Lightning Network

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4618
Rejestracja: 14 kwietnia 2016
Reputacja: 2683
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Lightning Network

Postautor: mecenas » piątek, 23 lutego 2018, 18:56

ShadowOfHarbringer pisze: może zapchać się jeszcze nie raz, bo 70% więcej to stanowczo za mało
Tak, to tylko kwestia czasu... "rozwiązanie" doraźne, taki "zastrzyk" dla ćpuna.
Minie odpowiedni czas i kac będzie wielki... a na mempool wrócą bąbelki... :D
:arrow: Zdecentralizowane kontrakty: https://bchbull.com
:arrow: Bitcoin Is Cash: https://discover.cash/

Zawsze mam rację
Awatar użytkownika
Posty: 6923
Rejestracja: 15 lutego 2011
Reputacja: 4513
Reputacja postu: 
-5
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Zmienna

Lightning Network

Postautor: ShadowOfHarbringer » piątek, 23 lutego 2018, 19:09

tomko222 pisze:@ShadowOfHarbringer
1. Nazywanie lightning network produkcyjnym z tego powodu żę jest odpalony na mainnet to jest konkretna manipulacja.To tak jakby nazwać "produkcyjną"
Jeżeli coś działa na prawdziwych pieniądzach, a nie na testowych to jak najbardziej jest to sieć produkcyjna z definicji.

Serio będziesz się ze mną przekomarzał ? Twoje próby manipulacji w celu ratowania beznadziejnej sytuacji shitu jakim jest LN są wręcz żałosne.

LN samo się zaorało. Zamiast brnąć w zaparte po prostu się do tego przyznaj przed samym sobą. Na początku boli, ale potem się przyzwyczaisz.
tomko222 pisze:dowolną apkę webową w czasie developmentu
Od tego jest testnet żeby testować coś w trakcie developmentu.

Banda nawiedzonych propagandystów praktycznie siłą wypchnęła LN na mainnet mimo sprzeciwu CEO i developerów żeby udowodnić że niby "działa". No ale właśnie nie działa. Jest to kłamstwo.

Kończ Waść, wstydu oszczędź.

Jeszcze jeden taki post i dodaję Cię do ignore. Nie da się czytać tego gówna.
Gotówka P2P da światu wolność. To są jej wrogowie: Bitcoin Core, Blockstream, Lightning Network.
Ocenzurowane i zmanipulowane fora: /r/Bitcoin, /r/CryptoCurrency, BitcoinTalk
Klucze GPG/PGP: [3072D/F92EDBA4]

Weteran
Posty: 1175
Rejestracja: 18 września 2016
Reputacja: 276
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Napiwki: https://tippin.me/@c_witold

Lightning Network

Postautor: WitoldC » piątek, 23 lutego 2018, 19:21

ShadowOfHarbringer pisze: Banda nawiedzonych propagandystów praktycznie siłą wypchnęła LN na mainnet mimo sprzeciwu CEO i developerów
Właśnie kto tak w ogóle wprowadził to do mainnetu?

Zawsze mam rację
Awatar użytkownika
Posty: 6923
Rejestracja: 15 lutego 2011
Reputacja: 4513
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Zmienna

Lightning Network

Postautor: ShadowOfHarbringer » piątek, 23 lutego 2018, 19:32

WitoldC pisze:
ShadowOfHarbringer pisze: Banda nawiedzonych propagandystów praktycznie siłą wypchnęła LN na mainnet mimo sprzeciwu CEO i developerów
Właśnie kto tak w ogóle wprowadził to do mainnetu?
Myslę, że to jest pytanie którego odpowiedź pociągnie za sobą stworzenie całkiem ciekawej zagadki detektywistycznej.

Najlepiej zapytaj rav3n_pl, albo może zajrzyj tutaj - chyba są IPki node'ów i ich nicki dostępne:
https://lnmainnet.gaben.win/
Gotówka P2P da światu wolność. To są jej wrogowie: Bitcoin Core, Blockstream, Lightning Network.
Ocenzurowane i zmanipulowane fora: /r/Bitcoin, /r/CryptoCurrency, BitcoinTalk
Klucze GPG/PGP: [3072D/F92EDBA4]

Bardzo Zły Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 14380
Rejestracja: 16 kwietnia 2012
Reputacja: 2659
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Polska/Wwa/GW

Re: Lightning Network

Postautor: rav3n_pl » piątek, 23 lutego 2018, 19:50

Przeniesienie działania apki z testnet na mainnet to tak naprawdę kwestia zmiany łączenia się do demona na innym porcie, inny Genesis i adresy.
Piffko: PLC/BTC 1Rav3nkMayCijuhzcYemMiPYsvcaiwHni
BIP39 Mnemonic z talii kart
Bitcoin Core 0.26.1
Linki do YT, TT, LI i reszty

Zawsze mam rację
Awatar użytkownika
Posty: 6923
Rejestracja: 15 lutego 2011
Reputacja: 4513
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Zmienna

Lightning Network

Postautor: ShadowOfHarbringer » piątek, 23 lutego 2018, 20:00

rav3n_pl pisze:Przeniesienie działania apki z testnet na mainnet to tak naprawdę kwestia zmiany łączenia się do demona na innym porcie, inny Genesis i adresy.
Wypowiedź w 100% poprawna technicznie, z pozytywnym wydźwiękiem, jednak w żaden sposób nie mająca się do tematu.

Brawo raven, osiągnąłeś prawdziwe ZEN dwójmowy i dwójmyślenia. Orwell byłby dumny :)
Gotówka P2P da światu wolność. To są jej wrogowie: Bitcoin Core, Blockstream, Lightning Network.
Ocenzurowane i zmanipulowane fora: /r/Bitcoin, /r/CryptoCurrency, BitcoinTalk
Klucze GPG/PGP: [3072D/F92EDBA4]

Weteran
Posty: 1602
Rejestracja: 7 listopada 2013
Reputacja: 775
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Lightning Network

Postautor: redbog » sobota, 24 lutego 2018, 03:14

Jakie macie koncepcje nad zabezpieczeniem się przeciw pirackiemu uruchomieniu oprogramowania w mainecie gdy tworzycie całkowicie otwarto źródłowe oprogramowanie? (pirat w przypadku otwarto źródłowego oprogramowania to chyba złe określenie ale nie moglem znaleźć innego słowa żeby wyrazić o co mi chodzi).

Dokładnie chodzi mi o zapobieganie sytuacji kiedy masz prawie ukończone LN, całkowicie otwarto źródłowe, dostępne dla każdego testujesz sobie spokojnie to oprogramowanie w testnecie ale ktoś sobie postanawia wbrew twojej woli uruchomić to na mainnecie. Jak temu zapobiec?

Nie wiem kto dokładnie uruchomił jako pierwszy noda LN w mainnecie ale wiem że to stało się wbrew woli deweloperów(przynajmniej części bo wszystkich nie obserwuje). Deweloperzy od razu ostrzegli że nie zalecają korzystania z tego oprogramowania na mainnecie bo nie jest ono przetestowane.

Ludzie ich nie słuchają i idąc ścieżka pierwszego śmiałka uruchamiają nody LN stajać się świadomym królikiem doświadczalnym. Moim osobistym zdaniem nikomu krzywdy nie robią swoimi pieniędzmi mogą dysponować jak chcą wręcz robią nawet pozytywna robotę dla LN bo realne pieniądze jednak bardziej kusza do przeprowadzenia ataku i wykrycia ewentualnej luki.

Zawsze mam rację
Awatar użytkownika
Posty: 6923
Rejestracja: 15 lutego 2011
Reputacja: 4513
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Zmienna

Lightning Network

Postautor: ShadowOfHarbringer » sobota, 24 lutego 2018, 09:09

edbog pisze:Jakie macie koncepcje nad zabezpieczeniem się przeciw pirackiemu uruchomieniu oprogramowania w mainecie gdy tworzycie całkowicie otwarto źródłowe oprogramowanie? (pirat w przypadku otwarto źródłowego oprogramowania to chyba złe określenie ale nie moglem znaleźć innego słowa żeby wyrazić o co mi chodzi).

Dokładnie chodzi mi o zapobieganie sytuacji kiedy masz prawie ukończone LN, całkowicie otwarto źródłowe, dostępne dla każdego testujesz sobie spokojnie to oprogramowanie w testnecie ale ktoś sobie postanawia wbrew twojej woli uruchomić to na mainnecie. Jak temu zapobiec?
Nie ma takiej możliwości.

Albo coś ma otwarte źródło albo nie.

Chyba, że zamkniesz źródło, ale wtedy wszyscy będą krzyczeć "scaaaaam" z daleka, więc nikt się raczej nie odważy.

Możesz też mieć otwarte źródło, ale developować w ukryciu, ale wtedy nie korzystasz z wiedzy i umiejętności całego środowiska a LN jest bardzo trudne do zrobienia i nie wiadomo jak ma ostatecznie działać, więc taki tor działania średnio się sprawdzi.

Mam nadzieję, że nie sugerujesz też, że ci "piraci" to jacyś złośliwcy, którzy specjalnie przenieśli LN na mainnet żeby udowodnić że nie działa. Nic podobnego nie miało miejsca. Zdaje się, że na mainnet przeniosły LN najaktywniejsze trolle Core oraz ich zwolennicy.

EDIT:
Ort.
Ostatnio zmieniony sobota, 24 lutego 2018, 13:37 przez ShadowOfHarbringer, łącznie zmieniany 2 razy.
Gotówka P2P da światu wolność. To są jej wrogowie: Bitcoin Core, Blockstream, Lightning Network.
Ocenzurowane i zmanipulowane fora: /r/Bitcoin, /r/CryptoCurrency, BitcoinTalk
Klucze GPG/PGP: [3072D/F92EDBA4]

Weteran
Posty: 1602
Rejestracja: 7 listopada 2013
Reputacja: 775
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Lightning Network

Postautor: redbog » sobota, 24 lutego 2018, 09:55

ShadowOfHarbringer pisze:
Mam nadzieję, że nie sugerujesz też, że ci "piraci" to jacyś złośliwcy, którzy specjalnie przenieśli LN na mainnet żeby udowodnić że nie działa. Nic podobnego nie miało miejsca.
Nic nie sugeruje. Raczej do mainnetu przenieśli to zwolennicy(fani) LN ale pewności nie ma i w sumie myślę że jest to mało istotne kto przeniósł. To było nieuniknione i nie dzieje się krzywda nikomu dopóki wśród wczesnych użytkowników/testerów jest świadomość że to nieprzetestowana technologia.

Weteran
Posty: 1175
Rejestracja: 18 września 2016
Reputacja: 276
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Napiwki: https://tippin.me/@c_witold

Lightning Network

Postautor: WitoldC » sobota, 24 lutego 2018, 10:30

Czy da się rozpoznać transakcję w blockchain użytą do otwarcia/zamknięcia kanału (może przykład txid)?

Bardzo Zły Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 14380
Rejestracja: 16 kwietnia 2012
Reputacja: 2659
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Polska/Wwa/GW

Lightning Network

Postautor: rav3n_pl » niedziela, 25 lutego 2018, 19:09

Zrobiłem wizualizację połączeń LN 3D :)
http://lighntning.rav3n.pl/3d.html
ln3d 25-02-2018-2.jpg
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Piffko: PLC/BTC 1Rav3nkMayCijuhzcYemMiPYsvcaiwHni
BIP39 Mnemonic z talii kart
Bitcoin Core 0.26.1
Linki do YT, TT, LI i reszty

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 136
Rejestracja: 7 listopada 2017
Reputacja: -29
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Lightning Network

Postautor: Bank » poniedziałek, 26 lutego 2018, 14:10

Tego nie widziałem:



Wiedzę że LN jest konkretnie testowane... :)

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2602
Rejestracja: 11 października 2017
Reputacja: 2732
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Lightning Network

Postautor: janku66 » poniedziałek, 26 lutego 2018, 18:29

Bank pisze: Wiedzę że LN jest konkretnie testowan
r/bitcoin - dziecko Goebbelsa.
"Zwykła propaganda ma niewiele wspólnego z obiektywizmem i jeszcze mniej z prawdą." - autor powyżej.

Dodano po 2 godzinach 58 minutach 14 sekundach:

Żeby nie było, że pogrzebałem kiedyś ideę LN i jestem głuchy na jej postęp. Słucham i czytam, w tym o zgrozo, @ShadowOfHarbringer nie zrzucaj minusów, r/bitcoin (jeszcze nie mam tam bana za dyskusje). Chcę pozostać neutralny i przy tym nie dać się zamknąć w moich wnioskach, które w jakimś momencie mogły ulec przeterminowaniu. Śledzę fanów i przeciwników by utrzymać (może dla niektórych pozorną) otwartość umysłu.

Włączyłem sobie powyższy filmik, wrzuciłem na bluetooth w samochodzie i przy pięknych zaśnieżonych górskich krajobrazach Badenii i temp -15 stopni, słucham. Czasem spoglądam na tel, ale z nie większą uwagą niż spogląda się w czasie jazdy na radio, bezpieczeństwo zachowane.

Moje inżynierskie doświadczenie jest z innej dziedziny, więc w bardzo technicznych argumentach zarówno zwolennicy LN jak i przeciwnicy mogliby mnie nawinąć na palec.
Jednak, do diaska, mózg mi się prostuje gdy próbuję sobie wyobrazić rozwiązanie dla tak skomplikowanej sieci i tak wielu przeplatających się kanałów płatności jakie będą się pojawiać w LN.
Nie, nie teraz, przy tylu hubach i użytkownikach, które dumnie wkleja się na r/bitcoin (czy nawet zdjęcie @Rav3n_pl powyżej). Chodzi mi później, gdy świat miałby to używać w codziennym życiu.
Definiowanie kanałów płatności jest samo w sobie jakąś abstrakcją. Przecież sieć nie będzie sobie stała bez zmian, cały dzień i czekała aż Kowalski zapłaci za bułkę. Jak sieć będzie sobie radzić gdy kanały płatności ciągle będą się zmieniać (środki w nich będą się zmniejszać i zwiększać, huby będą znikać i się pojawiać...). W czasie gdy po kanałach, między hubami będą ciągle pojawiać się zlecenia, to jak LN bedzie rozwiązywać sytuacje gdzie tysiące transakcji będzie przechodzić między użytkownikami i gdy w tym samym czasie setki użytkowników ("senderzy") będą zgłaszać chęć skorzystania z tego samego kanału? Jak będzie definiowanie pierwszeństwo i jak będą się tworzyć ewentualne przekierowania transakcji na inne kanały.
Pytam trochę retorycznie, bo odpowiedzi programisty pewnie bym nie zrozumiał, jednak kompleksowość algorytmów jakie będą musiały być w każdej sekundzie rozwiązane, po prostu mnie przygniatają i czapki z głów jak ktoś sobie z tym poradzi.
Obecnie, uczucie jakie doświadczam z LN, wciąż jest takie, że to projekt zmierzający w kierunku niewypału.

Głowa mi pęka od tej złożoności. Już SpaceX i jego falcony są prostrze do zrozumienia (przynajmniej dla mnie).

No nic, dałem upust myślom, ruszam dalej.

Dodano po 46 minutach 25 sekundach:

Trochę mnie rozbawiła wstawka z Hitlerem, gdyż aktualnie znajduję się na terytorium Rzeszy, wyczuli :shock: ?
Pierwszy jego filmik z serii LN. Nie rozumiem skąd pod nim tyle minusów.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2160
Rejestracja: 1 czerwca 2016
Reputacja: 1042
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Lightning Network

Postautor: wrip » poniedziałek, 26 lutego 2018, 19:00

Na żywo po polsku o LN.
[youtube][/youtube]
Za
NANO - zdecentralizowana i ultraskalowalna kryptowaluta z błyskawicznymi i darmowymi przelewami.

xnn
Początkujący
Posty: 15
Rejestracja: 21 października 2017
Reputacja: 4
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Lightning Network

Postautor: xnn » poniedziałek, 26 lutego 2018, 21:27

rav3n_pl pisze:Zrobiłem wizualizację połączeń LN 3D :)
http://lighntning.rav3n.pl/3d.html
Tak z ciekawości, ile obecnie czasu potrzebuje Twój node by poznać całą topologię sieci od zera?

Zawsze mam rację
Awatar użytkownika
Posty: 6923
Rejestracja: 15 lutego 2011
Reputacja: 4513
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Zmienna

Lightning Network

Postautor: ShadowOfHarbringer » poniedziałek, 26 lutego 2018, 21:49

vjankuv pisze:Definiowanie kanałów płatności jest samo w sobie jakąś abstrakcją. Przecież sieć nie będzie sobie stała bez zmian, cały dzień i czekała aż Kowalski zapłaci za bułkę. Jak sieć będzie sobie radzić gdy kanały płatności ciągle będą się zmieniać (środki w nich będą się zmniejszać i zwiększać, huby będą znikać i się pojawiać...). W czasie gdy po kanałach, między hubami będą ciągle pojawiać się zlecenia, to jak LN bedzie rozwiązywać sytuacje gdzie tysiące transakcji będzie przechodzić między użytkownikami i gdy w tym samym czasie setki użytkowników ("senderzy") będą zgłaszać chęć skorzystania z tego samego kanału? Jak będzie definiowanie pierwszeństwo i jak będą się tworzyć ewentualne przekierowania transakcji na inne kanały.
Wiesz co, najlepiej to zrelaksuj się i obserwuj. Nie ma sensu żebyś się denerwował, zaprzątał głowę absurdalnością całej sytuacji i wyrywał sobie włosy z głowy pytając "jak to możliwe że ludzie widzą że są robieni w balona przez Core, przecież to oczywiste ??!!".

Nie musimy na dobrą sprawę tutaj nikogo przekonywać, że LN to absolutny nieistniejący niewypał. To się samo okaże. I to wkrótce.

A tymczasem weź popcorn w dłoń i patrz jak świat BTC płonie.

[youtube][/youtube]
Gotówka P2P da światu wolność. To są jej wrogowie: Bitcoin Core, Blockstream, Lightning Network.
Ocenzurowane i zmanipulowane fora: /r/Bitcoin, /r/CryptoCurrency, BitcoinTalk
Klucze GPG/PGP: [3072D/F92EDBA4]

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4618
Rejestracja: 14 kwietnia 2016
Reputacja: 2683
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Lightning Network

Postautor: mecenas » poniedziałek, 26 lutego 2018, 21:56

ShadowOfHarbringer pisze: Nie musimy na dobrą sprawę tutaj nikogo przekonywać, że LN to absolutny nieistniejący niewypał.
A Cezary na video mówił, że to dobra, fajna i rozwojowa technologia... i że BCH zostanie w tyle i że nie ma innej drogi...
Jak żyć? Sprzedać BCH? Jak żyć Panie Cezary?!
I mówił też, że Shadow nie chciał z nim gadać i że smutno z tego powodu się zrobiło... :(
:arrow: Zdecentralizowane kontrakty: https://bchbull.com
:arrow: Bitcoin Is Cash: https://discover.cash/

Bardzo Zły Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 14380
Rejestracja: 16 kwietnia 2012
Reputacja: 2659
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Polska/Wwa/GW

Re: RE: Lightning Network

Postautor: rav3n_pl » poniedziałek, 26 lutego 2018, 21:59

xnn pisze:, ile obecnie czasu potrzebuje Twój node by poznać całą topologię sieci od zera?
Węzeł łapie synca może minutę od restartu (oczywiście core musi mieć sync).
Podłączenie do 3-5 węzłów to kilka sekund i może minuta żeby odpytać o dane reszty węzłów i kanałów.
Później na bieżąco widać kolejne połączenia.
Dane zrzucam co 10 minut bo kanały otwiera się i zamyka razem z transakcją w BTC, więc nie wyświetlając stanów kanałów częściej nie ma sensu.
Piffko: PLC/BTC 1Rav3nkMayCijuhzcYemMiPYsvcaiwHni
BIP39 Mnemonic z talii kart
Bitcoin Core 0.26.1
Linki do YT, TT, LI i reszty

Zawsze mam rację
Awatar użytkownika
Posty: 6923
Rejestracja: 15 lutego 2011
Reputacja: 4513
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Zmienna

Lightning Network

Postautor: ShadowOfHarbringer » poniedziałek, 26 lutego 2018, 22:02

mecenas pisze:I mówił też, że Shadow nie chciał z nim gadać i że smutno z tego powodu się zrobiło... :(
Który to Cezary ? Nie pamiętam, żebym z kimś nie chciał gadać ostatnio - poza naturalnie trollami.

Czy to on założył może żółte konto na forum i trollował głupimi tekstami ? Nic dziwnego, że nie chciałem z nim gadać.
Gotówka P2P da światu wolność. To są jej wrogowie: Bitcoin Core, Blockstream, Lightning Network.
Ocenzurowane i zmanipulowane fora: /r/Bitcoin, /r/CryptoCurrency, BitcoinTalk
Klucze GPG/PGP: [3072D/F92EDBA4]

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4618
Rejestracja: 14 kwietnia 2016
Reputacja: 2683
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Lightning Network

Postautor: mecenas » poniedziałek, 26 lutego 2018, 22:03

ShadowOfHarbringer pisze: Który to Cezary ? Nie pamiętam, żeby ktoś nie chciał ze mną gadać ostatnio.
Zdaje się ten sam, który zapraszał Cię do debaty w kontestacji o LN onegdaj... tak coś zapamiętałem, nie chce mi się jakoś szukać postów...
:arrow: Zdecentralizowane kontrakty: https://bchbull.com
:arrow: Bitcoin Is Cash: https://discover.cash/

Wróć do „Rozwój projektu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 21 gości