Czy był(a)byś w stanie całkowicie zrezygnować z walut FIAT i przejść całkowicie na kryptowaluty?

Czy przeszedłbyś(szłabyś) całkowicie na kryptowaluty?

Tak, od zaraz
18
31%
Tak, ale po kilku-kilkunastu miesiącach przygotowań
16
27%
Nie, ale liczę, że kiedyś to się samo stanie
17
29%
Nie, będę się trzymał fiatów jak tonący brzytwy
8
14%
 
Liczba głosów: 59
Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 8157
Rejestracja: 1 marca 2015
Reputacja: 1069
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: WLKP/Dolny Śl./Lubus

Czy był(a)byś w stanie całkowicie zrezygnować z walut FIAT i przejść całkowicie na kryptowaluty?

Postautor: adam1226 » poniedziałek, 11 czerwca 2018, 19:15

Pomimo związanych z tym wyrzeczeń, np. konieczność likwidacji firmy,
obniżenie standardu życia, wyprowadzka za granice, sankcje prawne itd.
Zapraszam do głosowania, chyba, że macie jeszcze jakieś sensowne opcje do dodania, to piszcie to dodam, żeby potem nie zerować ankiety.
Ostatnio zmieniony poniedziałek, 11 czerwca 2018, 21:54 przez adam1226, łącznie zmieniany 1 raz.
:arrow: [Binance]- Giełda kryptowalut bez weryfikacji
[Algory.io] - Agregator newsów i Skaner tradingowy

Początkujący
Posty: 107
Rejestracja: 28 listopada 2017
Reputacja: 15
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Czy był(a)byś w stanie całkowicie zrezygnować z walut FIAT i przejść całkowicie na kryptowaluty?

Postautor: Flangler » poniedziałek, 11 czerwca 2018, 19:29

Przejście na krytpowaluty to żadne rozwiązanie, proces płacenia kryptowalutami jest zbyt skomplikowany. Dla kogoś kto ma z tym kontakt na codzień to błachostka, ale dla kogoś kto nic nie wie o kryptowalótach to czarna magia. Kryptowaluty także zbyt dynamicznei zmienają swoją cene, \waluty fiat są realtywnie malo dynamicznie, ciężko spotkać wahania typu kilku procent w jeden dzien, oczywiście w kraju z stabilną gospodarką. Nie twierdze, że fiat jest lepszy od krypto, ale z perspektywy szarych ludzi jest to rozwiązanie lepsze.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 8157
Rejestracja: 1 marca 2015
Reputacja: 1069
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: WLKP/Dolny Śl./Lubus

Czy był(a)byś w stanie całkowicie zrezygnować z walut FIAT i przejść całkowicie na kryptowaluty?

Postautor: adam1226 » poniedziałek, 11 czerwca 2018, 19:38

Ale idea jest taka, że przestajesz przeliczać krypto na fiaty,
Wiadomo, powietrzem się nie da wyżywić, jak wtedy żyjesz?
masz sobie jakąś tam działalność; szukasz dostawców, którzy zaakceptują Ci płatności w krypto, sam sprzedajesz swój produkt/usługę klientom - nie obchodzi Cie jaki jest kurs bo kurs jest zawsze stały 1BTC=1BTC
:arrow: [Binance]- Giełda kryptowalut bez weryfikacji
[Algory.io] - Agregator newsów i Skaner tradingowy

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3439
Rejestracja: 4 sierpnia 2011
Reputacja: 479
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC
Napiwki: 1AqwNEzAp5GE46jebmZYqvq3tXt19iChJN

Czy był(a)byś w stanie całkowicie zrezygnować z walut FIAT i przejść całkowicie na kryptowaluty?

Postautor: powered » poniedziałek, 11 czerwca 2018, 20:01

Flangler pisze: Dla kogoś kto ma z tym kontakt na codzień to błachostka, ale dla kogoś kto nic nie wie o kryptowalótach to czarna magia.
Jak ktoś nie ma komputera i karty płatniczej to płatność elektroniczna również jest dla niego czarną magią. Tylko czym się rożni obecna płatność elektroniczna fiatami od płatności kryptowalutami?
Flangler pisze: Kryptowaluty także zbyt dynamicznei zmienają swoją cene,
"Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia" Jeżeli dla Ciebie główną walutą będzie bitcoin to wtedy będziesz widział że to właśnie pozostałe waluty zmieniają kurs.

Moderator
Posty: 9626
Rejestracja: 17 listopada 2011
Reputacja: 5804
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Czy był(a)byś w stanie całkowicie zrezygnować z walut FIAT i przejść całkowicie na kryptowaluty?

Postautor: koparki » poniedziałek, 11 czerwca 2018, 20:22

da się zrobić , a jesli ktos ma osobowość gwiazdy i stworzyłby bloga+media społecznościowe dokumentujacego takie życie to moze nawet zgromadziłaby się społeczność wokół takiej idei oraz ekosystem ekonomiczny - jeden miałby do sprzedania żywność, drugi usługi ... fajne by to było . Autor takiego show zapewne nieźleby zarobił i zdobył wiele fajnych kontaktów z osobami którym bliska jest idea niezależności, samowystarczalności.
Wymaga to przygotowań , wiedzy i predyspozycji... no i lepiej być singlem .
Kiedyś chyba w Finlandii ktoś przetestował i udokumentował przez dłuższy okres czasu życie bez tworzyw sztucznych o ile dobrze pamietam! nie było łatwo, rodzina się buntowała, nawet papier toaletowy trudno było kupić bo jest pakowany zbiorczo w folię
---

Zawsze mam rację
Awatar użytkownika
Posty: 6923
Rejestracja: 15 lutego 2011
Reputacja: 4513
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Zmienna

Czy był(a)byś w stanie całkowicie zrezygnować z walut FIAT i przejść całkowicie na kryptowaluty?

Postautor: ShadowOfHarbringer » poniedziałek, 11 czerwca 2018, 20:26

Tak, ja mogę nawet od jutra.

Pieprzyć gówniane waluty, niedługo i tak cały obecny system się zawali pod swoim własnym ciężarem.

Dodano po 3 minutach :
Flangler pisze:Przejście na krytpowaluty to żadne rozwiązanie, proces płacenia kryptowalutami jest zbyt skomplikowany.
O czym Ty do mnie rozmawiasz ?

Człowieku, jak masz dobry portfel to zapłacenie krypto jest kwestią dwóch pociągnięć na ekranie smartfona.

Można już dzisiaj zrobić portfel z NFC, który będzie działał identycznie jak dzisiaj karty VISA PayPass, będąc uruchomionym w tle i oczekując na dotknięcie do terminalu. Coś takiego już dzisiaj jest możliwe.

To że wszyscy nie płacimy kryptowalutami jest tylko i wyłącznie spowodowane lenistwem i niechęcią do zmian większości populacji.
Gotówka P2P da światu wolność. To są jej wrogowie: Bitcoin Core, Blockstream, Lightning Network.
Ocenzurowane i zmanipulowane fora: /r/Bitcoin, /r/CryptoCurrency, BitcoinTalk
Klucze GPG/PGP: [3072D/F92EDBA4]

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 990
Rejestracja: 2 lipca 2017
Reputacja: 428
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Czy był(a)byś w stanie całkowicie zrezygnować z walut FIAT i przejść całkowicie na kryptowaluty?

Postautor: wamak » poniedziałek, 11 czerwca 2018, 20:29

Nie mogę nic zaznaczyć, bo jest albo:
-całkowite przejście na kryptowaluty
albo:
-trzymanie się fiatów jak tonący brzytwy

Ja bym chętnie płacił kryptowalutami np. w sklepach internetowych albo tam, gdzie teraz płacę kartą, ale chętnie płaciłbym gotówką fiat w niektórych miejscach (np. w warzywniaku, w barze).

Moderator
Posty: 9626
Rejestracja: 17 listopada 2011
Reputacja: 5804
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Czy był(a)byś w stanie całkowicie zrezygnować z walut FIAT i przejść całkowicie na kryptowaluty?

Postautor: koparki » poniedziałek, 11 czerwca 2018, 20:33

ShadowOfHarbringer pisze: Tak, ja mogę nawet od jutra.
pod warunkiem ze znajdziesz dostawcę żywności itd który przyjmuje bezpośrednio krypto, chodzi o totalne zapomnienie że istnieje fiat. Nie jest to proste

Dodano po 1 minucie 49 sekundach:
bez dotykania bitcoinomatów zamieniających krypto na cash i kart konwetujacych krypto na fiat
---

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 8157
Rejestracja: 1 marca 2015
Reputacja: 1069
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: WLKP/Dolny Śl./Lubus

Czy był(a)byś w stanie całkowicie zrezygnować z walut FIAT i przejść całkowicie na kryptowaluty?

Postautor: adam1226 » poniedziałek, 11 czerwca 2018, 20:35

@wamak, w pytaniu jest takie słówko "całkowicie".
:arrow: [Binance]- Giełda kryptowalut bez weryfikacji
[Algory.io] - Agregator newsów i Skaner tradingowy

Weteran
Posty: 2403
Rejestracja: 27 sierpnia 2017
Reputacja: 1931
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Czy był(a)byś w stanie całkowicie zrezygnować z walut FIAT i przejść całkowicie na kryptowaluty?

Postautor: nariensi » poniedziałek, 11 czerwca 2018, 20:36

Jasne, że tak :D
Pod warunkiem, że moi najbliżsi (i ja) nie utracą opieki państwowej służby zdrowia - mój tata na przykład jest dializowany co drugi dzień, każdy taki zabieg to kilkaset złotych, a bez tego nie może żyć.

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 841
Rejestracja: 25 grudnia 2013
Reputacja: 144
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Kraków

Czy był(a)byś w stanie całkowicie zrezygnować z walut FIAT i przejść całkowicie na kryptowaluty?

Postautor: Bitcoiniak » poniedziałek, 11 czerwca 2018, 20:37

Ci co twierdzą że od zaraz są w stanie przejść na krypto, delikatnie mówiąc mijają się z prawdą.

Bo: czynszu, prądu, telefonu, telewizji kryptowalutami nie opłacą. A w Lewiatanie, Żabce czy Lidlu na kasie też takich wpłat nie przyjmują.

Pensji w krypto też nie otrzymują.
Ostatnio zmieniony poniedziałek, 11 czerwca 2018, 20:38 przez Bitcoiniak, łącznie zmieniany 1 raz.
Archiwum czasopism z okresu PRL:
http://www.jaglarz.info/ja/czasopisma/iks186.php
Prośba o dofinansowanie projektu przez miłośników starych czasopism:
1GazetyC1AR8aBnCSPxMgjZVTbnD4toA8H lub Xt8Sy8Kgd9xmMgExk3RULqAqfn47WxfXaF

Moderator
Posty: 9626
Rejestracja: 17 listopada 2011
Reputacja: 5804
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Czy był(a)byś w stanie całkowicie zrezygnować z walut FIAT i przejść całkowicie na kryptowaluty?

Postautor: koparki » poniedziałek, 11 czerwca 2018, 20:39

za internet nie da się zapłacić ;)

Dodano po 57 sekundach:
choć można się dogadać z jakimś sprzedawcą na allegro na zakup karty i doładowań kwestia kreatywności

Byłaby to zapewne przygoda , taki śmiałek mógłby być osoba medialną prekursorem - przy takim rozwiązaniu byłoby dużo łatwiej , znależliby się wyznawcy i pomagacze , sam bym pomógł od czasu do czasu takiemu śmiałkowi.
Ostatnio zmieniony poniedziałek, 11 czerwca 2018, 20:41 przez koparki, łącznie zmieniany 1 raz.
---

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 8157
Rejestracja: 1 marca 2015
Reputacja: 1069
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: WLKP/Dolny Śl./Lubus

Czy był(a)byś w stanie całkowicie zrezygnować z walut FIAT i przejść całkowicie na kryptowaluty?

Postautor: adam1226 » poniedziałek, 11 czerwca 2018, 20:40

Bitcoiniak pisze: Bo: czynszu, prądu, telefonu, telewizji
Mozna z tego zrezygnowac, bedzie to zapewne ekstremalnie trudne, ale nie calkowicie niemozliwe (np koparki podal jedna z mozliwosci), zresztą napisałem m.in
adam1226 pisze: obniżenie standardu życia
;
gorzej wyglada kwestia z tym co zasygnalizowala nariensi..
:arrow: [Binance]- Giełda kryptowalut bez weryfikacji
[Algory.io] - Agregator newsów i Skaner tradingowy

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3807
Rejestracja: 26 lipca 2017
Reputacja: 5091
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Czy był(a)byś w stanie całkowicie zrezygnować z walut FIAT i przejść całkowicie na kryptowaluty?

Postautor: benq » poniedziałek, 11 czerwca 2018, 20:41

@adam1226, ciekawa ankieta, ale w sumie można rozróżnić dwie wersje:
1) Przejście na krypto przy jednoczesnym dopasowaniu legislacji umożliwiających korzystanie z krypto podobnie jak z fiatów obecnie, tj. Płacenie podatków, prowadzenie działalności etc.
2) Przejście na krypto wbrew systemowi - zejście do podziemia.
W drugim przypadku niestety ale większość osób nie będzie miała możliwości całkowitej rezygnacji z fiatów. Jeżeli ktoś zarabia pieniądze w dowolny inny sposób niż spekulacja na krypto, to niestety musi liczyć na opcję nr 1.
Ostatnio zmieniony poniedziałek, 11 czerwca 2018, 20:42 przez benq, łącznie zmieniany 1 raz.

Zawsze mam rację
Awatar użytkownika
Posty: 6923
Rejestracja: 15 lutego 2011
Reputacja: 4513
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Zmienna

Czy był(a)byś w stanie całkowicie zrezygnować z walut FIAT i przejść całkowicie na kryptowaluty?

Postautor: ShadowOfHarbringer » poniedziałek, 11 czerwca 2018, 20:41

koparki pisze:
ShadowOfHarbringer pisze: Tak, ja mogę nawet od jutra.
pod warunkiem ze znajdziesz dostawcę żywności itd który przyjmuje bezpośrednio krypto, chodzi o totalne zapomnienie że istnieje fiat. Nie jest to proste
No tak, ale....

Założyłem że pytanie w sondzie z góry zakłada że istnieje taka możliwość.

Skoro chcę od jutra to dlaczego tego nie robię ? Bo nie mogę. Jakbym mógł, to bym zaczął od jutra.

Minimum to możliwość zakupu żywności i zapłacenia rachunków za BCH. Bez tego ani rusz.

W momencie jak tylko jak to się pojawi to ja od razu przechodzę na BCH.
Gotówka P2P da światu wolność. To są jej wrogowie: Bitcoin Core, Blockstream, Lightning Network.
Ocenzurowane i zmanipulowane fora: /r/Bitcoin, /r/CryptoCurrency, BitcoinTalk
Klucze GPG/PGP: [3072D/F92EDBA4]

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 990
Rejestracja: 2 lipca 2017
Reputacja: 428
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Czy był(a)byś w stanie całkowicie zrezygnować z walut FIAT i przejść całkowicie na kryptowaluty?

Postautor: wamak » poniedziałek, 11 czerwca 2018, 20:43

adam1226 pisze: @wamak, w pytaniu jest takie słówko "całkowicie".
No właśnie. Jestem na nie (przy obecnych uwarunkowaniach) dla całkowitego przejścia na krypto, ale nie trzymam się fiatów, jak tonący brzytwy. Czego nie rozumiesz?

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 8157
Rejestracja: 1 marca 2015
Reputacja: 1069
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: WLKP/Dolny Śl./Lubus

Czy był(a)byś w stanie całkowicie zrezygnować z walut FIAT i przejść całkowicie na kryptowaluty?

Postautor: adam1226 » poniedziałek, 11 czerwca 2018, 20:46

ShadowOfHarbringer pisze: Założyłem że pytanie w sondzie z góry zakłada że istnieje taka możliwość.
nie zakłada, czyli
ShadowOfHarbringer pisze: Tak, ja mogę nawet od jutra.
kłamiesz.
Szkoda :(
:arrow: [Binance]- Giełda kryptowalut bez weryfikacji
[Algory.io] - Agregator newsów i Skaner tradingowy

Moderator
Posty: 9626
Rejestracja: 17 listopada 2011
Reputacja: 5804
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Czy był(a)byś w stanie całkowicie zrezygnować z walut FIAT i przejść całkowicie na kryptowaluty?

Postautor: koparki » poniedziałek, 11 czerwca 2018, 20:57

ShadowOfHarbringer pisze: Minimum to możliwość zakupu żywności i zapłacenia rachunków za BCH. Bez tego ani rusz.
ależ jest to mozliwe już dziś dogadujesz się na wynajem mieszkania z ryczałtową opłata za media - płatne w krypto (ktoś się zgodzi gdy skusisz lepszym kursem itp.) Żywność na tej samej zasadzie, tyle jest sklepów internetowych z żywnością , ktoś się zgodzi . Trzeba by było tez zarabiać w krypto, mieć umiejętność którą mozna sprzedać i znaleźć odbiorców usługi , którzy zgodzą się płacić w krypto i "bez rachunku".

Jednak niewygoda w/w jest obecnie tak wysoka że raczej nie będzie chętnych

Dodano po 3 minutach 54 sekundach:
musi się utworzyć alternatywny oddolny obieg gospodarczy , coś na wzór kooperatyw spozywczych , gdzie społeczność organizuje sobie żywność bezpośrednio od rolnika itp.
---

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 8157
Rejestracja: 1 marca 2015
Reputacja: 1069
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: WLKP/Dolny Śl./Lubus

Czy był(a)byś w stanie całkowicie zrezygnować z walut FIAT i przejść całkowicie na kryptowaluty?

Postautor: adam1226 » poniedziałek, 11 czerwca 2018, 20:59

@koparki, komuna? :shock:
:arrow: [Binance]- Giełda kryptowalut bez weryfikacji
[Algory.io] - Agregator newsów i Skaner tradingowy

Początkujący
Posty: 107
Rejestracja: 28 listopada 2017
Reputacja: 15
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Czy był(a)byś w stanie całkowicie zrezygnować z walut FIAT i przejść całkowicie na kryptowaluty?

Postautor: Flangler » poniedziałek, 11 czerwca 2018, 21:00

ShadowOfHarbringer pisze: Tak, ja mogę nawet od jutra.

Pieprzyć gówniane waluty, niedługo i tak cały obecny system się zawali pod swoim własnym ciężarem.

Dodano po 3 minutach :
Flangler pisze:Przejście na krytpowaluty to żadne rozwiązanie, proces płacenia kryptowalutami jest zbyt skomplikowany.
O czym Ty do mnie rozmawiasz ?

Człowieku, jak masz dobry portfel to zapłacenie krypto jest kwestią dwóch pociągnięć na ekranie smartfona.

Można już dzisiaj zrobić portfel z NFC, który będzie działał identycznie jak dzisiaj karty VISA PayPass, będąc uruchomionym w tle i oczekując na dotknięcie do terminalu. Coś takiego już dzisiaj jest możliwe.

To że wszyscy nie płacimy kryptowalutami jest tylko i wyłącznie spowodowane lenistwem i niechęcią do zmian większości populacji.
Nie odpowiadam za siebie, tylko za innych ludzi w szczególności starszych, starsi ludzi nie mają tendencji do nauki, i nowe rzeczy po prostu im nie wchodzą, wiem z doświadczenia. Nigdy nie płaciłem przez telefon. Co w przypadku gdy zgubimy telfon, albo się nam po prostu rozładuję.

Kolejny argument to ilośc transackji na sekunde.
Dla porównania Bitcoin średnio 3-4 transakcję na sekunde Visa ponad 1700.
Twórcy Visa twierdzą, że serwer dałby rade utrzymać 50000 transackji na sekunde.
W kryptowalótach jednynie na myśl przychodzi mi Ziliqa, która teorytacznie ma udzwignąc 10000.
Spoziewam się fali negatywnego odzewu, bo to przecież forum o bitcoinie. Ale na tą chwilę kryptowaluty to tylko możliwośc zarobku i niestety nic więcej. Na tą chwilę wciąż niestety FIAT, może w przyszlości zmienię zdanie.
@ShadowOfHarbringer pokaż, że się da życ używając tylko kryptowalut, bądz pierwszy, może w ślad za tobą pójdzie sporo osób.
ShadowOfHarbringer pisze: Człowieku,

Wróć do „Rozwój projektu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości