Polskie Stowarzyszenie Bitcoin

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 2370
Rejestracja: 25 stycznia 2012
Reputacja: 402
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Polskie Stowarzyszenie Bitcoin

Postautor: devega » sobota, 14 kwietnia 2018, 22:46

@rav3n_pl, ktoś kiedyś powiedział "united we stand, divided we fall". Reprezentujemy bardzo młode (niekoniecznie w sensie wieku :)) społeczeństwo, za mało nas chyba na 2 obozy.
Nasze społeczeństwo potrzebuje wszystkich chętnych do działaniam, w tym doświadczonych ludzi, ekspertów, działających ramach PSB.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 8157
Rejestracja: 1 marca 2015
Reputacja: 1069
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: WLKP/Dolny Śl./Lubus

Polskie Stowarzyszenie Bitcoin

Postautor: adam1226 » niedziela, 15 kwietnia 2018, 00:09

@devega
Spoiler:
[youtube][/youtube]
:arrow: [Binance]- Giełda kryptowalut bez weryfikacji
[Algory.io] - Agregator newsów i Skaner tradingowy

Dyskutant
Awatar użytkownika
Posty: 156
Rejestracja: 21 listopada 2016
Reputacja: 318
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Polskie Stowarzyszenie Bitcoin

Postautor: MelomanBTC » niedziela, 15 kwietnia 2018, 21:52

rav3n_pl pisze: Naprawdę uważacie, że nie ma w Polsce 200 podmiotów żeby założyć DWIE izby i atakować rządzących że zdwojoną intensywnością w interesujących nas tematach?
A jeszcze parę tygodni temu członkowie PSB uważali, że w Polsce nie ma lub będzie BARDZO CIĘŻKO znaleźć 100 podmiotów związanych z tą branżą, aby założyć zaledwie JEDNĄ Izbę (i tak PSB uważało od 2 lat, nic nie robiąc w tym kierunku), a teraz nagle, gdy się okazuje, że ludziom znudziło się czekanie, na ślimacze Stowarzyszenie które przez aż 5 lat działalności, nie wniosło żadnego pozytywu w regulacjach, więc ludzie dostrzegają inne jednostki, które zamierzają działać, a nie tylko gadać, to okazuje się, że to żaden problem 200 podmiotów.


No, powiem ciekawa sprawa.. ;)
Tips and donate: 1MeLomanAYHaskzJfidS8nkGFeqmu3giuG

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 11686
Rejestracja: 16 lutego 2013
Reputacja: 3879
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Polskie Stowarzyszenie Bitcoin

Postautor: Bit-els » niedziela, 15 kwietnia 2018, 22:02

@MelomanBTC, czy to czas dzielić środowisko? I Myślę o sensie Twojej wypowiedzi, nie o działaniach PSB

Dyskutant
Awatar użytkownika
Posty: 156
Rejestracja: 21 listopada 2016
Reputacja: 318
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Polskie Stowarzyszenie Bitcoin

Postautor: MelomanBTC » niedziela, 15 kwietnia 2018, 23:09

@Bit-els, Patrząc na to, co próbuje ugrać PSB, obrzucając kogoś błotem, bo ktoś przejmuję pałęczkę (PSB przez 5 lat prawie nic nie zrobiło), to gdzie indziej bym dostrzegał dzielenie środowiska.. Nie możesz oczekiwać, że społeczność dalej będzie oczekiwać, na kompletnie nieefektywne PSB.


Zresztą, przeczytaj mój post z 3 strony, tego wątku - to ja wyjaśniam A do Z, kto tu dzieli i jak oburzające jest dla mnie właśnie to dzielenie, nie odwracajcie proszę kota ogonem :)
I sam zauważ, kto chce zakładać 2 Izby - zamiast utworzyć jedną solidną.
Tips and donate: 1MeLomanAYHaskzJfidS8nkGFeqmu3giuG

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 2370
Rejestracja: 25 stycznia 2012
Reputacja: 402
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Polskie Stowarzyszenie Bitcoin

Postautor: devega » niedziela, 15 kwietnia 2018, 23:55

@MelomanBTC, myślę że próbujesz podgrzać atmosferę i podsycasz podział, zupełnie niepotrzebnie odgrzewając temat.

Dyskutant
Awatar użytkownika
Posty: 156
Rejestracja: 21 listopada 2016
Reputacja: 318
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Polskie Stowarzyszenie Bitcoin

Postautor: MelomanBTC » poniedziałek, 16 kwietnia 2018, 00:43

@devega,
Czemu miałbym to robić, jeżeli przedwczoraj pisałem tutaj obszerny post, o tym jak bardzo niepokoi mnie chęć podzielenia społeczeństwa, przez ostatni komunikat PSB? No gdzie tu logika, skoro przedwczoraj tak bardzo nad tym ubolewałem? Może przeczytasz ten długi post i się zastanowisz :D?

Może oceniajmy, kto chce dzielić, po tym, kto chce nawiązywać dialog, a kto uznaje "tylko i wyłącznie" swoją instytucję za jedyną uprawnioną do podejmowania działań na rynku?

Chyba, że nazywasz dzieleniem, że ktoś nie uznaje tego, że wszyscy mają czekać, aż każdą sprawę, bolączkę z branżą - rozwiąże PSB. Wtedy to mamy tu zupełnie inny problem.


zupełnie niepotrzebnie odgrzewając temat.
Temat komunikatu PSB nie jest jakiś stary, żeby go odgrzewać, jest on zaledwie z przedwczoraj.
Tips and donate: 1MeLomanAYHaskzJfidS8nkGFeqmu3giuG

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 2370
Rejestracja: 25 stycznia 2012
Reputacja: 402
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Polskie Stowarzyszenie Bitcoin

Postautor: devega » poniedziałek, 16 kwietnia 2018, 01:45

@MelomanBTC, w dzisiejszym poście nie wniosłeś nic nowego ponad to co napisałeś wcześniej. Dlatego napisałem, że było to niepotrzebne zadrażnianie sytuacji. Dodajac kolejną krytykę PSB na pewno nie spowodujesz, że osoby w nim działajace dołączą do inicjatywy, która powstała na łamach tego forum, a jak pisałem wcześniej nasze społeczeństwo bardzo potrzebuje "twarzy" i ekspertów (działających praktycznie od początku idei rozwoju kryptowalut w Polsce, mających ogromne kontakty, w tym ze strukturami rządowymi ) do niego należących. Tyle z mojej strony w tym temacie.

Weteran
Posty: 2625
Rejestracja: 10 czerwca 2013
Reputacja: 514
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Polskie Stowarzyszenie Bitcoin

Postautor: JacekW_BB » niedziela, 13 maja 2018, 16:29

Polskie Stowarzysznie Bitcoin przygotowuje pismo do UOKiK:
https://forum.bitcoin.pl/viewtopic.php?f=79&t=28942

Weteran
Posty: 2625
Rejestracja: 10 czerwca 2013
Reputacja: 514
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Polskie Stowarzyszenie Bitcoin

Postautor: JacekW_BB » środa, 23 maja 2018, 17:30

Ruszamy z akcją #ZgłosPiramide: https://forum.bitcoin.pl/viewtopic.php?f=21&t=29199

Weteran
Posty: 2625
Rejestracja: 10 czerwca 2013
Reputacja: 514
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

Polskie Stowarzyszenie Bitcoin

Postautor: JacekW_BB » poniedziałek, 28 maja 2018, 17:43

Razem z komitetem założycielskim IGBINT i fundacją Trading Jam ruszamy z pracami związanymi z założeniem wspólnej izby gospodarczej dot. spraw walut cyfrowych i blockchaina.
Ostatnio zmieniony poniedziałek, 28 maja 2018, 18:47 przez JacekW_BB, łącznie zmieniany 1 raz.

Weteran
Posty: 1179
Rejestracja: 7 lutego 2018
Reputacja: 507
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Polskie Stowarzyszenie Bitcoin

Postautor: kajetan » poniedziałek, 28 maja 2018, 18:14

JacekW_BB pisze: Razem z IGBINT i fundacją Trading Jam ruszamy z pracami związanymi z założeniem wspólnej izby gospodarczej dot. spraw walut cyfrowych i blockchaina.
Wspólnie z izbą gospodarczą IGBINT chcecie założyć izbę gospodarczą? To może po prostu dołączcie do niej, po co mnożyć byty ponad potrzebę.

Weteran
Posty: 2625
Rejestracja: 10 czerwca 2013
Reputacja: 514
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Polskie Stowarzyszenie Bitcoin

Postautor: JacekW_BB » poniedziałek, 28 maja 2018, 18:46

IGBINT to dopiero komitet założycielski - nie izba. Już zmodyfikuję post, by nie wprowadzał w błąd.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3467
Rejestracja: 16 lutego 2014
Reputacja: 912
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Polskie Stowarzyszenie Bitcoin

Postautor: Rumcajs » poniedziałek, 28 maja 2018, 23:08

Rozumiem że Izba Gospodarcza to wyższy poziom niż stowarzyszenie.
Ale z tego co mi wiadomo do Izby mogą przystąpić tylko firmy nawet jeśli to są JDG a w stowarzyszeniu są osoby fizyczne, nie wiem czy mogą być firmy w stowarzyszeniu jako firma nie właściciel czyli osoba.
W tej sytuacji wiadomo że nie może stowarzyszenie całe przejść do Izby Gospodarczej do której przystępują tylko firmy.
Czyli będzie tak, że Stowarzyszenie będzie istniało dalej i wspierało samą Izbę i też czymś się zajmowało ale nie jest planowane żeby przestało istnieć na zasadzie wchłonięcia go przez Izbę bo się składa ze zwykłych osób fizycznych ?
Tak to teraz będzie wyglądać ?
Z tym że Izba Gospodarcza ma o wiele większy zakres możliwości prawnych i rząd PL nie może nasrać na Izbę tak jak na jakieś Stowarzyszenie tak jak nasrał na Was dymisjonując Panią Minister Streżyńską a z wami zerwał współpracę ?
Czyli będziecie Supportem dla Izby Gospodarczej i im pomagać w ramach tych samych celów, przynajmniej ci co nie mają firm bo oni nie mogą się zapisac bezpośrednio do Izby nawet jakby chcieli ?
Tak to teraz będzie wyglądało ? A o Trading Jam nic mi nie wiadomo więc nie pytam, to chyba ktoś z filmów na Youtube o krypto ? Dunno.

Bardzo Zły Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 14349
Rejestracja: 16 kwietnia 2012
Reputacja: 2639
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Polska/Wwa/GW

Polskie Stowarzyszenie Bitcoin

Postautor: rav3n_pl » poniedziałek, 28 maja 2018, 23:40

Stowarzyszenie i Izba będą istnieć równolegle i wspierać swoje działania.
Do niektórych rzeczy Izba będzie miała więcej "mocy" a do innych Stowarzyszenie większy prestiż.
Będziemy się uzupełniać we wspólnym celu - make polski rynek great again dla blockchain/krypto biznesów.
Piffko: PLC/BTC 1Rav3nkMayCijuhzcYemMiPYsvcaiwHni
BIP39 Mnemonic z talii kart
Bitcoin Core 0.25
Linki do YT, TT, LI i reszty

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 2370
Rejestracja: 25 stycznia 2012
Reputacja: 402
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Polskie Stowarzyszenie Bitcoin

Postautor: devega » wtorek, 29 maja 2018, 00:38

@Rumcajs, izba zrzesza przedsiębiorców, stowarzyszenie również osoby nie prowadzące działalności. 1 może znakomicie uzupełniać II. Trading Jam to społeczność kilku lub kilkunastu tysięcy (różne źródła danych) traderów, stworzona przez Rafała Zaorskiego. Sam TJ mógłby spokojnie stworzyć izbę. PSB da izbie fachowców z wieloletnim doświadczeniem, ogromną wiedzą i poważaniem wśród społeczności.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3467
Rejestracja: 16 lutego 2014
Reputacja: 912
Reputacja postu: 
4
Napiwki za post: 0 BTC

Polskie Stowarzyszenie Bitcoin

Postautor: Rumcajs » wtorek, 29 maja 2018, 01:18

No tak wiadomo że Izba nie weźmie się "z powietrza" skąś ci ludzie się musza wziąć naturalne wydaje się głownie ze stowarzyszenia i Trading Jam gdzie działali wiele lat mając jednocześnie firmy ale że nie było Izby wtedy to byli w stowarzyszeniu lub tej grupie, wydaje mi się ze widziałem czasami ich filmy na youtube, do Izby już muszą i mogą dołączyć jako oficjalna firma.
No i fajnie.
Czyli kto ma firmę to dołącza do Izby a ci bez firmy mogą być jedynie w Stowarzyszeniu (i grupie Trading Jam).
Kapuje. No cóż szkoda że tle sie dzieje a ja niemam firmy aby być w Izbie, chociaż do Stowarzyszenia pewnie bym mógł przystąpić. Ale że Stowarzyszenie NIC właściwie nie może poza udzielaniem się w mediach aby kreować prawdziwy wizerunek blockhaina, technologi całej lub dementować paszkwile rządu lub jakiś instytucji państwowych to wydawało mi się nieodpowiednie dla mnie bo ja nawet Facebooka nie używam ani Twitera i nie lubie mediów społecznościowych a w tym środkowisku głownie działa Stowarzyszenie odkąd zostali odsunięci przez rząd od czegokolwiek nawet zwykłej opini jako środowisko. Teraz pałeczkę przejmie Izba i ona będzie walczyć. Stowarzyszenie stowarzyszeniem ale każdy z niego (nie chciałem używać nazwy członek :P )powinien skoncentrować się na wspomaganiu Izby, Stowarzyszenie mogłoby i miało możliwość pisać to co Izbie by "nie wypadało" i udzielać się w mediach i walczyć z nagonką rządu na kryptowaluty bo jest "tylko" stowarzyszeniem i supportowałoby medialnie działania Izby która też pewnie jako Izba swoje komunikaty będzie wydawała publicznie żeby uświadamiała ludzi że polska zaraz za afryką będzie w technologi blockhain, o ile juz nie jest, jesli by brac pojedyncze najbardziej rozwinięte tam kraje.

Weteran
Posty: 2625
Rejestracja: 10 czerwca 2013
Reputacja: 514
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Polskie Stowarzyszenie Bitcoin

Postautor: JacekW_BB » środa, 30 maja 2018, 17:41

Ruszyły zapisy do izby, nad którą pracujemy: https://docs.google.com/forms/d/11tRgCI ... ested=true

Ponadto PSB zostało zaproszone do zespołu ds. Blockchain zakładanego przez KNF.

Weteran
Posty: 1602
Rejestracja: 7 listopada 2013
Reputacja: 775
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Polskie Stowarzyszenie Bitcoin

Postautor: redbog » środa, 30 maja 2018, 18:11

@JacekW_BB, To są zapisy do tej izby https://www.igbint.pl/ ?

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7131
Rejestracja: 21 sierpnia 2011
Reputacja: 2357
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Polskie Stowarzyszenie Bitcoin

Postautor: prezes » środa, 30 maja 2018, 18:51

To powstają dwie izby czy jedna, bo są dwa różne formularze do izb o różnych nazwach.

Dodano po 4 minutach 56 sekundach:
Na Twitterze nikt mi nie raczył odpowiedzieć na moje pytanie.
Kanał na YouTube - przegląd rynków finansowych: kryptowaluty, akcje, surowce, forex
Blog prezesa - blog o inwestowaniu
Giełdy Kryptowalut - wiadomości, opinie, rankingi
Kryptowaluty.info.pl - Informacje ze świata kryptowalut

Wróć do „Rozwój projektu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości