Lightning Network

Weteran
Posty: 1602
Rejestracja: 7 listopada 2013
Reputacja: 775
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Lightning Network

Postautor: redbog » środa, 7 sierpnia 2019, 19:37

@vjankuv Kiedyś miałem bardzo uzasadniony ból o to ze bcashowcy z premydytacja zaśmiecają i rozwadniają watek o LN swoją propagandą. Teraz powstał inny wątek o LN który z założenia ma być mocniej moderowany i być może bcashowcy już tam nie wejdą ze swoja propaganda nam na glowe (choć uparcie ale na razie troszkę subtelniej próbują nadal to robić i w tamtym wątku).

W sumie bcashowcy próbują wcisnąć swojego shitcoina wszędzie i w każdym wątku nie związanym z nim. Nie ważne czego dotyczy dyskusja przychodzi bcashowiec i zaczyna pisać jakaś swoja dezinformacje o bcashsu.

Jak chcesz zobaczy komu boli to popatrz ile minusów było za słowo bcash w odniesieniu do bch i porównaj to z minusami za bitcoin core w odniesieniu do bitcoina. :D
Ostatnio zmieniony czwartek, 8 sierpnia 2019, 14:05 przez redbog, łącznie zmieniany 1 raz.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2602
Rejestracja: 11 października 2017
Reputacja: 2732
Reputacja postu: 
6
Napiwki za post: 0 BTC

Lightning Network

Postautor: janku66 » środa, 7 sierpnia 2019, 20:19

redbog pisze: środa, 7 sierpnia 2019, 19:37Jak chcesz zobaczy komu boli to popatrz ile minusów było za słowo bcash w odniesieniu do bch i porównaj to z minusami za bitcoin core w odniesieniu do bitcoina

Pokaż ile ja za to minusów wystawiłem. Może pojedyncze się znajdą jak ktoś włączył trolling poziom expert, ale nie zdarzyło się bym walił duża ich ilością dla kogoś kto pisze w sposób rozgarnięty i prowadzi dyskusję jak człowiek.
I dla mnie wymiarem bólu dupy, jak to już zacząłeś nazywać, jest sposób pisania oraz treść.
Bcash używasz w co drugim zdaniu, jak każdy inny kto chce wszystko o Bitcoin Cash zniesławić, by jak najwięcej nerwów zepsuć tym, którzy ewentualnie mogą się tym przejąć.
To jest dla mnie ból dupy.
Zachowanie jak dziecko pod blokiem.
- Bcash.
- nie mów tak.
- Bcash, Bcash.
- proszę, nie mów tak
- Bcash, Bcash, Bcash, Bcash hahahaha

Dokładnie tak Ty i inni się zachowujecie.
A niestety temat BCH powraca w wątku LN, gdyż BTC, LN I BCH zbyt wiele mają wspólnej historii, aby jedni zapomnieli o drugich.
"Niczyje zdrowie, wolność ani mienie nie są bezpieczne, kiedy obraduje parlament"

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 972
Rejestracja: 3 lipca 2018
Reputacja: 403
Reputacja postu: 
15
Napiwki za post: 0 BTC
Napiwki: https://tippin.me/@lordfervi
Napiwki: https://www.zapread.com/user/fervi

Lightning Network

Postautor: fervi » środa, 7 sierpnia 2019, 20:47

vjankuv pisze: środa, 7 sierpnia 2019, 20:19A niestety temat BCH powraca w wątku LN, gdyż BTC, LN I BCH zbyt wiele mają wspólnej historii, aby jedni zapomnieli o drugich.
I to jest głupie (chyba). Nie chcieliście budować takiego Bitcoina jaki chciała większość - proszę bardzo. Tym się różni na szczęście Bitcoin od innych shitcoinów (przynajmniej niektórych), że MASZ PRAWO WYBORU.

Taka ciekawostka. Kiedyś współtworzyłem Steem. To mi powiedzieli, że jak nie chcę budować takiego Steema jak oni to mam wziąć swoje tokeny i wypierdalać. Wy macie jednak możliwość wyboru, którą dokonaliście (nie wnikam czy słusznie czy nie).

Więc w takim razie tworzycie coś nowego i to tym powinniście się zajmować, dla Was Lightning nie powinien istnieć jako temat rozmów.

Ale widzę, że się nie da.

Weteran
Posty: 1602
Rejestracja: 7 listopada 2013
Reputacja: 775
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Lightning Network

Postautor: redbog » środa, 7 sierpnia 2019, 22:01

vjankuv pisze: środa, 7 sierpnia 2019, 20:19Zachowanie jak dziecko pod blokiem.
- Bcash.
- nie mów tak.
- Bcash, Bcash.
- proszę, nie mów tak
- Bcash, Bcash, Bcash, Bcash hahahaha
-Bitcoin cash
-Nazwijcie swojego alta, forka czy co kolwiek to jest jakaś inną nazwą bo ta wybrana przez was za bardzo kojarzy się z z bitcoinem.
-Bitcoin cash jest bitcoinem, śmieciu propagandzisto core opłacany przez bankierów.
-Nie wiem czym to jest ale wiem ze bitcoinem na pewno nie jest wiec nie wykorzystujcie nazwy z nim sie kojarzącej.
-Bitcoin cash to bitcoin, Bitcoin cash to bitcoin, Bitcoin cash to bitcoin.

Skoro tak stawiacie sprawę to społeczność skupiona wokół bitcoina na próbę wykorzystania do swoich niecnych celów nazwy bitcoin rozpoczęła kontratak i tak została wymyślona pogardliwa nazwa bcash. Kontratak okazał się bardzo skuteczny sądząc po wściekłości i reakcjach antybitcoinowcow na usłyszenie/przeczytanie słowa bcash.
vjankuv pisze: środa, 7 sierpnia 2019, 20:19Pokaż ile ja za to minusów wystawiłem.
Ja nie pisze o tobie, tylko o porównaniu wszystkich minusów za słowo "bcash" z minusami otrzymanymi za słowo "bitcoin core" w odniesieniu do bitcoina. Wtedy zobaczysz którą stronę bardziej boli i to zaznaczam że na forum bitcoina gdzie jest ogromna liczbowa przewaga bitcoinowców nad bcashowcami.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2602
Rejestracja: 11 października 2017
Reputacja: 2732
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Lightning Network

Postautor: janku66 » czwartek, 8 sierpnia 2019, 07:42

@redbog
Ten dialog nigdy tak nie wygląda.
Zawsze rzucacie bcashem w pierwszym zdaniu.

Z resztą, kiedyś nawet założyłem wątek, który to "prawdziwy bitcoin" i czemu.
Dziś mam to w nosie.
Bitcoin Cash, to po prostu Bitcoin Cash.
redbog pisze: środa, 7 sierpnia 2019, 22:01Kontratak okazał się bardzo skuteczny sądząc po wściekłości i reakcjach antybitcoinowcow na usłyszenie/przeczytanie słowa bcash

To nazywasz kontratakiem?
Wyśmiewanie nazwy?
To jest argument za użytecznością i technologią?
Bokser bije po jajkach nie temu, bo jest lepszy i wygrywa, a temu gdyż po prostu tylko to mu zostało.
"Niczyje zdrowie, wolność ani mienie nie są bezpieczne, kiedy obraduje parlament"

Weteran
Posty: 1540
Rejestracja: 25 kwietnia 2016
Reputacja: 667
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Lightning Network

Postautor: ikswodnal » czwartek, 8 sierpnia 2019, 09:06

vjankuv pisze: czwartek, 8 sierpnia 2019, 07:42To jest argument za użytecznością i technologią?
Czytam, choć LN to za wysoka technologia na moje nogi.
Do obu stron (adwersarzy) - nie przyszło wam na myśl, że w tych walkach opóźniacie rozwój tych rozwiązań które bronicie, preferujecie?
Dla zwykłego użyszkodnika optymalnym rozwiązaniem jest BTC jako magazyn wartości a BCH jako płacidło, a co mamy?
- BTC trzy rodzaje adresów, nie kompatybilnych - zdaje się nawet nie można zerżnąć rozwiązania z portfeli BCH konwertera adresów.
- BCH dla chcących "wejść" w kryptowaluty na początek jest lepsze na początek bo prostsze, nikt tego nie podkreśla.
Dajcie priorytet propagowaniu kryptowalut w ogóle ", reklamie, bo przed adopcją nie uciekniemy.

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 972
Rejestracja: 3 lipca 2018
Reputacja: 403
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Napiwki: https://tippin.me/@lordfervi
Napiwki: https://www.zapread.com/user/fervi

Lightning Network

Postautor: fervi » czwartek, 8 sierpnia 2019, 12:25

@ikswodnal

> Czytam, choć LN to za wysoka technologia na moje nogi.

Do użytkowania jest prosta

> Do obu stron (adwersarzy) - nie przyszło wam na myśl, że w tych walkach opóźniacie rozwój tych rozwiązań które bronicie, preferujecie?

Jakbym mógł to bym to w sumie robił, gdyż Bitcoin ma 3 rozwiązania (oprócz Segwita, ale to wiadomo) zwiększające skalowanie
- Liquid (nie jest to moim zdaniem dobre rozwiązanie, ale ... ludzie-spekulanci mogą używać + giełdy)
- Lightning (czyli to co tutaj)
- Rootstock może przesyłać transakcje (ale nie ma łatwego przejścia BTC -> RBTC), a w przyszłości jak Lumino się rozkręci, 2k transakcji na sekundę chcą robić (czy się uda? hmm)

Ale co pewnie wiesz, żadne rozwiązanie z tych nie jest duże, bo to dość świeże rzeczy są. Liquid obsługują dwie duże giełdy (i troszkę małych), na jesieni chyba ma dojść Bitmex, ale to dalej kropla (ale coś pewnie da)

Lightning się rozwija, powoli, ale jednak

RSK to nie wiem, to że się rozwija to wiem, ale co z przeniesieniem środków :D

To co ogólnie potrzeba ... to czasu i jesteśmy w sytuacji, w którym go mamy i można bez ciśnienia to ogarniać. Nie ma jeszcze wielu Januszy z portfelami, którzy chcą szybko kupić jakieś kryptowaluty, bo w tefałpe mówili, że rosno i nieskończony mempool. Jest dość dobrze teraz. (Nie idealnie, ale tragedii nie ma)

______

> Dla zwykłego użyszkodnika optymalnym rozwiązaniem jest BTC jako magazyn wartości a BCH jako płacidło, a co mamy?

Nie wnikam co tam u użyszkodników. Cel mówiłem jaki ma społeczność Bitcoina: by Bitcoin był międzynarodowym systemem płatniczym.

> - BTC trzy rodzaje adresów, nie kompatybilnych - zdaje się nawet nie można zerżnąć rozwiązania z portfeli BCH konwertera adresów.

Mamy 3 rodzaje adresów, z czego 1 jest pomostem między "legacy" a "native segwit". Chociaż najlepiej jakby każdy przeszedł na Native Segwit :D

> - BCH dla chcących "wejść" w kryptowaluty na początek jest lepsze na początek bo prostsze, nikt tego nie podkreśla.

Ale też nikt tego nie używa.

Living room of satoshi pozwala płacić rachunki, mają Bitcoina, Bitcoina w Lightningu, BCasha i nawet inne smocze monetki:
- Bitcoin 54.8% płatności nim
- ETHF 13.8%
- Lightning 9%
<parę innych>
- BCash 1.9%

Oczywiście taka statystyka ma wiele problemów, ale z pewną dozą ostrożności można stwierdzić, że Lightning nie jest zerem jak to Shadow próbuje pokazywać i być może przeskoczy BCash pod względem użyteczności transakcji (że tak powiem) o ile tego nie zrobił

Weteran
Posty: 1488
Rejestracja: 15 czerwca 2011
Reputacja: 1215
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Lightning Network

Postautor: qertoip » czwartek, 8 sierpnia 2019, 13:40

fervi pisze: czwartek, 8 sierpnia 2019, 12:25Living room of satoshi pozwala płacić rachunki

Tu pełne statystyki, całkiem ciekawe bo pokazuje raczkujące LN w kontekście innych płacideł: https://www.livingroomofsatoshi.com/graphs
We only have one shot at making digital scarcity experiment work. If Bitcoin fails within a timeframe relevant for a human, then digital scarcity claim gets falsified. Like it or not, Bitcoin must succeed for your coin to succeed.

Weteran
Posty: 1540
Rejestracja: 25 kwietnia 2016
Reputacja: 667
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Lightning Network

Postautor: ikswodnal » czwartek, 8 sierpnia 2019, 14:09

fervi pisze: czwartek, 8 sierpnia 2019, 12:25Oczywiście taka statystyka ma wiele problemów, ale z pewną dozą ostrożności można stwierdzić, że Lightning nie jest zerem jak to Shadow próbuje pokazywać i być może przeskoczy BCash pod względem użyteczności
Nie w tym rzecz. Tylko standaryzacja (dawniej normalizacja) uproszczenia dla plebsu są najważniejsze. Jeden portfel, jeden typ adresów ułatwi zwiększenie adopcji - a o to chodzi.
Dzisiaj BCH jest prostszy do nauki i mniejsze fee a o to w adopcji przez nowych ludzi chodzi.
Odkładaj 50 PLN w Bitcoinach co miesiąc fee w BTC może "zeżreć" połowę w BCH o wiele mniej, to naprawdę jest istotne dla początkujących.
Rozważania o wyższości jednych adresów nad innymi jest rozmową o prądach w malarstwie z ignorantem.

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 972
Rejestracja: 3 lipca 2018
Reputacja: 403
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Napiwki: https://tippin.me/@lordfervi
Napiwki: https://www.zapread.com/user/fervi

Lightning Network

Postautor: fervi » czwartek, 8 sierpnia 2019, 18:10

@ikswodnal

To, że native Segwit jest najlepszy to wiadomo xd Tylko gównogiełdy nie obsługują :/ Czyli połowicznie jest, połowicznie nie :D W sensie najtaniej się płaci i im więcej osób używa native segwit tym więcej transakcji można w bloku zmieścić (i jest taniej oczywiście)
W ten sposób można wszystko tłumaczyć. Ja powiem - nie używajcie BCH, bo EOS ma darmowe transakcje.
Lightning moim zdaniem jest potencjalnie dobrym (pod względem zabawy) startem w Bitcoina. Ogólnie robię więcej transakcji w Lightningu niż na chainie, bo ... w sumie jest dość luźno.

Mogę ci wysłać np. 10zł Lightningiem za pomocą SMSa, ty odbierzesz to, kupisz sobie doładowanie, część wydasz na hazard czy coś, część władujesz w ZapRead i tipy. Pewnie, usług na Bitcoinie jest więcej, tylko często nie ma motywacji do ich kupowania. Mogę sobie kupić serwer VPS za Bitcoina (Lightninga chyba też), tylko po co :D Nie wiem, nie wiem, decyzja indywidualna

Weteran
Posty: 1540
Rejestracja: 25 kwietnia 2016
Reputacja: 667
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Lightning Network

Postautor: ikswodnal » czwartek, 8 sierpnia 2019, 18:28

fervi pisze: czwartek, 8 sierpnia 2019, 18:10Mogę ci wysłać np. 10zł Lightningiem za pomocą SMSa, ty odbierzesz to, kupisz sobie doładowanie, część wydasz na hazard czy coś, część władujesz w ZapRead i tipy
Bądźmy realistami. W naszym kraju znaczny odsetek społeczeństwa nie korzysta z internetu, nie rozumie co to są kryptowaluty - uszczęśliwianie na siłę ciągle unowocześnianymi rozwiązaniami nic nie da.
Proste standardy, normalizacja, Bitcoin (w trzech postaciach), 3 portfele, 2 sprawdzone giełdy (jedna może być prowadzona przez bank np pocztowy). To starczy do przyśpieszenia adopcji kryptowalut w Polsce.

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 972
Rejestracja: 3 lipca 2018
Reputacja: 403
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Napiwki: https://tippin.me/@lordfervi
Napiwki: https://www.zapread.com/user/fervi

Lightning Network

Postautor: fervi » czwartek, 8 sierpnia 2019, 18:32

Komputer u nas ma bardzo dużo osób. Czy można mieć komputer bez internetu? :P Ogólnie myślę, że wiele osób ma jednak internet (razem z komputerem albo telefonem).

Nie to, że nie rozumiem twoich słów, bo rozumiem. Ja myślę, że z czasem pokolenia stare (niestety) wymrą, a zastąpią ich osoby z większą wiedzą o technologii. Uważam, że jakby nie patrzeć kryptowaluty w 10 lat praktycznie zrobiły naprawdę wiele. Tak samo Linux naprawdę wiele zrobił dla komputerów.

Nawet nie wiem co odpowiedzieć :D Na razie i tak twój plan chyba nie zadziała, bo by osoba chciała mieć kryptowaluty to by musiała widzieć w nich sens. A w wielu miejscach nimi nie zapłaci ... ciężko, ciężko

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 5083
Rejestracja: 14 marca 2011
Reputacja: 1663
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Lightning Network

Postautor: maky » czwartek, 8 sierpnia 2019, 18:56

Spoiler:
ikswodnal pisze: czwartek, 8 sierpnia 2019, 18:28adopcji kryptowalut w Polsce
IMHO nie będzie czegoś takiego. BTC jako spekulacja? Tak. Jako SoV? Możliwe. Szeroka adopcja jako płacidło? No way. Płacimy bezstykowo kartą, telefonem, zegarkiem. Co mi da użycie do tego celu BTC?
Bądź zmianą, którą prag­niesz uj­rzeć w świecie.

KURSYBTC - kursy BTC przeliczone na PLN/USD/EUR + alarmy; vultr.com - serwery pod masternody

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 972
Rejestracja: 3 lipca 2018
Reputacja: 403
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Napiwki: https://tippin.me/@lordfervi
Napiwki: https://www.zapread.com/user/fervi

Lightning Network

Postautor: fervi » czwartek, 8 sierpnia 2019, 19:15

maky pisze: czwartek, 8 sierpnia 2019, 18:56Płacimy bezstykowo kartą, telefonem, zegarkiem. Co mi da użycie do tego celu BTC?
Ogólnie nic, chyba, że spełnią się przepowiednie giełdowych wróżbitów i zacznie się waluta narodowa sypać.

Jakby jednak adopcja była duża (odpowiednio) to płatność w kryptowalutach powinna być tańsza niż z terminala płatniczego, co w teorii powinno doprowadzić do obniżenia cen w sklepach (co pewnie nie powstanie, bo dodatkowy zarobek dla sklepu może być)

Weteran
Posty: 1488
Rejestracja: 15 czerwca 2011
Reputacja: 1215
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Lightning Network

Postautor: qertoip » czwartek, 8 sierpnia 2019, 20:02

maky pisze: czwartek, 8 sierpnia 2019, 18:56Płacimy bezstykowo kartą, telefonem, zegarkiem. Co mi da użycie do tego celu BTC?

Prywatność. Brak odwzorowania w systemie finansowym.

Tak wiem, wszyscy mają to w dupie.

Ale ważne, żeby taka możliwość była jak skasują gotówkę.
We only have one shot at making digital scarcity experiment work. If Bitcoin fails within a timeframe relevant for a human, then digital scarcity claim gets falsified. Like it or not, Bitcoin must succeed for your coin to succeed.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 5083
Rejestracja: 14 marca 2011
Reputacja: 1663
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Lightning Network

Postautor: maky » czwartek, 8 sierpnia 2019, 20:29

Spoiler:
qertoip pisze: czwartek, 8 sierpnia 2019, 20:02jak skasują gotówkę.
... to skasują i płatności w krypto. IMHO.
Wenezuela, Afryka - szczerze wierzę w krypto jako płacidła. Europa? Nie ma szans.
Bądź zmianą, którą prag­niesz uj­rzeć w świecie.

KURSYBTC - kursy BTC przeliczone na PLN/USD/EUR + alarmy; vultr.com - serwery pod masternody

Weteran
Posty: 1540
Rejestracja: 25 kwietnia 2016
Reputacja: 667
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Lightning Network

Postautor: ikswodnal » czwartek, 8 sierpnia 2019, 20:52

maky pisze: czwartek, 8 sierpnia 2019, 18:56 Płacimy bezstykowo kartą, telefonem, zegarkiem. Co mi da użycie do tego celu BTC?
No tak płacę bezstykowo kartą, telefonem, zegarkiem nie. Ciekawe czy jacyś analitycy bankowi zrobili dane jaki % społeczeństwa korzysta z tych udogodnień. Może też zostanie to przeskoczone od razu do Bitcoina, podobnie jak kiedyś z telexu (dalekopisu) szybko przeskoczono przez fax do
e-maila?
Jednak ja dużą rolę Bitcoina ale i blockchaina obecnie widzę w systemie nowych zabezpieczeń socjalnych. System ZUS jest niewydolny, pogarszany tzw filarami. Deflacyjność Bitcoina tutaj jest dużą szansą.
Widzę to tak: Regularnie odkładający Bitcoina co miesiąc, w chwili decyzji o przejściu na emeryturę dają arkusz Blockchaina Explorera z comiesięcznymi wpływami do US. Który przelicza zwolnienie z całości/części podatku za rezygnację z części/całości emerytury. Jasne że trzeba będzie budować zabezpieczenia, ale wszyscy mogą wygrać. Gromadzący regularnie kryptowaluty, ZUS, tam ubezpieczeni no i państwo. (Jasne że to nie za mojego życia :-) )

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 5083
Rejestracja: 14 marca 2011
Reputacja: 1663
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Lightning Network

Postautor: maky » czwartek, 8 sierpnia 2019, 20:57

Spoiler:
ikswodnal pisze: czwartek, 8 sierpnia 2019, 20:52Regularnie odkładający Bitcoina co miesiąc
Zgoda. Na własną rękę.
ikswodnal pisze: czwartek, 8 sierpnia 2019, 20:52w chwili decyzji o przejściu na emeryturę dają arkusz Blockchaina Explorera z comiesięcznymi wpływami do US. Który przelicza zwolnienie z całości/części podatku za rezygnację z części/całości emerytury.
Jak oceniasz szanse na wejście w życie tego rozwiązania? W skali od 0 do 100%?
IMHO wcześniej zobaczymy w Polsce małżeństwa jednopłciowe i adopcję dzieci przez nie.
Bądź zmianą, którą prag­niesz uj­rzeć w świecie.

KURSYBTC - kursy BTC przeliczone na PLN/USD/EUR + alarmy; vultr.com - serwery pod masternody

Weteran
Posty: 1540
Rejestracja: 25 kwietnia 2016
Reputacja: 667
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Lightning Network

Postautor: ikswodnal » czwartek, 8 sierpnia 2019, 21:13

maky pisze: czwartek, 8 sierpnia 2019, 20:57 wcześniej zobaczymy w Polsce małżeństwa jednopłciowe i adopcję dzieci przez nie.
Oczywiście to nastąpi wcześniej niż wprowadzenie opisanego wyżej rozwiązania emerytalnego.
Małżeństwa jednopłciowe mnie nie obchodzą bo dotyczą spraw intymnych. Z kolei przeciwnicy adopcji dzieci przez -wszystkie-małżeństwa, raczej bidula nie widzieli na oczy, a w rodzinach zastępczych w Polsce też zdarzały się incydenty ze śmiercią dzieci - no ale tutaj odbiegamy już zupełnie od tematy wątku.

Początkujący
Posty: 302
Rejestracja: 20 maja 2018
Reputacja: 102
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC
Napiwki: https://tippin.me/@Hegemon1995

Lightning Network

Postautor: randomowy świeżak » wtorek, 13 sierpnia 2019, 03:49

maky pisze: czwartek, 8 sierpnia 2019, 18:56IMHO nie będzie czegoś takiego. BTC jako spekulacja? Tak. Jako SoV? Możliwe. Szeroka adopcja jako płacidło? No way. Płacimy bezstykowo kartą, telefonem, zegarkiem. Co mi da użycie do tego celu BTC?
sorry że odpowiem Ci pytaniem na pytanie ale, jak myślisz jak rozpoczynała sie adopcja złota ? najpierw ludzi zmuszali do jego akceptacji a potem zaczęło mieć ono wartość? czy może najpierw miało ono wartość w oczach garstki a potem inni podłapali temat ?

Nie ma sensu zmuszać ludzi na siłę do używania jakiegokolwiek krypto jeśli dany człowiek nie ma zamiaru posiadać go dłużej niż na moment transakcji. Dlatego osobiście uważam iż nadanie wartości BTC jako SoV o którym wspominasz to priorytet, podobnie jak dbanie o bezpieczeństwo środków w jego łańcuchu. Cała reszta jest na drugim planie a przynajmniej dopóki Grażyna nie będzie chciała dostawać emerytury w BTC zamiast PLN.

Wróć do „Rozwój projektu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości