Czy Lightning Network oznacza koniec Bitcoina jako kryptowaluty wolnościowej?

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2160
Rejestracja: 1 czerwca 2016
Reputacja: 1042
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Czy Lightning Network oznacza koniec Bitcoina jako kryptowaluty wolnościowej?

Postautor: wrip » sobota, 20 stycznia 2018, 22:50

severson pisze: bo na dwie sprawdzone "kryptowaluty nowej generacji" dwie okazały się dziwnie scentralizowane.
Zdradzisz które to?
NANO - zdecentralizowana i ultraskalowalna kryptowaluta z błyskawicznymi i darmowymi przelewami.

Gaduła
Posty: 426
Rejestracja: 1 maja 2011
Reputacja: 17
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Czy Lightning Network oznacza koniec Bitcoina jako kryptowaluty wolnościowej?

Postautor: severson » niedziela, 21 stycznia 2018, 09:36

wrip pisze:
severson pisze: bo na dwie sprawdzone "kryptowaluty nowej generacji" dwie okazały się dziwnie scentralizowane.
Zdradzisz które to?
IOTA i Raiblocks

No chyba że poprawisz.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2160
Rejestracja: 1 czerwca 2016
Reputacja: 1042
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Czy Lightning Network oznacza koniec Bitcoina jako kryptowaluty wolnościowej?

Postautor: wrip » niedziela, 21 stycznia 2018, 14:44

severson pisze: No chyba że poprawisz.
Raiblocks faktycznie ma na razie mizerny rozkład głosów delegatów, ale to normalne na tym etapie. XRB będzie w naturalny sposób coraz bardziej zdecentralizowane, bo każda giełda, każdy podmiot potrzebujący fullnoda będzie reprezentantem, więc rozkład mocy głosów będzie coraz większy, to młody projekt i na razie jest na niewielu giełdach. I chyba na razie jest tak, że każdy nowy wallet i tworzone z jego poziomu konto automatycznie przydziela delegata z "oficjalnej listy", co też stwarza problem centralizacji, ale to akurat można łatwo zmienić.

Więc nie obawiam się o centralizację jeśli chodzi o XRB.
NANO - zdecentralizowana i ultraskalowalna kryptowaluta z błyskawicznymi i darmowymi przelewami.

Zawsze mam rację
Awatar użytkownika
Posty: 6923
Rejestracja: 15 lutego 2011
Reputacja: 4513
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Zmienna

Czy Lightning Network oznacza koniec Bitcoina jako kryptowaluty wolnościowej?

Postautor: ShadowOfHarbringer » niedziela, 21 stycznia 2018, 15:20

wrip pisze:
severson pisze: No chyba że poprawisz.
Raiblocks faktycznie ma na razie mizerny rozkład głosów delegatów, ale to normalne na tym etapie. XRB będzie w naturalny sposób coraz bardziej zdecentralizowane, bo każda giełda, każdy podmiot potrzebujący fullnoda będzie reprezentantem
W życiu nic takiego nie nastąpi.

W jaki sposób niby nastąpi zmiana aktualnych reprezentantów, którzy są jakimiś hakerami piszącymi boty rozwiązujące CAPTCHA lub też kasiastymi cwaniakami wynajmującymi hindusów do rozwiązywania CAPTCHA w indiach ?

Early adopterzy, którzy posiadają 100% tej waluty nie mają obowiązku się nią dzielić i tracić w ten sposób władzy w projekcie. Mogą oni też przeprowadzać dowolną liczbę ataków na XRB z różnych powodów (dla pieniędzy, dla żartu), ponieważ RAIBlocks jest obecnie chyba najbardziej scentralizowaną kryptowalutą, albo jedną z najbardziej scentralizowanych. Ci, którzy byli w projekcie w momencie działania ICO są niemalże bogami, bo w 100% decydują o konsensusie - o tym czy dana transakcja w ogóle zaistnieje czy nie. W Bitcoinie ani minerzy ani operatorzy node'ów nie mają aż takiej władzy.

Wszyscy którzy weszli w to wcześnie mają praktycznie nieograniczoną władzę nad tą walutą, to skończy się tragicznie - bo banki mogą ich przekupić, wykupić lub zastraszyć.

Cała ta waluta(a szczególnie system jej dystrybucji) to jest kompletnie poroniony pomysł który nie ma szans na zadziałanie w prawdziwym życiu. Została zwyczajnie napompowana przez Tether i głupie pieniądze ludzi z FOREXu, którzy przerzucili się na kryptowaluty.

