Lightning Network

Weteran
Posty: 1538
Rejestracja: 25 kwietnia 2016
Reputacja: 667
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Lightning Network

Postautor: ikswodnal » czwartek, 9 stycznia 2020, 14:57

ShadowOfHarbringer pisze: czwartek, 9 stycznia 2020, 14:41O czym Ty chcesz rozmawiać o "doskonaleniu" czegoś, z księżycowymi dziećmi lambo, które potrafią tylko czekać aż numerek pójdzie do góry?
Złe to podejście zniszczyć, zabić przeciwnika. Nie ma prawd i rzeczy doskonałych (jak koło) wszystko można doskonalić, nawet wykorzystując osiągnięcia przeciwnika.
Nie wiem, nie znam się - ja tylko staram się wykorzystywać pracę i dyskusję innych, dyskusję, nie coraz bardziej niezrozumiałe utarczki innych. Może być, że sami uczestnicy tych wojen tracą z oczu cel.
No i wyszedłem na demagoga i moralizatora :-(

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 972
Rejestracja: 3 lipca 2018
Reputacja: 403
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Napiwki: https://tippin.me/@lordfervi
Napiwki: https://www.zapread.com/user/fervi

Lightning Network

Postautor: fervi » czwartek, 9 stycznia 2020, 14:59

ikswodnal pisze: czwartek, 9 stycznia 2020, 14:25Choć by o doskonaleniu LN.
Ale on się doskonali cały czas. Przykładem jest AMP, który jest wdrażany przez portfele. Innym przykładem jest Phoenix Wallet (i chyba BLW), który oddala nas od wizji full-custodial wallet.

Cały czas LN i Bitcoin się zmienia. Jest to niestety dość trudna do zauważania wiedza, bo cholernie dużo się dzieje, a wiele osób nawet nie ma o tym pojęcia. Ostatnio w Litecoin (czyli testnet Bitcoina :P) pojawił się Whitepaper wprowadzenia MimbleWimble (anonimowych transakcji) do tej kryptowaluty. Ale ile osób na forum ma pojęcie jako takie na temat MW? Ja nie mam.

Co tydzień są biuletyny tworzone, które skupiają się tylko na wycinku Bitcoina, a i tak są obszerne.

Powiem w skrócie - Bitcoin rozwija się w przerażająco szybkim tempie. Niektórzy nawet optują, że powinien zwolnić :P

Weteran
Posty: 1538
Rejestracja: 25 kwietnia 2016
Reputacja: 667
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Lightning Network

Postautor: ikswodnal » czwartek, 9 stycznia 2020, 15:06

fervi pisze: czwartek, 9 stycznia 2020, 14:59Ale on się doskonali cały czas.
Nie wątpię. Chodzi tylko o to by był praktyczny i dostępny wszystkim - tak jak np electrum.
Czyli, (dla mnie) nie będzie stanowiło problemu fee z 30-40 wpłat BTC przy ich wyciąganiu czy przesyłaniu na inny portfel.

Zawsze mam rację
Awatar użytkownika
Posty: 6923
Rejestracja: 15 lutego 2011
Reputacja: 4513
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Zmienna

Lightning Network

Postautor: ShadowOfHarbringer » czwartek, 9 stycznia 2020, 15:08

ikswodnal pisze: czwartek, 9 stycznia 2020, 14:57Nie ma prawd i rzeczy doskonałych (jak koło) wszystko można doskonalić, nawet wykorzystując osiągnięcia przeciwnika.
Pewnie.

Lightning Network będzie znacznie lepiej działał jako warstwa druga na sieci Bitcoin Cash. Tym bardziej, że BCH ma już w 100% usunięte malleability które było kiedyś dużym problemem dla LN - 3 ostatnie aktualizacje sieci wycinały malleability po kawałku, aż zniknęło całkowicie.

Tylko, że zamiast marnować czas na rozwijanie koncepcji, która nawet gdy zadziała to zadziała koślawo, bo jest zwyczajnie nieefektywna, może po prostu przełożyć swoje zasoby na coś co już działa i ma potencjał działać jeszcze lepiej - np. transakcje on-chain?
Gotówka P2P da światu wolność. To są jej wrogowie: Bitcoin Core, Blockstream, Lightning Network.
Ocenzurowane i zmanipulowane fora: /r/Bitcoin, /r/CryptoCurrency, BitcoinTalk
Klucze GPG/PGP: [3072D/F92EDBA4]

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 972
Rejestracja: 3 lipca 2018
Reputacja: 403
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Napiwki: https://tippin.me/@lordfervi
Napiwki: https://www.zapread.com/user/fervi

Lightning Network

Postautor: fervi » czwartek, 9 stycznia 2020, 15:16

ikswodnal pisze: czwartek, 9 stycznia 2020, 15:06Czyli, (dla mnie) nie będzie stanowiło problemu fee z 30-40 wpłat BTC przy ich wyciąganiu czy przesyłaniu na inny portfel.
No takie jest właśnie w Lightningu z tym Phoenix Wallet. Doznania są M E G A (nawet Electrum taki prosty nie jest :D)
Natomiast oczywiście trzeba obserwować jak portfele będą implementować wszystko. RSK wspierają tylko portfele Ethereum jak MyEtherWallet, a żaden stricte Bitcoinowy :cry:

Weteran
Posty: 1538
Rejestracja: 25 kwietnia 2016
Reputacja: 667
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Lightning Network

Postautor: ikswodnal » czwartek, 9 stycznia 2020, 15:19

ShadowOfHarbringer pisze: czwartek, 9 stycznia 2020, 15:08Lightning Network będzie znacznie lepiej działał jako warstwa druga na sieci Bitcoin Cash
Cieszy mnie to. Jednak bardziej będę się cieszył gdy BCH zacznie wypierać gotówkę, no chociaż tak jak w Australii (jak czytam).

Dodano po 2 minutach 15 sekundach:
fervi pisze: czwartek, 9 stycznia 2020, 15:16. RSK wspierają tylko portfele Ethereum jak MyEtherWallet, a żaden stricte Bitcoinowy
Oj, chyba mylisz się, (przesadzasz), co do mojej wiedzy o kryptowalutach. Dla mnie EOT.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3884
Rejestracja: 20 grudnia 2013
Reputacja: 2083
Reputacja postu: 
12
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Szwajcaria

Lightning Network

Postautor: __kot__ » czwartek, 9 stycznia 2020, 15:39

Wczoraj miałem okazję spotkać się z grupą polskich entuzjastów krypto na Beer and Bitcoin w Warszawskim Hackerspace. Dyskusja była prowadzona na wiele tematów i jednym z nich był LN.
Po spotkaniu dużo myślałem o tym, o czym mówiliśmy i chciałbym się tymi spostrzeżeniami podzielić.


Orator
Awatar użytkownika
Posty: 972
Rejestracja: 3 lipca 2018
Reputacja: 403
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Napiwki: https://tippin.me/@lordfervi
Napiwki: https://www.zapread.com/user/fervi

Lightning Network

Postautor: fervi » czwartek, 9 stycznia 2020, 16:07

ikswodnal pisze: czwartek, 9 stycznia 2020, 15:19Oj, chyba mylisz się, (przesadzasz), co do mojej wiedzy o kryptowalutach.
No RSK wspierają tylko portfele ETH. Masz nawet screena :D (chociaż Offtopic, bo to temat o LN).
https://codimd.s3.shivering-isles.com/d ... 9d299c.png

Już sam RSK bywa ciekawy w wielu kwestiach, czekamy na pierwszego Stablecoina :P

Ogólnie dużo się dzieje w świecie Bitka

Dodano po 19 minutach 27 sekundach:
__kot__ pisze: czwartek, 9 stycznia 2020, 15:39 Po spotkaniu dużo myślałem o tym, o czym mówiliśmy i chciałbym się tymi spostrzeżeniami podzielić.
Ciekawy materiał i po części prawdziwy. Natomiast nie odnosi się do LN, a do każdej kryptowaluty (co później stwierdziłeś).

Natomiast moim zdaniem masz dziwne oczekiwania co do naszego kraju. Nasz kraj nie na darmo ma przydomek "Chlew gównem obsrany" :P U nas kopie się ziemniaki, a nie Bitcoiny. I nie dlatego, że nie ma szans na to, by nasz kraj był "światem kryptowalut" czy innej technologii, co po prostu jest odgórnie sterowany tak, by tego nie robił.

Dlatego mnie zawsze interesowało jak to jest z tymi rządowymi konsultacjami blockchainowymi, podczas gdy mój znajomy z US mówił od razu, że US nigdy nie planował kompromisu z kryptowalutami, a ich celem od początku była pełna banicja tego rozwiązania.

Jeśli kryptowaluty przetrwają np. 10 czy 20 lat i ta branża przetrwa i rozwinie się w innych krajach to u nas będzie dochodzenie "gdzie popełniono błąd", tylko winnych nie będzie jakimś trafem.

Nie wierzę w to, że Polska będzie jakąś potęgą blockchainową. Był taki okres w którym faktycznie dominowaliśmy, ale został szybko zgaszony.
A co z Optimusem się stało, gdzie nasza potęga komputerowa? No nie ma. Ale na miejscu działającego Optimusa zatrudniającego setki osób mamy urząd pracy xd

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6053
Rejestracja: 20 grudnia 2015
Reputacja: 9002
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Lightning Network

Postautor: socjolog2008 » czwartek, 9 stycznia 2020, 16:41

__kot__ pisze: czwartek, 9 stycznia 2020, 15:39Po spotkaniu dużo myślałem o tym, o czym mówiliśmy i chciałbym się tymi spostrzeżeniami podzielić.

11:30-11:45 zasadniczo koniec zdania można by zastąpić zamiast LN - Kryptowaluty i identycznie pasuje. Adaptacja płatności dla firm, przy przytoczonych argumentach (klarownie i merytorycznie) nie ma w dzisiejszej rzeczywistości prawa bytu ogólnie dla Kryptowalut. Obojętnie w jakiej formie i której. Kropka.
WIG20toTHEmoon https://www.gpw.pl
Sztuczna inteligencja GPW : Atende* Ailleron* Spyrosoft* Datawalk* Voxel* Oex* LiveChat* Brand24* Medapp * MedialG
https://tinyurl.com/Stats-Polska
https://strefainwestorow.pl/dane/dywide ... idend/2023

Początkujący
Posty: 55
Rejestracja: 9 maja 2019
Reputacja: 49
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Lightning Network

Postautor: championbit » czwartek, 9 stycznia 2020, 17:03

@__kot__

Przy całym szacunku do Ciebie uważam że przegapiłeś kilka ostatnich lat używając takiej argumentacji. Jednym a argumentów wymienianych przez Ciebie jest konieczność stworzenia infrastruktury do obsługi LN bez której nie da się przyjmować transakcji. Zapominasz jednak że istnieje coś takiego jak procesor płatności który przecież może być zarejestrowany w raju podatkowym i tylko procesować niezweryfikowane płatności a fizycznie dostarczać do sklepów waluty fiat. Chociaż nie, nie zapominasz przecież sam twierdzisz że wizją aplikacji dash-pay jest możliwość natychmiastowego przewalutowania czy coś w tym stylu za pomocą telefonu więc i tak będziecie te transakcje procesować z tym że nie z LN na PLN a z DASH na PLN. W związku z tym ten argument jest troszeczkę wymyślany na siłę by wytknąć jakiś błąd lub niezamierzone przeoczenie które sprostujesz :)

Moment w którym ludzie będą wyceniać produkty i usługi nominalnie w jakichś kryptowalutach tak by było konieczne przez nich stawianie węzła LN jest tak odległy że do tego czasu obecna wersja nie tylko Bitcoina ale i wszystkich innych kryptowalut całkowicie się zmieni i dzisiejsze problemy nie będą mieć najmniejszego znaczenia. Mało tego, obecnie procesory płatności typu BitPay zarabiają wyłącznie na przetwarzanych transakcjach a nic nie maja z pozyskanych nowych użytkowników krypto, w LN procesory będą miedzy sobą rywalizować jak operatorzy sieci komórkowych(dosłownie) bo w momencie kiedy jakiś klient otworzy do nich kanał to oni będą zarabiać mikro sumy zarówno od wydawanej całej jego kwoty a nie tylko jakiejś części ale również i od środków które będzie on otrzymywać z powrotem. Jak dla mnie to wielokrotnie zwiększy przychody procesorów na tyle że zobaczymy realną konkurencję a nawet większy marketing z ich strony skierowany do ludzi spoza branży bo przeciętny zysk z użytkownika na to pozwoli. Obecnie jako procesor płatności chodzisz od sklepu do sklepu by zwiększać adopcję BTC gdzie w każdym sklepie będziesz mieć max kilka transakcji miesięcznie z zyskiem pare groszy bo ktoś kto ma już te BTC zapłaci raz u ciebie a raz w konkurencyjnym sklepie. Budując procesor w którym (o ilenie jesteś za drogi i ktoś nie będzie chciał Cię zmienić) budujesz system w którym z każdej transakcji użytkownika niezależnie od sklepu masz korzyść więc średnia ilość transakcji z przeciętnego użytkownika krypto może sie zwielokrotnić.

Przykład:

Otwieram procesor płatności w raju podatkowym, tam odpalam węzeł LN przez VPN oraz giełdę krypto-krypto wyceniającą BTC w stworzonym przez siebie stable coinie np tetherze czy jakiś innym nawiązującym do złotówki. Polska firma posiadająca konta w banku będzie sprzedawać stable-coina po kursie 1:1 do waluty fiat nie będąc tym samym NIEPOTRZEBNIE obciążona podatkiem dochodowym od sprzedaży. W ten sposób nie tylko procesor płatności nawet nie musi być uważany za jakąś pralkę a coś co pozwala w ogóle funkcjonować w branży legalnie zachowując a nawet zwiększając tym samym prywatność swoich użytkowników bo sam nie musi narażać się na ujawnianie swoich środków ani adresów w BTC.

Podsumowując:
Problemy poruszane przez Ciebie rozwiązywane są już wielu wielu lat i nazywa się ten sposób "outsourcing"

Pozdrawiam

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3884
Rejestracja: 20 grudnia 2013
Reputacja: 2083
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Szwajcaria

Lightning Network

Postautor: __kot__ » czwartek, 9 stycznia 2020, 17:40

@championbit
Chyba niekoniecznie dobrze zrozumiałeś o czym mówiłem i dlaczego.

Nie poruszałem aspektu podatkowego całego zagadnienia lecz aspekt prawny, regulacyjny i biznesowy, bazując na konkretnych argumentach przedstawionych we wczorajszej dyskusji w Warszawie.

Jeśli chodzi o podatki to postaram się kiedyś też poruszyć temat - to też ciekawe. W swoim wpisie bardzo uprościłeś temat, nie biorąc zupełnie pod uwagę zagadnienia jurysdykcji podatkowej. Jurysdykcji podatkowej, która jest bardzo istotna zwłaszcza dla sklepów stacjonarnych jak również pośredników i producentów.
Świat nie składa się ze startupów krypto i dla przeciętnego właściciela biznesu opcja współpracy z "procesor płatności który przecież może być zarejestrowany w raju podatkowym i tylko procesować niezweryfikowane płatności" brzmi jak "założę sobie pętlę na szyję i poczekam na wykonanie wyroku".

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 972
Rejestracja: 3 lipca 2018
Reputacja: 403
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Napiwki: https://tippin.me/@lordfervi
Napiwki: https://www.zapread.com/user/fervi

Lightning Network

Postautor: fervi » piątek, 10 stycznia 2020, 00:36

ShadowOfHarbringer pisze: czwartek, 9 stycznia 2020, 15:08Tym bardziej, że BCH ma już w 100% usunięte malleability które było kiedyś dużym problemem dla LN - 3 ostatnie aktualizacje sieci wycinały malleability po kawałku, aż zniknęło całkowicie.
Brawo. Jak się nazywała aktualizacja, która naprawia to w Bitcoinie ... chyba SegWit (wersja 0)

Zawsze mam rację
Awatar użytkownika
Posty: 6923
Rejestracja: 15 lutego 2011
Reputacja: 4513
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Zmienna

Lightning Network

Postautor: ShadowOfHarbringer » piątek, 10 stycznia 2020, 08:36

fervi pisze: piątek, 10 stycznia 2020, 00:36 Brawo. Jak się nazywała aktualizacja, która naprawia to w Bitcoinie ... chyba SegWit (wersja 0)

SegWit nie usunął całkowicie malleability... Tylko częściowo.

Natomiast Bitcoin Cash usunął malleability całkowicie. Poniżej tabelka.

Źródło:
https://read.cash/@BigBlockIfTrue/achie ... s-bf5f1e41
old.reddit.com/r/btc/comments/dx9hrt/achievement_unlocked_bitcoin_cash_fixed_all/

Lightning Network będzie działać znacznie lepiej na Bitcoin Cash, głównie ponieważ zwyczajnie masz więcej transakcji na sekundę i bloki nie są zapchane więc możesz więcej kanałów LN otworzyć i zamknąć na sekundę za darmo - to jest najważniejsza sprawa. Malleability fix to tylko dodatek.

Gotówka P2P da światu wolność. To są jej wrogowie: Bitcoin Core, Blockstream, Lightning Network.
Ocenzurowane i zmanipulowane fora: /r/Bitcoin, /r/CryptoCurrency, BitcoinTalk
Klucze GPG/PGP: [3072D/F92EDBA4]

Weteran
Posty: 1488
Rejestracja: 15 czerwca 2011
Reputacja: 1215
Reputacja postu: 
12
Napiwki za post: 0 BTC

Lightning Network

Postautor: qertoip » piątek, 10 stycznia 2020, 09:59

ShadowOfHarbringer pisze: piątek, 10 stycznia 2020, 08:36 SegWit nie usunął całkowicie malleability... Tylko częściowo.

Skrajna manipulacja. Segwit całkowicie usuwa malleability z transakcji segwitowych.

Autorowi pewnie chodzi o to, że transakcje legacy (nie segwitowe) pozostają ciągliwe ale przedstawiacie to w sposób taki, jakoby Segwit sam w sobie był dziurawy i niekompletnie adresował problem.

Każda z czerwonych rzeczy dotyczy ciągliwości pola scriptSig.

Tymczasem w transakcjach segwit w ogóle nie ma pola scriptSig! Zostało zastąpione na twardo bajtem 0 oznaczającym zerową długość. Nie może być zatem ciągliwe.
We only have one shot at making digital scarcity experiment work. If Bitcoin fails within a timeframe relevant for a human, then digital scarcity claim gets falsified. Like it or not, Bitcoin must succeed for your coin to succeed.

Gaduła
Awatar użytkownika
Posty: 308
Rejestracja: 25 grudnia 2010
Reputacja: 170
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC
Napiwki: https://lnbits.com/paywall/cUvNttGQiYppTehSvDETs5

Lightning Network

Postautor: wikarus » piątek, 10 stycznia 2020, 10:12

Shadowherbider i "Skrajna manipulacja."

Obrazek

Ja tylko chciałbym zwrócić uwagę na dwa cytaty:
ShadowOfHarbringer pisze: czwartek, 9 stycznia 2020, 15:08Lightning Network będzie znacznie lepiej działał jako warstwa druga na sieci Bitcoin Cash.
ShadowOfHarbringer pisze: piątek, 10 stycznia 2020, 08:36Lightning Network będzie działać znacznie lepiej na Bitcoin Cash
Czy główny promotor BCH wie coś czego nikt nie wie..?
Ostatnio zmieniony piątek, 10 stycznia 2020, 10:21 przez wikarus, łącznie zmieniany 1 raz.
⚡
Wszystko co robisz, robisz na własną odpowiedzialność. Wszystkie porady nie są poradami finansowymi.

Weteran
Posty: 1488
Rejestracja: 15 czerwca 2011
Reputacja: 1215
Reputacja postu: 
23
Napiwki za post: 0 BTC

Lightning Network

Postautor: qertoip » piątek, 10 stycznia 2020, 10:21

PS

W BCH przyjęto inną strategię rozwiązania problemu ciągliwości (malleability).

Nie usunięto pola scriptSig. Zamiast tego kolejnymi forkami indywidualnie zdelegalizowano znane techniki ciągliwości (dużo tego było).

Z rozwiązaniem BCH są dwa problemy:

* nowe techniki ciągliwości pola scriptSig były odkrywane przez wiele lat; jest zupełnie realne że zostaną odkryte kolejne; zatem to BCH nie rozwiązuje problemu definitywnie a jedynie na dzisiejszy stan wiedzy (a i tego nie jestem pewien); to uniemożliwia bezpieczne zrobienie LN nad BCH (bo przy LN okrycie ciągliwości umożliwi kradzież)

* w BCH złamano naczelną zasadę, że poprawne transakcje stworzone dziś będą poprawne również w przyszłości nad niewydanymi UTXO. Case: trzymamy transakcję offline podpisaną przez drugą stronę. Trzymamy ją na czarną godzinę, na przykład na wypadek gdyby druga strona nie wywiązała się z jakiegoś protokołu. Wiele protokołów trustless na tym bazuje, choćby Bisq. Nagle okazuje się, że ta transakcja która nas zabezpieczała przestaje być prawidłowa w sieci! Nie można budować protokołów gdy w sieci dzieją się takie jaja.
We only have one shot at making digital scarcity experiment work. If Bitcoin fails within a timeframe relevant for a human, then digital scarcity claim gets falsified. Like it or not, Bitcoin must succeed for your coin to succeed.

Zawsze mam rację
Awatar użytkownika
Posty: 6923
Rejestracja: 15 lutego 2011
Reputacja: 4513
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Zmienna

Lightning Network

Postautor: ShadowOfHarbringer » piątek, 10 stycznia 2020, 10:28

qertoip pisze: piątek, 10 stycznia 2020, 09:59 Skrajna manipulacja. Segwit całkowicie usuwa malleability z transakcji segwitowych.
Sam jesteś manipulacja.

SegWit nie usuwa malleability z transakcji nie-segwitowych, które wciąż są dozwolone bo SegWit nie został wprowadzony jako hard-fork?

Widzisz teraz jaki to burdel na kółkach?

Co z tego, że masz SegWita, skoro legalnie możesz używać nie-segwita powodując bałagan ekstremalny? I 50% nodów dalej tak robi?
Gotówka P2P da światu wolność. To są jej wrogowie: Bitcoin Core, Blockstream, Lightning Network.
Ocenzurowane i zmanipulowane fora: /r/Bitcoin, /r/CryptoCurrency, BitcoinTalk
Klucze GPG/PGP: [3072D/F92EDBA4]

Gaduła
Awatar użytkownika
Posty: 308
Rejestracja: 25 grudnia 2010
Reputacja: 170
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Napiwki: https://lnbits.com/paywall/cUvNttGQiYppTehSvDETs5

Lightning Network

Postautor: wikarus » piątek, 10 stycznia 2020, 10:35

Jak na dłoni widać że rozwiązania które są w BCH to łatanie na kolanie. Tak jak malleability, tak samo jak 0-conf które mają udawać szybkie płatności LN. Obydwa rozwiązania które są w BCH sprowadzają bezpośrednie zagrożenie dla użytkowników waluty BCH.
⚡
Wszystko co robisz, robisz na własną odpowiedzialność. Wszystkie porady nie są poradami finansowymi.

Zawsze mam rację
Awatar użytkownika
Posty: 6923
Rejestracja: 15 lutego 2011
Reputacja: 4513
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Zmienna

Lightning Network

Postautor: ShadowOfHarbringer » piątek, 10 stycznia 2020, 10:58

Odpowiadam na resztę posta:
qertoip pisze: piątek, 10 stycznia 2020, 10:21 to uniemożliwia bezpieczne zrobienie LN nad BCH (bo przy LN okrycie ciągliwości umożliwi kradzież)

Wiele lat temu, zanim BCH w ogóle powstało, zdanie developerów było takie, że LN jest możliwe do zrobienia nawet bez naprawiania malleability. Po prostu będzie działać gorzej.

Dodatkowo, w 2015-2016 były alternatywne metody poprawiania malleability niż SegWit. Wymagające hard-forka. Dziś już wszyscy o nich zapomnieli.

Dlatego cały argument za prowadzeniem SegWita od początku był z dupy i wszyscy to wiedzieli. I wszyscy o tym wtedy mówili, ale zostali błyskawicznie zbanowani na największych forach za mówienie nie po liniii partii. Ja zostałem zbanowany jako jeden z pierwszych.

Było to dyskutowane od 2015 10 razy, ale pewnie nie na tym forum.
qertoip pisze: piątek, 10 stycznia 2020, 10:21 * w BCH złamano naczelną zasadę, że poprawne transakcje stworzone dziś będą poprawne również w przyszłości nad niewydanymi UTXO.
EDIT:

Nie jestem przekonany czy złamano. Czytaj niżej.
qertoip pisze: piątek, 10 stycznia 2020, 10:21Case: trzymamy transakcję offline podpisaną przez drugą stronę. Trzymamy ją na czarną godzinę, na przykład na wypadek gdyby druga strona nie wywiązała się z jakiegoś protokołu. Wiele protokołów trustless na tym bazuje, choćby Bisq. Nagle okazuje się, że ta transakcja która nas zabezpieczała przestaje być prawidłowa w sieci! Nie można budować protokołów gdy w sieci dzieją się takie jaja.
Problemy tej natury nie były zgłaszane przez developerów BISQ czy jakichkolwiek innych developerów, gdyby były to 99% bym wiedział o tym.

Masz jakieś przykłady takich zabezpieczających transakcji zamrożonych, które zostały popsute po którejś aktualizacji sieci BCH?

Jeżeli nie masz, to Twój argument jest pusty. Możliwe też, że developerzy BCH po prostu uwzględnili takie transakcje(o ile w ogóle istniały) i zrobili upgrade tak, żeby ich nie popsuć.
Ostatnio zmieniony piątek, 10 stycznia 2020, 11:09 przez ShadowOfHarbringer, łącznie zmieniany 1 raz.
Gotówka P2P da światu wolność. To są jej wrogowie: Bitcoin Core, Blockstream, Lightning Network.
Ocenzurowane i zmanipulowane fora: /r/Bitcoin, /r/CryptoCurrency, BitcoinTalk
Klucze GPG/PGP: [3072D/F92EDBA4]

Początkujący
Posty: 28
Rejestracja: 15 października 2018
Reputacja: 17
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Lightning Network

Postautor: zbig001 » piątek, 10 stycznia 2020, 11:06

Malleability tylko po prostu utrudnia implementację L2, a nie uniemożliwia, czyż nie?
Przeciwnie jest w przypadku transakcji 0-conf, z malleability mogą być bardziej użyteczne.
Wydaje się że użytkownicy forkowalnych monet bardziej powinni się obawiać ataków typu replay...
W przypadku hard forka BTC/BCH jest zabezpieczenie, ale warto mieć ogólnie świadomość, że można w ten sposób utracić środki.

Wróć do „Rozwój projektu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości