Lightning Network

Zawsze mam rację
Awatar użytkownika
Posty: 6923
Rejestracja: 15 lutego 2011
Reputacja: 4513
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Zmienna

Lightning Network

Postautor: ShadowOfHarbringer » środa, 29 stycznia 2020, 19:41

koparki pisze: środa, 29 stycznia 2020, 19:03 Rozumiem, że zdaniem @mecenas i @ShadowOfHarbringer nazwa "non custodial" w wypadku takiego portfela LN to podobna analogia i nazwa jest nieadekwatna do rzeczywistości ?

To bardzo proste. Non-custodial z języka angielskiego "bez kustosza". Kustosz jest kimś, kto za Ciebie przetrzymuje Twoje pieniądze lub przedmioty.

Na stronie portfela masz napisane jak byk, co już wklejałem:
Is Phoenix trustless?

Phoenix is trust-minimized, but not trustless. Wise people know that there is no such thing as trustless and that it's all a matter of trade-offs.

The following operations require trust:

channel opening (until the funding tx is confirmed)

swaps (you pay upfront, and then our node does the swap)
Twórcy portfela też kłamią i to głupio kłamią, bo na stronie głównej jest napisane "non custodial", a w powyższych 2 przypadkach, które mają w FAQ są kustoszami Twoich pieniędzy i mają je pod kontrolą, więc mogą je stracić.

Portfel Phoenix, w odróżnieniu na przykład od niekustodialnego portfela BTC Bitcoin Core, jest częściowo custodialny.
Bit-els pisze: środa, 29 stycznia 2020, 18:57Ale czy to w ogóle ma większe znaczenie?
Ma ogromne znaczenie, bo na tym forum stale ktoś zarzuca mi kłamstwo, a nie przypominam sobie żebym skłamał tutaj chociaż raz kiedykolwiek.

Kłamstwo jest zwolennikom BTC i LN potrzebne po to, aby rozmyć lub ukryć swoją niepodważalną głupotę i hipokryzję.

Kłamstwo jest im potrzebne po to, żeby kontrolować narratywę, tworzyć propagandę i wciągnąć użytkowników w oczywisty niedziałający w założeniach ANI w praktyce szajs, jakim jest Lightning Network.

Lightning Network co prawda nie można podciągnąć pod kategorię otwartego scamu, ale na pewno jest to
- Strata pieniędzy użytkowników
- Strata czasu użytkowników
- Bubel niewarty zainteresowania

Myślę, że wedle prawa działania naciągaczy na LN można by było zdefiniować pod kategorią "nakłanianie na nierozsądne zarządzanie swoimi środkami finansowymi" lub jakiś podobny paragraf. Pamiętam, że jest coś takiego.
Gotówka P2P da światu wolność. To są jej wrogowie: Bitcoin Core, Blockstream, Lightning Network.
Ocenzurowane i zmanipulowane fora: /r/Bitcoin, /r/CryptoCurrency, BitcoinTalk
Klucze GPG/PGP: [3072D/F92EDBA4]

Weteran
Posty: 1602
Rejestracja: 7 listopada 2013
Reputacja: 775
Reputacja postu: 
6
Napiwki za post: 0 BTC

Lightning Network

Postautor: redbog » środa, 29 stycznia 2020, 20:02

ShadowOfHarbringer pisze: środa, 29 stycznia 2020, 19:41Twórcy portfela też kłamią i to głupio kłamią, bo na stronie głównej jest napisane "non custodial", a w powyższych 2 przypadkach, które mają w FAQ są kustoszami Twoich pieniędzy i mają je pod kontrolą, więc mogą je stracić.

Portfel Phoenix, w odróżnieniu na przykład od niekustodialnego portfela BTC Bitcoin Core, jest częściowo custodialny.
Phoenix jest portfelem non custodial z 2 opcjami/usługami custodialnymi z których nie musisz korzystać/akceptować żeby używać LN.

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 972
Rejestracja: 3 lipca 2018
Reputacja: 403
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC
Napiwki: https://tippin.me/@lordfervi
Napiwki: https://www.zapread.com/user/fervi

Lightning Network

Postautor: fervi » środa, 29 stycznia 2020, 20:04

Bit-els pisze: środa, 29 stycznia 2020, 18:57 Ln jest do mikropłatności, więc ile można tam trzymać. 10$, 100$? To max.
Moim zdaniem przeciętny użytkownik powinien mieć kanały gdzieś ~5k dolarów. Nie mówię, że aktualnie, ale w przyszłości. Jeśli założymy, że ludzie, przynajmniej częściowo będą zarabiać w Bitcoinie (jakaś grupa) to Lightning jest do tego świetny. Sklepy powoli przestają używać BitPay (który jest gówniany) i skłaniają się do alternatyw różnego rodzaju, w tym BTCPay (np. robi tak Namecheap).

Zawsze mam rację
Awatar użytkownika
Posty: 6923
Rejestracja: 15 lutego 2011
Reputacja: 4513
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Zmienna

Lightning Network

Postautor: ShadowOfHarbringer » środa, 29 stycznia 2020, 20:06

redbog pisze: środa, 29 stycznia 2020, 20:02 Phoenix jest portfelem non custodial z 2 opcjami/usługami custodialnymi z których nie musisz korzystać/akceptować żeby używać LN.

Widzisz?

Sam sobie zaprzeczyłeś w jednym zdaniu.

I powiedz mi, jak ja was mam uważać za normalnych racjonalnych ludzi?

Serio, na takie rzeczy się bierze leki.
Gotówka P2P da światu wolność. To są jej wrogowie: Bitcoin Core, Blockstream, Lightning Network.
Ocenzurowane i zmanipulowane fora: /r/Bitcoin, /r/CryptoCurrency, BitcoinTalk
Klucze GPG/PGP: [3072D/F92EDBA4]

Weteran
Posty: 1602
Rejestracja: 7 listopada 2013
Reputacja: 775
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Lightning Network

Postautor: redbog » środa, 29 stycznia 2020, 20:10

ShadowOfHarbringer pisze: środa, 29 stycznia 2020, 19:41Kłamstwo jest im potrzebne po to, żeby kontrolować narratywę, tworzyć propagandę i wciągnąć użytkowników w oczywisty niedziałający w założeniach ANI w praktyce szajs, jakim jest Lightning Network.
Nie musisz korzystać z LN jak ci się nie podoba w założeniach lub czymkolwiek innym. Droga wolna korzystaj z czego sobie chcesz tylko nie rozsiewaj tu kłamstw.

Dodano po 3 minutach 40 sekundach:
@ShadowOfHarbringer Ok zróbmy szybki test. Portfel bch od bitcoin(.)com nazywany Bitcoin wallet jest non custodial?

Zawsze mam rację
Awatar użytkownika
Posty: 6923
Rejestracja: 15 lutego 2011
Reputacja: 4513
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Zmienna

Lightning Network

Postautor: ShadowOfHarbringer » środa, 29 stycznia 2020, 20:12

redbog pisze: środa, 29 stycznia 2020, 20:10 @ShadowOfHarbringer Ok zróbmy szybki test. Portfel bch od bitcoin(.)com nazywany Bitcoin wallet jest non custodial?

Ja Ci zrobię lepszy test, odpowiedni do twojego aktualnego poziomu intelektualnego.

Jeżeli kupisz w sklepie 2 jabłuszka, które zawierają pestki, które _opcjonalnie_ możesz jeść (ale nie musisz), to czy takie jabłuszka są pestkowe czy bezpestkowe?
Gotówka P2P da światu wolność. To są jej wrogowie: Bitcoin Core, Blockstream, Lightning Network.
Ocenzurowane i zmanipulowane fora: /r/Bitcoin, /r/CryptoCurrency, BitcoinTalk
Klucze GPG/PGP: [3072D/F92EDBA4]

Weteran
Posty: 1602
Rejestracja: 7 listopada 2013
Reputacja: 775
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Lightning Network

Postautor: redbog » środa, 29 stycznia 2020, 20:16

@ShadowOfHarbringer Wiec jak z tym portfelem bch od bitcoin.com jest?
Nie wykręcaj się zaraz sprawdzimy czy ty taka sama definicje non custodial stosujesz do czegoś co jest od bch.

Zawsze mam rację
Awatar użytkownika
Posty: 6923
Rejestracja: 15 lutego 2011
Reputacja: 4513
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Zmienna

Lightning Network

Postautor: ShadowOfHarbringer » środa, 29 stycznia 2020, 20:17

redbog pisze: środa, 29 stycznia 2020, 20:16@ShadowOfHarbringer Wiec jak z tym portfelem bch od bitcoin.com jest?

Jabłko z pestkami jest pestkowe czy bezpestkowe?

Nie zmieniaj tematu, w tym temacie nie rozmawiamy o Bitcoin Cash, tylko o Lightning Network. Nie będę robił offtopicu, bo jeden mój ukochany moderator zaraz wytnie wszystkie posty.
Gotówka P2P da światu wolność. To są jej wrogowie: Bitcoin Core, Blockstream, Lightning Network.
Ocenzurowane i zmanipulowane fora: /r/Bitcoin, /r/CryptoCurrency, BitcoinTalk
Klucze GPG/PGP: [3072D/F92EDBA4]

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 35
Rejestracja: 2 listopada 2019
Reputacja: 7
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

Lightning Network

Postautor: nalesnik_z_dzemem » środa, 29 stycznia 2020, 20:24

ShadowOfHarbringer pisze: środa, 29 stycznia 2020, 10:44
wikarus pisze: sobota, 25 stycznia 2020, 16:09 Phoenix: Bitcoin Lightning Wallet

Przypominam ponownie wszystkim zainteresowanym, że Phoenix Wallet to nie jest portfel tylko aplikacja bankowa, w której zewnętrzny podmiot trzyma za Was monety.
Jeżeli twierdzisz że oni mówią nie prawdę i że jest to custodial wallet, to podaj kto jest podmiotem który ma custody Bitcoinów które trzymał byś w tym wallecie, to znaczy kto - oprócz użytkownika który posiada aplikację (czy tam jej backup / recovery seed o ile stosują czy backup i hasło) może:

1) wydać fundusze tego właściciela bez zgody tego właściciela (tzn tak aby ostatecznie trafiły na inny adres Bitcoin onchain)

2) lub w jakiś inny sposób uniemożliwić osobie wydawanie swoich pieniędzy

Mowa o normalnych sytuacjach, a nie że np ktoś ma kilka satoshi czy też ogólnie mniej niż byłby w stanie przesunąc onchain (mówisz o tym wallecie LN versus onchain).


Dodam również, po zauważeniu innych postów które tu piszesz, że jak wallet OPCJONALNIE pozwala zrobić coś custodial - ale pozwala też non-custodial, to nie nazywa się tego custodial, w innym wypadku każdy wallet który ma klawisz "wyślij na giełdę, jeżeli chcesz" byłby niby custodial, w sumie każdy wallet byłby, LN czy onchain też, bo POZWALA powierzyć komuś swoje środki poprzez wysłanie na właściwy adres BTC. Niewiarygodne brednie piszesz w tym zakresie.

EDIT:

Napisałeś "Jabłko z pestkami jest pestkowe czy bezpestkowe?"
to powiedz, a jak byś dostał za darmo tygodniowy pobyt w hotelu, to jest to darmowy pobyt czy nie darmowy? Skoro możesz dodatkowo zamówić sobie szampana do pokoju gdybyś chciał, a będzie to już normalnie płatne osobno?

Inaczej gdy ta osobno "płatna" usługa jest rzeczą podstawową i uważaną za niezbędną, gdy wygram darmowy lot samolotem, ale pokrywam ja tą opłatę lotniskową - to już nie jest to do końca darmowe.

W portfelu LN, jeżeli można tworzyć kanały, zamykać, wysyłać i odbierać fundusze - w sposób non-custodial, to jest on non-custodial (a czy ten Phoenix to oferuje czy nie to nie czytałem, ale pewnie tak).

Zawsze mam rację
Awatar użytkownika
Posty: 6923
Rejestracja: 15 lutego 2011
Reputacja: 4513
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Zmienna

Lightning Network

Postautor: ShadowOfHarbringer » środa, 29 stycznia 2020, 20:46

nalesnik_z_dzemem pisze: środa, 29 stycznia 2020, 20:24 Jeżeli twierdzisz że oni mówią nie prawdę i że jest to custodial wallet, to podaj kto jest podmiotem który ma custody Bitcoinów które trzymał byś w tym wallecie, to znaczy kto - oprócz użytkownika który posiada aplikację (czy tam jej backup / recovery seed o ile stosują czy backup i hasło) może:
Twórcy na stronie sami podają wszystko, po co mam coś szukać?

Ponawiam pytanie:

Jabłko z pestkami jest pestkowe czy bezpestkowe?

Dodano po 1 minucie 43 sekundach:
nalesnik_z_dzemem pisze: środa, 29 stycznia 2020, 20:24W portfelu LN, jeżeli można tworzyć kanały, zamykać, wysyłać i odbierać fundusze - w sposób non-custodial

Nie można kanałów otwierać w sposób non-custodial. Źródło: ich FAQ.
Gotówka P2P da światu wolność. To są jej wrogowie: Bitcoin Core, Blockstream, Lightning Network.
Ocenzurowane i zmanipulowane fora: /r/Bitcoin, /r/CryptoCurrency, BitcoinTalk
Klucze GPG/PGP: [3072D/F92EDBA4]

Weteran
Posty: 1602
Rejestracja: 7 listopada 2013
Reputacja: 775
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Lightning Network

Postautor: redbog » środa, 29 stycznia 2020, 21:03

ShadowOfHarbringer pisze: środa, 29 stycznia 2020, 20:44Jabłko z pestkami jest pestkowe czy bezpestkowe?
Ten przykład jest tak samo propagandowy jak i twoje wszystkie posty od czasowa bcash. Podajesz przykład nie odwzorowujący sytuacji z portfelem Phoenix i chcesz odpowiedzi która tobie podpasuje pod wcześniejsze kłamstwa.

O portfelu bch nie odpowiedziales przez to ze rzekomo boisz się offtopowac mimo iż w każdym innym temacie o bitcoinie notoryczni spamujesz propagandą bch tworząc ofttopy.

Wiec odpowiedz na pytanie czy czy portfel bch od bitcoin(.)com nazywany Bitcoin wallet jest non custodial?

To nam dużo by wyjaśniło w twoim postrzeganiu non custodial inaczej nie zadawał bym tego pytania albo jeśli chcesz poudawać ze boi się offtopowac to nie nie produkuj się tu o jakiś jabłkach bo to tez nie w temacie. @nalesnik_z_dzemem Podał lepsze przykłady z życia odwzorcowujące sytuacje z portfelem Phoenix.

Zawsze mam rację
Awatar użytkownika
Posty: 6923
Rejestracja: 15 lutego 2011
Reputacja: 4513
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Zmienna

Lightning Network

Postautor: ShadowOfHarbringer » środa, 29 stycznia 2020, 21:09

redbog pisze: środa, 29 stycznia 2020, 21:03O portfelu bch nie odpowiedziales przez to ze rzekomo boisz się offtopowac

Nie, odpowiedziałem Ci w temacie o Bitcoin Cash. Tam możemy podyskutować.

Tutaj nie będę offtopicował, bo posty wycinano mi już 10 razy, więc nie jest to jakiś mój wymysł. Moderatorzy już tną nawet bez ostrzeżenia i bez poinformowania.
redbog pisze: środa, 29 stycznia 2020, 21:03Ten przykład jest tak samo propagandowy jak i twoje wszystkie posty od czasowa bcash
Obawiam się, że po prostu masz zbyt niskie IQ żeby ten przykład zrozumieć.

- Jabłko ma pestki
- Portfel Phoenix ma funkcje kustodialne

- Pestki są biologicznie krytycznym elementem jabłka
- Funkcje kustodialne są krytycznym elementem portfela Phoenix (są wymagane do otwierania kanału LN, bez otwarcia kanału nie da się używać LN)

- Mozna używać jabłka nie korzystając z pestek
- Można korzystać z portfela Phoenix nie używając jego funkcji kustodialnych

Zszedłem już do poziomu przedszkola. Mam zejść do poziomu goryla koko żeby cię zadowolić?

Jak nisko chcesz upaść?
Gotówka P2P da światu wolność. To są jej wrogowie: Bitcoin Core, Blockstream, Lightning Network.
Ocenzurowane i zmanipulowane fora: /r/Bitcoin, /r/CryptoCurrency, BitcoinTalk
Klucze GPG/PGP: [3072D/F92EDBA4]

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4615
Rejestracja: 14 kwietnia 2016
Reputacja: 2682
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Lightning Network

Postautor: mecenas » środa, 29 stycznia 2020, 21:12

ShadowOfHarbringer pisze: środa, 29 stycznia 2020, 21:09bez otwarcia kanału nie da się używać LN
Ciężko będzie to przeskoczyć.
:mrgreen:
:arrow: Zdecentralizowane kontrakty: https://bchbull.com
:arrow: Bitcoin Is Cash: https://discover.cash/

Zawsze mam rację
Awatar użytkownika
Posty: 6923
Rejestracja: 15 lutego 2011
Reputacja: 4513
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Zmienna

Lightning Network

Postautor: ShadowOfHarbringer » środa, 29 stycznia 2020, 21:17

mecenas pisze: środa, 29 stycznia 2020, 21:12 Ciężko będzie to przeskoczyć.

Najciężej mi jest przeskoczyć niechęć do dyskutowania z osobami, które uparcie twierdzą, że 2 + 2 = 22.

Jest dla mnie już całkowicie zrozumiałe, dlaczego Bitcoin BTC ma tylu zwolenników...
Gotówka P2P da światu wolność. To są jej wrogowie: Bitcoin Core, Blockstream, Lightning Network.
Ocenzurowane i zmanipulowane fora: /r/Bitcoin, /r/CryptoCurrency, BitcoinTalk
Klucze GPG/PGP: [3072D/F92EDBA4]

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 972
Rejestracja: 3 lipca 2018
Reputacja: 403
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Napiwki: https://tippin.me/@lordfervi
Napiwki: https://www.zapread.com/user/fervi

Lightning Network

Postautor: fervi » środa, 29 stycznia 2020, 21:18

mecenas pisze: środa, 29 stycznia 2020, 21:12 Ciężko będzie to przeskoczyć.
Dość łatwo, natomiast nie teraz ;) Dlatego mi się podoba Bitcoin, bo szuka się rozwiązań na realne problemy, a nie udaje się przykrywać pudrem trupa ;)

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4615
Rejestracja: 14 kwietnia 2016
Reputacja: 2682
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Lightning Network

Postautor: mecenas » środa, 29 stycznia 2020, 21:21

fervi pisze: środa, 29 stycznia 2020, 21:18natomiast nie teraz
A co jest teraz?
Ciemna dupa zdaje się i @ShadowOfHarbringer ma rację:
ShadowOfHarbringer pisze: środa, 29 stycznia 2020, 21:09- Funkcje kustodialne są krytycznym elementem portfela Phoenix (są wymagane do otwierania kanału LN, bez otwarcia kanału nie da się używać LN)
Żyjemy w teraźniejszości i rozmawiamy o teraźniejszości.
Pobożne życzenia dotyczące LN w przyszłości kieruj "na tacę".
:arrow: Zdecentralizowane kontrakty: https://bchbull.com
:arrow: Bitcoin Is Cash: https://discover.cash/

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 972
Rejestracja: 3 lipca 2018
Reputacja: 403
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Napiwki: https://tippin.me/@lordfervi
Napiwki: https://www.zapread.com/user/fervi

Lightning Network

Postautor: fervi » środa, 29 stycznia 2020, 21:24

mecenas pisze: środa, 29 stycznia 2020, 21:21 A co jest teraz?
Teraz masz działającego Lightninga.

To znaczy ja rozumiem ten hejt - Shadow by chciał lightninga na BCH o czym wielokrotnie mówił i najlepiej narzekać, a potem cyk - kopiuj wklej. Bitcoin jak widzisz świetnie się rozwija, że coraz więcej ataków (czasem dobrych, czasem złych) na niego jest. I będzie. Szczególnie u osób z shitcoinami, które przestają powoli mieć znaczenie.

Warto pamiętać, że Lightning jest jedną z opcji skalowania, a nie jedyną. Ktoś uważa, że nie warto używać Lightninga? Ma RSK do dyspozycji. Może nawet onchain, jak widać nawet tutaj na razie Bitcoin się spina całkiem dobrze.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4615
Rejestracja: 14 kwietnia 2016
Reputacja: 2682
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Lightning Network

Postautor: mecenas » środa, 29 stycznia 2020, 21:28

fervi pisze: środa, 29 stycznia 2020, 21:24Teraz masz działającego Lightninga.
Rozmowa z Tobą jest ciekawym doświadczeniem. Trzeba mieć zdrowie...

Obrazek
:arrow: Zdecentralizowane kontrakty: https://bchbull.com
:arrow: Bitcoin Is Cash: https://discover.cash/

Zawsze mam rację
Awatar użytkownika
Posty: 6923
Rejestracja: 15 lutego 2011
Reputacja: 4513
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Zmienna

Lightning Network

Postautor: ShadowOfHarbringer » środa, 29 stycznia 2020, 21:34

mecenas pisze: środa, 29 stycznia 2020, 21:21 Ciemna dupa zdaje się i @ShadowOfHarbringer ma rację:

Ekhm, oni to bardzo dokładnie opisują na swojej stronie:

https://phoenix.acinq.co/faq#where-is-m ... in-balance
Where is my on-chain balance?
There is no on-chain balance. Phoenix is a pure LN wallet, all your funds are always in channels.
Tłum.:
Gdzie jest mój balans [środków] na łańcuchu?

Nie ma środków na łańcuchu. Pheonix jest portfelem czysto LN, wszystkie Twoje środki są zawsze w kanałach.
Ten portfel nawet nigdy nie dotyka BTC. Wszystkie BTC są trzymane w Node'ach tego Phoenixa. BTC z łańcucha też wysyła się do firmy Phoenix, a nie do samego portfela.

To żałosne strasznie.
Gotówka P2P da światu wolność. To są jej wrogowie: Bitcoin Core, Blockstream, Lightning Network.
Ocenzurowane i zmanipulowane fora: /r/Bitcoin, /r/CryptoCurrency, BitcoinTalk
Klucze GPG/PGP: [3072D/F92EDBA4]

Zawsze mam rację
Awatar użytkownika
Posty: 6923
Rejestracja: 15 lutego 2011
Reputacja: 4513
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Zmienna

Lightning Network

Postautor: ShadowOfHarbringer » środa, 29 stycznia 2020, 21:37

mecenas pisze: środa, 29 stycznia 2020, 21:28 Rozmowa z Tobą jest ciekawym doświadczeniem. Trzeba mieć zdrowie...

On nie jest głupi. To pułapka. Gość jest propagandzistą nastawionym na szybkie przekabacanie ludzi, którzy się nie znają na temacie.
Spoiler:
Obrazek
Jak ktoś jest debilem i wejdzie w taki temat to uwierzy temu co będzie bezmyślnie powtarzał takie dyrdymały (kłamstwo powtórzone 1000 razy staje się prawdą), a nie komuś kto podaje skomplikowane fakty i argumenty i "mądruje się" tak jak ja. "Pierdoleni intelektualiści" - rzekł janusz, po czym pociągnął taniego browara i splunął.

Dlatego właśnie on w kółko powtarza i powtarza te bzdury chociaż sam w nie nie wierzy. Bo to działa na idiotów i "podążaczy stadnych".

Wiem jak to działa, codziennie można to obserwować na Twitterze, Facebooku a nawet Reddicie. Pełno tam takich kwiatków.

Tylko, że na reddicie mamy Reddit Enhancement Suite i takich propagandzistów (shillów) można łatwo oznaczać, a na takich forach jak to format dyskusji jest zbyt prymitywny i nie ma tego typu narzędzi, więc trolle i shille robią co chcą.
Gotówka P2P da światu wolność. To są jej wrogowie: Bitcoin Core, Blockstream, Lightning Network.
Ocenzurowane i zmanipulowane fora: /r/Bitcoin, /r/CryptoCurrency, BitcoinTalk
Klucze GPG/PGP: [3072D/F92EDBA4]

Wróć do „Rozwój projektu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości