Lightning Network

Weteran
Posty: 1174
Rejestracja: 18 września 2016
Reputacja: 276
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Napiwki: https://tippin.me/@c_witold

Lightning Network

Postautor: WitoldC » sobota, 25 maja 2019, 13:15

ShadowOfHarbringer pisze: sobota, 25 maja 2019, 13:10- Klient rozgłasza twój klucz publiczny powiązany z adresem
- Klient wysyła dane transakcji do sieci
- Klient podpisuje transakcję kluczem prywatnym powiązanym z kluczem publicznym, poczym wysyła ten podpis do sieci
A nie jest tak: tworzy transakcje, podpisuje i dopiero wysyła do sieci?
ShadowOfHarbringer pisze: sobota, 25 maja 2019, 13:10 a nie za transfer środków.
To kto jest w sieci odpowiedzialny za transfer środków.

Zawsze mam rację
Awatar użytkownika
Posty: 6923
Rejestracja: 15 lutego 2011
Reputacja: 4513
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Zmienna

Lightning Network

Postautor: ShadowOfHarbringer » sobota, 25 maja 2019, 13:24

WitoldC pisze: sobota, 25 maja 2019, 13:15 A nie jest tak: tworzy transakcje, podpisuje i dopiero wysyła do sieci?
Kolejność nie jest taka ważna, opis jest ogólny do zrozumienia dla przeciętnego zjadacza chleba a nie technicznego eksperta. Nawet gdyby kolejność pierwszych 4 punktów była trochę inna, i tak wszystko by zadziałało, co najwyżej mniej wydajnie.

WitoldC pisze: sobota, 25 maja 2019, 13:15 To kto jest w sieci odpowiedzialny za transfer środków.
Ty jesteś. Nikt za Ciebie nie może przesłać żadnych środków.

Na tym polega geniusz Satoshiego. Gotówka peer-2-peer. Z ręki do ręki.

Lightning Network to kompletnie inna koncepcja i fizycznie nie da się w niej zrobić tego samego co w Bitcoinie.
Gotówka P2P da światu wolność. To są jej wrogowie: Bitcoin Core, Blockstream, Lightning Network.
Ocenzurowane i zmanipulowane fora: /r/Bitcoin, /r/CryptoCurrency, BitcoinTalk
Klucze GPG/PGP: [3072D/F92EDBA4]

Weteran
Posty: 1174
Rejestracja: 18 września 2016
Reputacja: 276
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Napiwki: https://tippin.me/@c_witold

Lightning Network

Postautor: WitoldC » sobota, 25 maja 2019, 13:34

ShadowOfHarbringer pisze: sobota, 25 maja 2019, 13:24opis jest ogólny do zrozumienia dla przeciętnego zjadacza chleba
Przeczytaj jak opisałeś tą operacje a jak ja ;)

Mi to wygląda jakoś naciąganie.
Moja transakcja przechodzi przez ileś tam nodów i przez kopalnie która to potwierdza i to się nazywa P2P, ale jak jest w tym słowo "LN" to już nie jest.

Zawsze mam rację
Awatar użytkownika
Posty: 6923
Rejestracja: 15 lutego 2011
Reputacja: 4513
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Zmienna

Lightning Network

Postautor: ShadowOfHarbringer » sobota, 25 maja 2019, 13:43

WitoldC pisze: sobota, 25 maja 2019, 13:34 Moja transakcja przechodzi przez ileś tam nodów i przez kopalnie która to potwierdza i to się nazywa P2P, ale jak jest w tym słowo "LN" to już nie jest.
Twoja transakcja nie przechodzi przez ileś tam nodów, tylko rozgłasza się do wszystkich node'ów jednocześnie.

W ciągu 3 sekund Twoja transakcja jest znanna na całym globie i ląduje w mempoolu. Cała sieć zna Twoją transakcję przed dodaniem.

To czy jakiś miner ją doda czy nie to jest zupełnie oddzielna sprawa.

Jeżeli chcesz wysłać kasę do Zenka przy użyciu sieci BCH lub BTC (transakcja on-chain) to wygląda to tak:

Ty => Cała sieć włącznie z Zenkiem (wszystkie Węzły).

Warto tutaj zauważyć, że właściwie w tym przypadku środki nie są trzymane przez Zenka. Zenek ma tylko klucz prywatny do sejfu, który jest trzymany przez całą sieć w tysiącach lub milionach kopii kolektywistycznie.

Zenek z użyciem klucza prywatnego może dopiero otworzyć dany sejf i przesłać to co w nim jest do innego sejfu, także trzymanego przez sieć.

To naprawdę genialny wynalazek.

WitoldC pisze: sobota, 25 maja 2019, 13:34 Przeczytaj jak opisałeś tą operacje a jak ja ;)
Nie ma znaczenia. Obydwa przypadki zadziałają.

Ja pisałem oryginalny polski artykuł Bitcoina w 2012 albo 2013 roku. Kłócenie się ze mną na ten temat nie ma sensu.


--------------------

LN działa zupełnie inaczej. W przypadku LN, nie ma "transakcji" w znaczeniu informacyjnym takim jak w BCH czy BTC.

W LN dochodzi do kilku transferów środków między Tobą do Twoim odbiorcą - Zenkiem.

Ty => Alicja => Bob => Zenek.

Warto dodać, że Twoje środki zostają u Alicji, Alicja transportuje swoje środki to Boba, które u niego zostają, Bob transferuje swoje środki do Zenka.

Twoje środki technicznie rzecz biorąc nigdy nie docierają do Zenka.
Gotówka P2P da światu wolność. To są jej wrogowie: Bitcoin Core, Blockstream, Lightning Network.
Ocenzurowane i zmanipulowane fora: /r/Bitcoin, /r/CryptoCurrency, BitcoinTalk
Klucze GPG/PGP: [3072D/F92EDBA4]

Weteran
Posty: 1602
Rejestracja: 7 listopada 2013
Reputacja: 775
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

Lightning Network

Postautor: redbog » sobota, 25 maja 2019, 13:46

ShadowOfHarbringer pisze: sobota, 25 maja 2019, 13:10Tak czy inaczej jest możliwe spowolnienie transferu
To zostanie wyeliminowane a raczej zredukowane do absolutnego minimum przez wolny rynek mówiąc w skrócie.
ShadowOfHarbringer pisze: sobota, 25 maja 2019, 13:10Zdaje się, że jeżeli routing zawiedzie i któryś węzłów po drodze nie przekaże środków, to transakcja jest automatycznie zwracana na konto wpłacającego po 2 tygodniach. Ale tego nie jestem do końca pewien, musiałbym poczytać więcej.
Tez do końca nie wiem czy o taki przypadek tobie chodzi, ale raczej te 2 tygodnie(umowne) to dotyczą zamykania kanału w przypadku braku współpracy drugiej strony lub czas na reakcje w przypadku próby oszustwa do 2 tygodni(umowne).
W przypadku routingu jest tak że w LN coś zachodzi albo nie zachodzi. Wiec jeśli była próba transakcji i ona nie zaszła to wszystko dalej jest w punkcie 0 i można niezwłocznie zaczynać kolejną próbę transakcji inną ścieżką.
ShadowOfHarbringer pisze: sobota, 25 maja 2019, 13:10 Gdy klikasz w portfelu Bitcoin Casha
To jest watek o LN a nie o bch. Wiele razy w tym wątku jest nazwa tego alta wymieniana, zdecydowanie za wiele szczególnie że on jeśli dobrze się orientuje niema nic wspólnego z LN. Watki o bch masz oddzielne i tam swobodnie wypowiadaj się o tym alcie nie zaśmiecając i nie rozwadniając tym tematu o LN który i tak jest mocno już rozwodniony.

Zawsze mam rację
Awatar użytkownika
Posty: 6923
Rejestracja: 15 lutego 2011
Reputacja: 4513
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Zmienna

Lightning Network

Postautor: ShadowOfHarbringer » sobota, 25 maja 2019, 13:50

redbog pisze: To zostanie wyeliminowane a raczej zredukowane do absolutnego minimum przez wolny rynek mówiąc w skrócie.
Ja tutaj pisałem nie o stronie technicznej, tylko o stronie prawnej. Od strony prawnej to nic nie zmienia.

Wciąż każdy węzeł jest operatorem płatności, bo technicznie rzecz biorąc przetrzymuje on środki użytkownika zamrażając je w momencie utworzenia kanału. Zatrzymywanie środków użytkownika jest określone prawem jako wymagające licencji transferów pieniężnych w praktycznie wszystkich cywilizowanych krajach...

redbog pisze: Tez do końca nie wiem czy o taki przypadek tobie chodzi, ale raczej te 2 tygodnie(umowne) to dotyczą zamykania kanału w przypadku braku współpracy drogiej strony lub czas na reakcje w przypadku próby oszustwa do 2 tygodni(umowne).
W przypadku routingu jest tak że w LN coś zachodzi albo nie zachodzi.
Sam potwierdzasz że mam rację, a później piszesz coś przeciwnego.

Jeżeli następuje "brak współpracy drugiej strony" to to jest właśnie przypadek sabotażu. Dokładnie o to mi chodziło.
redbog pisze: To jest watek o LN a nie o bch. Wiele razy w tym wątku jest nazwa tego alta wymieniana, zdecydowanie za wiele szczególnie że on jeśli dobrze się orientuje niema nic wspólnego z LN.
Niezupełnie. LN będzie znacznie lepiej działać na sieci BCH niż na sieci BTC, ponieważ opłata za otwarcie kanału jest mniejsza.

Sieci BTC i BCH są prawie identycznie. Nie ma żadnego ograniczenia ani żadnej zasady, która mówiłaby że LN nie może działać na BCH. Bo może, po prostu nikomu się nie chce tego robić (bo po co skoro są transakcje on-chain).

=============================

PS.
Niedługo zrobię tłumaczenie artykułu Petera Rizuna na temat tego jak działa Lightning Network, żebyście wszyscy mogli zrozumieć co dokładnie leży pod maską i jak to działa.

Artykuł jest fantastyczny, szczególnie dla nietechnicznych użytkowników.
Gotówka P2P da światu wolność. To są jej wrogowie: Bitcoin Core, Blockstream, Lightning Network.
Ocenzurowane i zmanipulowane fora: /r/Bitcoin, /r/CryptoCurrency, BitcoinTalk
Klucze GPG/PGP: [3072D/F92EDBA4]

Weteran
Posty: 1602
Rejestracja: 7 listopada 2013
Reputacja: 775
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Lightning Network

Postautor: redbog » sobota, 25 maja 2019, 15:04

ShadowOfHarbringer pisze: sobota, 25 maja 2019, 13:50Ja tutaj pisałem nie o stronie technicznej, tylko o stronie prawnej. Od strony prawnej to nic nie zmienia.

Wciąż każdy węzeł jest operatorem płatności, bo technicznie rzecz biorąc przetrzymuje on środki użytkownika zamrażając je w momencie utworzenia kanału. Zatrzymywanie środków użytkownika jest określone prawem jako wymagające licencji transferów pieniężnych w praktycznie wszystkich cywilizowanych krajach...
Wezel żadnych środków użytkownika nie przetrzymuje, chociaż może to być temat dyskusyjny od strony prawnej a nawet technicznej. Mamy jeden adres bitcoina na który środki wpłacają węzeł i użytkownik jednocześnie wymieniając się upoważnieniem kto ile ma prawo wypłacić z tego wspólnego adresu na swój własny.

Moim zdaniem w takiej sytuacji nikt niczyich środków nie przetrzymuje ani od strony technicznej ani od prawnej.

Dodatkowo tak naprawdę z boku obserwując blockchain nie wiadomo kto jest użytkownikiem a kto węzłem. Jeśli pójdziemy twoim tokiem rozumowania i środki wpłacone na wspólny adres z zastrzeżeniami kto ile możne wypłacić uznasz jako przechowywanie tych środków przez węzeł to przecież można uznać i odwrotnie że to użytkownik przechowuje środki węzła bo przecież siec bitcoina ich nie odróżnia który to użytkownik a który to węzeł.

ShadowOfHarbringer pisze: sobota, 25 maja 2019, 13:10Zdaje się, że jeżeli routing zawiedzie i któryś węzłów po drodze nie przekaże środków, to transakcja jest automatycznie zwracana na konto wpłacającego po 2 tygodniach. Ale tego nie jestem do końca pewien, musiałbym poczytać więcej.
redbog pisze: sobota, 25 maja 2019, 13:46Tez do końca nie wiem czy o taki przypadek tobie chodzi, ale raczej te 2 tygodnie(umowne) to dotyczą zamykania kanału w przypadku braku współpracy drugiej strony lub czas na reakcje w przypadku próby oszustwa do 2 tygodni(umowne).
W przypadku routingu jest tak że w LN coś zachodzi albo nie zachodzi. Wiec jeśli była próba transakcji i ona nie zaszła to wszystko dalej jest w punkcie 0 i można niezwłocznie zaczynać kolejną próbę transakcji inną ścieżką.
ShadowOfHarbringer pisze: sobota, 25 maja 2019, 13:50Sam potwierdzasz że mam rację, a później piszesz coś przeciwnego.

Jeżeli następuje "brak współpracy drugiej strony" to to jest właśnie przypadek sabotażu. Dokładnie o to mi chodziło.
Nic nie potwierdzam, bo nie masz racji lub się nie rozumiemy. Są dwie kwestie.

Brak współpracy drugiej strony przy zamykaniu kanału czyli wypłacie ze wspólnego adresu na swój własny. Może to nastąpić z rożnych względów jakaś awaria, śmierć, ktoś nie poważnie podchodzi do tematu i to olewa. Wtedy możesz zamknąć jednostronnie kanał i czekasz 2 tygodnie(umowne). Może też zdążyć się że ktoś spróbuje oszukać i będzie próbować zabrać należne tobie środki wtedy masz do 2 tygodni żeby zapobiec temu ale możesz to zrobić natychmiast. To są dwa krytyczne przypadki gdzie węzeł traci całkowicie reputacje.

Natomiast inną kwestią jest sytuacja o której pisałeś gdzie zawodzi routing i transakcja nie zachodzi.
ShadowOfHarbringer pisze: sobota, 25 maja 2019, 13:10Zdaje się, że jeżeli routing zawiedzie i któryś węzłów po drodze nie przekaże środków, to transakcja jest automatycznie zwracana na konto wpłacającego po 2 tygodniach. Ale tego nie jestem do końca pewien, musiałbym poczytać więcej.
Wtedy nie trzeba czekać 2 tygodni tylko można natychmiast podejmować następną próbę inną ścieżką
Całkowicie się tutaj mylisz bądź ja ciebie nie rozumiem. Gdy routing zawodzi i transakcja nie zachodzi to nie trzeba czekać 2 umownych tygodni tylko natychmiast można podjąć inna próbę transakcji inna ścieżką. Ten węzeł który zawodzi w transakcji traci trochę na reputacji, ale nie aż tak jak ten całkowicie znikający na długo lub próbujący ukraść o których wspomniałem wyżej. Oczywiście jeśli często taki węzeł będzie zawodził w przeprowadzeniu transakcji to w końcu też utraci całkowicie reputacje.
Ostatnio zmieniony sobota, 25 maja 2019, 15:23 przez redbog, łącznie zmieniany 1 raz.

Zawsze mam rację
Awatar użytkownika
Posty: 6923
Rejestracja: 15 lutego 2011
Reputacja: 4513
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Zmienna

Lightning Network

Postautor: ShadowOfHarbringer » sobota, 25 maja 2019, 15:07

Dalsza dyskusja nie ma sensu bez tłumaczenia artykułu o działaniu LN.

Postaram się go zrobić za parę dni.

Tłumaczenie sprawi też, że będę w blisko 100% rozumiał jak działa LN - tak samo jak w 100% zrozumiałem działanie Bitcoina po tłumaczeniu artykułu z Wiki - i wtedy można podyskutowac.
Gotówka P2P da światu wolność. To są jej wrogowie: Bitcoin Core, Blockstream, Lightning Network.
Ocenzurowane i zmanipulowane fora: /r/Bitcoin, /r/CryptoCurrency, BitcoinTalk
Klucze GPG/PGP: [3072D/F92EDBA4]

Początkujący
Posty: 302
Rejestracja: 20 maja 2018
Reputacja: 102
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Napiwki: https://tippin.me/@Hegemon1995

Lightning Network

Postautor: randomowy świeżak » sobota, 25 maja 2019, 17:01

ShadowOfHarbringer pisze: sobota, 25 maja 2019, 15:07Tłumaczenie sprawi też, że będę w blisko 100% rozumiał jak działa LN
Napisałeś ponad kilkaset postów anty LN zanim dowiedziałeś się jak uruchomić portfel... zaspamowałeś ta zakładkę na kilkadziesiąt stron bez podstawowej wiedzy a teraz obwieszczasz że w końcu postanowisz się dowiedzieć czym jest LN. No brawo...

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 446
Rejestracja: 24 października 2016
Reputacja: 145
Reputacja postu: 
5
Napiwki za post: 0 BTC
Napiwki: https://tippin.me/@Dopelniacz

Lightning Network

Postautor: Dopełniacz » sobota, 25 maja 2019, 17:49

randomowy świeżak pisze: sobota, 25 maja 2019, 17:01Napisałeś ponad kilkaset postów anty LN zanim dowiedziałeś się jak uruchomić portfel... zaspamowałeś ta zakładkę na kilkadziesiąt stron bez podstawowej wiedzy a teraz obwieszczasz że w końcu postanowisz się dowiedzieć czym jest LN. No brawo...
Jedyne co mi teraz przychodzi na myśl to:
Obrazek
⚡️
Napiwki: https://tippin.me/@Dopelniacz
W celach edukacyjnych wyśle 8 razy po 700 satoshi, wystarczy podać gdzieś link do tippin albo podobnego serwisu. Nie musisz być online ani posiadać BTC żeby odebrać płatność w LN ;).
Dostał: adam1226, WitoldC

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 446
Rejestracja: 24 października 2016
Reputacja: 145
Reputacja postu: 
5
Napiwki za post: 0 BTC
Napiwki: https://tippin.me/@Dopelniacz

Lightning Network

Postautor: Dopełniacz » środa, 29 maja 2019, 12:31

Ant routing algorithm for the Lightning Network - Ciekawa propozycja polepszająca routing w LN.

⚡️
Napiwki: https://tippin.me/@Dopelniacz
W celach edukacyjnych wyśle 8 razy po 700 satoshi, wystarczy podać gdzieś link do tippin albo podobnego serwisu. Nie musisz być online ani posiadać BTC żeby odebrać płatność w LN ;).
Dostał: adam1226, WitoldC

Początkujący
Posty: 302
Rejestracja: 20 maja 2018
Reputacja: 102
Reputacja postu: 
8
Napiwki za post: 0 BTC
Napiwki: https://tippin.me/@Hegemon1995

Lightning Network

Postautor: randomowy świeżak » środa, 29 maja 2019, 20:33




1 kanał o pojemności 1 BTC, Pan shadow pewnie znowu nie weźmie odpowiedzialności za swoje słowa i przemilczy temat gdyż to on się tutaj jako pierwszy zarzekał się i wyzywał członków forum gdy mówiło się że limit na rozmiar kanału jest tymczasowy.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 446
Rejestracja: 24 października 2016
Reputacja: 145
Reputacja postu: 
5
Napiwki za post: 0 BTC
Napiwki: https://tippin.me/@Dopelniacz

Lightning Network

Postautor: Dopełniacz » czwartek, 30 maja 2019, 16:51

randomowy świeżak pisze: środa, 29 maja 2019, 20:331 kanał o pojemności 1 BTC
Aktualnie są już dwa kanały po 1 BTC i jeden po 0.8 BTC.
https://1ml.com/channel?order=capacity

Jak dwie strony zgodzą się na większą pojemność to teoretycznie i praktycznie nie ma żadnego limitu. Limit 0.167 BTC na kanał jest domyślnym limitem, który niejako ma chronić nowych przed wkładaniem zbyt dużych kwot do LN. Jednakże dla osób które bardziej ogarniają temat LN to technicznie taki limit nie istnieje.

W sieci offchain (LN) tylko dwie strony określają ten limit i czas jak długo kanał będzie otwarty a w sieci onchain większość musi się zgodzić na wielkość bloku czy szybkość tworzenia nowych bloków.
To jest jedna z różnic pomiędzy siecią onchain od offchain.

Ja jestem tego zdania że dobrze że jest ten limit 0.167 BTC, ja bym nawet zmniejszył pojemność kanału. Trzeba pamiętać że LN to nowa technologia i z rozwagą trzeba to tego podchodzić.

Onchain zawsze lepszy od offchain i radzę to zapamiętać.
⚡️
Napiwki: https://tippin.me/@Dopelniacz
W celach edukacyjnych wyśle 8 razy po 700 satoshi, wystarczy podać gdzieś link do tippin albo podobnego serwisu. Nie musisz być online ani posiadać BTC żeby odebrać płatność w LN ;).
Dostał: adam1226, WitoldC

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 446
Rejestracja: 24 października 2016
Reputacja: 145
Reputacja postu: 
5
Napiwki za post: 0 BTC
Napiwki: https://tippin.me/@Dopelniacz

Lightning Network

Postautor: Dopełniacz » poniedziałek, 3 czerwca 2019, 16:21

Stream z "Bitcoin Lightning network Hack Day Munich"



0:00 Alekos Filini: “One plugin (in c-lightning) a day keeps the doctor away”
38:24 Stepan Snigirev: “Lightning secrets – nobody will ever find it here”
1:14:27 Rene Pickhardt: “Routing and path finding on the Lightning network"
2:22:24 Max Hillebrand interview
2:49:40 Olivier Gugger: "Barcamp session: Macaroons"
3:22:21 Thomas Voegtlin: “Lightning in Electrum”
4:24:34 Jonas Nick: “nix-bitcoin: robust lightning nodes for hackers”
4:51:27 ketominer: “Hosting Lightning farms for fun and profit”
5:16:26 Konstantin Nick: “donner – a developer friendly platform for lightning transactions and digital assets”
5:42:44 Carlos Roldan: “Building Games on top of the Lightning Network”
6:19:28 Myths around lightning network
⚡️
Napiwki: https://tippin.me/@Dopelniacz
W celach edukacyjnych wyśle 8 razy po 700 satoshi, wystarczy podać gdzieś link do tippin albo podobnego serwisu. Nie musisz być online ani posiadać BTC żeby odebrać płatność w LN ;).
Dostał: adam1226, WitoldC

Początkujący
Posty: 302
Rejestracja: 20 maja 2018
Reputacja: 102
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Napiwki: https://tippin.me/@Hegemon1995

Lightning Network

Postautor: randomowy świeżak » poniedziałek, 3 czerwca 2019, 22:11

Bitfinex przygląda się LN, skoro pierwsi wprowadzili segwita to może ktoś ich odwiedzie od pomysłu tethera i dorzucą swoich ludzi do pomocy przy LN.

https://bitcoin.pl/tether-skorzysta-z-m ... P-yfS4ls_4

Zawsze mam rację
Awatar użytkownika
Posty: 6923
Rejestracja: 15 lutego 2011
Reputacja: 4513
Reputacja postu: 
7
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Zmienna

Lightning Network

Postautor: ShadowOfHarbringer » poniedziałek, 3 czerwca 2019, 23:11

Rozpocząłem tłumaczenie artykułu.

Progress: 15%.

------------

EDIT: 45%

----

EDIT: 76%
Ostatnio zmieniony wtorek, 4 czerwca 2019, 16:39 przez ShadowOfHarbringer, łącznie zmieniany 2 razy.
Gotówka P2P da światu wolność. To są jej wrogowie: Bitcoin Core, Blockstream, Lightning Network.
Ocenzurowane i zmanipulowane fora: /r/Bitcoin, /r/CryptoCurrency, BitcoinTalk
Klucze GPG/PGP: [3072D/F92EDBA4]

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 446
Rejestracja: 24 października 2016
Reputacja: 145
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Napiwki: https://tippin.me/@Dopelniacz

Lightning Network

Postautor: Dopełniacz » wtorek, 4 czerwca 2019, 10:27

randomowy świeżak pisze: poniedziałek, 3 czerwca 2019, 22:11Bitfinex przygląda się LN, skoro pierwsi wprowadzili segwita to może ktoś ich odwiedzie od pomysłu tethera i dorzucą swoich ludzi do pomocy przy LN.
Z tym "Tether" to jest gruby wałek, lepiej się trzymać od tego z daleka. Tak jak jest w tym artykule https://bitcoin.pl/tether-skorzysta-z-m ... -network/ , ta cała inicjatywa z wykorzystaniem LN to tylko takie "ocieplenie" wizerunku totalnej ściemy jaką jest Tether.
⚡️
Napiwki: https://tippin.me/@Dopelniacz
W celach edukacyjnych wyśle 8 razy po 700 satoshi, wystarczy podać gdzieś link do tippin albo podobnego serwisu. Nie musisz być online ani posiadać BTC żeby odebrać płatność w LN ;).
Dostał: adam1226, WitoldC

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3884
Rejestracja: 20 grudnia 2013
Reputacja: 2083
Reputacja postu: 
9
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Szwajcaria

Lightning Network

Postautor: __kot__ » wtorek, 4 czerwca 2019, 12:10

Trudno powiedzieć czy to Tether ma ocieplić wizerunek LN czy odwrotnie - oba twory to ściema do potęgi n-tej według mnie.

Zawsze mam rację
Awatar użytkownika
Posty: 6923
Rejestracja: 15 lutego 2011
Reputacja: 4513
Reputacja postu: 
4
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Zmienna

Lightning Network

Postautor: ShadowOfHarbringer » wtorek, 4 czerwca 2019, 18:46

Artykuł o LN skończyony w 98%.

Pozostałe 2% to oczekiwanie na publikację przez prasowy serwis kryptowalutowy (wysłane do redakcji).

EDIT:
PS.
Zgodnie z moją koleżeńską umową z właścicielem serwisu, mają pierwszeństwo na artykuł na 48 godzin, a później wkleję go też normalnie na forum.
Ostatnio zmieniony wtorek, 4 czerwca 2019, 18:48 przez ShadowOfHarbringer, łącznie zmieniany 1 raz.
Gotówka P2P da światu wolność. To są jej wrogowie: Bitcoin Core, Blockstream, Lightning Network.
Ocenzurowane i zmanipulowane fora: /r/Bitcoin, /r/CryptoCurrency, BitcoinTalk
Klucze GPG/PGP: [3072D/F92EDBA4]

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4611
Rejestracja: 14 kwietnia 2016
Reputacja: 2682
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Lightning Network

Postautor: mecenas » wtorek, 4 czerwca 2019, 18:48

ShadowOfHarbringer pisze: wtorek, 4 czerwca 2019, 18:46Artykuł o LN skończyony w 98%.
Jakie zatem pierwsze wnioski i wrażenia z tej cudnej technologii przyszłości?
:roll:
:arrow: Zdecentralizowane kontrakty: https://bchbull.com
:arrow: Bitcoin Is Cash: https://read.cash/@Pantera

Wróć do „Rozwój projektu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości