Lightning Network

Początkujący
Posty: 249
Rejestracja: 5 kwietnia 2017
Reputacja: 26
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Lightning Network

Postautor: Kamien » sobota, 17 marca 2018, 11:10

ShadowOfHarbringer pisze:
ikswodnal pisze:
ShadowOfHarbringer pisze: Fanem przestałem być, gdy od 2016 zaczęto nam siłą wpychać LN jako panaceum na wszystkie dolegliwości i nawet na transakcje on-chain.
Nie szkoda twojej energii i wiedzy na walkę z czymś co uznajesz za złe/słabe/niedobre? Mądrość ludzi (tak jak i głupota) jest nieograniczona może jakimś zbiegiem okoliczności, cudem itp jednak LN znajdzie niszę czy sposób na zastosowanie. Przewaga BCH na BTC wydaje się coraz większa - wdając się w przepychanki zamiast doskonalenie, opóźniasz wprowadzenie przewag. (Przepraszam za off top(?) )
Nie szkoda mi energii, bo siedzę na tym forum dla rozrywki oraz z uzależnienia (ciężko rozróżnić które jest które momentami).

Gdy znudzi mnie dyskusja tutaj, pójdę robić co innego.
Mam nadzieję że Ci się nie znudziło, bo lubię ciebie czytać Obrazek

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 905
Rejestracja: 25 listopada 2017
Reputacja: 906
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Essen

Lightning Network

Postautor: Zeyt » sobota, 17 marca 2018, 11:44

@ShadowOfHarbringer, mógłbyś wyjaśnić ten sabotaż blockstreamu ? Nie byłem wtedy jeszcze kryptoholikiem, więc ma wiedza znikoma ^^
Coś czuję że oba łańcuchy będą ciągnięte historycznie dlugo, ale który będzie tym osieroconym ^^

Weteran
Posty: 1602
Rejestracja: 7 listopada 2013
Reputacja: 775
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Lightning Network

Postautor: redbog » sobota, 17 marca 2018, 12:35

Kluka pisze:
edbog pisze: Bedzie to oznaczało że system PoW nie sprawdził się w realnym świecie.
Co Ty wogole piszesz? Będzie to oznaczało ze Bitcoin poszedł nie ta droga która powinien i lighting i zostawienie 1mb limitu nie bylo dobrym rozwiązaniem, co ma do tego pow :shock:
To ma do tego PoW że to ten system głosowania mocą podjął decyzje żeby zostawić limit 1mb.
Kluka pisze: trzymaniem btc w ryzach tylko i wyłącznie tyle ma na celu blok 1mb, jak można tego nie widzieć?
Ja nigdy nie bylem zwolennikiem 1mb ale skoro siec bitcoina podjęła taka decyzje mimo ze jej nie akceptuj osobiście dam jeszcze dla btc szanse nie porzucając go. Jeśli będę widział że bitcoin przez naprawdę długi czas stoi w miejscu bez rozwoju to porzucę krypto oparte tylko na PoW uznając ze ten system źle podejmuje decyzje.

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 905
Rejestracja: 25 listopada 2017
Reputacja: 906
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Essen

Lightning Network

Postautor: Zeyt » sobota, 17 marca 2018, 12:45

Czyli ja jako płotka nie będe mógł otwierać kanału z jakim hubem mi sie podoba, bo zwyczajnie nie będzie mnie na to stać?
I opłacalnym jedynie będzie otwarcie kanału z hubem który ma otwartą jak najwiekszą ilość kanałow? żeby mieć dostęp do wszystkiego? Nie jestem fanatykiem BCH, po prostu staram sie to zrozumieć, i póki co rozumiem to tak, że LN wprowadzi najzwyklejszą w świecie bankowość, a to że BTC nazywa sie wciąż BTC to kwestia tylko tego że górnicy nie przełączyli mocy na BCH? Toż to oszustwo ;/ short this scam

Zawsze mam rację
Awatar użytkownika
Posty: 6923
Rejestracja: 15 lutego 2011
Reputacja: 4513
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Zmienna

Lightning Network

Postautor: ShadowOfHarbringer » sobota, 17 marca 2018, 12:51

Zeyt pisze:@ShadowOfHarbringer, mógłbyś wyjaśnić ten sabotaż blockstreamu ? Nie byłem wtedy jeszcze kryptoholikiem, więc ma wiedza znikoma ^^
Coś czuję że oba łańcuchy będą ciągnięte historycznie dlugo, ale który będzie tym osieroconym ^^
Tutaj masz 2 linki dokumentujące historię cenzury na /r/Bitcoin / BitcoinTalk:

[PL] https://forum.bitcoin.pl/viewtopic.php?t=20391
[EN]

Więcej nie chce mi się szukać na tą chwilę, powyższe i tak to jest już za dużo.
Gotówka P2P da światu wolność. To są jej wrogowie: Bitcoin Core, Blockstream, Lightning Network.
Ocenzurowane i zmanipulowane fora: /r/Bitcoin, /r/CryptoCurrency, BitcoinTalk
Klucze GPG/PGP: [3072D/F92EDBA4]

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 905
Rejestracja: 25 listopada 2017
Reputacja: 906
Reputacja postu: 
5
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Essen

Lightning Network

Postautor: Zeyt » sobota, 17 marca 2018, 13:59

No to ładnie, przeczytałem wszystko, w linki tylko co poniektóre wchodziłem, za dużo tego.
Nie miałem pojęcia że takie rzeczy sie działy na Core w ostatnim czasie, Theymoss i ekipa Core to zwykli oszuści zapewne przekupieni przez kogoś z góry, pewnie bogate rodziny sterujące bankowością na świecie.
I jakby nie było, udało im sie to...LN prowadzi do centralizacji, jednocześnie zachowując marke Bitcoina co by robić w konia ludzi nie mających styczności z informatyką.
Zwiekszenie rozmiaru bloku nigdy nie było niczym złym, limit miał tylko ograniczyć wpływ na ataki na małą jeszcze wtedy sieć BTC.
A sorosy, rothschildy i inne familie mając kapitał na moc obliczeniową łatwo zadecydowały co będzie core, a co nie...
Teraz jak sieć sie rozrosła, limit bloku można zwiększyć bez żadnego problemu, proste i działające rozwiązanie, a nie zabawa w skomplikowane LN i centralizacja...ale zwykły kowalski o tym nie ma pojęcia.
Ehh poczułem sie oszukany :/ Najgorsze jest to że kiedyś gdy społeczność była mała, każdy zdawał sobie z tego sprawe...a teraz widzicie. Ludzie nowi jak ja są zaślepieni marką Bitcoina, tylko i wyłącznie marką...
Koniec końców nowa technologia LN wejdzie w życie z nazwą Bitcoin, tyle że o decentralizacji nie będzie tutaj mowy, starszaki wyginą, a cenzura i marka Bitcoina zaślepi nowych.
Banki jak miały kontrole nad światem tak dalej będą ją mieć.
To jest po prostu przykre...

Zawsze mam rację
Awatar użytkownika
Posty: 6923
Rejestracja: 15 lutego 2011
Reputacja: 4513
Reputacja postu: 
10
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Zmienna

Lightning Network

Postautor: ShadowOfHarbringer » sobota, 17 marca 2018, 14:02

Zeyt pisze:No to ładnie, przeczytałem wszystko, w linki tylko co poniektóre wchodziłem, za dużo tego.
Nie miałem pojęcia że takie rzeczy sie działy na Core w ostatnim czasie, Theymoss i ekipa Core to zwykli oszuści zapewne przekupieni przez kogoś z góry, pewnie bogate rodziny sterujące bankowością na świecie.
I jakby nie było, udało im sie to...LN prowadzi do centralizacji, jednocześnie zachowując marke Bitcoina co by robić w konia ludzi nie mających styczności z informatyką.
Zwiekszenie rozmiaru bloku nigdy nie było niczym złym, limit miał tylko ograniczyć wpływ na ataki na małą jeszcze wtedy sieć BTC.
A sorosy, rothschildy i inne familie mając kapitał na moc obliczeniową łatwo zadecydowały co będzie core, a co nie...
Teraz jak sieć sie rozrosła, limit bloku można zwiększyć bez żadnego problemu, proste i działające rozwiązanie, a nie zabawa w skomplikowane LN i centralizacja...ale zwykły kowalski o tym nie ma pojęcia.
Ehh poczułem sie oszukany :/ Najgorsze jest to że kiedyś gdy społeczność była mała, każdy zdawał sobie z tego sprawe...a teraz widzicie. Ludzie nowi jak ja są zaślepieni marką Bitcoina, tylko i wyłącznie marką...
Koniec końców nowa technologia LN wejdzie w życie z nazwą Bitcoin, tyle że o decentralizacji nie będzie tutaj mowy, starszaki wyginą, a cenzura i marka Bitcoina zaślepi nowych.
Banki jak miały kontrole nad światem tak dalej będą ją mieć.
To jest po prostu przykre...
Szacunek i plusiki za to, że chciało Ci się czytać.

>95% osób ma to w dupie i zwyczajnie popiera to co jest najpopularniejsze w danym momencie, nie zważając na takie "szczegóły".
Gotówka P2P da światu wolność. To są jej wrogowie: Bitcoin Core, Blockstream, Lightning Network.
Ocenzurowane i zmanipulowane fora: /r/Bitcoin, /r/CryptoCurrency, BitcoinTalk
Klucze GPG/PGP: [3072D/F92EDBA4]

Weteran
Posty: 1174
Rejestracja: 18 września 2016
Reputacja: 276
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Napiwki: https://tippin.me/@c_witold

Lightning Network

Postautor: WitoldC » sobota, 17 marca 2018, 14:04

Jako że zaczynałem od kraników to LN przypomina mi trochę dawnego faucetbox'a(obecnie najpopularniejszy faucethub) ;)

Bardzo Zły Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 14346
Rejestracja: 16 kwietnia 2012
Reputacja: 2639
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Polska/Wwa/GW

Lightning Network

Postautor: rav3n_pl » sobota, 17 marca 2018, 16:21

Zeyt pisze: Czyli ja jako płotka nie będe mógł otwierać kanału z jakim hubem mi sie podoba, bo zwyczajnie nie będzie mnie na to stać?
A skąd tai wniosek? Otwierasz z kim chcesz, o ile druga strona jest online i ma wolne połączenia. Płacisz opłatę transakcyjną dla sieci a nie hubowi.
Zeyt pisze: kwestia tylko tego że górnicy nie przełączyli mocy na BCH
Od samego początku tego forka jesteśmy straszeni "już za chwilę" "jutro" "już się dzieje". A wykres pokazuje niezmiennie 10%

Dodano po 2 minutach 48 sekundach:
Zeyt pisze: , tyle że o decentralizacji nie będzie tutaj mowy,
http://lighntning.rav3n.pl/3d.html
Dopiero początek, ale jakiejś strasznej centralizacji nie widzę.
Piffko: PLC/BTC 1Rav3nkMayCijuhzcYemMiPYsvcaiwHni
BIP39 Mnemonic z talii kart
Bitcoin Core 0.25
Linki do YT, TT, LI i reszty

Początkujący
Posty: 603
Rejestracja: 26 sierpnia 2017
Reputacja: -215
Reputacja postu: 
-5
Napiwki za post: 0 BTC

Lightning Network

Postautor: kirucha2 » sobota, 17 marca 2018, 17:24

rav3n_pl pisze: http://lighntning.rav3n.pl/3d.html
Dopiero początek, ale jakiejś strasznej centralizacji nie widzę.
chyba koniec
https://s26.postimg.org/n4dhygahl/Scree ... -48-07.png

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 905
Rejestracja: 25 listopada 2017
Reputacja: 906
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Essen

Lightning Network

Postautor: Zeyt » sobota, 17 marca 2018, 17:30

@rav3n_pl, otwieram kanał i płace opłatę dla sieci która jest bardzo duża, i muszę się bawić w ogóle w otwieranie kanału, jak mogę zrobić to szybciej i za grosze za pomocą innych krypto, co by nie faworyzować tu BCh.
Strasznej centralizacji nie widzisz , ale jednak jakaś tam widzisz, czyli mija się to już z początkowym założeniem o krypto i decentralizacji...

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2602
Rejestracja: 11 października 2017
Reputacja: 2732
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Lightning Network

Postautor: janku66 » sobota, 17 marca 2018, 17:38

rav3n_pl pisze: przecież od początku była mowa że LN powstał w celu odciążenia sieci i umożliwienie mikro-transakcji na poziomie 1sato
Czyli zakupu np kurtki, spodni, butów, telefonu, komputera, opon, części do samochodu, lepszej kolacji, weekendowych rzeczy spożywczych które są z reguły w większej ilości będą musiały być na 1MB bloku onchain. Zatem, jak LN odciąży główny łańcuch skoro fakt, za bułki może i się zapłaci, ale za całą resztę (uważam znaczącą większość wszystkich codziennych transakcji) już nie.
Kurczę, przecież to robota głupiego. A @Kluka i inni za zero fee i natychmiastowo płacą już teraz, na można było od dawna, ale Core zrobił co się dało by to zepsuć.
Zwolennicy LN, gdzie tu jest sens? Skąd takie przekonanie do LN i brak przekonania do BCH? Poważnie pytam.
rav3n_pl pisze: o ile druga strona jest online i ma wolne połączenia
Routing to jest góra lodowa, a Titaniciem w tym filmie jest LN.

Bardzo Zły Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 14346
Rejestracja: 16 kwietnia 2012
Reputacja: 2639
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Polska/Wwa/GW

Lightning Network

Postautor: rav3n_pl » sobota, 17 marca 2018, 17:44

@Zeyt, ależ ja nie neguję używania altcoinów. To też jest sposób. W wielu przypadkach nawet lepszy niż użycie BTC. Ale nie wszyscy są tacy łaskawi dla altów jak ja.

@vjankuv, nie mogę się doczekać momentu gdy taka możliwość będzie. Znaczy te wszystkie zakupy o których napisałeś. Bo to będzie oznaczało że BTC wygrało.
Piffko: PLC/BTC 1Rav3nkMayCijuhzcYemMiPYsvcaiwHni
BIP39 Mnemonic z talii kart
Bitcoin Core 0.25
Linki do YT, TT, LI i reszty

Weteran
Posty: 1174
Rejestracja: 18 września 2016
Reputacja: 276
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Napiwki: https://tippin.me/@c_witold

Lightning Network

Postautor: WitoldC » sobota, 17 marca 2018, 17:50

Nie wiem czy ktoś sobie liczył, ale jeżeli onchain 1MB blok ma prędkość 3tx/sec to 1GB ma tylko 3000tx/s (nie starczy dla większego miasta) :shock:

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2602
Rejestracja: 11 października 2017
Reputacja: 2732
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Lightning Network

Postautor: janku66 » sobota, 17 marca 2018, 17:53

rav3n_pl pisze: Bo to będzie oznaczało że BTC wygrało.
Ale BCH, gdyby ktoś dał teraz taką możliwość, to udzwigneloby takie obciążenie. BTC, raczej średnio, blok pękłby w szwach pierwszego dnia, a LN wywaliłoby się na plecy. Moje osobiste zdanie.

Bardzo Zły Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 14346
Rejestracja: 16 kwietnia 2012
Reputacja: 2639
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Polska/Wwa/GW

Lightning Network

Postautor: rav3n_pl » sobota, 17 marca 2018, 17:56

@vjankuv, BCH nie ma takiej adopcji.
A nawet jak ją zdobędzie to nadal będzie 1/10 BTC.
Piffko: PLC/BTC 1Rav3nkMayCijuhzcYemMiPYsvcaiwHni
BIP39 Mnemonic z talii kart
Bitcoin Core 0.25
Linki do YT, TT, LI i reszty

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2602
Rejestracja: 11 października 2017
Reputacja: 2732
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Lightning Network

Postautor: janku66 » sobota, 17 marca 2018, 18:02

rav3n_pl pisze: , BCH nie ma takiej adopcji.
A nawet jak ją zdobędzie to nadal będzie 1/10 BTC.
Dokładnie, to jest w przypadku BCH jedyny chyba problem, adopcja i powszechność, które Bitcoin Core jak pies ogrodnika zostawił całe dla siebie. Sam nie może z nich skorzystać i nie oddał ich dla Bitcoin Cash. W przypadku BTC jest sporo tych problemów (drogie transkacje on chain, czas ich trwania oraz wątpliwa przyszłość LN z powodu jej prawdopodobnie niskiej efektywności w odciążeniu głównego łańcucha).

Orator
Posty: 960
Rejestracja: 20 sierpnia 2012
Reputacja: 49
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Lightning Network

Postautor: tomko222 » sobota, 17 marca 2018, 18:33

Na tym forum nie ma już w ogóle modów? W każdym temacie syf o BCH... :roll:

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 905
Rejestracja: 25 listopada 2017
Reputacja: 906
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Essen

Lightning Network

Postautor: Zeyt » sobota, 17 marca 2018, 18:33

@rav3n_pl,
rav3n_pl pisze:
Zeyt pisze: , tyle że o decentralizacji nie będzie tutaj mowy,
http://lighntning.rav3n.pl/3d.html
Dopiero początek, ale jakiejś strasznej centralizacji nie widzę.
Raczej chodziło mi bardziej o fakt że jednak widzisz jakąś centralizacje ;) Alty to pół biedy

Bardzo Zły Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 14346
Rejestracja: 16 kwietnia 2012
Reputacja: 2639
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Polska/Wwa/GW

Lightning Network

Postautor: rav3n_pl » sobota, 17 marca 2018, 19:05

@Zeyt, Identycznie wygląda sieć BTC z klientami SPV.
Serwery Electrum to duże kulki używane przez userów z jednym połączeniem.
Kulki z dużą iością kanałów to węzły z dużą ilością połączeń. Giełdy, wallety online.
LN nie będzie zdecentralizowany z założenia, a BTC musiałby mieć TYLKO pełne portfele (Core-like) żeby być zdecentralizowany.

Dodano po 26 minutach 17 sekundach:
BOOM!
Lightning Labs wypościło wersję lnd pod mainnet,
Zapowiadają szybką aktualizację lightning-app (desktopowy wallet) oraz jego wersje mobilną (!!!).
https://blog.lightning.engineering/anno ... -beta.html
LN is BooMing! ;]

Dodano po 1 minucie 11 sekundach:
Właśnie próbuję odpalić to na moim serwerze, zobaczymy czy się nie pogryzie z c-lighting.
I czy dane o kanałach/węzłach będą się pokrywać ;]
Piffko: PLC/BTC 1Rav3nkMayCijuhzcYemMiPYsvcaiwHni
BIP39 Mnemonic z talii kart
Bitcoin Core 0.25
Linki do YT, TT, LI i reszty

Wróć do „Rozwój projektu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości