Lightning Network - informacje

Weteran
Reputacja: 616
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

Postautor: redbog » poniedziałek, 4 listopada 2019, 20:47

Cezary nie zwalnia tempa. Streścił kolejną prezentacje z konferencji LN o zapowiedzianym nowym portfelu bitcoinowym Phoenix.

Weteran
Reputacja postu: 
0

Postautor: redbog » środa, 6 listopada 2019, 20:39

__kot__ pisze: niedziela, 20 października 2019, 13:22

Hmmm... To teraz wyobraźcie sobie, że wasza karta kredytowa czy Venmo działa w 90% przypadków po 4 próbach / 30 sekundach.
Też bylibyście tak fanatycznie i krótkowzrocznie nastawieni do ich używania jak do LN (którego większość z Was i tak nie używa)?
Myślę, że raczej byście składali skargi i zażalenia a merchants przestaliby akceptować te środki płatności.

Cezary właśnie streścił prezentacje z statystykami które moim zdaniem wcale nie wypadają słabo jak na początkującą technologie ale niektorzy sugerowali ze jest słabo. Zachęcam do posłuchania czemu zdaniem Czarka(pod którym tez się podpisuje) w realu transakcje LN działają lepiej niż pokazują te statystyki.

Początkujący
Reputacja: 43
Reputacja postu: 
0

Postautor: championbit » piątek, 8 listopada 2019, 11:50

Spoiler:
redbog pisze: środa, 6 listopada 2019, 20:39
Cezary właśnie streścił prezentacje z statystykami które moim zdaniem wcale nie wypadają słabo jak na początkującą technologie ale niektórzy sugerowali ze jest słabo. Zachęcam do posłuchania czemu zdaniem Czarka(pod którym tez się podpisuje) w realu transakcje LN działają lepiej niż pokazują te statystyki.
Nie ma sensu przekonywać fanów innych coinów, oni na siłę szukają potwierdzenia w tym że coś nie działa wierząc że dzięki temu ich coin zyska. Mało tego nawet jak tacy ludzie mówili kiedyś że coś nie działa w LN a dzisiaj działa to nikt z nich nie powie że jest jakiś progres tylko szuka kolejnego argumentu by się przyczepić i w tym wypadku jest już czepianie się źle interpretowanych danych.
Kolejna część.

Weteran
Reputacja postu: 
1

Postautor: redbog » piątek, 8 listopada 2019, 19:50

TheLightningConference cz. 7 (streszczenie po polsku).

Weteran
Reputacja postu: 
2

Postautor: redbog » czwartek, 14 listopada 2019, 23:14

Omówienie kolejnej prezentacji. Tym razem bardzo ważny temat został poruszony. Chodzi o to ze jeśli ktoś chciałby zacząć zarabiać na routowaniu transakcji to największym kosztem dla niego jest "zamrożenie"/włożenie btc do kanałów wiec logiczne by było ze główne opląty w sieci LN powinny być właśnie za utrzymywanie bitcoinów po drugiej stronie a nie za fee od transakcji jak to jest w tej chwili.

Juz pisałem kiedyś w drugim wątku ze ja bym to widział w formie takiego abonamentu rozliczanego np. co 24h za utrzymanie bitcoinów po drugiej stronie kanału + symboliczne fee od transakcji a w niektórych przypadkach może i darmowe.

Cieszy mnie to bardzo ze LND coś robi w tym temacie.

Początkujący
Reputacja: 166
Reputacja postu: 
0
Napiwki: https://tippin.me/@fervi36341408
Napiwki: https://www.zapread.com/user/fervi

Postautor: fervi » piątek, 15 listopada 2019, 02:23

redbog pisze: czwartek, 14 listopada 2019, 23:14 Juz pisałem kiedyś w drugim wątku ze ja bym to widział w formie takiego abonamentu rozliczanego np. co 24h za utrzymanie bitcoinów po drugiej stronie kanału + symboliczne fee od transakcji a w niektórych przypadkach może i darmowe.
Nie wiem, jak mam kanał z tobą to ja mam płacić tobie czy ty mi?

Wróć do „Rozwój projektu”