Konsultacje społeczne

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 813
Rejestracja: 29 maja 2016
Reputacja: 821
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Konsultacje społeczne

Postautor: Bagder » sobota, 8 października 2016, 14:25

rav3n_pl pisze:Uuuuu panie, co ty żeś uczynił?
Czy wszystkie transakcje gotówkowe też mają być rejestrowane?
Mają być rejestrowane i bez blockchaina - nie tylko wszystkie faktury - ale też paragony. Do tego JPK - obejmujący nie tylko rejestr VAT, ale też m.in. stany magazynowe.
Spoiler:
Nowy system może mieć jeszcze jedną zaletę: poprawi fiskalizację online. Stosunkowo łatwo kasę można będzie skontrolować zdalnie. Teoretycznie też kasy mogłyby przesyłać dane na temat paragonów do jednej centralnej bazy w jednym ustalonym formacie. Taki centralny rejestr paragonów prowadziłoby Ministerstwo Finansów, a dokładnie jego specjalna spółka, która już pracuje nad centralnym rejestrem faktur. Oba systemy działałyby na podobnej zasadzie, czyli wyłapywałyby wszystkie anomalie. Może być nią np. skokowy wzrost lub spadek sprzedaży w sieci sklepów lub nawet w konkretnym sklepie, który byłby powodem do wszczęcia kontroli przez fiskusa.

Tyle że sceptyczne wobec tych założeń jest samo Ministerstwo Finansów. Ze względu na koszty całej operacji i konieczność technicznego dostosowania przedstawiciele MF wątpią, by udało się szybko wprowadzić system elektronicznych paragonów z ich centralną bazą.
Ja tam nie widzę - problemu, aby każdy obywatel - dostał wraz z nowym dowodem osobistym - również adres BTC. I co z tego, że władze będa znały ten adres - może wpłacą na nie go zasiłek jakiś... To, że będą kontrolować - na co pójdzie... Poza tym - może z czasem - nie trzeba będzie ciągle się oświadczać i zaświadczać, i przekonywać - wszystkich, ze Ja to ja - mieszkam, gdzie mieszkam - jestem ubezpieczony, mam uprawnienia inwalidzkie itd....
Sic semper evello mortem tyrannis

Weteran
Posty: 2518
Rejestracja: 21 marca 2014
Reputacja: 1468
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Konsultacje społeczne

Postautor: The Real McCoin » sobota, 8 października 2016, 16:47

Bit-els pisze: @Real... to bardzo ważny problem. Jest duże prawdopodobieństwo, że w przyszlosci część państw tak będzie chciała zrobić.
Dla większości to chyba nie będzie problem tylko coś zupełnie przeciwnego.
Bitcoin niezarejestrowany nie byłby nielegalny i nadal można by go używać, ale nie byłby uznany za pełnoprawny pieniądz.
A przy obracaniu tym zarejestrowanym nikt nie zadawałby absolutnie żadnych pytań.
Zero różnych dziwnych poziomów uwierzytelniania na giełdach i przesyłania skanów niewiadomo czego.
Rząd ma informacje, a ludzie swobodny obrót.
Czy to nie wspaniałe?
Chcesz używać Monero?
Nie ma problemu, też może być oficjalnym pieniądzem w Polsce, ale przy rejestracji monerowego nr konta będziesz musiał dodać również view key :)

Bardzo Zły Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 14380
Rejestracja: 16 kwietnia 2012
Reputacja: 2659
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0.0001 BTC
Lokalizacja: Polska/Wwa/GW

Konsultacje społeczne

Postautor: rav3n_pl » sobota, 8 października 2016, 17:20

The Real McCoin pisze: Czy to nie wspaniałe?
A co jak dostaniesz na "swój" adres "złe" pieniądze? Komu się wytłumaczysz że nie wiesz ocb? Spalisz te monety? Oddasz na dobroczynność?
Bzdura totalna.
Piffko: PLC/BTC 1Rav3nkMayCijuhzcYemMiPYsvcaiwHni
BIP39 Mnemonic z talii kart
Bitcoin Core 0.26.1
Linki do YT, TT, LI i reszty

Gaduła
Posty: 360
Rejestracja: 27 lipca 2013
Reputacja: 97
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Konsultacje społeczne

Postautor: asocjal » sobota, 8 października 2016, 17:23

@The Real McCoin, Ja nie wiem, czy Ty na poważnie czy ironizujesz?
Rząd ma informacje, a ludzie swobodny obrót.
Przecież nie po to rządowi informacja, żeby umożliwić swobodny obrót. Na prawdę chcesz, żeby inni ludzie mieli wglad we wszystkie Twoje wydatki?
Badger pisze:Nowy system może mieć jeszcze jedną zaletę: poprawi fiskalizację online. Stosunkowo łatwo kasę można będzie skontrolować zdalnie. Teoretycznie też kasy mogłyby przesyłać dane na temat paragonów do jednej centralnej bazy w jednym ustalonym formacie. Taki centralny rejestr paragonów prowadziłoby Ministerstwo Finansów, a dokładnie jego specjalna spółka, która już pracuje nad centralnym rejestrem faktur. Oba systemy działałyby na podobnej zasadzie, czyli wyłapywałyby wszystkie anomalie. Może być nią np. skokowy wzrost lub spadek sprzedaży w sieci sklepów lub nawet w konkretnym sklepie, który byłby powodem do wszczęcia kontroli przez fiskusa.
No nie wierzę, moim zdaniem to jakiś trolling, bo chyba niemożliwe, żeby ktoś faktycznie tak uważał. No to jest faktycznie super zaleta, żeby firma zamiast dbac o klienta trzęsła portkami przed fiskusem i duże sprzedaże rozkładala na raty, żeby nie narazić się na kontrolę. Nie wiem, jak można wiekszy zamordyzm nazwać "zaletą".

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 813
Rejestracja: 29 maja 2016
Reputacja: 821
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Konsultacje społeczne

Postautor: Bagder » sobota, 8 października 2016, 17:55

asocjal pisze:
No nie wierzę, moim zdaniem to jakiś trolling, bo chyba niemożliwe, żeby ktoś faktycznie tak uważał.
To z artykułu z gazety prawnej zacytowany w spoilerze - który podałem w linku. Hello, wake up, man ! Proponuję poczytać tzw. plan Morawieckiego - nawet nie będę cytował - bo dostanę bana z forum :evil:

P.S. Dla mnie większym problemem - jest na przykład - oczekiwanie 10 minut na wydrukowanie paragonu w kasie- bo centralny komputer Ministerstwa Finansów zawiesił się. Dlatego lepszym rozwiązaniem - może być zaprzęgnięcie blockchaina do takich zadań.
Sic semper evello mortem tyrannis

Gaduła
Posty: 360
Rejestracja: 27 lipca 2013
Reputacja: 97
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Konsultacje społeczne

Postautor: asocjal » niedziela, 9 października 2016, 10:16

Bagder pisze:
To z artykułu z gazety prawnej zacytowany w spoilerze - który podałem w linku. Hello, wake up, man !
A jak ta to w porządku. Skąd miałem wiedzieć, że to cytat?
Bagder pisze: Proponuję poczytać tzw. plan Morawieckiego - nawet nie będę cytował - bo dostanę bana z forum :evil:
Nie muszę czytać, wiem co się po tego typu ludziach spodziewać. A cytować, jak najbardziej można, ale miło by było poinformować, że to cytat.
Bagder pisze: P.S. Dla mnie większym problemem - jest na przykład - oczekiwanie 10 minut na wydrukowanie paragonu w kasie- bo centralny komputer Ministerstwa Finansów zawiesił się. Dlatego lepszym rozwiązaniem - może być zaprzęgnięcie blockchaina do takich zadań.
Krótko mówiąc godzisz się z tym, że będziesz coraz bardziej zniewolony, ale proponujesz technicznie lepszą formę tego zniewolenia.

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 813
Rejestracja: 29 maja 2016
Reputacja: 821
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Konsultacje społeczne

Postautor: Bagder » niedziela, 9 października 2016, 14:18

asocjal pisze: Krótko mówiąc godzisz się z tym, że będziesz coraz bardziej zniewolony, ale proponujesz technicznie lepszą formę tego zniewolenia.
Tak, Podobnie jak pogodziłem się, że kiedyś będę musiał umrzeć. Ale i tak myślę, że opieram się niewolnictwu lepiej niż inni - i może nie wszystek umrę (Non omnis moriar - Horacy).
Sic semper evello mortem tyrannis

Wróć do „Rozwój projektu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 16 gości