RAIBlocks to absolutny szczyt głupoty.

Gdy przyjdzie kres Tetheru (pytanie "kiedy" a nie "czy"), to wszystkie te gównowaluty pozawalają się jak domek z kart.
Gotówka P2P da światu wolność. To są jej wrogowie: Bitcoin Core, Blockstream, Lightning Network.
Ocenzurowane i zmanipulowane fora: /r/Bitcoin, /r/CryptoCurrency, BitcoinTalk
Klucze GPG/PGP: [3072D/F92EDBA4]

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2160
Rejestracja: 1 czerwca 2016
Reputacja: 1042
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Czy Lightning Network oznacza koniec Bitcoina jako kryptowaluty wolnościowej?

Postautor: wrip » niedziela, 21 stycznia 2018, 15:54

ShadowOfHarbringer pisze: W jaki sposób niby nastąpi zmiana aktualnych reprezentantów, którzy są jakimiś hakerami piszącymi boty rozwiązujące CAPTCHA lub też kasiastymi cwaniakami wynajmującymi hindusów do rozwiązywania CAPTCHA w indiach ?
Będą wymieniali te dziesiątki tysięcy shitcoinów na BCH. W końcu musieli wynająć tych biedaków w indiach, więc teraz pewnie przyjdzie czas na zwrot inwestycji.
ShadowOfHarbringer pisze: Mogą oni też przeprowadzać dowolną liczbę ataków na XRB z różnych powodów (dla pieniędzy, dla żartu)
Jak? Na czym taki atak dla pieniędzy mógłby polegać?
ShadowOfHarbringer pisze: dla żartu
Prędzej, tylko po co to robić, jak można wymienić te shitcoiny na wartościowego BCH?
ShadowOfHarbringer pisze: Wszyscy którzy weszli w to wcześnie mają praktycznie nieograniczoną władzę nad tą walutą, to skończy się tragicznie - bo banki mogą ich przekupić, wykupić lub zastraszyć.
Skąd bank ma wiedzieć, kto jest tym kasiastym cwaniakiem, który napisał bota lub wynajął Hindusów? I jaki zarząd banku pozwoliłby na wykupienie jakiegoś coina od takiego cwaniaka? Jeśli już to służby mogłyby to zrobić, ale jak sam zaznaczasz to jest shitcoin bez przyszłości, więc po co tracić kasę i czas na jego niszczenie? Służby powinny zająć się raczej BCH, bo jest taki przyszłościowy i jest w stanie zagrozić instytucjom bankowym.

Dodano po 3 minutach 30 sekundach:
ShadowOfHarbringer pisze: Early adopterzy, którzy posiadają 100% tej waluty nie mają obowiązku się nią dzielić i tracić w ten sposób władzy w projekcie.
Na co komu władza dla władzy bez czerpania z tego korzyści? Early adopterzy będą wyprzedawali się z tych coinów na rzecz dóbr bardziej "stabilnych". Po co niszczyć coś na czym można zarobić?
ShadowOfHarbringer pisze: Early adopterzy, którzy posiadają 100% tej waluty
To nie prawda. Ja nie jestem wczesnym adopterem, a posiadam trochę tych coinów. Więc, jak to jest możliwe?
NANO - zdecentralizowana i ultraskalowalna kryptowaluta z błyskawicznymi i darmowymi przelewami.

Zawsze mam rację
Awatar użytkownika
Posty: 6923
Rejestracja: 15 lutego 2011
Reputacja: 4513
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Zmienna

Czy Lightning Network oznacza koniec Bitcoina jako kryptowaluty wolnościowej?

Postautor: ShadowOfHarbringer » niedziela, 21 stycznia 2018, 16:24

wrip pisze:Będą wymieniali te dziesiątki tysięcy shitcoinów na BCH. W końcu musieli wynająć tych biedaków w indiach, więc teraz pewnie przyjdzie czas na zwrot inwestycji.
A co z tymi co od nich to kupią ? Dostaną shitcoina, który wkrótce po tym zakończy swój żywot ?

Scam jakich mało.
wrip pisze:Jak? Na czym taki atak dla pieniędzy mógłby polegać?
Serio ? Jeżeli masz ogromny % jakiejś waluty i ona pójdzie do góry mocno na wartości, jesteś w stanie sobie wyobrazić jakie gierki manipulacyjno-spekulacyjne rynkiem jesteś w stanie przeprowadzać ? Nie tylko samym XRB, ale też nawet na innych kryptowalutach, które za te XRB kupiłeś.
wrip pisze:Prędzej, tylko po co to robić, jak można wymienić te shitcoiny na wartościowego BCH?
"Niektórzy faceci lubią patrzeć jak świat płonie" czy jak to było. Mało jest trollów w internecie ?
wrip pisze:Skąd bank ma wiedzieć, kto jest tym kasiastym cwaniakiem, który napisał bota lub wynajął Hindusów?
Bardzo proste. Developerzy XRB będą największymi cwaniakami. BTW czy oni nie dostali z Instamine jakiegoś znaczącego procentu XRB jako wynagrodzenie za ich pracę ? Czy to ICO nie było częściowo na sfinansowanie projektu ? Chyba nie wszystkie coiny zostały rozdane za pomocą faucetu i CAPTCHA.
wrip pisze:Na co komu władza dla władzy bez czerpania z tego korzyści? Early adopterzy będą wyprzedawali się z tych coinów na rzecz dóbr bardziej "stabilnych". Po co niszczyć coś na czym można zarobić?
A kto powiedział, że mając władzę nie będą czerpać korzyści ? Manipulacja rynkiem prowadzi do korzyści. Patrz wyżej.
wrip pisze:To nie prawda. Ja nie jestem wczesnym adopterem, a posiadam trochę tych coinów. Więc, jak to jest możliwe?
I razem z innymi early adopterami posiadasz w sumie blisko 100% tej waluty.

Ponieważ nie są drukowane nowe jednostki, early adopterzy, którzy nieuczciwie/nie wykonując żadnej pracy otrzymali walutę, prawdopodobnie zawsze będą mieć władzę.

Samo to, że ktoś otrzymuje coś za nic, to już jest ekstremalnie demoralizujące. Rozwiązywanie CAPTCHA to nie jest praca.

Wszystko to źle się skończy.
Gotówka P2P da światu wolność. To są jej wrogowie: Bitcoin Core, Blockstream, Lightning Network.
Ocenzurowane i zmanipulowane fora: /r/Bitcoin, /r/CryptoCurrency, BitcoinTalk
Klucze GPG/PGP: [3072D/F92EDBA4]

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2160
Rejestracja: 1 czerwca 2016
Reputacja: 1042
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Czy Lightning Network oznacza koniec Bitcoina jako kryptowaluty wolnościowej?

Postautor: wrip » niedziela, 21 stycznia 2018, 16:37

ShadowOfHarbringer pisze: Samo to, że ktoś otrzymuje coś za nic, to już jest ekstremalnie demoralizujące. Rozwiązywanie CAPTCHA to nie jest praca.
No tak, bo kupienie koparki i podłączenie jej do prądu to praca :P
ShadowOfHarbringer pisze: Serio ? Jeżeli masz ogromny % jakiejś waluty i ona pójdzie do góry mocno na wartości, jesteś w stanie sobie wyobrazić jakie gierki manipulacyjno-spekulacyjne rynkiem jesteś w stanie przeprowadzać ? Nie tylko samym XRB, ale też nawet na innych kryptowalutach, które za te XRB kupiłeś.
Czyli tak samo jak na początkach bitcoina, ci co kopali setki bitcoinów i jeśli je zachowali trochę dłużej to stali się wielorybami posiadającymi gigantyczny wpływ na rynek.

Obrazek
Hmm, tutaj to jest faktycznie sprawiedliwy podział bogactwa, nie ma co. A te kilka procent adresów posiadających ponad 90% wszystkich coinów na pewno nie mają wpływu na rynek. Bo przecież manipulacje ceną są wszędzie tylko nie w BCH.

Developerzy XRB oficjalnie zachowali 5% z całej dystrybucji (oczywiście zakładam, że nieoficjalnie mają ich znacznie więcej).

Dodano po 1 minucie 11 sekundach:
ShadowOfHarbringer pisze: "Niektórzy faceci lubią patrzeć jak świat płonie" czy jak to było. Mało jest trollów w internecie ?
Bez jaj, tego typu poziom argumentu to wiesz, po kilku piwach bym uznał za prawdopodobny, ale na trzeźwo nie.
NANO - zdecentralizowana i ultraskalowalna kryptowaluta z błyskawicznymi i darmowymi przelewami.

Weteran
Posty: 1114
Rejestracja: 8 sierpnia 2017
Reputacja: 1954
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Czy Lightning Network oznacza koniec Bitcoina jako kryptowaluty wolnościowej?

Postautor: RuckenFetard » niedziela, 21 stycznia 2018, 16:39

ShadowOfHarbringer pisze: RAIBlocks to absolutny szczyt głupoty.

Cała ta waluta(a szczególnie system jej dystrybucji) to jest kompletnie poroniony pomysł który nie ma szans na zadziałanie w prawdziwym życiu. Została zwyczajnie napompowana przez Tether i głupie pieniądze ludzi z FOREXu, którzy przerzucili się na kryptowaluty.
ShadowOfHarbringer, w zasadzie dyskusja z tobą jest bezcelowa, na chwilę zniżę się do twojego poziomu.
"Bitcoin Cash to oszustwo, wyciąganie z ludzi kasy i absolutny szczyt głupoty , a w ogóle ten kto wierzy w BCH jest "gupi"! "

Trochę mi to przypomina dyskusje w mediach z Panem A.M. od brzozy.

Dla niewtajemniczonych ShadowOfHarbringer to wielki propagator Bitcoin Casha jako jedynej prawdziwej waluty zgodnej z filozofią Satoshiego
lol.
ShadowOfHarbringer to także autor krucjaty przeciwko XRB, która oderwana jest mocno od rzeczywistości.
Nie jest w żaden sposób obiektywny i moim zdaniem niebieski kolor tutaj jest niezasłużony, bycie na forum 7 lat oraz tysiące postów nie zawsze oznacza wartościowe i obiektywne źródła informacji. Jak widać na powyższym wpisie ShadowOfHarbringer potrafi wręcz obrażać ludzi, którzy akurat cenią technologie XRB lub inne technologie które nie są proof of work. W dodatku osoba ta jest skrajnie stronnicza, czy naprawdę tak powinien zachowywać się moderator / elita tego forum?


Film dla Ciebie Shadow

Może CI to pomoże zrozumieć kiedyś, iż stawiane przez Ciebie skrajne punkty widzenia prawie zawsze są blednę. Ja akceptuje fakt że czasem się mylę, w twoim przypadku jak widać po tytule nigdy nie ma to miejsca?
Ostatnio zmieniony niedziela, 21 stycznia 2018, 16:43 przez RuckenFetard, łącznie zmieniany 1 raz.

pm7
Weteran
Posty: 7893
Rejestracja: 20 maja 2012
Reputacja: 969
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Czy Lightning Network oznacza koniec Bitcoina jako kryptowaluty wolnościowej?

Postautor: pm7 » niedziela, 21 stycznia 2018, 16:40

wrip pisze: A te kilka procent adresów posiadających ponad 90% wszystkich coinów na pewno nie mają wpływu na rynek.
Ta tabelka wygląda może zniechęcająco na pierwszy rzut oka, ale większość adresów jest używana tylko raz (albo kilka razy). Do tego pewnie wiele starych adresów z olbrzymią liczbą BTC zostało już utraconych.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2160
Rejestracja: 1 czerwca 2016
Reputacja: 1042
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Czy Lightning Network oznacza koniec Bitcoina jako kryptowaluty wolnościowej?

Postautor: wrip » niedziela, 21 stycznia 2018, 16:52

@pm7, może i tabelka nie oddaje 100% prawdy, ale nie ma innego opracowania bardziej wiarygodnego. Poza tym, każdy posiadacz każdej krypto jest early adopterem, bo jaki procent ludzkości posiada wszystkie krypto? 1% ludzkości? Myślę, że nawet nie. Jeśli więc jakaś krypto miałaby stać się popularna jak np. paypal to rozkład bogactwa byłby w każdym przypadku porównywalny z obecnym rozkładem bogactwa na świecie.
Więc w moim odczuciu nie będzie istniał system oparty na pieniądzu takim czy innym, gdzie rozkład bogactwa byłby bardziej równomierny. A to prowadzi do konkluzji, że ten argument jest bezpodstawny, bo dotyczy wszystkich bez wyjątku.
NANO - zdecentralizowana i ultraskalowalna kryptowaluta z błyskawicznymi i darmowymi przelewami.

Weteran
Posty: 1114
Rejestracja: 8 sierpnia 2017
Reputacja: 1954
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Czy Lightning Network oznacza koniec Bitcoina jako kryptowaluty wolnościowej?

Postautor: RuckenFetard » niedziela, 21 stycznia 2018, 17:03

pm7 pisze:
wrip pisze: A te kilka procent adresów posiadających ponad 90% wszystkich coinów na pewno nie mają wpływu na rynek.
Ta tabelka wygląda może zniechęcająco na pierwszy rzut oka, ale większość adresów jest używana tylko raz (albo kilka razy). Do tego pewnie wiele starych adresów z olbrzymią liczbą BTC zostało już utraconych.
Nie ma aktualnie żadnej możliwości aby powstrzymać ten proces przejmowania aktywów przez wieloryby, nawet jeśli jakimś cudem dystrybucja będzie równa i sprawiedliwa to i tak będą dziesiątki sposobów aby przejąć dane aktywo, jeden z przykładów, wystarczy mieć środki na masowy zakup i wypuścić fejk newsa i ustawić koszyczek. Jak się przed tym bronić? Nawet cena złota potrafi być manipulowana poprzez papierowe kontakty w zależności od potrzeby elit finansowych a co tam dopiero jakieś krypto z nędzną kapitalizacją.

Zawsze mam rację
Awatar użytkownika
Posty: 6923
Rejestracja: 15 lutego 2011
Reputacja: 4513
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Zmienna

Czy Lightning Network oznacza koniec Bitcoina jako kryptowaluty wolnościowej?

Postautor: ShadowOfHarbringer » niedziela, 21 stycznia 2018, 17:24

RuckenFetard pisze:ShadowOfHarbringer, w zasadzie dyskusja z tobą jest bezcelowa, na chwilę zniżę się do twojego poziomu.
"Bitcoin Cash to oszustwo, wyciąganie z ludzi kasy i absolutny szczyt głupoty , a w ogóle ten kto wierzy w BCH jest "gupi"! "
Nie mam obowiązku dyskutowania z Tobą, ja tutaj jestem 10 razy dłużej od Ciebie i zwyczajnie lepiej rozumiem pewne rzeczy.

Do tego inwestuję w kryptowaluty od 8 lat i wszystkie moje inwestycje i decyzje były trafne. Także mam trochę długą historię "zawsze posiadania racji". Tak, dobrze czytasz - ani razu się nie pomyliłem i ani razu nie straciłem na kryptowalutach.

Może porozmawiamy jak będziesz miał większy staż na forum, na razie dla mnie jesteś tylko kolejnym randomem z internetu, który ledwo wszedł w temat a już myśli że wszystkie rozumy pozjadał.

Szkoda mi na Ciebie czasu zwyczajnie. Zrób jakiś projekt, zdobądź reputację i podwyższ sobie rangę na forum to wtedy będę traktował Cię poważnie jako dyskutanta.
Gotówka P2P da światu wolność. To są jej wrogowie: Bitcoin Core, Blockstream, Lightning Network.
Ocenzurowane i zmanipulowane fora: /r/Bitcoin, /r/CryptoCurrency, BitcoinTalk
Klucze GPG/PGP: [3072D/F92EDBA4]

Weteran
Posty: 1114
Rejestracja: 8 sierpnia 2017
Reputacja: 1954
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Czy Lightning Network oznacza koniec Bitcoina jako kryptowaluty wolnościowej?

Postautor: RuckenFetard » niedziela, 21 stycznia 2018, 17:36

ShadowOfHarbringer pisze:

Nie mam obowiązku dyskutowania z Tobą, ja tutaj jestem 10 razy dłużej od Ciebie i zwyczajnie lepiej rozumiem pewne rzeczy.

Do tego inwestuję w kryptowaluty od 8 lat i wszystkie moje inwestycje i decyzje były trafne. Także mam trochę długą historię "zawsze posiadania racji". Tak, dobrze czytasz - ani razu się nie pomyliłem i ani razu nie straciłem na kryptowalutach.

Może porozmawiamy jak będziesz miał większy staż na forum, na razie dla mnie jesteś tylko kolejnym randomem z internetu, który ledwo wszedł w temat a już myśli że wszystkie rozumy pozjadał.
Ja też inwestuje od wielu lat, ale nie na krypto, przepraszam za mój staż i małą ilość postów, to na pewno źle o mnie świadczy, poprawię się!.

Zmiażdżyłeś mnie, zostanę teraz twoim fanem i będę Ci tylko przytakiwał, ponieważ jesteś taki wielki, ile bierzesz za porady inwestycyjne ? Jesteś pierwszym przypadkiem jakiego znam który nigdy nie myli się w inwestycjach.

Zawsze mam rację
Awatar użytkownika
Posty: 6923
Rejestracja: 15 lutego 2011
Reputacja: 4513
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Zmienna

Czy Lightning Network oznacza koniec Bitcoina jako kryptowaluty wolnościowej?

Postautor: ShadowOfHarbringer » niedziela, 21 stycznia 2018, 17:40

RuckenFetard pisze:Zmiażdżyłeś mnie, zostanę teraz twoim fanem i będę Ci tylko przytakiwał, ponieważ jesteś taki wielki, ile bierzesz za porady inwestycyjne ? Jesteś pierwszym przypadkiem jakiego znam który nigdy nie myli się w inwestycjach.
Mam głęboko gdzieś co o mnie sądzisz, zdanie osób które równie dobrze mogą być kolejnym multikontem jakiegoś trolla którego znam, mało mnie interesuje.

Nie ufam świeżym kontom domyślnie, nabij sobie trochę reputacji i napisz więcej postów z rozsądnymi argumentami, żeby udowodnić że w ogóle jesteś prawdziwy.

Ja dyskutuję na necie od 1999, zwyczajnie mam już dość udowadniania każdemu racji wszem i wobec bo zwyczajnie kompletnie nic to nie daje. Znam z autopsji.

Kiedyś byłem dewastatorem trollów, potrafiłem zrównać z ziemią każdego kto nie miał racjonalnych argumentów. Dzisiaj już nie mam czasu albo mi się zwyczajnie nie chce.
Gotówka P2P da światu wolność. To są jej wrogowie: Bitcoin Core, Blockstream, Lightning Network.
Ocenzurowane i zmanipulowane fora: /r/Bitcoin, /r/CryptoCurrency, BitcoinTalk
Klucze GPG/PGP: [3072D/F92EDBA4]

Początkujący
Posty: 35
Rejestracja: 31 lipca 2017
Reputacja: 2
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Czy Lightning Network oznacza koniec Bitcoina jako kryptowaluty wolnościowej?

Postautor: ok89 » niedziela, 21 stycznia 2018, 19:10

Jest ktoś w stanie racjonalnie wytłumaczyć mi, po co miałby istnieć LN? Jaki problem rozwiązuje LN? Bo do szybszych transakcji mamy szybsze crypto i można je atomic swapowac przez dex, więc jeśli chodzi o samą szybkość transakcji to LN jest zbędne. Dla mnie LN jest po prostu uboga wersja xCurrent od Ripple, z tym, że to ostatnie istnieje i działa.

Gaduła
Posty: 360
Rejestracja: 27 lipca 2013
Reputacja: 97
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Czy Lightning Network oznacza koniec Bitcoina jako kryptowaluty wolnościowej?

Postautor: asocjal » niedziela, 21 stycznia 2018, 19:49

ok89 pisze:Jest ktoś w stanie racjonalnie wytłumaczyć mi, po co miałby istnieć LN? Jaki problem rozwiązuje LN? Bo do szybszych transakcji mamy szybsze crypto i można je atomic swapowac przez dex, więc jeśli chodzi o samą szybkość transakcji to LN jest zbędne. Dla mnie LN jest po prostu uboga wersja xCurrent od Ripple, z tym, że to ostatnie istnieje i działa.
xCurrent nie znam ale odpowiadając na pytanie - rozwiązuje problem skalowalności a dokładnie problem tego, że w znanych mi kryptowalutach i płatnościach on-chain, każda płatność dotyka wszystkie pełne nody. Takie rozwiązanie się nie skaluje.

Początkujący
Posty: 35
Rejestracja: 31 lipca 2017
Reputacja: 2
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Czy Lightning Network oznacza koniec Bitcoina jako kryptowaluty wolnościowej?

Postautor: ok89 » niedziela, 21 stycznia 2018, 20:57

Ale transakcje z LN w formie ostatecznej wymiany między portfelami również finalnie muszą wylądować na nodach po zamknięciu kanału, więc tak naprawdę rozwiązanie niczym nie różni się od zrobienia transakcji na chainie innej waluty i tym samym, niczym nie różni się od skorzystania z dostępnych rozwiązań, poza tym, że będzie rozwiązaniem od Lightning Labs a nie developerów niezależnych? Czy czegoś nie rozumiem i mamy tu jakąś rewolucję w stosunku do tego co stworzyli dev'si bitshares, komodo czy znienawidzonego ripple?

Wróć do „Rozwój projektu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 14 gości