Emerytura + Bitcoin + Blockchain

Weteran
Posty: 1540
Rejestracja: 25 kwietnia 2016
Reputacja: 667
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Emerytura + Bitcoin + Blockchain

Postautor: ikswodnal » sobota, 15 lipca 2023, 15:43

fetek pisze: sobota, 15 lipca 2023, 14:01Uważasz że jesteś mądry to dlaczego dopiero teraz zainteresowałeś się swoją emeryturą a nie np 20 lat temu ? ile milionów rocznie zarabiasz że klasyfikujesz siebie do grupy jak to określiłeś bogatych ?
Dlaczego usiłujesz wmówić że białe jest czarne i na odwrót. Po raz kolejny wciągasz ludzi w dyskusje ad personam.

Początkujący
Posty: 452
Rejestracja: 13 marca 2020
Reputacja: 215
Reputacja postu: 
5
Napiwki za post: 0 BTC

Emerytura + Bitcoin + Blockchain

Postautor: łabondź2020 » sobota, 15 lipca 2023, 18:58

fetek pisze: sobota, 15 lipca 2023, 14:01i w czym masz problem ?
Bo nie masz pojęcia o czym piszesz

Początkujący
Posty: 1741
Rejestracja: 8 grudnia 2020
Reputacja: 454
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Emerytura + Bitcoin + Blockchain

Postautor: fetek » sobota, 15 lipca 2023, 22:49

ikswodnal pisze: sobota, 15 lipca 2023, 15:43 Dlaczego usiłujesz wmówić że białe jest czarne i na odwrót. Po raz kolejny wciągasz ludzi w dyskusje ad personam.
By dyskutować trzeba się wymieniać poglądami, udzielać odpowiedzi na pytania a Ty tego nie robisz, zmieniasz temat i udajesz głupa, zawsze tak było a jak się robi zbyt gorąco to po prostu znikasz.

Od kiedy zadanie prostych pytań jest wycieczką oboistą ? Znowu zaczynasz robić gówno burzę bo ktoś ma inne zdanie ? Pomijam już fakt że kiedyś Ci udowodniłem że nie masz bladego pojęcia o programach emerytalnych, wiesz tylko tyle że istnieją ale to Ci wystarcza by je krytykować.
łabondź2020 pisze: sobota, 15 lipca 2023, 18:58 Bo nie masz pojęcia o czym piszesz
Ty tak uważasz ale masz rację to już nie jest mój problem choć ludzi nadal zatrudniam, no ale tak to jest że prywaciarzowi zawsze złe i nigdy mu się nie opłaca.

Weteran
Posty: 1540
Rejestracja: 25 kwietnia 2016
Reputacja: 667
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

Emerytura + Bitcoin + Blockchain

Postautor: ikswodnal » czwartek, 26 października 2023, 17:03

Dalsze doskonalenie/zmiany w projekcie.
Przechodzę na odkładanie wartości wyrażonej w ułamkach BTC na 1 portfelu nie przez 1 rok a przez 2 a może nawet więcej lat. Okazało się że fee z pojedynczych wpłat na paper wallet nie jest takie straszne, nie wpływa decydująco na wielkość gromadzonej wartości..
Niestety Ari10 jak zgodziło się na zakupy cykliczne tak nie przewiduje/nie chce wprowadzić przekazywania zgromadzonych wartości z portfela w Ari na mój adres portfela papierowego - nawet raz na kwartał. Stąd sam muszę dokonywać tej operacji co kwartał a tak bym tylko sprawdzał prawidłowość działania. Nie pozwalają się lenić 🙂
Nie widzę obecnie możliwości comiesięcznego przekształcania BTC z roku 2020 na dodatkową emeryturę. Prawdopodobnie zrobię to jednorazowo. Trzeba mierzyć zamierzenia na umiejętności i możliwości techniczne :-(.
Na koniec października BTC wreszcie zanotował wzrosty choć do starego ATH jeszcze daleko
za 3 lata i 10 miesięcy stopa zwrotu osiągnęła akceptowalną wartość 59%. Za pierwszy rok gromadzenia BTC w zakupach cyklicznych mam dopiero 245 % stopy zwrotu a chcę wyciągnąć w połowie 2024 BTC z 2020 rku przy stopie zwrotu ~ 700-800%. Ciężko będzie.
Obojętnym stylem przy powyższym - wszystkie IKE IKZE, OFE, OIPE są rozłożonymi w czasie piramidami Ponzi akceptowanymi przez państwo. Jeszcze gorzej z punktu widzenia podatnika wygląda PPK gdzie podatnicy sponsorują tą piramidę.

Weteran
Posty: 2901
Rejestracja: 14 lipca 2017
Reputacja: 443
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Napiwki: https://nanocrawler.cc/explorer/account ... ec/history

Emerytura + Bitcoin + Blockchain

Postautor: adamu79 » piątek, 27 października 2023, 19:36

ikswodnal pisze: czwartek, 26 października 2023, 17:03za 3 lata i 10 miesięcy stopa zwrotu osiągnęła akceptowalną wartość 59%
Gratuluję. Ochroniłeś oszczędności przed inflacją :D
ikswodnal pisze: czwartek, 26 października 2023, 17:03chcę wyciągnąć w połowie 2024 BTC z 2020 rku przy stopie zwrotu ~ 700-800%
To po ile będzie bitek jeśli ten scenariusz miałby się zrealizować?

-----
Edit: wychodzi, że nowe ath w połowie 2024 r. - jeśli nie będzie rozpierduchy światowej lub/i collapsu finansowego przed latem to jest to do zrobienia

Weteran
Posty: 1540
Rejestracja: 25 kwietnia 2016
Reputacja: 667
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Emerytura + Bitcoin + Blockchain

Postautor: ikswodnal » piątek, 27 października 2023, 21:25

adamu79 pisze: piątek, 27 października 2023, 19:36To po ile będzie bitek jeśli ten scenariusz miałby się zrealizować?
No tak, futurologiem nie jestem, ale BTC wtedy powinien być ~ 90 tyś. USD. Niezależnie ile będzie wyciągam bo w końcu gromadzić dla gromadzenia to ja nie jestem. Większy problem będzie pod koniec 2024 roku gdy będę musiał PLN zamienić na BTC a na początku 2025 roku wycofać tą operację :-(. Wszystko ze względu na podatki.
W sprawie tego nowego ATH obyś miał rację :-)

Weteran
Posty: 2901
Rejestracja: 14 lipca 2017
Reputacja: 443
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Napiwki: https://nanocrawler.cc/explorer/account ... ec/history

Emerytura + Bitcoin + Blockchain

Postautor: adamu79 » sobota, 28 października 2023, 17:33

ikswodnal pisze: piątek, 27 października 2023, 21:25Większy problem będzie pod koniec 2024 roku gdy będę musiał PLN zamienić na BTC a na początku 2025 roku wycofać tą operację :-(. Wszystko ze względu na podatki
A ma to sens? Rozumiem, że podatki są niefajne i jak już trzeba je płacić to lepiej jak najpóźniej ;) , ale przecież kwota podatku się nie zmieni a dojdą koszty transakcyjne..
No chyba, że liczysz na korzystne zmiany w podatku Belki od krypto.. ja jestem co do tego sceptykiem

Weteran
Posty: 1540
Rejestracja: 25 kwietnia 2016
Reputacja: 667
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Emerytura + Bitcoin + Blockchain

Postautor: ikswodnal » sobota, 28 października 2023, 20:12

adamu79 pisze: sobota, 28 października 2023, 17:33A ma to sens? Rozumiem, że podatki są niefajne
Oczywiście nie ma to sensu. Ale będę chyba przymuszony do tego - albo wykończę remont domu albo dom wykończy mnie. Chcę to zrobić raz a dokładnie, stąd złotówki do października są na wagę złota.
Na zmiany w podatku Belki też liczę - zresztą jest o tym mowa w pierwszych wypowiedziach tego wątku gdy wielu powątpiewało w taką możliwość a niektórzy wyśmiewali.

Początkujący
Posty: 1741
Rejestracja: 8 grudnia 2020
Reputacja: 454
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Emerytura + Bitcoin + Blockchain

Postautor: fetek » wtorek, 31 października 2023, 10:58

Za nowego rządu nie liczyłbym na obniżki jakichkolwiek podatków.

Weteran
Posty: 1540
Rejestracja: 25 kwietnia 2016
Reputacja: 667
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Emerytura + Bitcoin + Blockchain dalsze uproszczenia.

Postautor: ikswodnal » czwartek, 30 listopada 2023, 17:34

Projekt Emerytura+Bitcoin+Blockchain wchodzi w 5 rok realizacji. Osiągam większą stopę zwrotu niż wszelkiego rodzaju emerytury dodatkowe od PPK przez OFE do IKE i IKZ. Dziwi że na forum.bitcoin.pl są ludzie korzystający z w/w. Dokładne wyliczenia podam po 1.01.2024.
Jak każdy projekt i mój ulega doskonaleniu a więc uproszczeniu.
W 2024 roku rezygnuję z stosowania paper walleta. Wartość BTC gromadzoną w zakupach cyklicznych Ari10 przez 3 miesiące będę przelewał na adres wygenerowany z portfela Electrum. Portfel po wygenerowaniu adresu i zapisaniu 24 słów ziarna - zlikwiduję.
Te 24 słowa będą przechowywane w zalakowanej kopercie (dodatkowo mogę się ich nauczyć na pamięć). Ubywa kilka elementów zwiększający niepewność co do gromadzonych środków. Nie trzeba tworzyć portfela papierowego i gimnastykować się z przeniesieniem do portfela Electrum przez Coinomi. Odczyt zgromadzonych środków jak zwykle na blockchainie.
Wypłaty po konwersję na PLN będą dokonywane też przez Ari10 po odtworzeniu z ziarna zlikwidowanego portfela, kiedy zechcę, np za najwcześniejszy rok gromadzenia jednorazowo. W tym też wyraża się przewaga na tymi zacofanymi “emeryturami dodatkowymi” robię z swoimi wartościami co chcę i kiedy chcę.

Początkujący
Posty: 1741
Rejestracja: 8 grudnia 2020
Reputacja: 454
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Emerytura + Bitcoin + Blockchain

Postautor: fetek » czwartek, 30 listopada 2023, 18:16

ikswodnal pisze: czwartek, 30 listopada 2023, 17:34Osiągam większą stopę zwrotu niż wszelkiego rodzaju emerytury dodatkowe od PPK przez OFE do IKE i IKZ
Nie wiesz kto jakie ma zwroty z IKe i IKZe więc na jakiej podstawie wysuwasz takie wnioski ? jak dobrze pójdzie niedługo BTC / ETH też przykryjesz IKE.
ikswodnal pisze: czwartek, 30 listopada 2023, 17:34W tym też wyraża się przewaga na tymi zacofanymi “emeryturami dodatkowymi” robię z swoimi wartościami co chcę i kiedy chcę.
tylko że od tych zacofanych dodatków nie płacisz podatku, no chyba że zechcesz z nimi coś zrobić dużo szybciej.

Weteran
Posty: 1540
Rejestracja: 25 kwietnia 2016
Reputacja: 667
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Emerytura + Bitcoin + Blockchain

Postautor: ikswodnal » czwartek, 30 listopada 2023, 19:52

fetek pisze: czwartek, 30 listopada 2023, 18:16Nie wiesz kto jakie ma zwroty z IKe i IKZe więc na jakiej podstawie wysuwasz takie wnioski ?
Odejdź stąd - nie mąć (między innymi żądając danych ogólnie dostępnych)

Początkujący
Posty: 1741
Rejestracja: 8 grudnia 2020
Reputacja: 454
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Emerytura + Bitcoin + Blockchain

Postautor: fetek » czwartek, 30 listopada 2023, 19:54

ikswodnal pisze: czwartek, 30 listopada 2023, 19:52 Odejdź stąd - nie mąć (między innymi żądając danych ogólnie dostępnych)
Bo co ? bo znowu pokazuje że krytykujesz rzeczy o których nie masz pojęcia ? tia.. jakich danych ? dajesz... tylko nie znikaj jak to masz w zwyczaju. Chociaż raz spróbuj obronić swoje tezy

Weteran
Posty: 2901
Rejestracja: 14 lipca 2017
Reputacja: 443
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Napiwki: https://nanocrawler.cc/explorer/account ... ec/history

Emerytura + Bitcoin + Blockchain

Postautor: adamu79 » czwartek, 30 listopada 2023, 20:37

ikswodnal pisze: czwartek, 30 listopada 2023, 17:34Osiągam większą stopę zwrotu niż wszelkiego rodzaju emerytury dodatkowe od PPK przez OFE do IKE i IKZ. Dziwi że na forum.bitcoin.pl są ludzie korzystający z w/w
Ale że co? Masz z tym problem, że ludzie łupieni przez państwo z każdej strony wykorzystują IKE i IKZE do optymalizacji podatkowej?
Że z PPK mają lepszą stopę zwrotu niż Ty na BTC aktualnie? :D
Zazdrość przez Ciebie przemawia. :mrgreen:

Weteran
Posty: 1540
Rejestracja: 25 kwietnia 2016
Reputacja: 667
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Emerytura + Bitcoin + Blockchain

Postautor: ikswodnal » czwartek, 30 listopada 2023, 21:25

adamu79 pisze: czwartek, 30 listopada 2023, 20:37Ale że co? Masz z tym problem, że ludzie łupieni przez państwo z każdej strony wykorzystują IKE i IKZE do optymalizacji podatkowej?
Wręcz przeciwnie - Oszczędzając BTC mam korzystniejsze rozwiązanie niż dają IKE i IKZE
adamu79 pisze: czwartek, 30 listopada 2023, 20:37Że z PPK mają lepszą stopę zwrotu niż Ty na BTC aktualnie?
Moja stopa zwrotu za 4 lata - 61% Tylko za rok 2020 - 253 %
Według Piotra Cymcyka - Średni zysk uczestnika PPK z uwzględnieniem dopłaty pracodawcy i państwa to na dziś ok. 120%. (!) Tylko zysk! nie stopa zwrotu!
Więc nie rozumiem jak mam zazdrościć?
Raczej sfrustrowany jestem że muszę przekonywać doświadczonych kryptowaluciarzy.

Początkujący
Posty: 1741
Rejestracja: 8 grudnia 2020
Reputacja: 454
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Emerytura + Bitcoin + Blockchain

Postautor: fetek » czwartek, 30 listopada 2023, 22:12

ikswodnal pisze: czwartek, 30 listopada 2023, 21:25 Wręcz przeciwnie - Oszczędzając BTC mam korzystniejsze rozwiązanie niż dają IKE i IKZE
przecież to dwie zupełnie inne rzeczy, jak Ty chcesz to porównywać ? no ale dobra proszę wymień te przewagi... słucham, pośmiejmy się.
adamu79 pisze: czwartek, 30 listopada 2023, 20:37 Że z PPK mają lepszą stopę zwrotu niż Ty na BTC aktualnie? :D
chyba trochę przesadzasz...
ikswodnal pisze: czwartek, 30 listopada 2023, 21:25 Raczej sfrustrowany jestem że muszę przekonywać doświadczonych kryptowaluciarzy.
Doświadczani kryptowaluciarze kasę inwestują dalej np w złoto, nieruchomości, budują portfele dywidendowe (używają np IKE, nie koniecznie polskiego). Zabezpieczają kopitał, budują dochód pasywny a Ty ograniczasz się do przejadania zarówno zysku jak i kapitału, to jest podstawowa i zarazem największa różnica między nami i tak długo jak jej nie rozumiesz nie powinieneś się w tym tonie wypowiadać.

I jeszcze jedno "amerykańskie IKE" również obejmuje krypto.

Weteran
Posty: 2901
Rejestracja: 14 lipca 2017
Reputacja: 443
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC
Napiwki: https://nanocrawler.cc/explorer/account ... ec/history

Emerytura + Bitcoin + Blockchain

Postautor: adamu79 » czwartek, 30 listopada 2023, 22:54

@ikswodnal
Takie gadanie bez uzasadnienia byś sobie darował..
W IKE nie płacę podatku od dywidend, od zysku też nie płacę jeśli się zdecyduję przetrzymać do 60-tki. Wpłaty na IKZE z kolei odliczam od dochodu w PIT.
Zysk i stopa zwrotu to synonimy.
Może nie będziesz się czuł pokrzywdzony jak BTC skoczy do 100k USD. Wtedy być może dogonisz wynik PPK ;)
Czego życzę Tobie i sobie.

Bo w tej chwili brzmisz trochę zabawnie tą swoją irytacją ;) Nie wszyscy widzą w BTC Świętego Graala i rozwiązywacza wszelkich egzystencjalnych problemów - nawet na forum kryptowalutowym.

Weteran
Posty: 1540
Rejestracja: 25 kwietnia 2016
Reputacja: 667
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Emerytura + Bitcoin + Blockchain

Postautor: ikswodnal » piątek, 1 grudnia 2023, 08:30

adamu79 pisze: czwartek, 30 listopada 2023, 22:54Bo w tej chwili brzmisz trochę zabawnie tą swoją irytacją Nie wszyscy widzą w BTC Świętego Graala i rozwiązywacza wszelkich egzystencjalnych problemów - nawet na forum kryptowalutowym.
Od końca. Nie widzę w BTC świętego Graala tylko środek gromadzenia i przechowywania wartości. Więcej (wg mnie) znaczy blockchain. Mając w tej chwili bez ograniczeń 250% więcej od kwoty którą włożyłem a chcę, mogę, muszę wykorzystać nie czuję się przegranym.
Jak uzasadniać jeżeli nie twardymi różnicami w kwotach. Podatek, ograniczenia czasowe, odliczenia w BTC? Jeżeli istnieją, są naprawdę nieistotne przy wkładzie pracy na tworzenie tej wartości. Jak jeszcze uzasadniać przewagi BTC? Gdyby nie one BTC by nie istniał.

Weteran
Posty: 2901
Rejestracja: 14 lipca 2017
Reputacja: 443
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Napiwki: https://nanocrawler.cc/explorer/account ... ec/history

Emerytura + Bitcoin + Blockchain

Postautor: adamu79 » piątek, 1 grudnia 2023, 08:39

ikswodnal pisze: piątek, 1 grudnia 2023, 08:30Mając w tej chwili bez ograniczeń 250% więcej od kwoty którą włożyłem
ikswodnal pisze: czwartek, 30 listopada 2023, 21:25Moja stopa zwrotu za 4 lata - 61%
Może ustal zeznania z samym sobą bo ja się pogubiłem, sorry.

Weteran
Posty: 1540
Rejestracja: 25 kwietnia 2016
Reputacja: 667
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Emerytura + Bitcoin + Blockchain

Postautor: ikswodnal » piątek, 1 grudnia 2023, 08:59

adamu79 pisze: piątek, 1 grudnia 2023, 08:39Może ustal zeznania z samym sobą bo ja się pogubiłem, sorry.
Chcę wykorzystać kwotę włożoną i zysk z roku 2020. Ja w tej chwil chcę i mogę. Czy wszystkie rodzaje dodatkowych zabezpieczeń emerytalnych to umożliwiają w każdej chwili?
Jeżeli nawet bym musiał wykorzystać całość zgromadzonych środków w BTC to mogę w każdej chwili bez strat przy 60% dodatkowego zysku. No i przy tym "zatrudniony" jestem tylko ja - nie zespoły ludzi odpowiedzialnych za poszczególne części operacji w tradycyjnym gromadzeniu środków. To też kosztuje, gdzie są umieszczane koszty pracy tych ludzi?

Wróć do „Rozwój projektu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 15 gości