Blokowanie BTC - Offtop z wątku włamu na Bitfinex

Weteran
Posty: 1696
Rejestracja: 15 marca 2014
Reputacja: 631
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Blokowanie BTC - Offtop z wątku włamu na Bitfinex

Postautor: zomos2 » czwartek, 4 sierpnia 2016, 22:34

@Bit-els, I tu jest właśnie miejsce do popisu przez społeczność w tym i "czarny rynek" dla dobra wszystkich każde BTC z tej kradzieży powinny być zablokowane. Powinny to zrobić i giełdy by zweryfikować czy nie pochodzą z tej kradzieży i mixery i portale w TORze etc. I to by się nazywało prawem Bitcoina. Ale śmiem sądzić że skoro w krajach prawa prawo nie działa to tu tym bardziej. Chociaż sytuacja ETH i ETC daje trochę nadziei że crypto nie są aż tak mocno zdemoralizowane jak cała reszta finansowego świata.
Może mam utopijne myśli a może jednak wierzę że to ludzie sami decydują o swoim losie...

Admin
Awatar użytkownika
Posty: 10321
Rejestracja: 13 sierpnia 2011
Reputacja: 5182
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Bitfinex - Włamanie 02.08.2016 [News sprzed kilku minut]

Postautor: Bitmar » czwartek, 4 sierpnia 2016, 22:39

@zomos2, Każda giełda i każdy z nas ma prawo odmówić przyjęcia takich środków i to jest ok. Ich wola. Mało tego, jeśli giełda dostałaby środki z takiego adresu to może je nawet zablokować i oddać bitfinexowi i to też nie powinno budzić kontrowersji. Generalnie chodzi o to, że dozwolone jest wszystko co można zrobić w sieci w takiej postaci jak jest, ale jak się zmienia zasady działania sieci dla takiego przypadku to coś już wtedy nie gra.

Orator
Posty: 960
Rejestracja: 20 sierpnia 2012
Reputacja: 49
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Bitfinex - Włamanie 02.08.2016 [News sprzed kilku minut]

Postautor: tomko222 » czwartek, 4 sierpnia 2016, 22:42

@zomos2, w BTC jest jedna w sumie jedna podstawowa zasada - BTC należą do tego kto ma klucz prywatny do danego adresu. Jakichkolwiek pomysłów blokowania nawet nie komentuję...

Naczelny krytyk forum
Posty: 984
Rejestracja: 7 kwietnia 2014
Reputacja: 4
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Bitfinex - Włamanie 02.08.2016 [News sprzed kilku minut]

Postautor: kxmedia » czwartek, 4 sierpnia 2016, 23:02

zdumiewający jest taki taki że mamy taką rzeczywistość że wszyscy wiedzą że pieniądze zostały skradzione i że wszyscy wiedzą kto je ukradł i gdzie te pieniądze leżą (chodzi mi o adresy), ale nic nie można zrobić poza błagalnym proszeniem złodzieja żeby oddał tę kase, bo tak technologia bitcoina została zaprojektowana że nie ma innej możliwości. do tej pory myślałem że bitcoin głównie został wymyślony jako piramidka do tego żeby jakaś grupa osób mogła zarabiać kasę i wyprzedzać inflację poprzez podbijanie kursu głównie dzięki trudności kopania. ale muszę dodać jeszcze jedną cechę , jeżeli jesteś informatykiem i jesteś na tyle sprytny to możesz jeszcze kraść kasę i nikt nic nie może ci zrobić ponieważ tak funkcjonuje bitcoin. Ten satoshi chyba całe życie żył w dżungli amazońskiej albo na sacharze gdzie nigdy nie spotkał się z kradzieżą, koleś stworzył idealny system dla inteligentnych złodzei.

Dodano po 3 minutach 17 sekundach:
PS. po co w ogóle się męczyć w jakieś analizy, arbitraże, super wyliczenia czy tworzenie jakiś coinów, najlepiej zrobić jakiś szybki włam i się śmiać z wszystkich.
Proszę nie wspierać mnie bitkoinami ,ewentualnie proszę przekazywać je na utrzymywanie serwisu

Admin
Awatar użytkownika
Posty: 10321
Rejestracja: 13 sierpnia 2011
Reputacja: 5182
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Bitfinex - Włamanie 02.08.2016 [News sprzed kilku minut]

Postautor: Bitmar » czwartek, 4 sierpnia 2016, 23:09

@kxmedia, tak samo byłoby przy kradzieży gotówki. Pieniądz ma być narzędziem, które zapewnia gwarancję własności, a od kradzieży i włamań są odpowiednie służby. To nie w gestii pieniądza ma być wymierzanie sprawiedliwości i decydowanie kto ma mieć a kto nie mieć. Tą drogą to każdy nóż kuchenny powinien mieć wbudowany GPS, GSM i kamerę, oraz przy zakupie wymagać pełnej weryfikacji, aby można było namierzyć mordercę który się posłużył tym nożem w innym celu niż go przeznaczono ;)

Naczelny krytyk forum
Posty: 984
Rejestracja: 7 kwietnia 2014
Reputacja: 4
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Bitfinex - Włamanie 02.08.2016 [News sprzed kilku minut]

Postautor: kxmedia » czwartek, 4 sierpnia 2016, 23:18

ale tutaj mamy wszystko "jak na dłoni", wszystko jest transparentne i natychmiast do wychwycenia. teoretycznie bitcoin mógłby być idealnym system dla rządów ponieważ mają natychmiastową informację o każdym zdarzeniu. jeżeli toleruje się takie akcje dzięki kodowi to one będą się powtarzać i nie ważne co dany serwis miał zainstalowany na swoim serwerze. dodatkowo jeszcze przepisy niektórych państw zmuszają firmy do zmniejszania bezpieczeństwa, dzyzes krajst i kurw... mać. Aż szkoda gadać
Proszę nie wspierać mnie bitkoinami ,ewentualnie proszę przekazywać je na utrzymywanie serwisu

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 11686
Rejestracja: 16 lutego 2013
Reputacja: 3879
Reputacja postu: 
7
Napiwki za post: 0 BTC

Bitfinex - Włamanie 02.08.2016 [News sprzed kilku minut]

Postautor: Bit-els » czwartek, 4 sierpnia 2016, 23:28

@Kxmedia, co Ty opowiadasz? Stworzono system o jasnych zasadach. Nienaruszalność prawa własności, niemożność cofnięcia transakcji. Oczywiście wszystko na świecie ma swoje dwa końce. Tu też jest minus, że nie można odebrać złodziejowi naszej własności w sposób, który nie zniszczy fundamentów systemu.
Ale jeśli raz zgodzimy się na precedens, to następnym razem ktoś zabierze Tobie kasę, bo masz na przykład nieodpowiedni nick, a do tego Twoje poglądy są prawicowo faszystowskie. (teoretyzuję teraz naturalnie)
I kto wówczas stanie w Twojej obronie??

Naturalnie wszystko co opisał Bitmar jest jak najbardziej ok, ale propozycje "około forkowe" to smierć bitcoina.
W zasadzie śmierć takiego łańcucha, bo jak pokazał casus eth/etc przyroda znajdzie rozwiązanie ;-)

Naczelny krytyk forum
Posty: 984
Rejestracja: 7 kwietnia 2014
Reputacja: 4
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Bitfinex - Włamanie 02.08.2016 [News sprzed kilku minut]

Postautor: kxmedia » czwartek, 4 sierpnia 2016, 23:34

Bit-els pisze: @Kxmedia, co Ty opowiadasz? Stworzono system o jasnych zasadach. Nienaruszalność prawa własności, niemożność cofnięcia transakcji.
przestępcy też ? , czyż takie podejście nie jest czysto lewackim myśleniem ?

Dodano po 3 minutach 6 sekundach:
PS, a weźmy taką czysto teoretyczną sytuację , jakby ktoś na przykład włamał się do czyjegoś mieszkania zabił właściciela domu i przypadkiem przeszukując czyjś komputer miał dostęp do portfela btc i ukradł kase przelewając ją na swoje konto, to co wtedy ?
Proszę nie wspierać mnie bitkoinami ,ewentualnie proszę przekazywać je na utrzymywanie serwisu

Początkujący
Posty: 70
Rejestracja: 16 stycznia 2016
Reputacja: 14
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Śląsk

Bitfinex - Włamanie 02.08.2016 [News sprzed kilku minut]

Postautor: tomash » czwartek, 4 sierpnia 2016, 23:38

Bitmar pisze: Mało tego, jeśli giełda dostałaby środki z takiego adresu to może je nawet zablokować i oddać bitfinexowi i to też nie powinno budzić kontrowersji.
U mnie budzi :)
A co jeśli to będą BTC które np 3 transakcje temu leżały na tamtym adresie? Przecież mógłbym stać się nieświadomie właścicielem takich BTC.

Weteran
Posty: 2518
Rejestracja: 21 marca 2014
Reputacja: 1468
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Bitfinex - Włamanie 02.08.2016 [News sprzed kilku minut]

Postautor: The Real McCoin » czwartek, 4 sierpnia 2016, 23:43

Bit-els pisze:@Kxmedia, co Ty opowiadasz? Stworzono system o jasnych zasadach. Nienaruszalność prawa własności, niemożność cofnięcia transakcji. Oczywiście wszystko na świecie ma swoje dwa końce. Tu też jest minus, że nie można odebrać złodziejowi naszej własności w sposób, który nie zniszczy fundamentów systemu.
Ale jeśli raz zgodzimy się na precedens, to następnym razem ktoś zabierze Tobie kasę, bo masz na przykład nieodpowiedni nick, a do tego Twoje poglądy są prawicowo faszystowskie. (teoretyzuję teraz naturalnie)
I kto wówczas stanie w Twojej obronie??

Naturalnie wszystko co opisał Bitmar jest jak najbardziej ok, ale propozycje "około forkowe" to smierć bitcoina.
W zasadzie śmierć takiego łańcucha, bo jak pokazał casus eth/etc przyroda znajdzie rozwiązanie ;-)
Dlatego właśnie prawdziwa kryptowaluta powinna mieć wbudowany mechanizm zapewniający neutralność monet.
Czyli ci, którzy zajmują się obsługą sieci, nie powinni wiedzieć co dokładnie przetwarzają, by nie mieli możliwości filtrowania wedle swojego widzimisię.

Naczelny krytyk forum
Posty: 984
Rejestracja: 7 kwietnia 2014
Reputacja: 4
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Bitfinex - Włamanie 02.08.2016 [News sprzed kilku minut]

Postautor: kxmedia » czwartek, 4 sierpnia 2016, 23:45

Bit-els pisze: @Kxmedia, co Ty opowiadasz? Stworzono system o jasnych zasadach. Nienaruszalność prawa własności,
moje prawo własności właśnie zostało naruszone w sposób kryminalny, czyli zostały skradzione moje pieniądze, więc ten przepis jest absurdem, dlatego że sugeruje on że ten ma własność kto jest inteligentniejszym i bystrzejszym złodziejem.
Proszę nie wspierać mnie bitkoinami ,ewentualnie proszę przekazywać je na utrzymywanie serwisu

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3439
Rejestracja: 4 sierpnia 2011
Reputacja: 479
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Napiwki: 1AqwNEzAp5GE46jebmZYqvq3tXt19iChJN

Bitfinex - Włamanie 02.08.2016 [News sprzed kilku minut]

Postautor: powered » czwartek, 4 sierpnia 2016, 23:47

kxmedia pisze: do tej pory myślałem że bitcoin głównie został wymyślony jako piramidka do tego żeby jakaś grupa osób mogła zarabiać kasę i wyprzedzać inflację poprzez podbijanie kursu głównie dzięki trudności kopania
Wiesz co. Za takie dyrdymały to aż mam chęć dać Ci minusa.


A weźmy taką czysto teoretyczną sytuację , jakby ktoś na przykład włamał się do czyjegoś mieszkania zabił właściciela domu i przypadkiem przeszukując dom znalazł tam sztabki złota i je ukradł i gdzieś sobie zakopał, to co wtedy ?

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 11686
Rejestracja: 16 lutego 2013
Reputacja: 3879
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Bitfinex - Włamanie 02.08.2016 [News sprzed kilku minut]

Postautor: Bit-els » czwartek, 4 sierpnia 2016, 23:55

Twoje prawo własności zostało naruszone, bo scedowałeś je na stronę trzecią. Fundament bitcoina to- klucze= zarządzanie środkami. Klucze posiadała giełda.
Oczywiście słabość giełd, całej infrastruktury na styku fiaty/btc to jest ogromny minus i temat rzeka, ale przystępując do bitcoina wiedziałeś, że powyższe jest kwintesencją.
Gdyby naruszono kod i ktos z adresu obliczyłby privkeya, to wtedy rzeczywiście można by rzucić wszystko w pi....u i powiedzieć, że nas oszukano. Bo wszystkie mądre głowy tego świata twierdzą, że to niemożliwe.

Więc wszystko dopuszczam, łącznie z torturowaniem złodzieja, ale cos w stylu forka, to jest śmierć projektu.

Naczelny krytyk forum
Posty: 984
Rejestracja: 7 kwietnia 2014
Reputacja: 4
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Bitfinex - Włamanie 02.08.2016 [News sprzed kilku minut]

Postautor: kxmedia » piątek, 5 sierpnia 2016, 00:08

powered pisze: A weźmy taką czysto teoretyczną sytuację , jakby ktoś na przykład włamał się do czyjegoś mieszkania zabił właściciela domu i przypadkiem przeszukując dom znalazł tam sztabki złota i je ukradł i gdzieś sobie zakopał, to co wtedy ?
takie rzeczy caly czas się zdarzają i system reaguje

Dodano po 3 minutach 27 sekundach:
Bit-els pisze: Oczywiście słabość giełd, całej infrastruktury na styku fiaty/btc to jest ogromny minus i temat rzeka, ale przystępując do bitcoina wiedziałeś, że powyższe jest kwintesencją.
to jest najlepsze :evil: , przystępowałeś do piramidki więc masz swoje :D
Proszę nie wspierać mnie bitkoinami ,ewentualnie proszę przekazywać je na utrzymywanie serwisu

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 11686
Rejestracja: 16 lutego 2013
Reputacja: 3879
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Bitfinex - Włamanie 02.08.2016 [News sprzed kilku minut]

Postautor: Bit-els » piątek, 5 sierpnia 2016, 00:11

Przecież bitcoin nie jest piramidą. Jest systemem monetarno ekonomicznym o ściśle określonych zasadach.

Naczelny krytyk forum
Posty: 984
Rejestracja: 7 kwietnia 2014
Reputacja: 4
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Bitfinex - Włamanie 02.08.2016 [News sprzed kilku minut]

Postautor: kxmedia » piątek, 5 sierpnia 2016, 00:12

PS, ja dużo nie straciłem bo około 4 tysiaków, ale ręce mi opadają jak czytam komentarze po kolejnym wałku w btc , i wszyscy zadowoleni przechodzą do codzienności widząc świetlaną przyszłość przed tym projektem. sory panowie , mnie by nie zdziwiło jak w końcu kiedyś zdelegalizują bitcoina.
Proszę nie wspierać mnie bitkoinami ,ewentualnie proszę przekazywać je na utrzymywanie serwisu

Weteran
Posty: 2518
Rejestracja: 21 marca 2014
Reputacja: 1468
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Bitfinex - Włamanie 02.08.2016 [News sprzed kilku minut]

Postautor: The Real McCoin » piątek, 5 sierpnia 2016, 00:15

kxmedia pisze:ręce mi opadają jak czytam komentarze po kolejnym wałku w btc , i wszyscy zadowoleni przechodzą do codzienności widząc świetlaną przyszłość przed tym projektem. sory panowie , mnie by nie zdziwiło jak w końcu kiedyś zdelegalizują bitcoina.
Chyba coś Ci się pomyliło. W BTC nie było żadnego wałka.

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 11686
Rejestracja: 16 lutego 2013
Reputacja: 3879
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Bitfinex - Włamanie 02.08.2016 [News sprzed kilku minut]

Postautor: Bit-els » piątek, 5 sierpnia 2016, 00:23

ale ja wcale nie przechodze do porządku dziennego, w kilku postach wcześniej i innych wątkach pisałem, że czarne chmury się zbieraja nad bitem.
Żadnych nowych poważnych akceptacji
Kolejne włamy na giełdach
sprawa bloku

Naczelny krytyk forum
Posty: 984
Rejestracja: 7 kwietnia 2014
Reputacja: 4
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Bitfinex - Włamanie 02.08.2016 [News sprzed kilku minut]

Postautor: kxmedia » piątek, 5 sierpnia 2016, 00:30

The Real McCoin pisze:
kxmedia pisze:ręce mi opadają jak czytam komentarze po kolejnym wałku w btc , i wszyscy zadowoleni przechodzą do codzienności widząc świetlaną przyszłość przed tym projektem. sory panowie , mnie by nie zdziwiło jak w końcu kiedyś zdelegalizują bitcoina.
Chyba coś Ci się pomyliło. W BTC nie było żadnego wałka.
miałem na myśli otoczenie btc.

Dodano po 4 minutach 38 sekundach:
Bit-els pisze: ale ja wcale nie przechodze do porządku dziennego, w kilku postach wcześniej i innych wątkach pisałem, że czarne chmury się zbieraja nad bitem.
Żadnych nowych poważnych akceptacji
Kolejne włamy na giełdach
sprawa bloku
dorzućmy jeszcze bardzo dziwne zachowania devów, i bardzo nieprzychylną czasami prasę bitcoinowi, która z całą pewnością czeka na każde potkniecie tego projektu. a nie pastwi się na nim ponieważ bitcoin kompletnie nie jest żadnym zagrożeniem dla banków. jakby w ogóle miał aspiracje żeby być zagrożeniem dla banków, to panowie mielibyśmy taki sam dym przeciwko niemu jaki mamy przeciwko naszemu państwu na świecie.

Dodano po 2 minutach 7 sekundach:
PS bitcoin sam podrzuca sobie kłody pod nogi, umyślenie albo nie umyślnie
Proszę nie wspierać mnie bitkoinami ,ewentualnie proszę przekazywać je na utrzymywanie serwisu

Bardzo Zły Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 14379
Rejestracja: 16 kwietnia 2012
Reputacja: 2659
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Polska/Wwa/GW

Bitfinex - Włamanie 02.08.2016 [News sprzed kilku minut]

Postautor: rav3n_pl » piątek, 5 sierpnia 2016, 00:40

Bitcoin w cale nie musi być zagrożeniem dla banków. Może być świetnym uzupełnieniem tam, gdzie banksterki system się nie sprawdza (choćby praca 24/7 i tania międzynarodówka, a jest tego przecież duuuużo więcej).
Wszelkie pomysły blokowania adresów, transakcji są absolutnie nierealne i w BTC NIGDY nie będą miały miejsca.
Napady na banki są równie stare co banki. Kradzieże tak stare jak własność. Nie można wymagać zmiany założeń dobrze działającego systemu z powodu złych zabezpieczeń czyjegoś systemu.
To tak, jakbyś wymagał od każdego człowieka, żeby nosił portfel na tytanowym łańcuchu bo jeden złodziej komuś ukradł portfel.
Piffko: PLC/BTC 1Rav3nkMayCijuhzcYemMiPYsvcaiwHni
BIP39 Mnemonic z talii kart
Bitcoin Core 0.26.1
Linki do YT, TT, LI i reszty

Wróć do „Rozwój projektu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości