02

ikswodnal pisze: czwartek, 14 grudnia 2023, 15:50To truizm. Futurologiem nie jestem. Jednak proszę podaj przykład lepszego lokowania środków celem zabezpieczenia przyszłości, na przykład emerytury.
Naprawdę przeczytałeś cały wątek?
nieruchomości, STC zwłaszcza dywidendowe
ikswodnal pisze: czwartek, 14 grudnia 2023, 17:35Różnica między DCA BTC a wymienionymi wehikułami polega też na tym że z BTC można wyjść w każdej chwili bez straszenia stratami.
Stąd praktycznie racjonalnym sposobem zabezpieczenia emerytalnego dzisiaj (i mam nadzieję jutro) będzie DCA BTC.
powiedź to tym którzy kupowali na szczytach albo jak "taniej nie będzie bierz za 50k", masę ludzi na krypto utopiła.
ikswodnal pisze: czwartek, 14 grudnia 2023, 17:35Przez przypadek mam wzrost wartości BTC z 12.2016. Zwrot od 2020-2023 (na razie) testuję. :D
czyli kupiłeś na szczytach a teraz mamy zero konkretów i papkę by nie wyszło że kłamiesz, plan nie zawsze działa... :geek: szok...

to zwrot masz za BTC z 2016 a wyżej utopiłeś... :mrgreen: Twoje 90% wygląda coraz słabiej... rocznie to wychodzi mizeria, zwłaszcza że na rynkach była bryndza a teraz wszystko odbiło i nawet Polskie spółki potrafiły zrobić po 70-80% ...

Weteran
Posty: 2901
Rejestracja: 14 lipca 2017
Reputacja: 443
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Napiwki: https://nanocrawler.cc/explorer/account ... ec/history

Emerytura + Bitcoin + Blockchain

Postautor: adamu79 » niedziela, 17 grudnia 2023, 08:40

fetek pisze: niedziela, 17 grudnia 2023, 01:09powiedź to tym którzy kupowali na szczytach albo jak "taniej nie będzie bierz za 50k", masę ludzi na krypto utopiła
Odnosisz się do fragmentu o DCA a piszesz o zupełnie innej kwestii. Znajdź mi takiego co wtopił na BTC DCA (interwał miesięczny) odkładając przynajmniej przez okres 4 lat ;)

Weteran
Posty: 1540
Rejestracja: 25 kwietnia 2016
Reputacja: 667
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Emerytura + Bitcoin + Blockchain

Postautor: ikswodnal » niedziela, 17 grudnia 2023, 16:32

@fetek.
Ponownie proszę - odejdź stąd. Spamujesz, a twoje wycieczki osobiste noszą znamiona hejterstwa.

Początkujący
Posty: 1741
Rejestracja: 8 grudnia 2020
Reputacja: 454
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Emerytura + Bitcoin + Blockchain

Postautor: fetek » niedziela, 17 grudnia 2023, 16:57

adamu79 pisze: niedziela, 17 grudnia 2023, 08:40Odnosisz się do fragmentu o DCA a piszesz o zupełnie innej kwestii. Znajdź mi takiego co wtopił na BTC DCA (interwał miesięczny) odkładając przynajmniej przez okres 4 lat ;)
dla 6 lat zysk 96.34%
dla 5 lat 76.93%
dla 4 lat 22.63%
dla 3 lat -20.33%
dla 2 lat -6.53%

dla roku 2.65%

sory 4 lata wynik mizerny ale miąłeś rację nie utopili.
ikswodnal pisze: niedziela, 17 grudnia 2023, 16:32 Ponownie proszę - odejdź stąd. Spamujesz, a twoje wycieczki osobiste noszą znamiona hejterstwa.
To że mam inne zdanie i potrafię argumentować swoje wypowiedzi nie czyni mnie spamerem ani hejterem.

Gdzie w moich wypowiedziach masz "wycieczki osobiste" ? może zamiast ciągle powielać te same bajki zacznij rozmawiać, odpowiadać na proste pytania.

Początkujący
Posty: 1741
Rejestracja: 8 grudnia 2020
Reputacja: 454
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Emerytura + Bitcoin + Blockchain

Postautor: fetek » czwartek, 21 grudnia 2023, 13:30

kozaki_wiesi pisze: niedziela, 3 grudnia 2023, 18:05"Koalicja Obywatelska proponuje zwolnienie z tej daniny dochodu do 100 tys. zł przy inwestycji trwającej ponad rok. Trzecia Droga uważa, że podatek Belki powinien zostać całkowicie zlikwidowany"
no to już wiemy że nic takiego nie będzie miało miejsca.

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 4286
Rejestracja: 4 marca 2017
Reputacja: 4288
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: pomorskie

Emerytura + Bitcoin + Blockchain

Postautor: kozaki_wiesi » czwartek, 21 grudnia 2023, 13:51

@fetek

Niedługo rusza kampania samorządowa i do PE więc znowu się zaczną obietnice.
A jak wiadomo, dwa razy obiecać to jak raz spełnić :mrgreen:
"Wszystko mija, nawet najdłuższa żmija"
S.J. Lec

Początkujący
Posty: 1741
Rejestracja: 8 grudnia 2020
Reputacja: 454
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Emerytura + Bitcoin + Blockchain

Postautor: fetek » czwartek, 21 grudnia 2023, 19:11

kozaki_wiesi pisze: czwartek, 21 grudnia 2023, 13:51Niedługo rusza kampania samorządowa i do PE więc znowu się zaczną obietnice.
A jak wiadomo, dwa razy obiecać to jak raz spełnić :mrgreen:
tia, ciągle powtarzać kłamstwo to prawie jak mówić prawdę... ale nie zaśmiecajmy wątku.

Weteran
Posty: 1540
Rejestracja: 25 kwietnia 2016
Reputacja: 667
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Emerytura + Bitcoin + Blockchain

Postautor: ikswodnal » niedziela, 31 grudnia 2023, 10:36

Witam.
Niestety, z powodu zamulania wątku Emerytura+Bitcoin+Blockchain aby dalej doskonalić projekt, muszę szukać innego miejsca poza forum. Moderator nie chce/nie może pomóc, a na spamera nie ma rady :-(.
Wypada podziękować pionierom @domator i @prezes za pierwowzory dla projektu.
Dziękuję za wszystkie twórcze i krytyczne uwagi w dyskusji, które z natury przyczyniają się do rozwoju. Szczególnie dziękuję @garlonicon, który uzmysłowił możliwość w perspektywie II części projektu cykliczność - wypłat - nie tylko rocznie jednorazowo (szkoda że nagle zniknął z forum).
Podsumowując etap 4 lat (2020-2023) stopa zwrotu projektu E+B+B na dzień 31.12.2023 wynosi 88,70% - udowadnia to Blockchain.
Może kiedyś pojawi się minister d/s cyfryzacji, lub szef UOKiK czy KNF, który zmusi prowadzących i operatorów PPK, OFE, IKE, IKZE, OIPE, do przedstawiania rozwiązań zabójcy II i III filara zabezpieczeń emerytalnych - kalkulatora Bitcoin (BTC) 2023 Kalkulator Uśredniania Kosztów Dollarowych (DCA) (dcacryptocalculator.com)
No co - pomarzyć sobie nie mogę czy co?
Na koniec życzę wszystkim lepszego 2024 roku 🙂

Wróć do „Rozwój projektu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 15 gości