Lightning Network

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2602
Rejestracja: 11 października 2017
Reputacja: 2732
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Lightning Network

Postautor: janku66 » wtorek, 3 lipca 2018, 07:17

awos pisze: st w ogole jakis roadmap LN
A jest roadmap maszyny antygrawitacyjnej?
https://pl.m.wikipedia.org/wiki/Antygrawitacja
"Hipotetyczne i nigdy niezaobserwowane w sposób potwierdzony naukowo oddziaływanie fizyczne. Temat najczęściej jest wykorzystywany w science fiction."

Dawno powinni przyznać się, że LN to żart.
"Niczyje zdrowie, wolność ani mienie nie są bezpieczne, kiedy obraduje parlament"

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 351
Rejestracja: 3 marca 2018
Reputacja: 211
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Lightning Network

Postautor: awos » wtorek, 3 lipca 2018, 07:21

Czyli beda ciagneli to przez lata, potem powieksza bloki i wygasza LN ?
Powiedzmy za rok o tej porze lud zacznie zadawac pytania i sie wkurzy.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 132
Rejestracja: 2 marca 2018
Reputacja: 81
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Lightning Network

Postautor: Araluen » wtorek, 3 lipca 2018, 08:38

awos pisze: potem powieksza bloki
:lol:
Przepraszam, nie mogłam się powstrzymać.

Jakoś nie widzę zwiększenia bloku, gdyby mieli zamiar to zrobić, to powinni byli zrobić to już dawno i w międzyczasie spokojnie dopracowywać sobie ten niewypał.

Zawsze mam rację
Awatar użytkownika
Posty: 6923
Rejestracja: 15 lutego 2011
Reputacja: 4513
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Zmienna

Lightning Network

Postautor: ShadowOfHarbringer » wtorek, 3 lipca 2018, 08:55

awos pisze:Czyli beda ciagneli to przez lata, potem powieksza bloki i wygasza LN ?
Nie. Nigdy nie powiększą bloku. Powodów jest multum dlaczego nigdy nie mogą tego zrobić, pisałem już o tym wielokrotnie.

Bitcoin z powiększonymi blokami to Bitcoin Cash i tak już zostanie. Ludzie, którzy chcieli większych bloków już mają swojego Bitcoina. Na starym Bitcoinie zostały tylko niereformowalne zatwardziuchy, kompletni debile lub nowicjusze, którzy nie połapaliby się że są oszukiwani nawet gdyby ktoś podszedł od tyłu, kopnął ich w dupę i wykrzyczał im to megafonem.
awos pisze:Powiedzmy za rok o tej porze lud zacznie zadawac pytania i sie wkurzy.
Lud nic nie zrobi.

Każdy kto zada niewygodne pytanie lub powie cokolwiek niezgodnego z "linią partii", jest natychmiast blokowany lub od razu banowany.

Kto to jest w ogóle ten "lud" ? Otóż my - uciekinierzy z /r/Bitcoin - jesteśmy tym "ludem". Już dawno siedzimy na /r/btc i używamy Bitcoin Cash.

Nie ma nadziei dla Bitcoina-BTC oraz Lightning Network. To koniec.
Gotówka P2P da światu wolność. To są jej wrogowie: Bitcoin Core, Blockstream, Lightning Network.
Ocenzurowane i zmanipulowane fora: /r/Bitcoin, /r/CryptoCurrency, BitcoinTalk
Klucze GPG/PGP: [3072D/F92EDBA4]

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 351
Rejestracja: 3 marca 2018
Reputacja: 211
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Lightning Network

Postautor: awos » wtorek, 3 lipca 2018, 09:47

ShadowOfHarbringer pisze: Lud nic nie zrobi.

Każdy kto zada niewygodne pytanie lub powie cokolwiek niezgodnego z "linią partii", jest natychmiast blokowany lub od razu banowany.
Moze , zle sie wyrazilem ale chodzi mi o to,ze nie beda przeciez mogli banowac calego internetu a roznych stron sa cale tysiace i z czasem kazdy zacznie zadawac wlasnie to pytanie "kiedy to bedzie dzialalo" , pojawia sie artykuly, wywiady itd i tej fali watpliwosci nie bedzie mozna zatrzymac.

IMHO logiczne jest, ze nie mozna oczekiwac, ze za rok, dwa, trzy (!) ciagle bede slyszal 'faza testowa"

Weteran
Posty: 1602
Rejestracja: 7 listopada 2013
Reputacja: 775
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Lightning Network

Postautor: redbog » wtorek, 3 lipca 2018, 10:11

wrip pisze: Ale logika LN już się nie zmieni. Nadal by odebrać środki trzeba będzie robić takie dziwne kombinacje. Tak samo bycie online raczej nie ulegnie zmianie. Mrożenie środków też nie ulegnie zmianie.
Właśnie chciałem powiedzieć we wcześniejszym poście ze jeśli ogólnie projekt wypali to tych dziwnych kombinacji od strony użytkownika nie trzeba będzie robić. Znaczy się trzeba będzie to robić ale zostanie to zrobione przez program automatycznie w taki sposób ze zwykły użytkownik nie będzie musiał nawet wiedzieć o jakiś kanałach czy nodach.
wrip pisze: To co się może zmienić to dopracowany wallet automatyzujący część czynności.
Dokładnie o to mi chodzi. Wiec nie rozumiem po co ironicznie mówisz(zresztą to nie tylko twoja opinia):
wrip pisze: Co wy, przecież to każdy z palcem w dupie potrafi wykonać i dodatkowo jeszcze wie w ogóle po co ma to wszystko robić :D
Dla LN można wiele zarzucić i sam nie jestem pewny czy ta "logika" zadziała i zeskakuje się ale jeśli zadziała to jestem pewny że zostanie to znacząco uproszczone od strony użytkownika.
mecenas pisze: To nie PoW jest problemem, tylko blok 1Mb. Co ma piernik do wiatraka?
To że PoW decyduje jaki jest blok.
awos pisze: Jest w ogole jakis roadmap LN ?
Rozumiem, ze testy itd ale przecietny czlowiek nie bedzie czekal calych lat az to zadziala.
Nie wiem czy jest roadmap. Nikt nie każe nikomu czekać jeśli ktoś widzi jakieś alternatywy to droga wolna. Ja z osądem LN jednak poczekam na wersje bardziej dopracowaną(sadze ze co najmniej 2 lata to zajmie).

Początkujący
Posty: 603
Rejestracja: 26 sierpnia 2017
Reputacja: -215
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Lightning Network

Postautor: kirucha2 » wtorek, 3 lipca 2018, 10:22

@redbog nie wiem z jakiej dziedziny jestes zeby Ci znaleźć dobry przyklad, ale jak informatyk Ci pisze, ze routing jest dla niego jak naped antygrawitacyjny dla fizyka to o jakim dzialaniu Ty mowisz, przejrzyj na oczy!

Weteran
Posty: 1602
Rejestracja: 7 listopada 2013
Reputacja: 775
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Lightning Network

Postautor: redbog » wtorek, 3 lipca 2018, 10:46

@kirucha2, Ale czemu ja mam już teraz wydawać osąd dla LN ja nie obserwuje tego projektu na jakim ciśnieniu i presji ze musi to wypalić. Byłby to fajny dodatek do btc jeśli by wypalił a jeśli nie to btc nadal zostaje.

Początkujący
Posty: 603
Rejestracja: 26 sierpnia 2017
Reputacja: -215
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Lightning Network

Postautor: kirucha2 » wtorek, 3 lipca 2018, 11:19

@redbog
jaki osąd?? to mniej wiecej tak, janusz oglasza na youtube, ze jak mu oddasz swoj samochod to przerobi go tak, ze bedzie jezdzil na wode. A Ty mu ten samochod dajesz , rozumiem? bo przeciez nie wydasz osądu, ze on tego nei zrobi :)? a jakby to mu sie nie udalo to dalej bedziesz miec samochod, czyz nie?

Weteran
Posty: 1602
Rejestracja: 7 listopada 2013
Reputacja: 775
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Lightning Network

Postautor: redbog » wtorek, 3 lipca 2018, 11:38

@kirucha2, Tu jest inna sytuacja bo ja nic dla nich nie daje, wiec jak im się nie uda to żadnych pretensji mieć nie będę i nawet nie powinienem mieć. Bitcoin dalej będzie żył swoim życiem.

Początkujący
Posty: 603
Rejestracja: 26 sierpnia 2017
Reputacja: -215
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Lightning Network

Postautor: kirucha2 » wtorek, 3 lipca 2018, 12:14

redbog pisze: @kirucha2, Tu jest inna sytuacja bo ja nic dla nich nie daje, wiec jak im się nie uda to żadnych pretensji mieć nie będę i nawet nie powinienem mieć. Bitcoin dalej będzie żył swoim życiem.
no jak nie dajesz? a wartosc twoich BTC?

Weteran
Posty: 1602
Rejestracja: 7 listopada 2013
Reputacja: 775
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Lightning Network

Postautor: redbog » wtorek, 3 lipca 2018, 12:30

kirucha2 pisze: no jak nie dajesz? a wartosc twoich BTC?
Nie rozumiem. 1btc = 1btc choćby się posra.i nie są wstanie tego zmienić.
Natomiast na wartość btc w usd składa sie wartość "fundamentalna" i spekulacyjna w danej chwili. Jeśli ln wypali to prawdopodobnie wartość fundamentalna btc wzrośnie, natomiast wartość spekulacyjna pewnie już zakłada że ln wypali, znając ten rynek jest to już wliczone w cenę. Wiec w przypadku nie wypału ln napompowana wartość spekulacyjna spadnie.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4615
Rejestracja: 14 kwietnia 2016
Reputacja: 2682
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Lightning Network

Postautor: mecenas » wtorek, 3 lipca 2018, 12:30

redbog pisze: Byłby to fajny dodatek do btc jeśli by wypalił a jeśli nie to btc nadal zostaje.
redbog pisze: Bitcoin dalej będzie żył swoim życiem.
Hehe... ale co to za życie!?
Jeśli skalowanie off_chain nie wypali, a on_chain jest w łańcuchu BTC ideologicznie wykluczone, to mamy sytuację powolnej, krwawej agonii w sytuacji, gdzie Satoshi stworzył - ale dobić nie ma komu!
Słowem tragedia.
:arrow: Zdecentralizowane kontrakty: https://bchbull.com
:arrow: Bitcoin Is Cash: https://discover.cash/

Weteran
Posty: 1602
Rejestracja: 7 listopada 2013
Reputacja: 775
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Lightning Network

Postautor: redbog » wtorek, 3 lipca 2018, 12:46

@mecenas, Na ten moment PoW w btc utrzymuje 1mb natomiast nie wiadomo czy PoW nie podejmie innej decyzji gdyby ln nie wypalił, lub nawet jeśli wypali to też może coś się zmienić w tej sprawie(tu wcale jakoś twardo jedno nie warunkuje drugiego i nic nie jest takie proste)

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3807
Rejestracja: 26 lipca 2017
Reputacja: 5091
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Lightning Network

Postautor: benq » wtorek, 3 lipca 2018, 12:48

@redbog, a dopuszczasz w ogóle możliwość flippeningu, czy uważasz, że to nierealne?

Weteran
Posty: 1602
Rejestracja: 7 listopada 2013
Reputacja: 775
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Lightning Network

Postautor: redbog » wtorek, 3 lipca 2018, 13:09

@benq, Jeśli chodzi o tak zwany flippening na bch:
redbog pisze:
ShadowOfHarbringer pisze: W jaki sposób śmierć jednego z forków ma niby spowodować "kryzys zaufania do PoW", skoro rozgałęzianie się i śmierć gorszych gałęzi to jest precyzyjnie normalne funkcjonowanie PoW wedle whitepaperu Satoshiego Nakamoto, 2009
Wszystko się zgadza i nie było by żadnego kryzysu gdyby było nawet sporo hard forkow i na bieżąco jeden z nich ginął wtedy była by zachowana ciągłość.
Sytuacja w której bch (który nie zginął od razu tylko dla tego że w swoim forku zmniejszył trudność) nagle by wskoczyło i pokonało mocą obliczeniową bitcoina i stało się defektem bitcoinem spowodowało by kryzys bo nie została by zachowana ciągłość. Inwestor który kupili bitcoina miesiąc temu(bo PoW wskazywało ze to jest bitcoin) nie miał by go w żadnym forku, po prostu by zniknął/zginął właśnie to moim zdaniem spowodowało by to kryzys w krypto w tym też dla bch który byłby wtedy już bitcoinem .

To wszystko to rozważania czysto teoretyczne osobiście uważam że tak się nie stanie i żadnego flippeningu nie będzie na 99% a gdyby tak się stało to bch w sumie już wtedy bitcoina można będzie i tak tanio kupić(za USD bo za obecnego bitcoina to już nic nie będzie można kupić).
Cala dyskusja od:
https://forum.bitcoin.pl/viewtopic.php? ... 80#p485580

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2602
Rejestracja: 11 października 2017
Reputacja: 2732
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Lightning Network

Postautor: janku66 » wtorek, 3 lipca 2018, 14:26

ShadowOfHarbringer pisze:
Każdy kto zada niewygodne pytanie lub powie cokolwiek niezgodnego z "linią partii", jest natychmiast blokowany lub od razu banowany
Jedyne "forum", na którym wyłapałem permanentnego bana, to r/bitcoin :D
"Niczyje zdrowie, wolność ani mienie nie są bezpieczne, kiedy obraduje parlament"

Początkujący
Posty: 342
Rejestracja: 5 listopada 2017
Reputacja: 136
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Lightning Network

Postautor: OlafCrypto » czwartek, 5 lipca 2018, 17:50

Ciekawe dlaczego Szczepan Bentyn promuje LN i BTC - wygląda na ogarniętego gościa - siedzi w krypto długo - może ma w tym interes a raczej na pewno tak?????

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2602
Rejestracja: 11 października 2017
Reputacja: 2732
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Lightning Network

Postautor: janku66 » czwartek, 5 lipca 2018, 18:46

Ciekawe dlaczego Szczepan Bentyn promuje LN i BTC
Niestety, jest w punkcie, w którym gdyby się przyznał straciłby zupełnie autorytet.
Pomyśl, zaczął to promować od początku. Gdy się rozpoczęły na dobre prace nad LN, Można było wysnuć wnioski, że developerzy mają plan.
Przegapił moment, w którym mógł się ogarnąć i przyznać do błędu.
Teraz, będzie brnąć w to do końca.
"Niczyje zdrowie, wolność ani mienie nie są bezpieczne, kiedy obraduje parlament"

Początkujący
Posty: 603
Rejestracja: 26 sierpnia 2017
Reputacja: -215
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Lightning Network

Postautor: kirucha2 » czwartek, 5 lipca 2018, 19:06

Wydal chyba jakas ksiazke, w ktorej pisze o rewolucji zwiazanej z LN. Na koncu powie, ze nie spodziewal sie, ze to moglo sie nie udac i ........ karawana jedzie dalej.

Wróć do „Rozwój projektu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości