Sia - dane w chmurze

szymon1051
Początkujący
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Sia - dane w chmurze

Postautor: szymon1051 » wtorek, 30 stycznia 2018, 00:21

Sia to zdecentralizowany dysk sieciowy gdzie trzymamy nasze dane, za co płacimy w siacoin (SC) https://whattomine.com/coins/161-sc-blake-2b

Siacoin można kopać jak i dostawać za udostępnianie swojego miejsca na komputerze

Więcej na https://sia.tech/ lub https://bitcointalk.org/index.php?topic=1060294.0


Coś podobnego do https://forum.bitcoin.pl/viewtopic.php?f=4&t=14694

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2160
Rejestracja: 1 czerwca 2016
Reputacja: 1042
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Sia - dane w chmurze

Postautor: wrip » wtorek, 30 stycznia 2018, 11:51

Również wątek o sia jest tu :) https://forum.bitcoin.pl/viewtopic.php?f=45&t=24211

Dodano po 11 godzinach 22 minutach 39 sekundach:
@szymon1051, używasz tego siacoina jakoś? Ja pod koniec roku próbowałem uploadować tam trochę danych jako backup, ale niestety wtedy jeszcze była lipa. Teraz po updacie klienta nie zabrałem się za testy jeszcze.
Ogólnie uważam, że projekt ma ogromne szanse, na początku zanim osiągną wydajność rozwiązań amazona czy microsoftu to może się piraci przerzucą, warezy to nadal dochodowy biznes :) a tu by mieli wbudowany mechanizm zarabiania w sam protokół, no i nikt by im z serwerów wstawek nie usuwał. Marzenie :) Taki polski chomikuj to mógłby już przestać istnieć.
Rynek piractwa ogromny. Torrenty by miały ogromną konkurencję.
NANO - zdecentralizowana i ultraskalowalna kryptowaluta z błyskawicznymi i darmowymi przelewami.

szymon1051
Początkujący
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Sia - dane w chmurze

Postautor: szymon1051 » wtorek, 30 stycznia 2018, 18:43

wrip pisze: Również wątek o sia jest tu :) https://forum.bitcoin.pl/viewtopic.php?f=45&t=24211
Żadna wyszukiwarka mnie nie lubi i nie znajduję to co chce :D , a sprawdzałem czy jest temat, tylko że "sia" nie wyszuka bo za krótkie ewentualnie "siacoin".

Próbuje coś wrzucić i twierdzi że nie ma środków, czy coś takiego jak zdeponowałem trochę i mam na adresach to twierdzi że nie. Może coś źle robię.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2160
Rejestracja: 1 czerwca 2016
Reputacja: 1042
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Sia - dane w chmurze

Postautor: wrip » wtorek, 30 stycznia 2018, 18:45

@szymon1051, zsynchronizował ci się wallet?
NANO - zdecentralizowana i ultraskalowalna kryptowaluta z błyskawicznymi i darmowymi przelewami.

szymon1051
Początkujący
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Sia - dane w chmurze

Postautor: szymon1051 » wtorek, 30 stycznia 2018, 20:15

Niby tak. Moje SC widzę i nic nie pisze by się synchronizowało.

szymon1051
Początkujący
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Sia - dane w chmurze

Postautor: szymon1051 » piątek, 2 lutego 2018, 21:39

Uzbiera się kiedyś te 20 "kontraktów" bym mógł coś wysłać?????????????

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2160
Rejestracja: 1 czerwca 2016
Reputacja: 1042
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Sia - dane w chmurze

Postautor: wrip » piątek, 2 lutego 2018, 21:47

@szymon1051, z tego co pamiętam to one dosyć długo się zawiązywały, nawet koło godziny to może trwać, ale nie jestem pewny czy już w tym ostatnim updacie nie mieli tego przyspieszyć.
NANO - zdecentralizowana i ultraskalowalna kryptowaluta z błyskawicznymi i darmowymi przelewami.

szymon1051
Początkujący
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Sia - dane w chmurze

Postautor: szymon1051 » sobota, 3 lutego 2018, 23:09

@wrip, godzin powiadasz. Mi po Chyba 2-3 dniach nadal mam 7 a potrzebuje 20 by coś wrzucić :).

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2160
Rejestracja: 1 czerwca 2016
Reputacja: 1042
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Sia - dane w chmurze

Postautor: wrip » sobota, 3 lutego 2018, 23:48

@szymon1051, a za ile siacoinow ten kontrakt stworzyłeś? Bo jak za mało to się może to nigdy nie udać.
NANO - zdecentralizowana i ultraskalowalna kryptowaluta z błyskawicznymi i darmowymi przelewami.

szymon1051
Początkujący
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Sia - dane w chmurze

Postautor: szymon1051 » sobota, 3 lutego 2018, 23:53

@wrip, dałem 120 SC i na 8 kontraktów zabrało koło 6 SC.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2160
Rejestracja: 1 czerwca 2016
Reputacja: 1042
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Sia - dane w chmurze

Postautor: wrip » niedziela, 4 lutego 2018, 00:00

@szymon1051, nie wiem czy to nie za mało. Stwórz tyle by było ponad 500 GB wynajetej przestrzeni. Niewykorzystane sc i tak wrócą więc bez obaw. Po prostu są pewne opłaty stałe i jeśli dasz za mały kontrakt to na te opłaty stałe może nawet nie starczyć, a co dopiero zapłacić za przestrzeń.
NANO - zdecentralizowana i ultraskalowalna kryptowaluta z błyskawicznymi i darmowymi przelewami.

szymon1051
Początkujący
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Sia - dane w chmurze

Postautor: szymon1051 » niedziela, 4 lutego 2018, 15:11

@wrip, nie dawałem więcej bo na razie najdroższy kontrakt kosztował 1 SC.

szymon1051
Początkujący
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Sia - dane w chmurze

Postautor: szymon1051 » środa, 7 lutego 2018, 23:45

W Jakiś magiczny sposób dzisiaj nagle w niecałe 30 min przybyło z 21 kontraktów. Jak wcześniej czekałem ponad 2 dni i nic. Wszystkie za 1,333 SC.

Początkujący
Posty: 22
Rejestracja: 7 lutego 2018
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Sia - dane w chmurze

Postautor: Tarantulino » niedziela, 18 lutego 2018, 10:29

Sia zanotował spory wzrost w zeszłym roku, myślę, że w 2018 będzie podobnie. Ciekawą nowinką jest Nebula Network - to nasz rodzimy projekt zbliżony do Sia, ale tutaj nie kopiemy, a mechanizm emisji kryptowaluty jest połączony z udostępnianiem przestrzeni dyskowej, zagwarantuje to stabilność kursu.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 48
Rejestracja: 30 sierpnia 2017
Reputacja: -34
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Sia - dane w chmurze

Postautor: Nulizmatyk » wtorek, 27 lutego 2018, 11:45

Siedzi ktoś w tej krypto? Ja niestety wleciałem dosyć wysoko i już od dwóch mies spory spadek. Myślicie że tanie alty jeszcze wybiją w góre?

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2160
Rejestracja: 1 czerwca 2016
Reputacja: 1042
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Sia - dane w chmurze

Postautor: wrip » wtorek, 27 lutego 2018, 12:29

@Nulizmatyk, sia to projekt/inwestycja długoterminowa, wg mnie jest bardzo perspektywiczny, ale to potrwa na pewno rok, dwa. Szkoda, że wszedłeś na górce, nie wiem co będzie z kursem, ale jedno co mogę powiedzieć: nie sprzedawaj po długich, męczących, mocnych spadkach - takie spadki są wyniszczające psychicznie, ale one zawsze kończą się wybiciem. Więc jeśli chcesz z sia wyjść, poczekaj na wybicie, bo ono następuje praktycznie zawsze w żywym projekcie.
NANO - zdecentralizowana i ultraskalowalna kryptowaluta z błyskawicznymi i darmowymi przelewami.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 48
Rejestracja: 30 sierpnia 2017
Reputacja: -34
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Sia - dane w chmurze

Postautor: Nulizmatyk » wtorek, 27 lutego 2018, 12:53

No mam nadzieję, nie sprzedaje ze stratą. Inne tanie coiny też mocno spadły.Z sia jest ciekawa sprawa, zdecentralizowana chmurka może być dobry projektem, może w przyszłości będzie konkurencją dla amazon czy google cloud.
Marzec nadciąga więc możliwe że alty coś ruszą w góre.

Wróć do „Rozwój projektu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości