Lightning Network

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1385
Rejestracja: 16 grudnia 2015
Reputacja: 1194
Reputacja postu: 
4
Napiwki za post: 0 BTC

Lightning Network

Postautor: Kluka » środa, 4 kwietnia 2018, 23:52

@rav3n_pl, O tym limicie slyszlem wczesniej. Ale jak to zwiekszyc przeciez on jest dlatego zeby "nie zabraklo BTC", w hubach tez musza byc zamrozone btc. Przyszlosc (odlegla ale to tego zmierzamy) dla mnie wyglada tak: 0.16btc bedzie i tak kwota niedostepna dla przecietnego obywatela. W blockchainie bedzie sie przelewac tylko rownowartosci setek tysiecy/milionow a przecietny kowalski o bezpieczenstwie/niezaleznosci/wolnosci jaka daje blockchain bedzie musial zapomniec. Nic sie nie zmieni, bedzie dalej placil oplaty grupom kapitalowym do ktorych beda nalezec huby- bedzie to neobankowosc. Nie ludzmy sie ze bedziemy sobie otwierac kanaly ze "Staszkiem zeby mu placici po 1 statoshi". To prowadzi wylacznie do neobankowosci. A mozna inaczej i nie mow ze nie bo doskonale wiemy ze mozna... Swoja droga bardzo sympatyczny z Ciebie czlowiek, inaczej sobie ciebie wyobrazalem. Prosze Cie zastanow sie nad tym co robisz...

Dodano po 8 minutach 37 sekundach:
Powiem Ci ze ten LN nie bylby wcale taki zly gdyby w parze nie szlo tlamszenie BTC. Zwiekszmy ten blok do min 8mb na ta chwile, niech transakcja kosztuje centy, do tego LN do natychmiastowych transakcji (bo niestety 0-confirm zostalo w BTC takze stlamszone) i do jakichchs mikro tak jak w zalozeniu, placenie za reklamy po kilka satoshi. I nie mial bym nic przeciwko jakby to szlo w tym kierunku. Ale nie idzie. LN jest niejako narzucany jako alternatywa dla transakcji onchain a taka on nigdy nie bedzie, w tym jest problem

Dodano po 2 godzinach 15 minutach 30 sekundach:
rav3n_pl pisze: Na FB rozgorzała się dyskusja na ten temat.
W sumie nie powiedziałem jednego: ten limit może być łatwo zniesiony - i taki jest plan.
Żeby tylko najpierw testować na "małych" kwotach (przecież to i tak jest 4000PLN).
Z Twojego filmu 17:00 - 17:25 (z akcentem na 17:25) :roll:
...idioci sie nie rodza, idiotow kreuja media...

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2602
Rejestracja: 11 października 2017
Reputacja: 2732
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Lightning Network

Postautor: janku66 » czwartek, 5 kwietnia 2018, 00:30

rav3n_pl pisze: W sumie nie powiedziałem jednego: ten limit może być łatwo zniesiony - i taki jest plan
Limit bloku na Bitcoin Cash również.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1385
Rejestracja: 16 grudnia 2015
Reputacja: 1194
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Lightning Network

Postautor: Kluka » czwartek, 5 kwietnia 2018, 00:40

Hegemon95 pisze: w postach które hejtowałeś
strasznie nie lubie tego modnego okreslenia. Staram sie zeby nie bylo we mnie nienawisci - taak mamy polski odpowiednik ;) Ogolnie chcialbym zeby swiat byl lepszym miejscem i jezeli sie z czyms czasem nie zgadzam nie znaczy ze czegos nienawidze. Powiem Ci wiecej, kazdego czlowieka ktorego nieco poznam zaczynam rozumiec, nawet jak ma zupelnie inne zdanie niz ja. W mojej teorii mozna zrozumiec kazde istnienie ludzkie, nawet tych co dokonali zlych rzeczy. Ale to nie istotne tu i teraz. Rozwijajcie sobie ten lighting jak chcecie, jezeli w niego wierzycie, jezeli wierzycie ze swiat na tym skorzysta. Jak nie to zastanowcie sie nad tym 2 razy. Wedlug mnie moze przyniesc wiecej zlego niz dobrego dlugoterminowo w swiecie. Ale to moje zdanie i kazdy ma prawo miec swoje. Pozdrawiam
...idioci sie nie rodza, idiotow kreuja media...

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 132
Rejestracja: 2 marca 2018
Reputacja: 81
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Lightning Network

Postautor: Araluen » czwartek, 5 kwietnia 2018, 08:22

Kluka pisze: LN jest niejako narzucany jako alternatywa dla transakcji onchain a taka on nigdy nie bedzie, w tym jest problem
O właśnie, w tym według mnie leży główny problem. Jak napisał Raven - nikt z LN korzystać nie musi. Z tym się oczywiście zgadzam. Ale założenie jest takie, żeby blockchainem szły tylko duże transakcje z dużymi opłatami. Czyli albo LN, albo kilkadziesiąt dolców za przelew?

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4618
Rejestracja: 14 kwietnia 2016
Reputacja: 2683
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Lightning Network

Postautor: mecenas » czwartek, 5 kwietnia 2018, 08:33

Araluen pisze: Czyli albo LN, albo kilkadziesiąt dolców za przelew?
Brawo. Wybór należy do Ciebie.
Będziesz niejako zmuszony ekonomicznie do używania LN, bo alternatywa została zniszczona zaporą 1Mb.

Istnieje też inny wybór: albo kilkadziesiąt dolców za przelew, albo przelew w sieci on_chain bitcoin cash.
I nawet, jeśli teraz licytacja fee w btc jest na niższych poziomach, to 1Mb jest gwarantem dalszych wzrostów fee.
:arrow: Zdecentralizowane kontrakty: https://bchbull.com
:arrow: Bitcoin Is Cash: https://discover.cash/

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 40
Rejestracja: 28 marca 2018
Reputacja: 6
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Lightning Network

Postautor: Pogoda » czwartek, 5 kwietnia 2018, 09:07

Widzę że znowu jest dyskusja o skalowalności BTC więc przypominam:

I to się dotyczy każdej waluty opartej o blockchain.
Jeżeli chodzi o limit 1MB to na tą chwilę nie ma takiej potrzeby żeby go znosić. Na dzień dzisiejszy jest wystarczająco miejsca do otwierania i zamykania kanałów.
Zauważyłem że dyskusja w tym temacie to jak próba przekonania płaskoziemca do tego że ziemia jest okrągła a on wieży że ziemia i tak jest płaska bo religia mu tak mówi...

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 132
Rejestracja: 2 marca 2018
Reputacja: 81
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Lightning Network

Postautor: Araluen » czwartek, 5 kwietnia 2018, 09:29

Pogoda pisze: Jeżeli chodzi o limit 1MB to na tą chwilę nie ma takiej potrzeby żeby go znosić
Potrzeba to była już dawno temu. Teraz chodzi mniej przelewów, to nie ma kolejek, ale nie wiem, czy to powód do wielkiej radości.
Fakt, ja też się czuję jakbym rozmawiała z płaskoziemcami ;) Ale nie chodzi tu o żadną religię, tylko użyteczność, prostotę (!) i możliwość wyboru, którą LN odbiera (bo to jak wybierać mniejsze zło). Jakbym chciała, żeby trzecia strona brała udział w moich transakcjach, to bym wysłała dolary/euro/złotówki. A co do skalowalności to temat był już tyle razy wałkowany, że nie ma sensu znów zaczynać dyskusji w wątku o LN.

Początkujący
Posty: 603
Rejestracja: 26 sierpnia 2017
Reputacja: -215
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Lightning Network

Postautor: kirucha2 » czwartek, 5 kwietnia 2018, 09:43

Ewidentnie LN robiony jest po to zeby BTC nigdy nie stal sie powszechnym srodkiem platniczym. Po co mi BTC z LN, ktory ma wszystkie wady obecnych systemow bankowych skoro mam vise. Nikt takiego BTC nie bedzie uzywal do mikroplatnosci bo to bez sensu!

Bardzo Zły Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 14380
Rejestracja: 16 kwietnia 2012
Reputacja: 2659
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Polska/Wwa/GW

Lightning Network

Postautor: rav3n_pl » czwartek, 5 kwietnia 2018, 09:54

Piffko: PLC/BTC 1Rav3nkMayCijuhzcYemMiPYsvcaiwHni
BIP39 Mnemonic z talii kart
Bitcoin Core 0.26.1
Linki do YT, TT, LI i reszty

Początkujący
Posty: 603
Rejestracja: 26 sierpnia 2017
Reputacja: -215
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Lightning Network

Postautor: kirucha2 » czwartek, 5 kwietnia 2018, 10:43

WitoldC pisze: To jest spekulacja.
dlatego napisalam, ze min. 50%+ . Podzial srodowiska w celu stworzenia LN, czy nie mial to byc przelom??? Jesli tak to powinno byc nowe ATH, jesli nie to pomysl po co to bylo robione???? a nie pal janusza
co do BCH zadaj pytanie w odpowiednim dziale, to Ci na nie odpowiem.

Weteran
Posty: 1175
Rejestracja: 18 września 2016
Reputacja: 276
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Napiwki: https://tippin.me/@c_witold

Lightning Network

Postautor: WitoldC » czwartek, 5 kwietnia 2018, 11:03

LN "znane" jest już od dawna, może jest już w cenie.
LN dopiero "raczkuje"
Wątpię żeby takie informacje miały by prowadzić od razu do ATH.

BCH to jest przykład że może być tyle dobrych wiadomości a cena i tak w dół.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 40
Rejestracja: 28 marca 2018
Reputacja: 6
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Lightning Network

Postautor: Pogoda » czwartek, 5 kwietnia 2018, 11:41

Araluen pisze: możliwość wyboru
Masz możliwość wyboru pomiędzy bitcoinem (onchain) a LN (offchain). Nikt tu nikogo nie zmusza do korzystania z LN, to jest nakładka tylko dla zainteresowanych. Większość i tak będzie chciała robić transakcje w LN z powodu opłat więc dla osób omijających LN zawsze będzie miejsce w transakcjach onchain.
kirucha2 pisze: skoro mam vise
Zgadza się, tylko że przy Visie sprzedawcy ponoszą opłaty które de facto przerzucają na klienta (czytaj, ciebie). Taka Visa czy MasterCard będą musiały konkurować z opłatami LN, jak myślisz gdzie będą mniejsze opłaty?
Z każdej transakcji kartą musieli oddać nawet 2-3 proc. prowizji.
http://wyborcza.biz/biznes/1,147743,213 ... rects=true

Bardzo Zły Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 14380
Rejestracja: 16 kwietnia 2012
Reputacja: 2659
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Polska/Wwa/GW

Lightning Network

Postautor: rav3n_pl » czwartek, 5 kwietnia 2018, 11:43

Pojawienie się pierwszego walleta dało 2-3x wzrost ilości transakcji w ciągu doby.
Od kilku dni widziałem w logach około transakcji na sekundę, czasem mniej. Dziś jest to 2-3 na sekundę.

Kod: Zaznacz cały

2018-04-05 11:41:16.420 [INF] DISC: Broadcasting batch of 60 new announcements
2018-04-05 11:41:46.420 [INF] DISC: Broadcasting batch of 87 new announcements
2018-04-05 11:42:16.420 [INF] DISC: Broadcasting batch of 51 new announcements
2018-04-05 11:42:46.420 [INF] DISC: Broadcasting batch of 87 new announcements
2018-04-05 11:43:16.420 [INF] DISC: Broadcasting batch of 49 new announcements
2018-04-05 11:43:43.645 [INF] CRTR: Updated vertex data for node=03c2d52cdcb5ddd40d62ba3c7197260b0f7b4dcc29ad64724c68426045919922f0
2018-04-05 11:43:46.420 [INF] DISC: Broadcasting batch of 103 new announcements
Co 30 sekund leci paczka danych. Jeszcze wczoraj praktycznie nie było więcej niż 30.
Piffko: PLC/BTC 1Rav3nkMayCijuhzcYemMiPYsvcaiwHni
BIP39 Mnemonic z talii kart
Bitcoin Core 0.26.1
Linki do YT, TT, LI i reszty

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 40
Rejestracja: 28 marca 2018
Reputacja: 6
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Lightning Network

Postautor: Pogoda » czwartek, 5 kwietnia 2018, 11:52

rav3n_pl pisze: Pojawienie się pierwszego walleta dało 2-3x wzrost ilości transakcji w ciągu doby.
Właśnie tylko dzięki intuicyjnym GUI jest możliwa adaptacja na szeroką skalę, jeszcze tylko IOS i wersja na PC.

Bardzo Zły Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 14380
Rejestracja: 16 kwietnia 2012
Reputacja: 2659
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Polska/Wwa/GW

Lightning Network

Postautor: rav3n_pl » czwartek, 5 kwietnia 2018, 11:57

No czekam na lighnng-app :)
Eclair też niby jest na desktopa ale wymaga pełnego Core...

Dodano po 2 minutach 49 sekundach:
2018-04-05 11:45:52.987 [INF] CRTR: Examining Channel Graph for zombie channels
2018-04-05 11:45:53.067 [INF] CRTR: Pruning 945 Zombie Channels
xD
Piffko: PLC/BTC 1Rav3nkMayCijuhzcYemMiPYsvcaiwHni
BIP39 Mnemonic z talii kart
Bitcoin Core 0.26.1
Linki do YT, TT, LI i reszty

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 132
Rejestracja: 2 marca 2018
Reputacja: 81
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Lightning Network

Postautor: Araluen » czwartek, 5 kwietnia 2018, 12:25

Pogoda pisze: Masz możliwość wyboru pomiędzy bitcoinem (onchain) a LN (offchain)
Już o tym pisałam - to wybór między LN a bardzo dużymi opłatami transakcyjnymi, czyli żaden wybór i o to tutaj chodzi. ;)

Weteran
Posty: 1175
Rejestracja: 18 września 2016
Reputacja: 276
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Napiwki: https://tippin.me/@c_witold

Lightning Network

Postautor: WitoldC » czwartek, 5 kwietnia 2018, 12:33

@Araluen, skąd możesz wiedzieć jakie będą opłaty, jakie będzie wykorzystanie LN? Teraz bez LN możesz spokojnie za 2sat/bajt.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 40
Rejestracja: 28 marca 2018
Reputacja: 6
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Lightning Network

Postautor: Pogoda » czwartek, 5 kwietnia 2018, 15:08

Araluen pisze: opłatami transakcyjnymi
Według mnie opłaty transakcyjne były sztucznie zawyżane. Osoby które robiły ten spam straciły dość sporo pieniędzy, przynajmniej się dowiedzieli że to nie działa :).
Widać to ewidentnie na tym wykresie:
https://jochen-hoenicke.de/queue/#1,all
Coś nie chce mi się wierzyć że w okresie kilku miesięcy nagle przybyło tyle transakcji a od dwóch miesięcy mamy trochę mniej transakcji niż przed tym nagłym "zainteresowaniem". Według mnie to nie jest naturalny wzrost zainteresowaniem bitcoinem tylko próba manipulacji.
Teraz już jest wiadomo że przy każdej takiej kolejnej akcji spamerskiej cześć osób wypchną do LN. A tam to sobie mogą wysyłać spam do woli, żeby tylko nie blokowali kanału.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 132
Rejestracja: 2 marca 2018
Reputacja: 81
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Lightning Network

Postautor: Araluen » piątek, 6 kwietnia 2018, 07:48

@WitoldC, przecież takie było chyba założenie - blockchainem tylko duże transakcje ze sporymi opłatami. Poza tym jeśli ja i wiele innych osób nie będziemy chcieli korzystać z LN, a BTC zmierzałby do adopcji, to bloki szybko znów stałyby się pełne. Tyle w temacie ode mnie :D Taki wybór to żaden wybór. Co innego, gdyby blok został zwiększony, a LN byłoby całkowicie opcjonalne.

To też mnie bardzo ciekawi:
only 229 Lightning Network nodes are currently operating with active channels.
No to jak to w końcu jest? ;)

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2602
Rejestracja: 11 października 2017
Reputacja: 2732
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

Lightning Network

Postautor: janku66 » piątek, 6 kwietnia 2018, 08:03

Araluen pisze: przecież takie było chyba założenie - blockchainem tylko duże transakcje ze sporymi opłatami
Założenie, sporych opłat.

Nie wiem czy trzeba to komentować.

Wróć do „Rozwój projektu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości