Wielkość bloku - informacje, ciekawostki, nowe pomysły

Początkujący
Posty: 83
Rejestracja: 8 maja 2017
Reputacja: 12
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Wielkość bloku - informacje, ciekawostki, nowe pomysły

Postautor: Żółw » środa, 17 maja 2017, 11:46

Bit-els pisze: W końcu rynki się zorientują, akceptanci typu steem, serwisy vpn czy realni handlowcy, którzy operują transferami rzędy 10 do kilkuset zl od transakcji zrezygnują z bita.
W sumie na ten moment żadna strata. Obrót bitcoina to głównie inwestycja długoterminowa, dokupywanie do cold walletów i spekulacja. A transakcje online? Wciąż karta kredytowa jest bardziej praktyczna. Trzeba się zastanowić czy transakcje walutowe online w wykonaniu cryptowalut są o ogóle potrzebne i czy będą zaakceptowane przez społeczeństwo. Przyda się bitcoin jako commodity, jak złoto czy srebro. Ale tylko ze względu na deflacyjność. Może właśnie widzimy jak banki akceptują XRP jako obniżenie kosztów i tu też jest realne zastosowanie. A reszta? Komu to potrzebne ? :D

pm7
Weteran
Posty: 7893
Rejestracja: 20 maja 2012
Reputacja: 969
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

Wielkość bloku - informacje, ciekawostki, nowe pomysły

Postautor: pm7 » środa, 17 maja 2017, 15:32

Bitcoin zyskał wartość w dużej mierze dzięki temu, że da się nim płacić. Może niektórym wygodniej płacić kartą, ja lubię czasami płacić Bitcoinem. Nadziei, że można pozbawić Bitcoina tej podstawowej użyteczności, czyli przesyłania kasy w rozsądnych cena, a mimo to będzie rósł brakuje dobrych podstaw. Może tak będzie, może się zawali, bo ludzie uświadomią sobie, że kryptowaluta może i przesyłać wartość i trzymać wartość i porzucą BTC.

Słyszałeś o tulipomanii? Jeżeli Bitcoin straciłby funkcjonalność (możliwość używania jako waluta), byłby gorszy od tulipanów :)

Początkujący
Posty: 83
Rejestracja: 8 maja 2017
Reputacja: 12
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Wielkość bloku - informacje, ciekawostki, nowe pomysły

Postautor: Żółw » środa, 17 maja 2017, 17:30

pm7 pisze: Jeżeli Bitcoin straciłby funkcjonalność
Nie pisałem o utracie funkcjonalnośći. Po prostu stosunek spekulantów i ludzi którzy faktycznie za coś płaca w krypto jest niczym 100:1.

BTC jest walutą, i jest to fakt powszechnie już zaakceptowany. Jest deflacyjny, więc na parach z walutami FIAT będzie zyskiwał na wartości i to wystarczający powód żeby go mieć. Nie potrzebuje mikrotransakcji żeby istnieć.

Tulipany mogą spełniać jedną funkcję, BTC jest w stanie spełniać kilka. Każda jest dobra i wystarczająca.

Więc sieć może być zapchana w nieskończoność i fee b. wysokie a cena i tak będzie szła w góre.

pm7
Weteran
Posty: 7893
Rejestracja: 20 maja 2012
Reputacja: 969
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Wielkość bloku - informacje, ciekawostki, nowe pomysły

Postautor: pm7 » środa, 17 maja 2017, 22:45

Żółw pisze: Po prostu stosunek spekulantów i ludzi którzy faktycznie za coś płaca w krypto jest niczym 100:1.
Skąd te dane?
Żółw pisze: Jest deflacyjny
Czy mówisz o inflacji/deflacji w znaczeniu bazy monetarnej? W takim przypadku Bitcoin jest inflacyjny (12.5BTC na blok minus gubione BTC) i taki pozostanie przez jeszcze jakiś czas (dopóki nie będzie gubionych więcej BTC niż tworzonych nowych, albo przez ~100 lat dopóki nie skończy się wydobycie nowych).
Jeżeli chodzi CI o wartość, to jest na tyle niestabilna, że ciężko mówić o tendencjach deflacyjnych/inflacyjnych.
Żółw pisze: Tulipany mogą spełniać jedną funkcję, BTC jest w stanie spełniać kilka. Każda jest dobra i wystarczająca.
Słucham jakie.
Żółw pisze: Więc sieć może być zapchana w nieskończoność i fee b. wysokie a cena i tak będzie szła w góre.
Tak, wiemy, że cena może być czasowo oderwana od rzeczywistości. Nie znaczy, że będzie tak zawsze.

Początkujący
Posty: 83
Rejestracja: 8 maja 2017
Reputacja: 12
Reputacja postu: 
-3
Napiwki za post: 0 BTC

Wielkość bloku - informacje, ciekawostki, nowe pomysły

Postautor: Żółw » środa, 17 maja 2017, 22:53

pm7 pisze: Skąd te dane?
To nie są dane, napisałem 'niczym'. Spekulantów jest ich dużo więcej.
pm7 pisze: Jeżeli chodzi CI o wartość, to jest na tyle niestabilna, że ciężko mówić o tendencjach deflacyjnych/inflacyjnych.
Wartość jest stabilna, jesli chodzi Tobie o wachania kursu to tendencja jest malejąca.
pm7 pisze: Słucham jakie.
<facepalm> Udajesz? Czy serio nie wiesz jakie funkcje BTC moze spełniać oprócz typowo walutowych? To się doedukuj, poczytaj więcej, nie będe sie rozpisywał do końca tej strony specjalnie dla Ciebie, tylko na tym forum było wiele postów na ten temat.
pm7 pisze: Tak, wiemy, że cena może być czasowo oderwana od rzeczywistości.
Moim zdaniem nie jest.

EDIT: Innej odpowiedzi nie znasz niż mi dać minusy moderatorku? Ja tobie nie moge dac minusów więc układ jest bardzo fair.

Z tym doedukowaniem się nadal aktualne - jesli myślisz ze BTC służy tylko do mikrotransakcji to kto takiemu ananasowi dał tutaj status moderatora ?

Początkujący
Posty: 11
Rejestracja: 24 maja 2017
Reputacja: -5
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Wielkość bloku - informacje, ciekawostki, nowe pomysły

Postautor: logitech775 » środa, 24 maja 2017, 17:56

Żółw pisze:
pm7 pisze: Skąd te dane?
To nie są dane, napisałem 'niczym'. Spekulantów jest ich dużo więcej.
pm7 pisze: Jeżeli chodzi CI o wartość, to jest na tyle niestabilna, że ciężko mówić o tendencjach deflacyjnych/inflacyjnych.
Wartość jest stabilna, jesli chodzi Tobie o wachania kursu to tendencja jest malejąca.
pm7 pisze: Słucham jakie.
<facepalm> Udajesz? Czy serio nie wiesz jakie funkcje BTC moze spełniać oprócz typowo walutowych? To się doedukuj, poczytaj więcej, nie będe sie rozpisywał do końca tej strony specjalnie dla Ciebie, tylko na tym forum było wiele postów na ten temat.
pm7 pisze: Tak, wiemy, że cena może być czasowo oderwana od rzeczywistości.
Moim zdaniem nie jest.

EDIT: Innej odpowiedzi nie znasz niż mi dać minusy moderatorku? Ja tobie nie moge dac minusów więc układ jest bardzo fair.

Z tym doedukowaniem się nadal aktualne - jesli myślisz ze BTC służy tylko do mikrotransakcji to kto takiemu ananasowi dał tutaj status moderatora ?
możesz napisać ELI5 podsumowanie?

pm7
Weteran
Posty: 7893
Rejestracja: 20 maja 2012
Reputacja: 969
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Wielkość bloku - informacje, ciekawostki, nowe pomysły

Postautor: pm7 » środa, 24 maja 2017, 18:14

Dopiero teraz zobaczyłem edycję posta.
Żółw pisze: EDIT: Innej odpowiedzi nie znasz niż mi dać minusy moderatorku? Ja tobie nie moge dac minusów więc układ jest bardzo fair.
Układ uważam za bardzo fair: każdy kto uzbiera odpowiednią reputację może dać minusy każdemu innemu, także moderatorom. Jeżeli inni forumowicze nie zgadzają się z tym, że ktoś otrzymał minusa, bywa, że sami dają mu plus i/lub minusa osobie, która dała minusa wcześniej.
Żółw pisze: Z tym doedukowaniem się nadal aktualne - jesli myślisz ze BTC służy tylko do mikrotransakcji to kto takiemu ananasowi dał tutaj status moderatora ?
Gdzie niby napisałem coś takiego? Bitcoin się nie nadaje do pojedynczych mikrotransakcji. W teorii nadaje się natomiast doskonale do wszelkich normalnych płatności, jak również powtarzanych mikropłatności do jednego usługodawcy (przez kanał płatności). Jak dobrze pójdzie, to LN umożliwi tanie płacenie zarówno bardzo małych, jak i małych kwot z niskimi prowizjami.

Wróć do „Rozwój projektu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości