Lightning Network

Zawsze mam rację
Awatar użytkownika
Posty: 6923
Rejestracja: 15 lutego 2011
Reputacja: 4513
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Zmienna

Lightning Network - Najnowsze wiadomości (bez komentowania)

Postautor: ShadowOfHarbringer » piątek, 7 czerwca 2019, 18:41

baggins pisze: piątek, 7 czerwca 2019, 18:33a jak ich inaczej dzielić niż ze względu na poglądy.... ze względu na rasę... na wiek... majątek??? nie zagalopowałeś się tutaj czasem?
jak ktoś uważa, że np. kradzież jest OK to dla mnie jest "gorszym" człowiekiem
Porównanie jest nieprawidłowe, ale za samo to, że ktoś uważa, że kradzież jest OK nie możesz kogoś wsadzić do więzienia. To byłoby jak karanie za myślozbrodnię rodem z Orwella 1984.

Ale już za samą kradzież tak.

Tak samo, za nie możesz banować i segregować kogoś za same poglądy no chyba że bezpośrednio nawołuje do przemocy wobec kogoś.

2000 lat pracowaliśmy żeby te standardy wypracować żeby dojść do obecnego poziomu rozwoju cywilizacyjnego dzięki czemu mógł powstać Internet i Bitcoin a teraz co - mamy cofnąć się w rozwoju do czasów kamienia łupanego albo niewolnictwa?

Weźcie się zastanówcie dobrze nad czym właśnie dyskutujemy. Bo to jest dokładnie ten sam temat.
Gotówka P2P da światu wolność. To są jej wrogowie: Bitcoin Core, Blockstream, Lightning Network.
Ocenzurowane i zmanipulowane fora: /r/Bitcoin, /r/CryptoCurrency, BitcoinTalk
Klucze GPG/PGP: [3072D/F92EDBA4]

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1902
Rejestracja: 25 października 2013
Reputacja: 639
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Lightning Network - Najnowsze wiadomości (bez komentowania)

Postautor: baggins » piątek, 7 czerwca 2019, 18:52

ShadowOfHarbringer pisze: piątek, 7 czerwca 2019, 18:41za samo to, że ktoś uważa, że kradzież jest OK nie możesz kogoś wsadzić do więzienia
oczywiście, ale mogę uważać że to świnia
ShadowOfHarbringer pisze: piątek, 7 czerwca 2019, 18:41nie możesz banować i segregować kogoś za same poglądy
toż przecież napisałem, że ma prawo je głosić światu, ale ja mam prawo na ich podstawie go oceniać

zostawmy to bo się tytuł tematu kłania :lol:
Wszystko co piszę jest jedynie moją opinią. Nie roszczę sobie prawa do głoszenia prawdy objawionej. Mylić się może każdy.
LEWAR TWÓJ WRÓG!!!

NoMoreCore

Weteran
Posty: 1602
Rejestracja: 7 listopada 2013
Reputacja: 775
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Lightning Network - Najnowsze wiadomości (bez komentowania)

Postautor: redbog » piątek, 7 czerwca 2019, 19:10

ShadowOfHarbringer pisze: piątek, 7 czerwca 2019, 18:41Tak samo, za nie możesz banować i segregować kogoś za same poglądy no chyba że bezpośrednio nawołuje do przemocy wobec kogoś.
Gdy ktoś stosuje (świadomie bądź nie) techniki wojny informacyjnej to uważasz że nie należy z tym nic robić?
Zdajesz sobie sprawę z możliwych konsekwencji nie przeciwdziałania takiej wojnie informacyjnej?

Np. jakbym wszedł na wasze fora o bch ogłaszał bym że ja uważam że to powinno się nazywać Bcash.
I tak bym walił że bcash to i tamto i co drugi albo trzeci post byłby mój. Jak bym został przyłapany na kłamstwie bądź manipulacji to bym to zignorował i sobie następny temat pisał że coś tam bcash.

Nic by mnie nie za to spotkało? Żadnej obrony nie było by z waszej strony bo balibyście się być posadzeni o cenzurę?


@rav3n_pl Przeniósł byś te kilka postów offtop do nowego tematu?

Zawsze mam rację
Awatar użytkownika
Posty: 6923
Rejestracja: 15 lutego 2011
Reputacja: 4513
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Zmienna

Lightning Network - Najnowsze wiadomości (bez komentowania)

Postautor: ShadowOfHarbringer » piątek, 7 czerwca 2019, 19:11

Nie mam ci nic więcej do powiedzenia.

Dodaję do wrogów. Sayonara.

PS. Kryptowaluty mają najwyraźniej fajną cechę, że wyostrzają wszystkie pozytywne i negatywne cechy ludzi, którzy o nich dyskutują

Stosunkowo szybko można się dowiedzieć z kim ma się do czynienia choćby po tym jakie coiny w danym momencie popiera.
Gotówka P2P da światu wolność. To są jej wrogowie: Bitcoin Core, Blockstream, Lightning Network.
Ocenzurowane i zmanipulowane fora: /r/Bitcoin, /r/CryptoCurrency, BitcoinTalk
Klucze GPG/PGP: [3072D/F92EDBA4]

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Lightning Network - Najnowsze wiadomości (bez komentowania)

Postautor: Wymazywanie » piątek, 7 czerwca 2019, 19:39

ShadowOfHarbringer pisze: piątek, 7 czerwca 2019, 19:11Stosunkowo szybko można się dowiedzieć z kim ma się do czynienia choćby po tym jakie coiny w danym momencie popiera.


Nie zamieniaj crypto w politykę, to żenujące. To powstało by być ponad tym.
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 446
Rejestracja: 24 października 2016
Reputacja: 145
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC
Napiwki: https://tippin.me/@Dopelniacz

Lightning Network - Najnowsze wiadomości (bez komentowania)

Postautor: Dopełniacz » piątek, 7 czerwca 2019, 20:37

Hodl Hodl exchange enables Lightning-powered bitcoin trading

https://decrypt.co/7318/hodl-hodl-bitco ... ng-trading
⚡️
Napiwki: https://tippin.me/@Dopelniacz
W celach edukacyjnych wyśle 8 razy po 700 satoshi, wystarczy podać gdzieś link do tippin albo podobnego serwisu. Nie musisz być online ani posiadać BTC żeby odebrać płatność w LN ;).
Dostał: adam1226, WitoldC

Początkujący
Posty: 172
Rejestracja: 5 czerwca 2014
Reputacja: 175
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Lightning Network - Najnowsze wiadomości (bez komentowania)

Postautor: hashdee » sobota, 8 czerwca 2019, 09:59

nie wiem czy było, najwiekszy operator HUBów LNBIG (ma ponad połowę wszystkich BTC w LN) obserwuje dziennie tylko 200/300 transakcji (!), z których zarobek to ~$20/miesięcznie :)
Na samo otwieranie,zamykanie (dead channels) i ponowne otwieranie wydał kwotę powyżej $1000 - nie mówiąc o koszcie utrzymania nodów. Poprzedni drop poniżej 1000 BTC w LN był własnie spowodowany zamykaniem martwych kanałów przez LNBIG (cokolwiek to oznacza, ale wychodzi na to, że trzeba to robić co jakiś czas, ponosząc znaczące koszty).

Zawsze mam rację
Awatar użytkownika
Posty: 6923
Rejestracja: 15 lutego 2011
Reputacja: 4513
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Zmienna

Lightning Network - Najnowsze wiadomości (bez komentowania)

Postautor: ShadowOfHarbringer » sobota, 8 czerwca 2019, 13:12

@hashdee
No dobra, wstawiłeś newsa ale nie postarałeś się. Pozwól, że zrobię to porządnie:

LNBIG, obecnie najewiększy operator węzłów Lightning Network - odpowiadający za około 50% całej płynności sieci LN oraz podobny percentaż transakcji, przetwarza około 200-300 transakcji dziennie.

Suma zarobków na opłatach tego operatora wynosi maksymalnie 20 dolarów miesięcznie.

Dla umieszczenia tej informacji w kontekście, porównajmy do ilości transakcji pozostałych najpopularniejszych kryptowalut (Źródła: [1], [2]):
- Bitcoin BTC [on chain]: ~370.000 transakcji dziennie
- Bitcoin Cash BCH: ~50.000 transakcji dziennie
- Litecoin: ~25.000 transakcji dziennie
- Ethereum: ~800.000 transakcji dziennie


Źródło:
(Wypowiedź samego operatora) old.reddit.com/r/btc/comments/bxh0ny/lightning_network_capacity_takes_a_sudden_dive/eq9x4i9/?context=3

Dyskusja:
old.reddit.com/r/btc/comments/bxxiul/lnbig_the_lns_largest_source_of_liquidity/?st=jwn7wynq&sh=732bc863

Gotówka P2P da światu wolność. To są jej wrogowie: Bitcoin Core, Blockstream, Lightning Network.
Ocenzurowane i zmanipulowane fora: /r/Bitcoin, /r/CryptoCurrency, BitcoinTalk
Klucze GPG/PGP: [3072D/F92EDBA4]

Początkujący
Posty: 19
Rejestracja: 17 października 2017
Reputacja: 4
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Lightning Network

Postautor: cryptosz » wtorek, 18 czerwca 2019, 23:03

Cześć. Sorry że tak ni z gruchy ni z pietruchy, ale mam pytanie: w jaki sposób wypłacacie satoshi/BTC z Ligtning Wallet na normalny adres BTC lub zamieniacie na inną krypto. Używałem Wallet of satoshi i blue Wallet i nie mam pojęcia jak to tam zrobić. Wpłaty na wallet idą łatwo, ale z wypłatami już jest problem, można oczywiście bez problemu zrobić przelew na inny Lightning wallet za pomocą invoice ..no i co dalej? W Blue wallet jest teoretyczna możliwość wypłaty za pomocą zigzag.io ale tam pojawia się pytanie o adres (BTC refund address or invoice) i .. no właśnie skąd wziąć ten adres? bo przecież invoice mogę tylko wystawić dla odbierania środków.

Zawsze mam rację
Awatar użytkownika
Posty: 6923
Rejestracja: 15 lutego 2011
Reputacja: 4513
Reputacja postu: 
-1
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Zmienna

Lightning Network

Postautor: ShadowOfHarbringer » środa, 19 czerwca 2019, 00:33

cryptosz pisze: wtorek, 18 czerwca 2019, 23:03Cześć. Sorry że tak ni z gruchy ni z pietruchy, ale mam pytanie: w jaki sposób wypłacacie satoshi/BTC z Ligtning Wallet na normalny adres BTC lub zamieniacie na inną krypto. Używałem Wallet of satoshi i blue Wallet i nie mam pojęcia jak to tam zrobić. Wpłaty na wallet idą łatwo, ale z wypłatami już jest problem, można oczywiście bez problemu zrobić przelew na inny Lightning wallet za pomocą invoice ..no i co dalej? W Blue wallet jest teoretyczna możliwość wypłaty za pomocą zigzag.io ale tam pojawia się pytanie o adres (BTC refund address or invoice) i .. no właśnie skąd wziąć ten adres? bo przecież invoice mogę tylko wystawić dla odbierania środków.


Czekaj, zawołam Ci tutaj miejscowych ekspertów od LN, może jakiś będzie w stanie Ci pomóc.

@rav3n_pl
@randomowy świeżak
@redbog
@Dopełniacz

Ode mnie powiem tylko tyle, że wpakowałeś się w niezłe gówno. Powodzenia, będziesz go potrzebował.
Gotówka P2P da światu wolność. To są jej wrogowie: Bitcoin Core, Blockstream, Lightning Network.
Ocenzurowane i zmanipulowane fora: /r/Bitcoin, /r/CryptoCurrency, BitcoinTalk
Klucze GPG/PGP: [3072D/F92EDBA4]

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 446
Rejestracja: 24 października 2016
Reputacja: 145
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Napiwki: https://tippin.me/@Dopelniacz

Lightning Network

Postautor: Dopełniacz » środa, 19 czerwca 2019, 15:43

cryptosz pisze: wtorek, 18 czerwca 2019, 23:03refund address
Nie jestem właścicielem serwisu https://zigzag.io ale z tego co rozumiem to ten adres to jest adres na który (w razie kłopotów) będzie odesłana kwota operacji. Ja wkleiłem ten sam adres onchain w polu refund jak i w adresie docelowym (zakładam że adres docelowy jest w twoim posiadaniu). Po kliknięciu "next" wygenerowało mi invoice LN do opłacenia.

Możesz zrobić próbę na kilka złotych, ale pewnie większość weźmie opłata transakcyjna.


Bluewallet ma w planach dodanie możliwości bezpośredniej wypłaty monet z LN do sieci onchain.
Withdraw coming soon
https://bluewallet.io/lightning/

Ogólnie radzę nie umieszczać dużych kwot w LN dlatego że transakcje LN są mniej bezpieczne od tych onchain.

Zapamiętaj:
Wszystko co robisz w crypto, robisz na własna odpowiedzialność.
Onchain zawsze lepszy od Offchain.
⚡️
Napiwki: https://tippin.me/@Dopelniacz
W celach edukacyjnych wyśle 8 razy po 700 satoshi, wystarczy podać gdzieś link do tippin albo podobnego serwisu. Nie musisz być online ani posiadać BTC żeby odebrać płatność w LN ;).
Dostał: adam1226, WitoldC

Początkujący
Posty: 302
Rejestracja: 20 maja 2018
Reputacja: 102
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Napiwki: https://tippin.me/@Hegemon1995

Lightning Network

Postautor: randomowy świeżak » środa, 19 czerwca 2019, 19:44

@cryptosz przelej BTC w LN na jakąś giełdę która obsługuje LN np BTCduke po czym wypłać BTC on chain.

Zawsze mam rację
Awatar użytkownika
Posty: 6923
Rejestracja: 15 lutego 2011
Reputacja: 4513
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Zmienna

Lightning Network

Postautor: ShadowOfHarbringer » niedziela, 23 czerwca 2019, 01:15

Aplikacja Lightning Network w Google Play zawiera obecnie kilkanaście trackerów reklamowych - m.in. reklamowe i typu "analytics" od Google i Facebooka.

Więcej informacji w dedykowanym temacie dla informacji:
viewtopic.php?f=4&t=32316#p582166
Gotówka P2P da światu wolność. To są jej wrogowie: Bitcoin Core, Blockstream, Lightning Network.
Ocenzurowane i zmanipulowane fora: /r/Bitcoin, /r/CryptoCurrency, BitcoinTalk
Klucze GPG/PGP: [3072D/F92EDBA4]

Początkujący
Posty: 302
Rejestracja: 20 maja 2018
Reputacja: 102
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Napiwki: https://tippin.me/@Hegemon1995

Lightning Network

Postautor: randomowy świeżak » poniedziałek, 24 czerwca 2019, 01:00

https://bitcoinops.org/en/newsletters/2019/06/19/

nowa garść informacji o pracach nad LN / wydanie nr 51.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 9
Rejestracja: 10 lipca 2019
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Lightning Network

Postautor: GregAsks » piątek, 12 lipca 2019, 15:46

Darmowe Satoshi:

https://kriptode.com/satsforlikes/index.html

ps. To nie jest kranik czy coś w tym stylu, można wypłacać nawet 1 satoshi.

Zawsze mam rację
Awatar użytkownika
Posty: 6923
Rejestracja: 15 lutego 2011
Reputacja: 4513
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Zmienna

Lightning Network

Postautor: ShadowOfHarbringer » piątek, 12 lipca 2019, 22:30

GregAsks pisze: piątek, 12 lipca 2019, 15:46można wypłacać nawet 1 satoshi.
Nie można.

Wypłacanie kwot o wartości poniżej dolara jest całkowicie niemożliwe lub nieopłacalne w sieci BTC.

Aby wypłacić takie "satoshi" z Lightning Network na własny portfel, musisz zamknąć kanał. Zamknięcie kanału kosztuje około 1.21 dolara w tym momencie.
Gotówka P2P da światu wolność. To są jej wrogowie: Bitcoin Core, Blockstream, Lightning Network.
Ocenzurowane i zmanipulowane fora: /r/Bitcoin, /r/CryptoCurrency, BitcoinTalk
Klucze GPG/PGP: [3072D/F92EDBA4]

Początkujący
Posty: 302
Rejestracja: 20 maja 2018
Reputacja: 102
Reputacja postu: 
-27
Napiwki za post: 0 BTC
Napiwki: https://tippin.me/@Hegemon1995

Lightning Network

Postautor: randomowy świeżak » piątek, 12 lipca 2019, 23:27

ShadowOfHarbringer pisze: piątek, 12 lipca 2019, 22:30Aby wypłacić takie "satoshi" z Lightning Network na własny portfel,
Prosimy nie używać ordynarnych błędów merytorycznych. Przelanie komuś środków w LN jest równoznaczne z przelaniem BTC- BO TO JEST TO SAMO. LN bez BTC nie może istnieć bo jego fundamentem jest portfel BTC do którego użytkownik ma własnego seeda, mówienie że jest inaczej jest ordynarnym kłamstwem.

Uiszczenie opłaty transakcyjnej na poczet zamknięcia kanału blokowane jest przed jego otworzeniem, shadow proszę trzymaj się faktów.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7131
Rejestracja: 21 sierpnia 2011
Reputacja: 2357
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Lightning Network

Postautor: prezes » sobota, 13 lipca 2019, 08:26

randomowy świeżak pisze: piątek, 12 lipca 2019, 23:27Uiszczenie opłaty transakcyjnej na poczet zamknięcia kanału blokowane jest przed jego otworzeniem
Co w przypadku jak zwiększy się opłata transakcyjna w sieci i chciałbym zamknąć kanał?
Kanał na YouTube - przegląd rynków finansowych: kryptowaluty, akcje, surowce, forex
Blog prezesa - blog o inwestowaniu
Giełdy Kryptowalut - wiadomości, opinie, rankingi
Kryptowaluty.info.pl - Informacje ze świata kryptowalut

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4618
Rejestracja: 14 kwietnia 2016
Reputacja: 2683
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Lightning Network

Postautor: mecenas » sobota, 13 lipca 2019, 08:53

prezes pisze: sobota, 13 lipca 2019, 08:26Co w przypadku jak zwiększy się opłata transakcyjna w sieci i chciałbym zamknąć kanał?
Dokładnie.
A co w przypadku, gdy zwiększy się ona w międzyczasie na przykład x100, x1000?

Dodano po 2 minutach 32 sekundach:
randomowy świeżak pisze: piątek, 12 lipca 2019, 23:27Przelanie komuś środków w LN jest równoznaczne z przelaniem BTC
A jak przelać pył z LN na łańcuch ON_chain?
:arrow: Zdecentralizowane kontrakty: https://bchbull.com
:arrow: Bitcoin Is Cash: https://discover.cash/

Początkujący
Posty: 302
Rejestracja: 20 maja 2018
Reputacja: 102
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Napiwki: https://tippin.me/@Hegemon1995

Lightning Network

Postautor: randomowy świeżak » sobota, 13 lipca 2019, 10:56

@mecenas niedawno jak sprawdzałem ok 20% transakcji miało blokadę czasową. Albo nagle zwykły Kowalski nauczył się robić skarbonke z aktywowaniem środków za x czasu albo zaczął się spory ruch na portfelach na otwieranie kanałów. Wiec nie da się ukryć ze gdyby nie to to dzisiaj już dawno był by korek na ponad tydzień.

Jeśli niektórzy wyżej co dają minusy gdy nie wiedzą co odpowiedzieć uważają że nie mam racji to niech odpowiedzą na 1 proste pytanie:
Kto jest właścicielem środków adresu multisig jeśli to ja mam klucz prywatny do takiego adresu i jeśli to ja rozglaszam informacje o faktycznym stanie adresu i to moim kluczem była nadpisywana ostatnia jego aktualizacja ?

Pewnie hub xD

Wróć do „Rozwój projektu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 19 gości