Polskie Stowarzyszenie Bitcoin

Weteran
Posty: 1602
Rejestracja: 7 listopada 2013
Reputacja: 775
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Polskie Stowarzyszenie Bitcoin

Postautor: redbog » środa, 30 maja 2018, 19:16

@prezes, Na telegramie IGBiNT - burza mózgów jest odpowiedz że to formularz do jednej i tej samej izby. PSB i TJS oddzielnie będzie zbierało podpisy na formularzach i dostarczy to do IGBiNT.(z tego co zrozumiałem)

Bardzo Zły Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 14347
Rejestracja: 16 kwietnia 2012
Reputacja: 2639
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Polska/Wwa/GW

Polskie Stowarzyszenie Bitcoin

Postautor: rav3n_pl » środa, 30 maja 2018, 19:18

TAK, robimy JEDNĄ izbę xD
Piffko: PLC/BTC 1Rav3nkMayCijuhzcYemMiPYsvcaiwHni
BIP39 Mnemonic z talii kart
Bitcoin Core 0.25
Linki do YT, TT, LI i reszty

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7131
Rejestracja: 21 sierpnia 2011
Reputacja: 2357
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Polskie Stowarzyszenie Bitcoin

Postautor: prezes » środa, 30 maja 2018, 20:33

To dlaczego są dwie nazwy albo nawet i 3 i dwa formularze zgłoszeniowe na dwóch różnych stronach?
Kanał na YouTube - przegląd rynków finansowych: kryptowaluty, akcje, surowce, forex
Blog prezesa - blog o inwestowaniu
Giełdy Kryptowalut - wiadomości, opinie, rankingi
Kryptowaluty.info.pl - Informacje ze świata kryptowalut

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 8157
Rejestracja: 1 marca 2015
Reputacja: 1069
Reputacja postu: 
6
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: WLKP/Dolny Śl./Lubus

Polskie Stowarzyszenie Bitcoin

Postautor: adam1226 » środa, 30 maja 2018, 20:37

@prezes, bo gdzie 2 Polakow tam 3 formularze :D
:arrow: [Binance]- Giełda kryptowalut bez weryfikacji
[Algory.io] - Agregator newsów i Skaner tradingowy

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3467
Rejestracja: 16 lutego 2014
Reputacja: 912
Reputacja postu: 
4
Napiwki za post: 0 BTC

Polskie Stowarzyszenie Bitcoin

Postautor: Rumcajs » środa, 30 maja 2018, 22:06

@up

Nie wiem jak jest z nazwami na tych formularzach ale IGBiNT ( Izba Gospodarcza Blockchain i Nowych Technologii ) ma najlepszą nazwę i na 99,9% nikt już lepszej nie wymyśli, a wpychanie do jej nazwy słow "kryptowaluty" czy "bitcoin" to strzelanie sobie w stopę przy nastawieniu społeczeństwa po artykułach "uwaga na kryptowaluty" lub jak premier Morawiecki nie odróżnia kryptowalut od Amber Gold (lub celowo udawał że nie odróżnia bo jednak po kimś z taką wiedza i zajmowanych dawniej stanowiskach nie mogę w to uwierzyć aby naprawdę nie wiedział co to są kryptowaluty). A dodanie do nazwy "i Nowych Technologii" było genialnym posunięciem bo otwiera zaproszenie dla firm innowacyjnych i nie tylko opierających się w całosci na blockchainie, a im więcej firm tym większa siła przebicia, przynajmniej tak by było w normalnym kraju.
Więc ja bym wypełniał tylko taki formularz który ma prawidłowa nazwę Izby Gospodarczej, inaczej jaki sens go wypełniać jeśli jest błędnie na wstępnie skonstruowany. Szablon szablonem może być inny graficznie ale firmy nie zapisują się do grupy ziomków z bloku tylko do Izby Gospodarczej która już ma ustaloną na pierwszych zebraniach nazwę. Yoł. :)

Weteran
Posty: 2625
Rejestracja: 10 czerwca 2013
Reputacja: 514
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Polskie Stowarzyszenie Bitcoin

Postautor: JacekW_BB » środa, 30 maja 2018, 23:05

Tak, powstaje 1 izba jak już pisaliśmy. Co do nazwy - trwają jeszcze dyskusje, ogólnie nam jako PSB zależy na tym, by znalazło się w niej sformułowanie "walut cyfrowych". W każdym razie działamy wszyscy wspólnie i zakładamy JEDNĄ izbę. Obecnie musimy uzbierać min. 100 firm, by rozpocząć proces rejestracji izby.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2592
Rejestracja: 26 września 2017
Reputacja: 932
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Polskie Stowarzyszenie Bitcoin

Postautor: KryptoBanita » środa, 30 maja 2018, 23:06

To jest tzw parcie na szkło :!: I jeżeli ktoś tu bije pianę i dzieli środowisko, to nie ja...
Przynajmniej trzymaj się towarzyszu faktów i jak już coś publicznie piszesz, to weź się pohamuj :roll:
"MY pracujemy"... JA to urobiony jestem PO PACHY :!:
JacekW_BB pisze: Ruszyły zapisy do izby, nad którą pracujemy
Zapisy to ruszyły dokładnie wtedy: Bagder » poniedziałek, 2 kwietnia 2018, 16:01
https://forum.bitcoin.pl/viewtopic.php? ... lit=IGBiNT

JacekW_BB pisze: Obecnie musimy uzbierać min. 100 firm
https://forum.bitcoin.pl/viewtopic.php? ... lit=IGBiNT
Nie zauważyłeś towarzyszu, że już grubo ponad stówę uzbierali?

Weteran
Posty: 2625
Rejestracja: 10 czerwca 2013
Reputacja: 514
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Polskie Stowarzyszenie Bitcoin

Postautor: JacekW_BB » środa, 30 maja 2018, 23:10

Sami ludzie z IGBiNT wspomina, że w swoim formularzu nie ma 100. A co do prac nad izbą - ten temat przewijał się w kuluarach od roku, jako PSB też w kwietniu ogłosiliśmy, że chcemy takowy podmiot powołać. Po spotkaniach z TJS i IGBiNT połączyliśmy siły. I tyle:-)

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2592
Rejestracja: 26 września 2017
Reputacja: 932
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Polskie Stowarzyszenie Bitcoin

Postautor: KryptoBanita » środa, 30 maja 2018, 23:11

JacekW_BB pisze: by znalazło się w niej sformułowanie "walut cyfrowych"
Najważniejsza sprawa - BRAWA DLA TOWARZYSZA

Dodano po 28 sekundach:
Rumcajs pisze: i na 99,9% nikt już lepszej nie wymyśli,
Towarzysze nie dadzą rady - DADZĄ!

Weteran
Posty: 2625
Rejestracja: 10 czerwca 2013
Reputacja: 514
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Polskie Stowarzyszenie Bitcoin

Postautor: JacekW_BB » środa, 30 maja 2018, 23:13

@up
Wniesiesz coś merytorycznego do tego forum?

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2592
Rejestracja: 26 września 2017
Reputacja: 932
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Polskie Stowarzyszenie Bitcoin

Postautor: KryptoBanita » środa, 30 maja 2018, 23:19

Tak - wniosę.
Proletariusze wszystkich krajów łączcie się!

To więcej niż towarzysz przez 5 lat wniósł do Izby :shock:
Ale plan 5-letni odhaczony na zielono i teraz przed nami 10-latka?

Wstydu nie macie! Gdzie na waszej stronce jest poparcie dla https://igbint.pl/pl
AAaaaa.... Ta nazwa jest do bani... Że ja nie załapałem...

Dodano po 4 minutach 29 sekundach:
prezes pisze: To dlaczego są dwie nazwy albo nawet i 3 i dwa formularze zgłoszeniowe na dwóch różnych stronach?
Teraz kapujesz? O NAZWĘ towarzyszom idzie - wyszło szydło z wora...

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 2370
Rejestracja: 25 stycznia 2012
Reputacja: 402
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Polskie Stowarzyszenie Bitcoin

Postautor: devega » środa, 30 maja 2018, 23:40

@JacekW_BB, nie ma sensu się wdawać w tego typu dyskusje, rób swoje; najważniejsze teraz jest możliwie szybkie zebranie 120-130 zgłoszeń i będzie można ruszyć z kolejnym etapem prac
@KryptoBanita, daj już spokój z ta prowokacyjną retoryką

Bardzo Zły Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 14347
Rejestracja: 16 kwietnia 2012
Reputacja: 2639
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Polska/Wwa/GW

Re: Polskie Stowarzyszenie Bitcoin

Postautor: rav3n_pl » czwartek, 31 maja 2018, 00:16

W nazwie na pewno nie będzie "kryptowaluty", a o wszystkim zdecydowanie głosowanie na walnym po rejestracji.
Piffko: PLC/BTC 1Rav3nkMayCijuhzcYemMiPYsvcaiwHni
BIP39 Mnemonic z talii kart
Bitcoin Core 0.25
Linki do YT, TT, LI i reszty

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2592
Rejestracja: 26 września 2017
Reputacja: 932
Reputacja postu: 
37
Napiwki za post: 0 BTC

Polskie Stowarzyszenie Bitcoin

Postautor: KryptoBanita » czwartek, 31 maja 2018, 04:46

Jeżeli to jest poważny temat, to niepoważnym jest przypinanie sobie przez towarzysza Jacka jaj, których nigdy nie miał. Badger zaczął tworzyć izbę, a w komunikatach wydawanych przez jajcarza wynika, że to jego jajcarskość zaczęła.
A te pomyłki: "JacekW_BB pisze:
Razem z IGBINT i fundacją Trading Jam ruszamy z pracami związanymi z założeniem wspólnej izby gospodarczej dot. spraw walut cyfrowych i blockchaina."

Na partyjnych zebraniach się nasłuchał i ślinotok ma jak normalny polityk :!:
To jest zbyt poważna sprawa, aby takie bzdury pleść.
Towarzysz Jacek stosuje zagrania, jak ze starych czasów - prostowanie prawdy do prawdy jedynie słusznej :!:
Jedyną osobą, która powinna się zamknąć aby nie dzielić jest jajcarz!
Ja w odróżnieniu od niego piszę prawdę!
Ale prawda ma być WASZA, nie moja?! Zwykła komunistyczna paranoja!!
Ostatnio zmieniony czwartek, 31 maja 2018, 18:00 przez KryptoBanita, łącznie zmieniany 1 raz.

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 813
Rejestracja: 29 maja 2016
Reputacja: 821
Reputacja postu: 
23
Napiwki za post: 0 BTC

Polskie Stowarzyszenie Bitcoin

Postautor: Bagder » czwartek, 31 maja 2018, 17:43

@Kryptobanita - są tacy, co o założeniu izby (IGBiNT) myśleli już w kołysce ;) A tak poważnie, to mało istotne, kto i jak zaczął, ważne kto skończy i wreszcie założy izbę.

A druga sprawa to, że zakładanie izby przybiera niezakładaną (przeze mnie przynajmniej) formę - zbierania danych i automatycznego upoważnienia - jedynie słusznej osoby. Zgłaszając swój pomysł - miałem na myśli transparentną organizację z demokratycznym regułami - naszą wspólną izbę. Nie rządową, nie suszkową, nie stowarzyszeniową. Izba miała być - przeciwwagą dla PSB, które splamiło się m.in. poparciem dla akcji KAS wyłudzania danych z giełd. O wcześniejszych zaniedbaniach PSB nie wspomnę, bo liczę, że jednak znajdą się jakieś dobre uczynki PSB dla społeczności...

Nie mnie jednak decydować - jaka izba ma być - skoro osoby, które przejęły pałeczkę - uważają, że taka forma jest odpowiednia, to oznacza, że taka jest odpowiednia. Ale nawet ze zdaniem większości nie muszę się zgadzać.

Co do potencjalnej współpracy z rządem (i KNF) - czy to PSB czy to IGBiNT, Trading Jam, pojedynczych osób czy połączonych sił - na obecną chwilę nie widzę takiej możliwości. Realne jest tylko przyjęcie komunikatu od strony rządowej i jego mniej lub bardziej domniemane zaaprobowanie... Nie wiem, kto jest tam głównym hamulcowym - czy prezes RM, prezes NBP, czy sam główny prezes z Nowogrodzkiej, a może wszyscy razem. To bez znaczenia - bez zmian w obozie władzy (i opozycji) - żadne rozmowy nie przyniosą zmian na normalne warunki (bo o lepszych szkoda nawet marzyć).
Sic semper evello mortem tyrannis

Weteran
Posty: 2625
Rejestracja: 10 czerwca 2013
Reputacja: 514
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Polskie Stowarzyszenie Bitcoin

Postautor: JacekW_BB » piątek, 1 czerwca 2018, 08:27

@up
To że KNF zaprasza środowisko do rozmów to już duży progres, jeśli spojrzysz na to, co się działo w ostatnich miesiącach. Wiem, że "cool" jest siedzieć na forum, chowając się za komputerem i robić z siebie wielkiego rebelianta i ideowca, ale tak nie wywalczy się niczego dla rynku krypto w Polsce. Sam uważam, że przed skreślaniem KNF najpierw trzeba być na tych ich spotkaniach i posłuchać propozycji. Poza tym sam widzę, że politycy w Polsce po prostu nie rozumieją blockchaina i walut cyfrowych. Trzeba ich edukować w tym zakresie, temu służyły m.in. konsultacje w Sejmie w 2016 r., temu służą późniejsze spotkania z władzami. I tą ściężką należy na razie podążać, a nie zamykać się w swoich 4 ścianach i pisać tylko na forum. O infantylnych komentarzach @Kryptobanity już nie wspomnę.

Wygadany
Posty: 557
Rejestracja: 4 lipca 2017
Reputacja: 203
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Polskie Stowarzyszenie Bitcoin

Postautor: Harey » piątek, 1 czerwca 2018, 08:38

JacekW_BB pisze: Sam uważam, że przed skreślaniem KNF najpierw trzeba być na tych ich spotkaniach
Rozsądnie, ale moment... Nie wyjdzie jak z KAS - "Rozumiemy konieczność kampanii anty-crypto i dalszych działań w tym kierunku"?

Weteran
Posty: 2625
Rejestracja: 10 czerwca 2013
Reputacja: 514
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Polskie Stowarzyszenie Bitcoin

Postautor: JacekW_BB » piątek, 1 czerwca 2018, 08:41

Zobaczymy, co będzie.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 132
Rejestracja: 2 marca 2018
Reputacja: 81
Reputacja postu: 
11
Napiwki za post: 0 BTC

Polskie Stowarzyszenie Bitcoin

Postautor: Araluen » piątek, 1 czerwca 2018, 08:57

Czyli zatańczycie, jak Wam zagrają ;) Ja niestety PSB nie ufam, wykazaliście swoją niekompetencję już niejednokrotnie i odnoszę nieodparte wrażenie, że próbujecie mieć jakiś dziwny monopol na działania w polskiej społeczności blockchainowej i kryptowalutowej.

Weteran
Posty: 2625
Rejestracja: 10 czerwca 2013
Reputacja: 514
Reputacja postu: 
-1
Napiwki za post: 0 BTC

Polskie Stowarzyszenie Bitcoin

Postautor: JacekW_BB » piątek, 1 czerwca 2018, 09:09

Tańczymy tylko do melodii, które nam pasują. ;-)

Wróć do „Rozwój projektu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości