Lightning Network

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 972
Rejestracja: 3 lipca 2018
Reputacja: 403
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC
Napiwki: https://tippin.me/@lordfervi
Napiwki: https://www.zapread.com/user/fervi

Lightning Network

Postautor: fervi » wtorek, 7 stycznia 2020, 22:48

Majkos pisze: wtorek, 7 stycznia 2020, 22:45najweiksze nody z najwieksza iloscia wezlow przejma czesc cieci jak teraz np amazon google fb.
Stań się więc Hubem :D I przejmij sieć

Weteran
Posty: 1602
Rejestracja: 7 listopada 2013
Reputacja: 775
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Lightning Network

Postautor: redbog » wtorek, 7 stycznia 2020, 23:12

@Majkos Artykułów jeszcze nie czytałem zrobię to później.
Ogólnie chodzi tobie o to ze w LN za transakcje która przechodzi przez huba będzie mu się płaciło fee oraz o to ze przewidujesz ze tych hubów będzie mało?

Przez to protokół LN uznajesz za komercyjny a protokół btc jak rozumiem za nie komercyjny?

W bitcoinie górnikom tez się płaci nowo wydobytymi bitcoinami i opłatą transakcyjną mimo to sam protokół bitcoina nie jest komercyjny jest jedynie tak skonstruowany żeby była zachęta ekonomiczna która ma za zadanie utrzymać tą siec przy życiu. Mniej więcej tak samo jest z protokołem drugiej warstwy LN sam w sobie nie jest komercyjny jedynie jest konstruowany w taki sposób żeby była ekonomiczna zachęta i żeby dzięki temu ta siec mogla funkcjonować i rozszerzać się.

Początkujący
Posty: 302
Rejestracja: 20 maja 2018
Reputacja: 102
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Napiwki: https://tippin.me/@Hegemon1995

Lightning Network

Postautor: randomowy świeżak » wtorek, 7 stycznia 2020, 23:53

@redbog nie tu leży problem, ten człowiek powtarza kłamstwa shadowa czy innych jegomości z BCH nawet bez zrozumienia tego co powtarza. Mi się już znudziło tłumaczenie tego samego w kółko i robię po prostu kopiuj wklej a co sobie pomyśli użytkownik i co zrobi to jego sprawa.

W LN nawet na chwile nie powierzamy środków osobom trzecim. Jedynym środowiskiem które tak głosi jest środowisko BCH którego shitcoin spadnie do zera jeśli LN czy inne technologiczne rozwiązania rozwiążą większość problemów w sieci. Środowisko BCH poprzez różnego rodzaju fraudowskie serwisy sprzedaje ludziom BCH zamiast BTC a powtarzane przez nich kłamstwa były już w większości obalone ponad 2 lata temu, mimo to oni wciąż na nich bazują. Środowisko wielokrotnie straszyło już śmiercią BTC które miało to umrzeć pierwszy raz właśnie 2 lata temu po wprowadzeniu segwita co jak widać się nie stało. Jeśli nie masz wiedzy jak odróżnić kłamstwo od prawdy a mimo wszystko chcesz zainwestować w tą ideologię polecam Ci wynająć jakąś firmę z branży IT która przestudiuje oba protokoły i bezstronnie powie Ci co jest prawdą a co nie. Pozdrawiam.

Weteran
Posty: 1602
Rejestracja: 7 listopada 2013
Reputacja: 775
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Lightning Network

Postautor: redbog » środa, 8 stycznia 2020, 00:11

randomowy świeżak pisze: wtorek, 7 stycznia 2020, 23:53W LN nawet na chwile nie powierzamy środków osobom trzecim.
Osoba z która podjąłem dyskusje tak nie twierdzi a przynajmniej nie wypowiedział się w tej kwestii. Dyskusja była o tym ze on LN uważa za coś komercyjnego a ja dałem argumenty ze tak nie jest i zestawiłem to z protokołem bitcoina.
randomowy świeżak pisze: wtorek, 7 stycznia 2020, 23:53nie tu leży problem, ten człowiek powtarza kłamstwa shadowa czy innych jegomości z BCH...
Miedzy innymi podjąłem tą dyskusje bo po słowach o komercyjności LN wyczułem ze mogło właśnie dojść tam do ukąszenia przez shadowa albo kogoś z sekty bcash i trzeba szybko dać antidotum :D

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1293
Rejestracja: 26 grudnia 2017
Reputacja: 1002
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Lightning Network

Postautor: Majkos » środa, 8 stycznia 2020, 00:26

@randomowy świeżak
Nie wiem czy tam do mnie pijesz czy gdzies tam w eter .
Ale pozwol ze ci wyjasnie pare rzeczy :
Z LN przechodzisz na BCH - ???
Co do klamst w/w kolegi shadowa mylisz sie, bo nie wchodzilem z nim w dyskusje wiec nie wiem co tam klamie.
B-casha czy tam BCH nie uznaje ani SV ani gold diamond czy co tam jeszcze jest, jak z reszta innych shitcoinow oprucz eth ew. tezos i BTC .
(chyba ze spekulacyjnie)
Jedynie co moge powielac to klamstwa z w/w artykulow bo jako LAIK tak to zrozumialem.
@redbog dziekuje za wytlumaczenie, chociaz prubowalem stawiac noda z Eclair to z marnym skutkiem.
Chetnie przejrze ten watek i postaram sie wyedukowac i moze dolacze do dyskusji ;) Az dziwne ze tu wczesniej nie trafilem.

Początkujący
Posty: 302
Rejestracja: 20 maja 2018
Reputacja: 102
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Napiwki: https://tippin.me/@Hegemon1995

Lightning Network

Postautor: randomowy świeżak » środa, 8 stycznia 2020, 00:40

@Majkos gratulacje za właściwe podejście :) jedynym sposobem na wyrobienie sobie swojej własnej opinii jest albo porównanie argumentów obu stron, albo płatny research jakiejś profesjonalnej firmy.

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 972
Rejestracja: 3 lipca 2018
Reputacja: 403
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC
Napiwki: https://tippin.me/@lordfervi
Napiwki: https://www.zapread.com/user/fervi

Lightning Network

Postautor: fervi » środa, 8 stycznia 2020, 17:01

Majkos pisze: środa, 8 stycznia 2020, 00:26 Chetnie przejrze ten watek i postaram sie wyedukowac i moze dolacze do dyskusji ;) Az dziwne ze tu wczesniej nie trafilem.
Ogólnie co do hubów - czy są potrzebne? Ciężko jednoznacznie powiedzieć.
Dzisiaj otworzenie kanałów 10 jest drogie w porównaniu do 1. Z czasem prawdopodobnie cena spadnie i nie ważne czy otworzysz 1 kanał czy 1000000 - koszt będzie ten sam (jeśli dobrze rozumiem), a to oznacza - że możesz mieć dużo kanałów.

W "starej" wersji LN (po części aktualnej, ale portfele wprowadzają AMP) musiałeś zrobić transakcje 1 kanałem. AMP (niektóre portfele to już wspierają) umożliwia robienie transakcji wieloma kanałami. Tak więc możesz omijać nawet huby.

Ale też mówimy o przyszłości, którą bacznie obserwujemy. W międzyczasie wprowadzane są różne inne aktualizacje, jak nowy język programowania dla Bitcoina :P

Zawsze mam rację
Awatar użytkownika
Posty: 6923
Rejestracja: 15 lutego 2011
Reputacja: 4513
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Zmienna

Lightning Network

Postautor: ShadowOfHarbringer » czwartek, 9 stycznia 2020, 08:45

Naukowe opracowanie Lightning Network wylicza, że przy 7000 transakcjach dziennie, 1/3 z transakcji zakończy się niepowodzeniem.

Dyskusja społeczności:
old.reddit.com/r/btc/comments/elw6x7/traffic_analysis_paper_on_lightning_network/?st=k56f724g&sh=03e8ff92

Praca naukowa:
https://arxiv.org/pdf/1911.09432.pdf

EDIT:
Opracowanie/wyjaśnienie tej pracy naukowej dla laików, niestety język tylko angielski:
https://blog.dshr.org/2020/01/bitcoins- ... twork.html

Relewantny wycinek pracy. Na górze procent/ułamek nieudanych transakcji wedle węzłów. Po prawej długość udanych ścieżek płatnościowych. Po lewej procent/ułamek nieudanych transakcji w zależności od tejże długości (w powiązaniu do wykresu po prawej).

Obrazek

Ostatnio zmieniony czwartek, 9 stycznia 2020, 10:27 przez ShadowOfHarbringer, łącznie zmieniany 1 raz.
Gotówka P2P da światu wolność. To są jej wrogowie: Bitcoin Core, Blockstream, Lightning Network.
Ocenzurowane i zmanipulowane fora: /r/Bitcoin, /r/CryptoCurrency, BitcoinTalk
Klucze GPG/PGP: [3072D/F92EDBA4]

Weteran
Posty: 1114
Rejestracja: 8 sierpnia 2017
Reputacja: 1954
Reputacja postu: 
6
Napiwki za post: 0 BTC

Lightning Network

Postautor: RuckenFetard » czwartek, 9 stycznia 2020, 10:19

ShadowOfHarbringer pisze: czwartek, 9 stycznia 2020, 08:45Naukowe opracowanie Lightning Network wylicza, że przy 7000 transakcjach dziennie, 1/3 z transakcji zakończy się niepowodzeniem.

Mało jest osób aby mogły zrozumieć te wyliczenia i się jakoś do nich odnieść i zweryfikować (ja także), w każdym razie chyba nie łudzisz się że przeczyta to więcej niż 5% z fanów BTC, fanów którzy chyba dzielą się na dwie grupy, które interesuje dosłownie tylko jedna rzecz.
Pierwsza grupa chce wiedzieć kiedy i czy BTC dojdzie do 100.000, druga ambitniejsza grupa chce wiedzieć jedynie kiedy i czy BTC dojdzie faktycznie do 1mln. Cała reszta informacji to niepotrzebny szum, a negatywne głosy to tylko skowyt retardów, którzy nie zdają sobie sprawy z wielkości (zajebi**ści) BTC, król jest tylko jeden :D i tak będzie zawsze :) Ave

Zawsze mam rację
Awatar użytkownika
Posty: 6923
Rejestracja: 15 lutego 2011
Reputacja: 4513
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Zmienna

Lightning Network

Postautor: ShadowOfHarbringer » czwartek, 9 stycznia 2020, 10:27

RuckenFetard pisze: czwartek, 9 stycznia 2020, 10:19Mało jest osób aby mogły zrozumieć te wyliczenia i się jakoś do nich odnieść i zweryfikować (ja także), w każdym razie chyba nie łudzisz się że przeczyta to więcej niż 5% z fanów BTC, fanów którzy chyba dzielą się na dwie grupy, które interesuje dosłownie tylko jedna rzecz.
Pierwsza grupa chce wiedzieć kiedy i czy BTC dojdzie do 100.000, druga ambitniejsza grupa chce wiedzieć jedynie kiedy i czy BTC dojdzie faktycznie do 1mln. Cała reszta informacji to niepotrzebny szum, a negatywne głosy to tylko skowyt retardów, którzy nie zdają sobie sprawy z wielkości (zajebi**ści) BTC, król jest tylko jeden :D i tak będzie zawsze :) Ave

Wypowiedź generalnie trafna, aczkolwiek jest też dostępne opracowanie tej pracy naukowej, które tłumaczy co i jak działa.

Niestety język tylko angielski, tłumaczyć nie mam czasu:

https://blog.dshr.org/2020/01/bitcoins- ... twork.html
Gotówka P2P da światu wolność. To są jej wrogowie: Bitcoin Core, Blockstream, Lightning Network.
Ocenzurowane i zmanipulowane fora: /r/Bitcoin, /r/CryptoCurrency, BitcoinTalk
Klucze GPG/PGP: [3072D/F92EDBA4]

Początkujący
Posty: 55
Rejestracja: 9 maja 2019
Reputacja: 49
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Lightning Network

Postautor: championbit » czwartek, 9 stycznia 2020, 11:14

@ShadowOfHarbringer mam jeszcze lepsze badanie, 90% programistów B-cash'a poświęca 100% swojej efektywności na szukanie czasem wręcz przerysowanych wad LN zamiast skupiać się na rozwoju swojego protokołu.

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 972
Rejestracja: 3 lipca 2018
Reputacja: 403
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Napiwki: https://tippin.me/@lordfervi
Napiwki: https://www.zapread.com/user/fervi

Lightning Network

Postautor: fervi » czwartek, 9 stycznia 2020, 11:19

championbit pisze: czwartek, 9 stycznia 2020, 11:14mam jeszcze lepsze badanie, 90% programistów B-cash'a poświęca 100% swojej efektywności na szukanie wad LN zamiast skupiać się na rozwoju swojego protokołu.
Oj tam. Kiedyś przekonywali nas, że LN w ogóle nie zadziała. Teraz jak zadziała to będą przekonywać, że będzie działać słabo.

A tutaj już są pomysły na robienie transakcji LN, które zostaną w systemie trustless wykonane na onchain, a poprzez batching transakcji - będzie lepsze skalowanie owej pierwszej warstwy.

Początkujący
Posty: 249
Rejestracja: 5 kwietnia 2017
Reputacja: 26
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Lightning Network

Postautor: Kamien » czwartek, 9 stycznia 2020, 11:34

championbit pisze:[mention]ShadowOfHarbringer[/mention] mam jeszcze lepsze badanie, 90% programistów B-cash'a poświęca 100% swojej efektywności na szukanie czasem wręcz przerysowanych wad LN zamiast skupiać się na rozwoju swojego protokołu.
A gdzie te badania? Obrazek

Weteran
Posty: 1538
Rejestracja: 25 kwietnia 2016
Reputacja: 667
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Lightning Network

Postautor: ikswodnal » czwartek, 9 stycznia 2020, 11:39

championbit pisze: czwartek, 9 stycznia 2020, 11:14 90% programistów B-cash'a poświęca 100% swojej efektywności na szukanie czasem wręcz przerysowanych wad LN zamiast skupiać się na rozwoju swojego protokołu.
Przecież taka jest prawidłowość rozwoju! Cieszyć się należy gdy programiści Core będą szukać i pokazywać wady BCH - którego też jestem zwolennikiem. BTC magazyn wartości, BCH do płatności.

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 972
Rejestracja: 3 lipca 2018
Reputacja: 403
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Napiwki: https://tippin.me/@lordfervi
Napiwki: https://www.zapread.com/user/fervi

Lightning Network

Postautor: fervi » czwartek, 9 stycznia 2020, 11:55

Kamien pisze: czwartek, 9 stycznia 2020, 11:34A gdzie te badania? Obrazek
Wystarczy otworzyć reddita. na r/Bitcoin wszyscy zapomnieli o BCashu, ale na r/btc już nie wszyscy zapomnieli o Bitcoinie XD

Może taka kolej rzeczy - BCH jest w pełni scentralizowny, skupiony na swoich bożkach typu Roger Ver

Początkujący
Posty: 55
Rejestracja: 9 maja 2019
Reputacja: 49
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Lightning Network

Postautor: championbit » czwartek, 9 stycznia 2020, 13:03

@ikswodnal nie załapałeś ironii chyba albo co gorsza uważasz że tak powinno być

Trochę cebulą zajechało "lepiej żeby udowodnić sąsiadowi że się myli w budowie płotu niż samemu w tym samym czasie zbudować coś wielkości muru chińskiego"

równanie w dół to zaraza i dewiza socjalistów :(

Weteran
Posty: 1538
Rejestracja: 25 kwietnia 2016
Reputacja: 667
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Lightning Network

Postautor: ikswodnal » czwartek, 9 stycznia 2020, 13:33

championbit pisze: czwartek, 9 stycznia 2020, 13:03Trochę cebulą zajechało "lepiej żeby udowodnić sąsiadowi że się myli w budowie płotu
Radzę trochę mniej wycieczek personalnych a więcej rozważań o problemie.

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 972
Rejestracja: 3 lipca 2018
Reputacja: 403
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Napiwki: https://tippin.me/@lordfervi
Napiwki: https://www.zapread.com/user/fervi

Lightning Network

Postautor: fervi » czwartek, 9 stycznia 2020, 13:42

ikswodnal pisze: czwartek, 9 stycznia 2020, 13:33a więcej rozważań o problemie.
Którym?

Weteran
Posty: 1538
Rejestracja: 25 kwietnia 2016
Reputacja: 667
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Lightning Network

Postautor: ikswodnal » czwartek, 9 stycznia 2020, 14:25

Choć by o doskonaleniu LN.

Zawsze mam rację
Awatar użytkownika
Posty: 6923
Rejestracja: 15 lutego 2011
Reputacja: 4513
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Zmienna

Lightning Network

Postautor: ShadowOfHarbringer » czwartek, 9 stycznia 2020, 14:41

ikswodnal pisze: czwartek, 9 stycznia 2020, 14:25Choć by o doskonaleniu LN.
O czym Ty chcesz rozmawiać o "doskonaleniu" czegoś, z księżycowymi dziećmi lambo, które potrafią tylko czekać aż numerek pójdzie do góry?

Na tym forum już nie ma z kim rozmawiać. Wyjątki można policzyć na palcach u rąk.

Oryginalnie byłem fanem LN (czego dowody są w moich starych postach sprzed 2-3 lat) tak jak jestem fanem każdej fascynującej technologii dającej możliwości. Niestety, całość okazała się wielkim kłamstwem i grą polityczną.

13-letni spekulanci kryptowalutowi nie potrafią się pogodzić, że to w co zainwestowali może się okazać fiaskiem, nie mogą "handlować z tym, że nie mają racji - będą walczyć do końca. A za rok-dwa pójdą do liceum i zapomną o sprawie.
Gotówka P2P da światu wolność. To są jej wrogowie: Bitcoin Core, Blockstream, Lightning Network.
Ocenzurowane i zmanipulowane fora: /r/Bitcoin, /r/CryptoCurrency, BitcoinTalk
Klucze GPG/PGP: [3072D/F92EDBA4]

Wróć do „Rozwój projektu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości