Lightning Network

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 208
Rejestracja: 12 lutego 2017
Reputacja: 163
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Lightning Network

Postautor: BTC-m » poniedziałek, 5 lutego 2018, 16:31

ShadowOfHarbringer pisze: Właściwie to już rezygnują, to już się dzieje. Mempool się odepchał, bo wszyscy ci, którzy wcześniej próbowali wyjść z Bitcoina, już z niego wyszli, a nowych chętnych zwyczajnie nie ma.
Naganiacze teraz mówią że sieć się odetkała bo LN zaczął działać i ludzie go masowo używają :D

Bardzo Zły Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 14380
Rejestracja: 16 kwietnia 2012
Reputacja: 2659
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Polska/Wwa/GW

Lightning Network

Postautor: rav3n_pl » poniedziałek, 5 lutego 2018, 16:31

Jakie masowo. Niecałe 400 węzłów.
Piffko: PLC/BTC 1Rav3nkMayCijuhzcYemMiPYsvcaiwHni
BIP39 Mnemonic z talii kart
Bitcoin Core 0.26.1
Linki do YT, TT, LI i reszty

Zawsze mam rację
Awatar użytkownika
Posty: 6923
Rejestracja: 15 lutego 2011
Reputacja: 4513
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Zmienna

Lightning Network

Postautor: ShadowOfHarbringer » poniedziałek, 5 lutego 2018, 16:33

BTC-m pisze:
ShadowOfHarbringer pisze: Właściwie to już rezygnują, to już się dzieje. Mempool się odepchał, bo wszyscy ci, którzy wcześniej próbowali wyjść z Bitcoina, już z niego wyszli, a nowych chętnych zwyczajnie nie ma.
Naganiacze teraz mówią że sieć się odetkała bo LN zaczął działać i ludzie go masowo używają :D
Nom, totalna masówka.

400 węzłów i do tego parę dni temu zaledwie 4BTC było zamrożone w kanałach. Nie wiem ile jest teraz.
Gotówka P2P da światu wolność. To są jej wrogowie: Bitcoin Core, Blockstream, Lightning Network.
Ocenzurowane i zmanipulowane fora: /r/Bitcoin, /r/CryptoCurrency, BitcoinTalk
Klucze GPG/PGP: [3072D/F92EDBA4]

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4618
Rejestracja: 14 kwietnia 2016
Reputacja: 2683
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Lightning Network

Postautor: mecenas » poniedziałek, 5 lutego 2018, 16:37

Widzę mechanizmy wynikłe z konsekwencji zabetonowania 1Mb:
1) Spalarka kasy (fee), gdy nie działa LN.
2) Zamrażarka kasy (kanał), gdy działa LN.
Jak to mawia jeden Pan: wybór między dżumą a cholerą. 8-)
:arrow: Zdecentralizowane kontrakty: https://bchbull.com
:arrow: Bitcoin Is Cash: https://discover.cash/

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 208
Rejestracja: 12 lutego 2017
Reputacja: 163
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Lightning Network

Postautor: BTC-m » poniedziałek, 5 lutego 2018, 16:40

mecenas pisze: Widzę mechanizmy wynikłe z konsekwencji zabetonowania 1Mb:
1) Spalarka kasy (fee), gdy nie działa LN.
2) Zamrażarka kasy (kanał), gdy działa LN.
Jak to mawia jeden Pan: wybór między dżumą a cholerą. 8-)
Najgorsze jest to że nie przetłumaczysz ludziom że gdyby Core zależało na funkcjonalności BTC to zwiększyli by ten cholerny blok choćby na czas potrzebny na wdrożenie LN jeśli faktycznie wierzą że ono się uda. Nikt nie mówi o 8MB, ale 4 nikogo by nie zabiło. A tak, mamy sporo stron gdzie można płacić BTC (bez altów) a nie opłaca sie to ani pod względem szybkości przesyłu, ani kosztów obsługi.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4618
Rejestracja: 14 kwietnia 2016
Reputacja: 2683
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

Lightning Network

Postautor: mecenas » poniedziałek, 5 lutego 2018, 16:47

@BTC-m,
Ludzie w światku krypto są wyjątkowo naiwni i nielogiczni do bólu.
Najpierw fascynują się technologią P2P, a potem albo chodzą na "trzeciej nodze" po prośbie po urzędach aby łaskawie pozwolili im tego używać i robią jakieś szopki teatrzyki po pałacach i komnatach, albo wierzą w dobrą wolę cenzury, zamordyzmu i banksterki.
Albo krypto (użytkownicy) sami szybko wrócą do idei P2P, albo będą musieli do niej wrócić... tyle, że najpierw wyleczą się z naiwności i braku logiki.
:arrow: Zdecentralizowane kontrakty: https://bchbull.com
:arrow: Bitcoin Is Cash: https://discover.cash/

Początkujący
Posty: 62
Rejestracja: 17 lutego 2017
Reputacja: 57
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Lightning Network

Postautor: napiorek » wtorek, 6 lutego 2018, 16:03

chętnie zapytam osoby popierające kierunek rozwoju pt "większe bloki" bo widzę jest ich kilka w tym temacie (właściwie to większość).
co sądzicie o wszystkich osobach z kryptoświata popierających LN ? mam na myśli osoby chociażby takie jak A. Antonopoulos, z ogromną wiedzą, które są od dawna w społeczności i wydają się, że poświecają swoje życie tej idei (krypto nie LN). nie zarzucicie mu przecież braku wiedzy...

też zostały przekupione? zmanipulowane? mają w tym ukryty interes? pytam zupełnie poważnie, bez żadnej ironii i czepialstwa.
czytając was mam wrażenie, że Core jest tak ewidentnym koniem trojańskim, że nie sposób tego nie zauważyć mając już jakieś doświadczenie w świecie krypto. więc czemu tak wiele osób które można traktować jako autorytety w tej sferze jednak popiera LN ?


PS: jedna z kolejnych propozycji ulepszeń LN:

"I have five $2
channels, is it possible for me to *atomically* send $6 to fulfill a
payment?". The answer to this question is "yes"


https://lists.linuxfoundation.org/piper ... 00993.html

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7131
Rejestracja: 21 sierpnia 2011
Reputacja: 2357
Reputacja postu: 
4
Napiwki za post: 0 BTC

Lightning Network

Postautor: prezes » wtorek, 6 lutego 2018, 16:36

napiorek pisze: czemu tak wiele osób które można traktować jako autorytety w tej sferze jednak popiera LN ?
A czemu w szkołach nadal się uczy, że inflacja jest dobra a deflacja jest zła? Tyle autorytetów, które się znają na ekonomii głosi takie herezje. Niestety nie ważne ile autorytetów popiera daną ideę albo ile ludzi w nią wierzy. To nie ma znaczenia dla samej idei, jeżeli jest błędna to wiara w nią nie zmieni jej w dobrą automagicznie.
Kanał na YouTube - przegląd rynków finansowych: kryptowaluty, akcje, surowce, forex
Blog prezesa - blog o inwestowaniu
Giełdy Kryptowalut - wiadomości, opinie, rankingi
Kryptowaluty.info.pl - Informacje ze świata kryptowalut

Początkujący
Posty: 249
Rejestracja: 5 kwietnia 2017
Reputacja: 26
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Lightning Network

Postautor: Kamien » wtorek, 6 lutego 2018, 16:41

napiorek pisze:chętnie zapytam osoby popierające kierunek rozwoju pt "większe bloki" bo widzę jest ich kilka w tym temacie (właściwie to większość).
co sądzicie o wszystkich osobach z kryptoświata popierających LN ? mam na myśli osoby chociażby takie jak A. Antonopoulos, z ogromną wiedzą, które są od dawna w społeczności i wydają się, że poświecają swoje życie tej idei (krypto nie LN). nie zarzucicie mu przecież braku wiedzy... ?
A czy ty zarzucasz brak wiedzy, przekupstwo, osobom które od dawna siedzą w krypto a które stoją za bch???

Zawsze mam rację
Awatar użytkownika
Posty: 6923
Rejestracja: 15 lutego 2011
Reputacja: 4513
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Zmienna

Lightning Network

Postautor: ShadowOfHarbringer » wtorek, 6 lutego 2018, 16:43

napiorek pisze:co sądzicie o wszystkich osobach z kryptoświata popierających LN ? mam na myśli osoby chociażby takie jak A. Antonopoulos, z ogromną wiedzą, które są od dawna w społeczności i wydają się, że poświecają swoje życie tej idei (krypto nie LN). nie zarzucicie mu przecież braku wiedzy...
Mimo tego, że żyjemy w XXI wieku, w erze informacji, nadal ludzie są tak samo podatni (jeżeli nie bardziej) na cenzurę, manipulację, psychologiczną projekcję i inne popularne sztuczki.

Sam jestem tym zszokowany ile teoretycznie normalnych i wydawałoby się rozsądnych ludzi popiera absurd 1MB i LN które nigdy nie nadejdzie.

Andreas Antropopous jest jawnym zdrajcą i pachołkiem Core od 2015, a oficjalnie już od 2016. Straciłem do niego szacunek i gardzę nim odkąd działa po stronie cenzury mimo iż jest jawna i oczywista.
napiorek pisze:też zostały przekupione? zmanipulowane? mają w tym ukryty interes? pytam zupełnie poważnie, bez żadnej ironii i czepialstwa.
Potwierdzam, z całą pewnością zostały przekupione, zmanipulowane lub zastraszone.

Siedzę w temacie cenzury od 2015, napisałem o tym gigantyczny referat, sam jestem jej ofiarą (zostałem zbanowany z głównego forum Bitcoin już w 2015 gdy cenzura się rozpoczęła), generalnie wiem co mówię.
napiorek pisze:czytając was mam wrażenie, że Core jest tak ewidentnym koniem trojańskim, że nie sposób tego nie zauważyć mając już jakieś doświadczenie w świecie krypto. więc czemu tak wiele osób które można traktować jako autorytety w tej sferze jednak popiera LN ?
1. 80% ludzi to kretyni
2. Z pozostałych 20%, jeszcze kilka(naście) % ma kompletnie w dupie jak coś działa (mimo że są inteligentni i mogliby to pojąć), bo chciwość przyślepiła im wizję i chcą się tylko szybko dorobić
3. 5-10% ma wysoką podatność na psycho-sztuczki takie jak siła autorytetu, psychologiczna projekcja, "wszyscy tak robią więc Ty też powinieneś" etc.
4. Pozostałe góra 1-2% to libertarianie, anarchiści i early adopterzy Bitcoina, którzy buntują się przeciwko temu wszystkiemu

Oczywiście podane procenty nie są wynikiem badań tylko moją osobistą obserwacją. Rzeczywiste procenty się nieco różnią.
Gotówka P2P da światu wolność. To są jej wrogowie: Bitcoin Core, Blockstream, Lightning Network.
Ocenzurowane i zmanipulowane fora: /r/Bitcoin, /r/CryptoCurrency, BitcoinTalk
Klucze GPG/PGP: [3072D/F92EDBA4]

Weteran
Posty: 1540
Rejestracja: 25 kwietnia 2016
Reputacja: 667
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Lightning Network

Postautor: ikswodnal » wtorek, 6 lutego 2018, 16:48

ShadowOfHarbringer pisze: Sam jestem tym zszokowany ile teoretycznie normalnych i wydawałoby się rozsądnych ludzi popiera absurd 1MB i LN które nigdy nie nadejdzie.
No tak ale nie można z góry zakładać, że nic, absolutnie nic, z serwowanych przez przeciwników tez nigdy nie zostanie zaadoptowane do dominującego rozwiązania!

Zawsze mam rację
Awatar użytkownika
Posty: 6923
Rejestracja: 15 lutego 2011
Reputacja: 4513
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Zmienna

Lightning Network

Postautor: ShadowOfHarbringer » wtorek, 6 lutego 2018, 16:56

ikswodnal pisze:No tak ale nie można z góry zakładać, że nic, absolutnie nic, z serwowanych przez przeciwników tez nigdy nie zostanie zaadoptowane do dominującego rozwiązania!
Jestem programistą od 15 lat, projektantem systemów od jakichś 8.

To co proponuje Lightning Network nigdy nie ma prawa działać, to jest abominacja developmentu i projektowania.

Ten system jest praktycznie zaprojektowany aby ponieść porażkę... Jest to system z wbudowanym paradoksem "kury i jajka", gdzie zwiększenie adopcji wymaga najpierw zwiększenia adopcji. Toż to rekurencja w prawdziwym życiu.

"Aby zrozumieć rekurencję, musisz najpierw zrozumieć rekurencję".

Jak widzę coś takiego jak Lightning Network, to mnie śmiech i rozpacz jednocześnie ogarnia, bo od razu wiem co to jest, a na forum muszę się tłumaczyć "że nie jestem wielbłądem".

Obecna sytuacja to definicja absurdu.
Gotówka P2P da światu wolność. To są jej wrogowie: Bitcoin Core, Blockstream, Lightning Network.
Ocenzurowane i zmanipulowane fora: /r/Bitcoin, /r/CryptoCurrency, BitcoinTalk
Klucze GPG/PGP: [3072D/F92EDBA4]

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 136
Rejestracja: 7 listopada 2017
Reputacja: -29
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Lightning Network

Postautor: Bank » wtorek, 6 lutego 2018, 17:57

Jest jakiś sprawdzony klient do LN? Jakiś najbardziej popularny?

Weteran
Posty: 1602
Rejestracja: 7 listopada 2013
Reputacja: 775
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Lightning Network

Postautor: redbog » wtorek, 6 lutego 2018, 19:33

Bank pisze: Jest jakiś sprawdzony klient do LN? Jakiś najbardziej popularny?
Na razie to jest w fazie testów wiec nie ma co na razie szukać czegoś sprawdzonego lub popularnego. Gdzieś za rok albo dwa jeśli LN odniesie sukces będzie można szukać takich portfeli.

Bardzo Zły Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 14380
Rejestracja: 16 kwietnia 2012
Reputacja: 2659
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Polska/Wwa/GW

Lightning Network

Postautor: rav3n_pl » wtorek, 6 lutego 2018, 20:08

@Bank, Na mainnecie nadal tylko Core+c-lightning w konsoli.
Nie wiem czemu lightninglabs zwleka z włączeniem swojej apki w mainnet.
Piffko: PLC/BTC 1Rav3nkMayCijuhzcYemMiPYsvcaiwHni
BIP39 Mnemonic z talii kart
Bitcoin Core 0.26.1
Linki do YT, TT, LI i reszty

Początkujący
Posty: 249
Rejestracja: 5 kwietnia 2017
Reputacja: 26
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Lightning Network

Postautor: Kamien » wtorek, 6 lutego 2018, 20:16

Nie wyobrażam sobie by btc przez dwa lata siedziała na zapchanym 1MB bloku ;|

Początkujący
Posty: 73
Rejestracja: 18 marca 2017
Reputacja: 124
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Lightning Network

Postautor: NuncjuszApostolski » środa, 7 lutego 2018, 12:27

Dodatkowo W KOŃCU Core wrzuca segwit natywnie w klienta (obecnie rc2)

Początkujący
Posty: 249
Rejestracja: 5 kwietnia 2017
Reputacja: 26
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Lightning Network

Postautor: Kamien » środa, 7 lutego 2018, 12:29

8zl to wciąż dużo, ale i tak jest lepiej niż wcześniej. Zobaczymy jak długo się utrzyma przy rosnącej cenie i popularności

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 136
Rejestracja: 7 listopada 2017
Reputacja: -29
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Lightning Network

Postautor: Bank » środa, 7 lutego 2018, 15:06

Widzę że prace nad LN nabierają tępa:
https://github.com/ElementsProject/ligh ... ntributors
https://github.com/lightningnetwork/lnd ... ntributors
(pierwszy wykres)

Pewnie przez tych niecierpliwych co połączyli się z główną siecią ;).

Czas pokaże co z tego będzie.

Ciekawe kiedy będzie jakiś termin oficjalnego startu LN.

Zawsze mam rację
Awatar użytkownika
Posty: 6923
Rejestracja: 15 lutego 2011
Reputacja: 4513
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Zmienna

Lightning Network

Postautor: ShadowOfHarbringer » piątek, 9 lutego 2018, 01:43

edbog pisze:
Bank pisze: Jest jakiś sprawdzony klient do LN? Jakiś najbardziej popularny?
Na razie to jest w fazie testów wiec nie ma co na razie szukać czegoś sprawdzonego lub popularnego. Gdzieś za rok albo dwa jeśli LN odniesie sukces będzie można szukać takich portfeli.
I co, użytkownicy BTC mają teraz niby się kisić przez rok albo dwa z limitem 1MB i kosmicznymi opłatami bo jakieś dzieciaki zajmujące się developmentem postanowiły że "tak bo tak" ?

To jest na poważnie ?

Czy Wy ludzie w ogóle czytacie co piszecie ?
Gotówka P2P da światu wolność. To są jej wrogowie: Bitcoin Core, Blockstream, Lightning Network.
Ocenzurowane i zmanipulowane fora: /r/Bitcoin, /r/CryptoCurrency, BitcoinTalk
Klucze GPG/PGP: [3072D/F92EDBA4]

Wróć do „Rozwój projektu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 18 gości