Lightning Network

Weteran
Posty: 1114
Rejestracja: 8 sierpnia 2017
Reputacja: 1954
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Lightning Network

Postautor: RuckenFetard » piątek, 6 lipca 2018, 11:01

mecenas pisze:
RuckenFetard pisze: robi to samo tylko lepiej
Nie robi tego samego.
Taka mała uwaga, zanim znów to powtórzysz w pięknych elaboratach...
Masz pewnie na myśli że POS się nie kopie i nie można na tym zarabiać, co za tym idzie nie można ściągać fee z użytkowników.
Masz pewnie także na myśli te same utarte schematy że BTC to cyfrowe złoto i wszystko musi być wyprodukowane poprzez jakąś "prace" bo inaczej nie ma to prawa istnieć.

To że pracą POS może być znikoma ilość energii potrzebna do pracy Nodów oczywiście już nie jest argumentem.... bo to przecież muszą być kopalnie za miliony dolarów :) a co za tym idzie wielkie biznesy i wielkie pieniądze, następnie układy, wpływy, manipulacje, awantury i podział firm.
Czy to nie stało się właśnie z BTC? Skąd wzięły się te wszystkie forki i podziały, moim zdaniem w większości z chęci zysku.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1130
Rejestracja: 12 sierpnia 2017
Reputacja: 3358
Reputacja postu: 
11
Napiwki za post: 0 BTC

Lightning Network

Postautor: fusywszklanejkuli » piątek, 6 lipca 2018, 15:55

Nie podlega dyskusji, że przy obecnie przyjętym algorytmie routingu LN nie rozwiązuje problemu skalowalności, ponieważ każdy użytkownik sieci musi przechowywać całą listę kanałów i ją na bieżąco aktualizować. Przy wielkiej liczbie użytkowników i kanałów to nie wypali. Trudny problem routingu zostawiono na później, co jest kuriozalne o tyle, że przecież ostatecznym celem powinno być zaproponowanie rozwiązania działającego w docelowej, wielkiej skali; tego nie zrobiono i tu krytycy mają oczywiście rację. Nie mają racji jednak wrzucając z tego powodu LN już teraz do kosza.

W jednym z możliwych rozwiązań powstaną centra przesyłowe (huby), które będą potrafiły wyznaczać trasy kanałów pomiędzy sobą. Do centrów będą łączyć się użytkownicy. Centra będą potrafiły też ustalić, do którego z nich dany użytkownik jest połączony kanałem. Przesył od użytkownika A do B będzie wyglądał tak: A --- bezpośredni kanał ---> centrum A --- trasa kanałów wyznaczana przez infrastrukturę centrów, przykładowym rozwiązaniem mogłoby być np. wykorzystanie odpowiedników tablic trasowania znanych z Internetu ---> centrum B --- bezpośredni kanał ---> B.

Co do centralizacji... No cóż, czego by nie robić, nie da się jej uniknąć. Centralizację mamy i w kopaniu - powstają wielkie podmioty górnicze - i będziemy ją mieli w LN - powstaną wielkie podmioty-centra przesyłowe. Potężny koncern górniczy jest zagrożeniem, potężne centrum przesyłowe również.

Bez centralizacji mamy IOTA-ę, która na pierwszy rzut oka - rezerwuję tu sobie prawo do pomyłki, bo za mało ją analizowałem - nie będzie działać w wielkiej skali z uwagi na rozrost grafu Tangle. I najprawdopodobniej także będzie potrzebna warstwa uprzywilejowanych podmiotów, które przejmą na siebie zarządzanie grafem. Już teraz zresztą jest koordynator.

Dodano po 4 godzinach 8 minutach 15 sekundach:
benq pisze: Ale tak działa internet i to jest w nim właśnie piekne (jeszcze).
Piękne w Internecie jest, że każdy może się wypowiedzieć i być usłyszanym. W tym głosy rzetelne, uczciwe, rozsądne, mądre.
Obrzydliwe w Internecie jest, że każdy może się wypowiedzieć i być usłyszanym. W tym głosy kłamliwe, manipulujące, dezinformujące, głupie.
benq pisze: Jeżeli chcesz informacje tylko z jednego obozu, to załóż swój portal i jako redaktor będziesz filtrował treści tak, żeby zgadzały się z Twoją prawdą.
Mają się zgadzać z prawdą. Jeśli takowej nie da się ustalić, mają być prezentowane jako niesprawdzone opinie, a nie jako fakty, po to by nie siać dezinformacji. Moderatorzy powinni wymusić taką dyscyplinę wypowiedzi, by rozdział pomiędzy faktem a opinią był zachowany; jeśli oczywiście zależy im na jakości treści forum, bo wcale nie musi: forum z wojną wrogich obozów na pewno jest dla wielu atrakcyjniejsze.
benq pisze: Idąc Twoim tokiem myślenia słowa Dascoin czy Bitconnect powinny być zabronione na forum i automatucznie usuwane przez moderatorów.
Gdyby jakiś naganiacz robił tak duży zamęt, że wielu użytkowników nie potrafiłaby się zorientować, czy jest uczciwy, czy nie, wtedy należałoby interweniować.
benq pisze: Jeśli to takie oczywiste, że nie da się skalować on-chain, to powinno się dać to udowodnić w krótkiej, merytorycznej dyskusji.
A jeśli się nie da udowodnić, bo trzeba by było przyjąć zbyt wiele założeń i dopiero zastosowanie danego rozwiązania w praktyce da odpowiedź, wtedy zarówno zwolennicy opinii da się, jak i zwolennicy opinii nie da się powinni pamiętać, że to tylko opinie i nie prezentować ich jako faktów.
benq pisze: Jeśli to takie oczywiste, że LN to cudowna nakładka na btc, to powinno się dać to udowodnić w krótkiej, merytorycznej dyskusji.
Moja ocena obecnego stanu LN i prawdopodobnej drogi rozwoju powyżej.
benq pisze: Shadow owszem, lubi clickbaitowe tytuły, ale mało jest osób tutaj na forum które dają tyle źródeł do swoich postów.
Najbardziej lubi manipulację, co mu się regularnie udowadnia.
benq pisze: Czytałeś np. tutaj?
Popatrzę.
benq pisze: Jeśli to nie jest merytoryka, to cóż nią jest.
Na pewno nie dwa przykłady przytoczone wyżej.
benq pisze: Moderacja powinna się włącząć TYLKO gdy ktos narusza regulamin forum, obraża innych, zostaje negatywnie oceniony przez społeczność (a nie garstkę osób) albo offtopuje jak my tu teraz.
Tak lekka moderacja zawsze przegra z umiejętnie prowadzoną manipulacją.
benq pisze: Co do podziału środowiska, cóż podziały zawsze były i będą. Skoro ekipa Dasha (jak już pisałem wyżej i mecenas również) optuje za skalowaniem on-chain, to dlaczego mam wierzyć w to, co Rafał sobie policzył na kalkulatorze?
Jak wspomniałem, niewykluczone, że szacunki są obarczone zbyt dużym błędem i dopiero rzeczywiste zastosowanie da odpowiedź.
benq pisze: Gdyby panowała tu cenzura fanów BCH takie posty zostałyby usunięte. Na szczęście nie mamy over-moderacji i każdy może wyciągać swoje wnioski.
Każdy fan BCH odróżniający fakty od opinii i potrafiący uczciwie dyskutować powinien być mile widziany.
benq pisze: Jak byś się poczuł, gdyby za rok, dwa, pięć okazało się, że LN to porażka i zostaje wstrzymane, a bch i dash radzą sobie swietnie?
Spokojnie uznałbym, że moje opinie na temat skalowania on-chain i LN były błędne.
benq pisze: Jesteś zaślepiony swoją wizją prawdy i chcesz wymusić na innych, żeby również w nią uwierzyli.
Mylisz się. Jeśli wyciągasz taki wniosek, mogę jedynie odpowiedzieć, że chyba niedokładnie czytałeś moje posty.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3807
Rejestracja: 26 lipca 2017
Reputacja: 5091
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Lightning Network

Postautor: benq » piątek, 6 lipca 2018, 16:25

@fusywszklanejkuli, Zauważ tylko, że w zacytowanych przez Ciebie dyskusjach (i nie tylko) większość moderatorów (Bit-els, devega, Maxi82) "sympatyzuje" z BCH - poprawcie mnie, jeśli źle odbieram Wasze posty i intencje. To oznacza, że również są manipulantami i oszustami? A może po prostu zauważają te same fakty, łączą te same kropki, tylko nie robią na ten temat bijących po oczach postów na forum, które jak widać niektórych bardzo rażą - a wystarczy przecież sprostować rzekome kłamstwa i wypunktować argumenty przeciwnej strony.
fusywszklanejkuli pisze: A jeśli się nie da udowodnić, bo trzeba by było przyjąć zbyt wiele założeń i dopiero zastosowanie danego rozwiązania w praktyce da odpowiedź, wtedy zarówno zwolennicy opinii da się, jak i zwolennicy opinii nie da się powinni pamiętać, że to tylko opinie i nie prezentować ich jako faktów.
Fakty na dzień dzisiejszy są takie, że LN jest dalekie od "normalnego" działania, czymkolwiek to normalne działanie miałoby być w tak skomplikowanym systemie.
fusywszklanejkuli pisze: Spokojnie uznałbym, że moje opinie na temat skalowania on-chain i LN były błędne.
W porządku, a gdybyś w międzyczasie przez kilka miesięcy/lat zmoderował kilka tematów wytłuszczających dlaczego LN działać nie będzie, po czym okazałoby się, że nie miałeś racji? Wziąłbyś na siebie odpowiedzialność za wszystkie osoby wprowadzone w błąd? Shadow ryzykuje swoją reputacją budowaną od lat, nie tylko na tym forum. Jeśli łańcuch BCH umrze, a LN okaże się sukcesem, nikt nie będzie go więcej traktował poważnie. Jeśli.

Nie ma sensu się dalej wykłócać, bo każdy swoje zdanie ma i bez jednoznacznych argumentów w sprawie LN (na które poczekamy pewnie kilka lat) ja nie przekonam Ciebie, a Ty mnie. Odnośnie moderacji - jeśli masz ambicje musisz się jakoś dogadać z administratorem, może zostaniesz modem i weźmiesz na swoje barki ciężar walki z fałszem jednocześnie unikając oskarżeń o bycie stronniczym cenzorem.
Miłego weekendu :)

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1130
Rejestracja: 12 sierpnia 2017
Reputacja: 3358
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Lightning Network

Postautor: fusywszklanejkuli » piątek, 6 lipca 2018, 17:40

benq pisze: Zauważ tylko, że w zacytowanych przez Ciebie dyskusjach (i nie tylko) większość moderatorów (Bit-els, devega, Maxi82) "sympatyzuje" z BCH - poprawcie mnie, jeśli źle odbieram Wasze posty i intencje. To oznacza, że również są manipulantami i oszustami?
Pozostawiam Tobie ocenę, kim jest ktoś, kto zamiast przeciwstawiać się manipulacjom, daje im przyzwolenie, a nawet nagradza manipulanta. Można być zwolennikiem określonego rozwiązania, ale jeśli jest się moderatorem, wypadałoby wznieść się ponad własne preferencje, by zadbać o jakość treści i bezstronność forum.
benq pisze: W porządku, a gdybyś w międzyczasie przez kilka miesięcy/lat zmoderował kilka tematów wytłuszczających dlaczego LN działać nie będzie, po czym okazałoby się, że nie miałeś racji?
Mam poważne wątpliwości, czy czytasz w ogóle posty, na które odpowiadasz. Gdybyś czytał, nie dałoby się ominąć fragmentu, gdzie napisałem swoją krytyczną ocenę obecnej implementacji LN. Nie wiem też skąd wziąłeś - rzekomo mój - pomysł moderowania nieprzychylnych opinii o LN.
benq pisze: Shadow ryzykuje swoją reputacją budowaną od lat, nie tylko na tym forum.
Chyba zemdleję z wrażenia.
benq pisze: Jeśli łańcuch BCH umrze, a LN okaże się sukcesem, nikt nie będzie go więcej traktował poważnie.
Przy jego manipulacjach i stylu dyskusji już dawno wielu nie traktuje go poważnie. Shadow prowadzi krucjatę religijną. Pomylił fora. Przy okazji, uważasz, że pierwotna specyfikacja techniczna skomplikowanego systemu informatycznego oraz niepoparte przekonującymi argumentami wypowiedzi jej autora są niczym Słowo Objawione, nieomylne, niekwestionowalne, nienaruszalne?
benq pisze: Nie ma sensu się dalej wykłócać, bo każdy swoje zdanie ma i bez jednoznacznych argumentów w sprawie LN (na które poczekamy pewnie kilka lat) ja nie przekonam Ciebie, a Ty mnie.
Chodzi tylko o to, żebyśmy i Ty, i ja mieli dostęp do uczciwie zaprezentowanych informacji.
benq pisze: Odnośnie moderacji - jeśli masz ambicje musisz się jakoś dogadać z administratorem, może zostaniesz modem i weźmiesz na swoje barki ciężar walki z fałszem jednocześnie unikając oskarżeń o bycie stronniczym cenzorem.
Zbyt czasochłonne i niewdzięczne zajęcie, gdyby to robić tak, jak w moim przekonaniu należałoby.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3807
Rejestracja: 26 lipca 2017
Reputacja: 5091
Reputacja postu: 
6
Napiwki za post: 0 BTC

Lightning Network

Postautor: benq » piątek, 6 lipca 2018, 22:31

@fusywszklanejkuli,
Naprawdę szkoda czasu zarówno Twojego jak i mojego na ten spór.
Ja w sumie rozumiem co chcesz przekazać i po części się zgadzam. Czepiam się głównie tej moderacji, bo jestem jej przeciwnikiem tak długo, jak nie narusza się ogólnie przyjętych zasad.
fusywszklanejkuli pisze: Przy jego manipulacjach i stylu dyskusji już dawno wielu nie traktuje go poważnie. Shadow prowadzi krucjatę religijną. Pomylił fora. Przy okazji, uważasz, że pierwotna specyfikacja techniczna skomplikowanego systemu informatycznego oraz niepoparte przekonującymi argumentami wypowiedzi jej autora są niczym Słowo Objawione, nieomylne, niekwestionowalne, nienaruszalne?
Powiedzmy, kwestia autorytetów. Shadow jest dla mnie autorytetem od spraw technicznych. Jeżeli mam pytanie natury czysto technicznej, wiem, że będzie w stanie mi na nie odpowiedzieć lub nakierować na odpowiednie źródła, a jeżeli wypowiada się w kwestiach technicznych ma u mnie kredyt zaufania, zanim sam zweryfikuję fakty.

Ty jesteś dla mnie autorytetem od analizy technicznej - po przeczytaniu wielu Twoich postów wiem, że gdybym miał wątpliwości odnośnie jakichś formacji można na Tobie polegać i masz w tej dziedzinie mój kredyt zaufania większy, niż wiele innych osób tu na forum czy TV.

Satoshi Nakamoto i jego pierwotna specyfikacja techniczna bitcoina jest rewolucją na miarę wynalezienie internetu, wszelkie inne konsensusy (POS itp) są jedynie modyfikacją pierwotnego, genialnego pomysłu. Nie jest to żadna prawda objawiona i niekwestionowalna, jednak dopóki ktoś nie wymyśli bardziej przełomowego rozwiązania, które będzie miało potencjał do zmiany systemu finansowego na świecie to również będę traktował je jako swojego rodzaju autorytet. A wszelkie inne propozycje z wielkim dystansem tak długo, jak nie okażą się nie tylko działające, ale również przełomowe.

Dodano po 23 minutach 47 sekundach:
W zasadzie powinienem tu dodać, że tym genialnym bitcoinem jest BCH, ale to wiadomo ;-)

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4615
Rejestracja: 14 kwietnia 2016
Reputacja: 2682
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Lightning Network

Postautor: mecenas » piątek, 6 lipca 2018, 22:51

Tutaj chłopaki starają się zrozumieć jak i po co w ogóle działa LN:


Trochę błazenadkę robią, bo co można z tym LN robić poza błazenadką?
:arrow: Zdecentralizowane kontrakty: https://bchbull.com
:arrow: Bitcoin Is Cash: https://discover.cash/

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1130
Rejestracja: 12 sierpnia 2017
Reputacja: 3358
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

Lightning Network

Postautor: fusywszklanejkuli » sobota, 7 lipca 2018, 01:30

@benq, przepraszam jeśli przeciągałem dyskusję, ale nie mogłem pozostawić niedomówień m.in. po to, żeby później nikt mi nie wpierał, że popieram cenzurę.

A pierwotna specyfikacja techniczna Bitcoina i na mnie robi kolosalne wrażenie.

Weteran
Posty: 1114
Rejestracja: 8 sierpnia 2017
Reputacja: 1954
Reputacja postu: 
6
Napiwki za post: 0 BTC

Lightning Network

Postautor: RuckenFetard » sobota, 7 lipca 2018, 10:17

mecenas pisze: Tutaj chłopaki starają się zrozumieć jak i po co w ogóle działa LN:


Trochę błazenadkę robią, bo co można z tym LN robić poza błazenadką?
Odsłuchałem powtórkę, ale jeśli ktoś szanuje swój czas proponowałbym jednak robić coś pożytecznego w tym samym czasie.
W każdym razie padły w końcu te słowa od jednego z największych "autorytetów" heh i obrońców BTC.
Ktoś kto ma mało czasu może usłyszeć na 22:35 epickie zdanie:
Szczepan "Taka rzecz którą trochę się rozczarowałem " to na temat wymuszonego łączenia mobilnego portfela z zewnętrznym serwerem aby pobrać routing LN .

Ps na 32:30 ktoś im im próbował zarekomendować NANO ( ten koleś chyba pomylił kanały :) ) i okazało się że nie mają pojęcia co to w ogóle jest, chyba słyszeli o tym poraz pierwszy w życiu, to nie zbrodnia, ale nie przeszkodziło im to w wyśmianiu, w typowy płytki sposób :)
Ja jak nic nie wiem o czymś, to przynajmniej staram się nie odzywać.
Dla mnie to był stracony czas, są duże leprze źródła informacji

To może być prowadzone w luźnej atmosferze, zgadzam się, ale tutaj czarno na białym widać nieobiektywność i zafiksowanie.
Kanał przestał się rozwijać i nie jest profesjonalny, mają tendencje do wyśmiewanie wszystkiego co nie jest BTC, włączając w to BCH.
Powinni nazwać kanał "Tylko dla fanatyków bitkojna" albo "Umrzyj z nami i BTC"

Edit:
Oglądając ten film miałem nieodparte wrażenie że już coś podobnego widziałem, właśnie mi się przypomniało, to było jeszcze z czasów dzieciństwa...

Obrazek
Ostatnio zmieniony sobota, 7 lipca 2018, 13:04 przez RuckenFetard, łącznie zmieniany 1 raz.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2160
Rejestracja: 1 czerwca 2016
Reputacja: 1042
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Lightning Network

Postautor: wrip » sobota, 7 lipca 2018, 12:21

RuckenFetard pisze: To może być prowadzone w luźnej atmosferze
Jako program rozrywkowo satyryczny dużo bardziej trafia do mnie fxmag i seria o kryptowalutach
[youtube][/youtube]
Nie są tak nachalni w promowaniu jakiegoś konkretnego rozwiązania, podejmują ciekawe tematy.
NANO - zdecentralizowana i ultraskalowalna kryptowaluta z błyskawicznymi i darmowymi przelewami.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7131
Rejestracja: 21 sierpnia 2011
Reputacja: 2357
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Lightning Network

Postautor: prezes » sobota, 7 lipca 2018, 18:06

Chłopaki są faktycznie spoko.
Kanał na YouTube - przegląd rynków finansowych: kryptowaluty, akcje, surowce, forex
Blog prezesa - blog o inwestowaniu
Giełdy Kryptowalut - wiadomości, opinie, rankingi
Kryptowaluty.info.pl - Informacje ze świata kryptowalut

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 351
Rejestracja: 3 marca 2018
Reputacja: 211
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Lightning Network

Postautor: awos » niedziela, 8 lipca 2018, 09:09

Maja to przypadkiem w formie podcastu ? Nie mam zbytnio czasu ogladac youtube.

Weteran
Posty: 1114
Rejestracja: 8 sierpnia 2017
Reputacja: 1954
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Lightning Network

Postautor: RuckenFetard » niedziela, 8 lipca 2018, 10:00

awos pisze: Maja to przypadkiem w formie podcastu ? Nie mam zbytnio czasu ogladac youtube.

No właśnie nie chyba nie mają, chociaż ich materiały jak najbardziej nadają się na podcast.
Można sobie szybko poradzić np tym serwisem lub podobnym
https://www.onlinevideoconverter.com
i zgrać do mp3 w kilka sekund

Zawsze mam rację
Awatar użytkownika
Posty: 6923
Rejestracja: 15 lutego 2011
Reputacja: 4513
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Zmienna

Lightning Network

Postautor: ShadowOfHarbringer » niedziela, 8 lipca 2018, 11:17

RuckenFetard pisze:
awos pisze: Maja to przypadkiem w formie podcastu ? Nie mam zbytnio czasu ogladac youtube.

No właśnie nie chyba nie mają, chociaż ich materiały jak najbardziej nadają się na podcast.
Można sobie szybko poradzić np tym serwisem lub podobnym
https://www.onlinevideoconverter.com
i zgrać do mp3 w kilka sekund
Albo po prostu jedną komendę odpalić aby pobrać:

Kod: Zaznacz cały

$ youtube-dl -f bestaudio https://www.youtube.com/watch?v=O7kikufZn90
Lub streamowanie bezpośrednio w VLC czy smplayer (komenda zadziała tylko na Linuksie):

Kod: Zaznacz cały

$ vlc `youtube-dl -g -f bestaudio https://www.youtube.com/watch?v=O7kikufZn90`
$ smplayer `youtube-dl -g -f bestaudio https://www.youtube.com/watch?v=O7kikufZn90`
Wystarczy mieć zainstalowany pythonowy mikro-programik, youtube-dl
Gotówka P2P da światu wolność. To są jej wrogowie: Bitcoin Core, Blockstream, Lightning Network.
Ocenzurowane i zmanipulowane fora: /r/Bitcoin, /r/CryptoCurrency, BitcoinTalk
Klucze GPG/PGP: [3072D/F92EDBA4]

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 351
Rejestracja: 3 marca 2018
Reputacja: 211
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Lightning Network

Postautor: awos » niedziela, 8 lipca 2018, 12:14

Dzieki za pomoc (!) chodz jestem super leniem to moze sie zmusze , aczkolwiek chyba do nich tez napisze aby zwyczajnie nagrywali i wrzucali do jakiegos overcasta, stichera czy cos.

Zawsze mam rację
Awatar użytkownika
Posty: 6923
Rejestracja: 15 lutego 2011
Reputacja: 4513
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Zmienna

Lightning Network

Postautor: ShadowOfHarbringer » niedziela, 8 lipca 2018, 12:34

awos pisze:Dzieki za pomoc (!) chodz jestem super leniem to moze sie zmusze , aczkolwiek chyba do nich tez napisze aby zwyczajnie nagrywali i wrzucali do jakiegos overcasta, stichera czy cos.
Youtube-dl działa też z np. Soundcloudem (w dodatku do tysiąca innych video i audio serwisów).

Nie wiem jak z overcastem czy sticherem, ale możliwe że też obsługuje. Nie chce mi się sprawdzać.
Gotówka P2P da światu wolność. To są jej wrogowie: Bitcoin Core, Blockstream, Lightning Network.
Ocenzurowane i zmanipulowane fora: /r/Bitcoin, /r/CryptoCurrency, BitcoinTalk
Klucze GPG/PGP: [3072D/F92EDBA4]

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 351
Rejestracja: 3 marca 2018
Reputacja: 211
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Lightning Network

Postautor: awos » poniedziałek, 9 lipca 2018, 04:44

Jeszcze raz dzieki, zrobilem chodz troche zabawy z tym bylo.
Jako zawodowy len jednak automatyczna subskrypcja bylaby latwiejsza :)
Tera pozostanie tylko odsluchac .

Początkujący
Posty: 302
Rejestracja: 20 maja 2018
Reputacja: 102
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Napiwki: https://tippin.me/@Hegemon1995

Lightning Network

Postautor: randomowy świeżak » poniedziałek, 9 lipca 2018, 22:01

Siema

Jestem nowy, może mi ktoś powiedzieć na których stronach w tej zakładce są jakieś info dot Lightning Network ?
Przejrzałem kilka stron wyrywkowo i naprawdę ciężko coś znaleźć poza wycieczkami osobistymi.

Pozdrawiam

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 351
Rejestracja: 3 marca 2018
Reputacja: 211
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Lightning Network

Postautor: awos » wtorek, 10 lipca 2018, 06:27

Tutaj masz chyba dosc obiektywny i swierzy art. https://usethebitcoin.com/bitcoin-light ... -and-cons/ jak mozna zauwazyc debata trwa i LN jako przeciwny originalnym zalozeniem Satoshiego chyba nie wypali.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3807
Rejestracja: 26 lipca 2017
Reputacja: 5091
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Lightning Network

Postautor: benq » wtorek, 10 lipca 2018, 07:09

@randomowy świeżak, Przejrzałeś kilka stron wyrywkowo, a liczysz, że ktoś będzie przeglądał karta po karcie i dawał Ci linki na tacy? Kocham takie roszczeniowe podejście ;)
Ale na zachętę masz - filmik od jednego z modów:
[youtube][/youtube]

Początkujący
Posty: 302
Rejestracja: 20 maja 2018
Reputacja: 102
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Napiwki: https://tippin.me/@Hegemon1995

Lightning Network

Postautor: randomowy świeżak » środa, 11 lipca 2018, 16:50

benq pisze: Kocham takie roszczeniowe podejście ;)
Przejrzałem wszystko, to była taka delikatna sugestia by skupić się na wątku a nie robić gówno-burzę, gdyby zebrać rzeczowe wpisy na tym forum i ograniczyć się do źródeł interpretacji oraz argumentów za i przeciw ten wątek nie miał by 36 stron a góra 4...

Wróć do „Rozwój projektu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości