Lightning Network

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 11686
Rejestracja: 16 lutego 2013
Reputacja: 3879
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Lightning Network

Postautor: Bit-els » czwartek, 28 czerwca 2018, 23:04

@ShadowOfHarbringer,
"Popatrz lepiej na wykres z ostatnich 6 miesięcy, 12 miesięcy i 18 miesięcy. Wykres cen złota chyba tak nie powinien wyglądać."
Ty tak piszesz?? :-)

To jest naturalne, shortterm zaburzenie na wykresie w ciagłym up, up od 2009.
Jak korekta z 32 na 2 np.

Poziom równowagi miliony $ za 1 btc.
W perspektywie max 20 lat.
Może 7-8

W normalnej sytuacji. Bez delegalizacji i strzelania do posiadaczy bita

Zawsze mam rację
Awatar użytkownika
Posty: 6923
Rejestracja: 15 lutego 2011
Reputacja: 4513
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Zmienna

Lightning Network

Postautor: ShadowOfHarbringer » czwartek, 28 czerwca 2018, 23:48

Bit-els pisze:Ty tak piszesz?? :-)
Tak, ja tak piszę.

Zauważ też że nie piszę "wykres Bitcoina" tylko "wykres złota".

Bitcoin nie miał być żadnym złotem, miał być czymś innym.

Między innymi dlatego, że od złota oczekuje się większej stabilności. Nie sądzę dlatego żeby jakakolwiek kryptowaluta mogła zostać odpowiednikiem normalnego złota.

Bitcoin nigdy nie miał być złotem, tylko przede wszystkim elektroniczną gotówką. Masz w tytule whitepaper napisane "P2P Electronic Cash", a nie "Electronic gold".

Gdyby Satoshiemu chodziło o zastąpienie złota, to by inaczej napisał.
Gotówka P2P da światu wolność. To są jej wrogowie: Bitcoin Core, Blockstream, Lightning Network.
Ocenzurowane i zmanipulowane fora: /r/Bitcoin, /r/CryptoCurrency, BitcoinTalk
Klucze GPG/PGP: [3072D/F92EDBA4]

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2160
Rejestracja: 1 czerwca 2016
Reputacja: 1042
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Lightning Network

Postautor: wrip » piątek, 29 czerwca 2018, 06:47

ShadowOfHarbringer pisze:napisane
Na FB otrzymałem odpowiedź na to o czym ostatnio pisaliśmy. To gość z naszego forum, ale kurna nigdy nie pamiętam kto :D więc niech się ujawni.
To działa bardziej na zasadzie prób i błędów. Gdy chcesz wysłać transakcję, masz tylko orientacyjną informację o wyglądzie sieci na podstawie danych które zbierasz z sieci na bieżąco. Nie posiadasz informacji o tym ile jest kasy w kanałach (tzn. w jakich proporcjach), możesz nawet posiadać nieco nieaktualną informację (np. ktoś właśnie zamknął kanał, ale o tym jeszcze nie wiesz).

Wyznaczasz trasę, po której BYĆ MOŻE przejdzie płatność i po prostu próbujesz zapłacić. Jeśli się nie uda, to wyznaczasz inną trasę i znów próbujesz zapłacić. Dlatego czasem płatność może iść pół sekundy (jeśli od razu się uda), a czasem nawet kilka sekund jeśli tych prób jest np. kilkanaście.

W związku z powyższym w tym samym czasie swoich płatności (serii prób) może więc dokonywać olbrzymia liczba osób na raz.
NANO - zdecentralizowana i ultraskalowalna kryptowaluta z błyskawicznymi i darmowymi przelewami.

Zawsze mam rację
Awatar użytkownika
Posty: 6923
Rejestracja: 15 lutego 2011
Reputacja: 4513
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Zmienna

Lightning Network

Postautor: ShadowOfHarbringer » piątek, 29 czerwca 2018, 06:59

wrip pisze:Wyznaczasz trasę, po której BYĆ MOŻE przejdzie płatność i po prostu próbujesz zapłacić. Jeśli się nie uda, to wyznaczasz inną trasę i znów próbujesz zapłacić.
Nom. Rzeczywiście genialne.

Obrazek
Gotówka P2P da światu wolność. To są jej wrogowie: Bitcoin Core, Blockstream, Lightning Network.
Ocenzurowane i zmanipulowane fora: /r/Bitcoin, /r/CryptoCurrency, BitcoinTalk
Klucze GPG/PGP: [3072D/F92EDBA4]

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2160
Rejestracja: 1 czerwca 2016
Reputacja: 1042
Reputacja postu: 
4
Napiwki za post: 0 BTC

Lightning Network

Postautor: wrip » poniedziałek, 2 lipca 2018, 20:11

A to też przeklejka z facebooka, i to również użytkownika naszego forum i jak zwykle nie pamiętam kto to jest :D
Uwaga - tłumacze i objaśniam jak zacząć przyjmować bitcoiny po LN. Jest pare kroków, ale raz zrobiona konfiguracja starczy na długo.

1. Instalujemy portfel "Lightning Bitcoin Wallet" na Androida
2. Wpłacamy on-chain zwykła transakcja bitcoinową co najmniej 320000 satoshi.
4. W portfelu przesuwamy palcem w lewą stronę, żeby się odpalił skaner QR
5. Wchodzimy na stronę https://ln.zone i skanujemy kod po prawej i tworzymy kanał płatności na 300000 satoshi.
6. Czekamy na 3 potwierdzenia i od tego momentu możemy już wysyłać płatności po LN, ale uwaga - nie możemy jeszcze odbierać.

7. Żeby odbierać na stronie https://ln.zone wpisujemy nasz zwykły adres bitcoin oraz ilość satoshi (np. 10000).
8. Gdy pojawi się qr code, wybieramy "zapłać" w portfelu "Lightning Bitcoin Wallet"
9. Wysłaliśmy w ten sposób 10000 do sieci i dostaliśmy z powrotem 7000 na na podany adres on-chain. Możemy już teraz odbierać z sieci LN płatności na kwotę do niemalże 10000 satoshi.
NANO - zdecentralizowana i ultraskalowalna kryptowaluta z błyskawicznymi i darmowymi przelewami.

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 11686
Rejestracja: 16 lutego 2013
Reputacja: 3879
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Lightning Network

Postautor: Bit-els » poniedziałek, 2 lipca 2018, 20:30

Instrukcja wysłania listu do Ameryki statkiem 100 lat temu była chyba prostsza
:mrgreen:

Weteran
Posty: 1114
Rejestracja: 8 sierpnia 2017
Reputacja: 1954
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Lightning Network

Postautor: RuckenFetard » poniedziałek, 2 lipca 2018, 20:34

wrip pisze: Uwaga - tłumacze i objaśniam jak zacząć przyjmować bitcoiny po LN. Jest pare kroków, ale raz zrobiona konfiguracja starczy na długo.

1. Instalujemy portfel "Lightning Bitcoin Wallet" na Androida
2. Wpłacamy on-chain zwykła transakcja bitcoinową co najmniej 320000 satoshi.
4. W portfelu przesuwamy palcem w lewą stronę, żeby się odpalił skaner QR
5. Wchodzimy na stronę https://ln.zone i skanujemy kod po prawej i tworzymy kanał płatności na 300000 satoshi.
6. Czekamy na 3 potwierdzenia i od tego momentu możemy już wysyłać płatności po LN, ale uwaga - nie możemy jeszcze odbierać.

7. Żeby odbierać na stronie https://ln.zone wpisujemy nasz zwykły adres bitcoin oraz ilość satoshi (np. 10000).
8. Gdy pojawi się qr code, wybieramy "zapłać" w portfelu "Lightning Bitcoin Wallet"
9. Wysłaliśmy w ten sposób 10000 do sieci i dostaliśmy z powrotem 7000 na na podany adres on-chain. Możemy już teraz odbierać z sieci LN płatności na kwotę do niemalże 10000 satoshi.
To naprawdę technologia przyszłości, ta cała procedura jest tak prosta i intuicyjna że absolutnie każdy będzie w stanie używać krypto walut, masowa adopcja dzięki LN jest na wyciągnięcie ręki.
Bezos z Amazonu i Paypal są kretynami, myślą że płacenie za jednym kliknięciem ma sens, przecież ludzie tego nie potrzebują, ludzie wybiorą LN tak czy inaczej, choćby dla samej nazwy Bitcoin!

A na poważnie, to uważam że to dziadostwo tylko spowalnia i psuje adaptację i rozwój rynku krypto!

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1238
Rejestracja: 19 września 2017
Reputacja: 918
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Lightning Network

Postautor: Canis Lupus » poniedziałek, 2 lipca 2018, 20:35

oj dobra pierwsze koty za płoty. Jak nie trzeba splunąć przez lewę ramię to jeszcze nie ma tragedii.
stówka nie padła ale i tak było zajebiście.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2160
Rejestracja: 1 czerwca 2016
Reputacja: 1042
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Lightning Network

Postautor: wrip » poniedziałek, 2 lipca 2018, 20:42

Co wy, przecież to każdy z palcem w dupie potrafi wykonać i dodatkowo jeszcze wie w ogóle po co ma to wszystko robić :D
Obrazek
NANO - zdecentralizowana i ultraskalowalna kryptowaluta z błyskawicznymi i darmowymi przelewami.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2602
Rejestracja: 11 października 2017
Reputacja: 2732
Reputacja postu: 
5
Napiwki za post: 0 BTC

Lightning Network

Postautor: janku66 » poniedziałek, 2 lipca 2018, 22:21

Bit-els pisze: strukcja wysłania listu do Ameryki statkiem 100 lat temu była chyba prostsza
Przede wszystkim, była możliwa ;)
"Niczyje zdrowie, wolność ani mienie nie są bezpieczne, kiedy obraduje parlament"

Zawsze mam rację
Awatar użytkownika
Posty: 6923
Rejestracja: 15 lutego 2011
Reputacja: 4513
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Zmienna

Lightning Network

Postautor: ShadowOfHarbringer » poniedziałek, 2 lipca 2018, 23:26

Mam mocne deja vu.

Wszyscy przeżywacie tutaj obecnie to, co ja przeżywałem prawie rok temu...

Czy to może błąd Matrixa ?
Gotówka P2P da światu wolność. To są jej wrogowie: Bitcoin Core, Blockstream, Lightning Network.
Ocenzurowane i zmanipulowane fora: /r/Bitcoin, /r/CryptoCurrency, BitcoinTalk
Klucze GPG/PGP: [3072D/F92EDBA4]

Początkujący
Posty: 603
Rejestracja: 26 sierpnia 2017
Reputacja: -215
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Lightning Network

Postautor: kirucha2 » poniedziałek, 2 lipca 2018, 23:36

Prosze zauwazyc, ze juz doslownie nikt nie protestuje. Czyzby w koncu objawienie?

Weteran
Posty: 1602
Rejestracja: 7 listopada 2013
Reputacja: 775
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Lightning Network

Postautor: redbog » poniedziałek, 2 lipca 2018, 23:44

@wrip, Poczekaj na gotowy produkt, to co mamy teraz to wersja robocza było silne parcie żeby uruchamiać na mainecie i tak się stało(w sumie przy otwartym kodzie nie ma możliwości żeby to zatrzymać). Jeśli chcesz wygody wróć do projektu za 2 lata na razie zostaw go testerom.
Przypominam że w btc kiedyś nie dało się zrobić wygodnej kopi bezpieczeństwa teraz mamy po prostu seeda. I na tym nikt nie przestał powstały portfele sprzętowe żeby zapewnić bezpieczeństwo. W dalszym ciągu dąży się do tego żeby jeszcze uprościć btc np. żeby użytkownik w ogolę nie musiał wiedzieć o adresie i priv key tylko wysyłał i odbierał podając nik. Jeśli LN wypali to zostanie to tak uproszczone że użytkownik nawet nie będzie wiedział czy wysyła przez ln czy on-chian.

Zawsze mam rację
Awatar użytkownika
Posty: 6923
Rejestracja: 15 lutego 2011
Reputacja: 4513
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Zmienna

Lightning Network

Postautor: ShadowOfHarbringer » wtorek, 3 lipca 2018, 00:04

redbog pisze:@wrip, Poczekaj na gotowy produkt
Mhm.

Zwyczajowe 18 Miesięcy™, czy jakoś inaczej będzie tym razem ?

Poza tym po co czekać skoro mamy gotowy, działający produkt [podkreślam: działający doskonale TERAZ a nie za X czasu] i nazywa się "Bitcoin Cash" ?

Możesz mi wyjaśnić logikę Waszego myślenia i postępowania zanim mój umysł dostanie zwarcia ?

Jak człowiek dochodzi do takiego miejsca, w którym Wy jesteście ? Jak osiągnąć ten błogi stan ? Nirvanę ? Gdzie zrobiłem błąd, że nie poszedłem tą drogą ?
Ostatnio zmieniony wtorek, 3 lipca 2018, 00:08 przez ShadowOfHarbringer, łącznie zmieniany 1 raz.
Gotówka P2P da światu wolność. To są jej wrogowie: Bitcoin Core, Blockstream, Lightning Network.
Ocenzurowane i zmanipulowane fora: /r/Bitcoin, /r/CryptoCurrency, BitcoinTalk
Klucze GPG/PGP: [3072D/F92EDBA4]

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 11686
Rejestracja: 16 lutego 2013
Reputacja: 3879
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Lightning Network

Postautor: Bit-els » wtorek, 3 lipca 2018, 00:08

Bo oni mają nadzieję, że to jednak zaskoczy. W końcu.
Ale nie widzę tego

Zawsze mam rację
Awatar użytkownika
Posty: 6923
Rejestracja: 15 lutego 2011
Reputacja: 4513
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Zmienna

Lightning Network

Postautor: ShadowOfHarbringer » wtorek, 3 lipca 2018, 00:09

Bit-els pisze:Bo oni mają nadzieję, że to jednak zaskoczy. W końcu.
Ale nie widzę tego
No cóż....

"Nadzieja jest matką..." jak to mówią. Zdanie niech każdy sobie dokończy wedle uznania.
Gotówka P2P da światu wolność. To są jej wrogowie: Bitcoin Core, Blockstream, Lightning Network.
Ocenzurowane i zmanipulowane fora: /r/Bitcoin, /r/CryptoCurrency, BitcoinTalk
Klucze GPG/PGP: [3072D/F92EDBA4]

Weteran
Posty: 1602
Rejestracja: 7 listopada 2013
Reputacja: 775
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Lightning Network

Postautor: redbog » wtorek, 3 lipca 2018, 00:46

@ShadowOfHarbringer, Poczekaj na gotowy produkt. Czytaj: Poczekaj na sprawdzona, bardziej przyjazną i pewną wersje LN jeśli chcesz ja oceniać i krytykować od strony braku prostoty w użytkowaniu.
Ja kiedyś jak zobaczyłem btc to tez stwierdziłem że te adresy, priv key, robienie kopi zapasowych co jakiś czas, brak zabezpieczenia przed kradzieżą jest tak skomplikowane dla przecieczonego użytkownika ze nie szans to się przyjąć a jednak nastąpił rozwój i stało się to w miarę przyjazne i bezpieczne.
ShadowOfHarbringer pisze: Poza tym po co czekać skoro mamy gotowy, działający produkt [podkreślam: działający doskonale TERAZ] a nie za X czasu i nazywa się "Bitcoin Cash".
Nie wiem po co ty w temacie o LN non stop wtrącasz temat altcoina czy tam forka. Ja mowie tutaj o LN czyli 2 warstwie do małych transakcji przede wszystkim dla bitcoina ale też dla innych krypto.

Nikt nikogo nie zmusza(na pewno nie ja) do czekania na LN ani korzystania z niego ani korzystania z bitcoina każdy niech korzysta z tego co uważa za słuszne w danej chwili.

Dodano po 10 minutach 6 sekundach:
Dodam jeszcze że jeśli LN nie wypali lub wypali ale zbyt słabo odciąży blockchaina to piłka będzie po stronie btc. Jeśli ktoś wieży w PoW to nie powinien się martwic, bitcoin poradzi sobie i znajdzie inna drogę zostanie cyfrowym zlotem albo może jednak podejmie kolejna próbę hard forka tym razem udana i zeskakuje się ileś tam on-chain. Może będzie jeszcze jakiś pomysł całkiem inny albo i jest taka możliwość ze PoW okaże się porażką i upadnie.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2160
Rejestracja: 1 czerwca 2016
Reputacja: 1042
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Lightning Network

Postautor: wrip » wtorek, 3 lipca 2018, 05:49

redbog pisze: Poczekaj na sprawdzona, bardziej przyjazną i pewną wersje LN jeśli chcesz ja oceniać i kryty
Ale logika LN już się nie zmieni. Nadal by odebrać środki trzeba będzie robić takie dziwne kombinacje. Tak samo bycie online raczej nie ulegnie zmianie. Mrożenie środków też nie ulegnie zmianie.

To co się może zmienić to dopracowany wallet automatyzujący część czynności.
NANO - zdecentralizowana i ultraskalowalna kryptowaluta z błyskawicznymi i darmowymi przelewami.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4618
Rejestracja: 14 kwietnia 2016
Reputacja: 2683
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Lightning Network

Postautor: mecenas » wtorek, 3 lipca 2018, 06:27

redbog pisze: zostanie cyfrowym zlotem
A miał być cyfrową gotówką... i nią pozostał w oryginalnym wydaniu.
redbog pisze: podejmie kolejna próbę hard forka
To na pewno, w ramach obietnic: tym razem "będzie lepiej".
redbog pisze: możliwość ze PoW okaże się porażką i upadnie
To nie PoW jest problemem, tylko blok 1Mb. Co ma piernik do wiatraka?
:arrow: Zdecentralizowane kontrakty: https://bchbull.com
:arrow: Bitcoin Is Cash: https://discover.cash/

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 351
Rejestracja: 3 marca 2018
Reputacja: 211
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Lightning Network

Postautor: awos » wtorek, 3 lipca 2018, 07:09

Jest w ogole jakis roadmap LN ?
Rozumiem, ze testy itd ale przecietny czlowiek nie bedzie czekal calych lat az to zadziala.

Wróć do „Rozwój projektu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości