Popularyzacja projektu

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 8157
Rejestracja: 1 marca 2015
Reputacja: 1069
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: WLKP/Dolny Śl./Lubus

Popularyzacja projektu

Postautor: adam1226 » niedziela, 21 lutego 2016, 00:51

Tak czasem sobie myślę, że strasznie mało takiej popularyzacji w stylu ulotek, vlepek czy jakichś informatorów..
Przydałoby się tego więcej zorganizować, internet to nie wszystko, nie uważacie?
:arrow: [Binance]- Giełda kryptowalut bez weryfikacji
[Algory.io] - Agregator newsów i Skaner tradingowy

Zawsze mam rację
Awatar użytkownika
Posty: 6923
Rejestracja: 15 lutego 2011
Reputacja: 4513
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Zmienna

Re: Popularyzacja projektu

Postautor: ShadowOfHarbringer » niedziela, 21 lutego 2016, 02:10

Myślę, że nie ma sensu na siłę popularyzować tego projektu, skoro został przejęty przez jedną korporację i za rok czy 2 niczym nie będzie się różnił od centralnie sterowanego systemu bankowego.

Ja całkowicie przestałem reklamować BTC wśród znajomych. Nie kupuję także nowych BTC. Nie jestem pewien co do przyszłości tego projektu.

Obecny kryzys jest poważniejszy niż początkowo sądziłem, bo zepsuciu uległo samo centrum - czyli developerzy, a do tego ci developerzy zepsuli następnie minerów. Myślałem, że crypto-geeki i kryptoanarchiści wiedzą czego chcą i nie dadzą się łatwo kupić, ale okazało się że odpowiednio duży pieniądz z prawie każdego człowieka potrafi zrobić sprzedajną kurwę.
Gotówka P2P da światu wolność. To są jej wrogowie: Bitcoin Core, Blockstream, Lightning Network.
Ocenzurowane i zmanipulowane fora: /r/Bitcoin, /r/CryptoCurrency, BitcoinTalk
Klucze GPG/PGP: [3072D/F92EDBA4]

Dyskutant
Awatar użytkownika
Posty: 276
Rejestracja: 10 grudnia 2013
Reputacja: 6
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Popularyzacja projektu

Postautor: Bajtcoin » niedziela, 21 lutego 2016, 09:45

@up przejęty przez korporację, o czym ty bredzisz?

Zawsze mam rację
Awatar użytkownika
Posty: 6923
Rejestracja: 15 lutego 2011
Reputacja: 4513
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0.0001 BTC
Lokalizacja: Zmienna

Re: Popularyzacja projektu

Postautor: ShadowOfHarbringer » niedziela, 21 lutego 2016, 10:41

Bajtcoin pisze:@up przejęty przez korporację, o czym ty bredzisz?
Hmmm...

Masz tutaj listę developerów Bitcoin Core, którzy pracują dla firmy Blockstream [pogrubiłem developerów i głównego założyciela całej akcji (Adama Backa)]:
Adam Back President Hashcash -
Gregory Maxwell Chief Tech. Officer Mozilla 2012
Rusty Russel Core Tech Engineer Linux dev 2011
Gregory Sanders Core Tech Engineer Bitcoin.org/GreenAddress 2011
Patrick Strateman Core Tech Engineer PeerNova, Cloudhashing, Intersango 2013
Glenn Willen Core Tech Engineer Google -
Pieter Wuille Core Tech Engineer Google 2011
Jorge Timon Core Tech Engineer Ripple, FreiCoin 2014
Matt Corallo Core Tech Engineer Google intern 2011
Mark Friedenbach Core Tech Engineer FreiCoin, NASA-AMES RC contr. 2009
Francesca Hall Coordinator No information -
Austin Hill Chief Instigator Zero Knowledge Systems/Real Ventures -
James Murdock VP Google, Mozilla -
Jonas Nick Testing Engineer No information -
Johnny Dilley Strategy Pantera -
Alex Fowler SVP PwC, Zero Knowledge Systems -
Ben Gorlick Director, Proj. Man. Cloudhashing -
Erik Svenson VP VC, Dan's Plan. -
Warren Togami Tech. Program Manager Litecoin, Fedora/red hat 2013
Jonathan Wilkins Chief Security Officer Zero Knowledge Systems, MS, Myspace -
Potwierdzenie oficjalne na ich własnej stronie:
https://blockstream.com/team/

Tutaj masz jeszcze jak to wygląda na wykresie "ciastowym":
Obrazek

Blockstream to firma, która bezpośrednio korzysta na upośledzeniu Bitcoina poprzez ograniczenie rozmiaru bloku do 1MB i zapychaniu się głównej sieci Bitcoina, dowód:



Blockstream otrzymał także 21 milionów USD,
http://www.coindesk.com/blockstream-21- ... velopment/

A potem jeszcze 55 milionów USD na rozwój własnych celów, które są jawnie sprzeczne z oryginalnymi celami sieci Bitcoin, tak jak zaplanował to Satoshi,
http://www.wsj.com/articles/bitcoin-sta ... 1454518655

Adam Back, prezes blockstreamu otwarcie akceptuje cenzurę na forach (od ok. 7-8 miesięcy główne fora Bitcoina są cenzurowane po to abyś się o tym wszystkim nie dowiedział):



Gregory Maxwell, współ-założyciel Blockstreamu także popiera cenzurę, dowody:


I jest manipulatorskim kawałem skurwysyna:


I otwarcie popiera atakowanie innych projektów:


...co robi także Adam Back - prezes blockstreamu. On dodatkowo uwielbia sabotaż, niezła mała bestyjka z niego:


-------------
Ja tak mogę wklejać i wklejać, bo jest tego masa.

TL;DR: Adam Back, Gregory Maxwell są bandą aspołecznych psychopatów, której nie powierzyłbym kierowania nawet rozwojem "notatnika" w Windowsie, a co dopiero tak poważnego projektu jak Bitcoin. Ich prowadzenie tego projektu wcześniej czy później doprowadzi do totalnej katastrofy.


-------------
EDIT:
Może jeszcze zrobię ELI5, bo nie każdemu chce się wszystkie źródła przeglądać.

W skrócie, model biznesowy firmy Blockstream opiera się na przeniesieniu większości ruchu z głównej sieci Bitcoina do łańcuchów bocznych, także główna sieć będzie służyła tylko i wyłącznie do rozliczeń na gigantyczne sumy między bankami i instytucjami finansowymi, a zwykli Kowalscy będą korzystać z podsieci opartej na tych łańcuchach.

Problemy związane z tym rozwiązaniem, których Blockstream do tej pory nie wyjaśnił/nie rozwiązał:
0. Aby model Biznesowy Blockstreamu zadziałał w ciągu najbliższych 5 lat, konieczne jest spowolnienie rozwoju sieci Bitcoin i zapchanie jej, w przeciwnym wypadku ludzie nie mają żadnej motywacji aby przechodzić na bardziej skomplikowane i zupełnie nieprzetestowane Lightning Network.

1. Zwykli ludzie nie będą praktycznie mieli dostępu do prawdziwych BTC za pośrednictwem Lightning Network. Będą mieli tylko i wyłącznie konta na "hubach" rozliczeniowych, obsługiwanych przez wielkie instytucje. BTC między HUBami będą przekazywane za pomocą otwartych kanałów rozliczeniowych.

1a. Nawet przy założeniu, że blok zwiększy się do 2MB, a każdy człowiek na ziemi będzie potrzebował jednego kanału na pół roku, to Lightning Network nie będzie mogło obsługiwać więcej niż 100 milionów osób.
Bardzo łatwo to obliczyć:
| 6 tps (blok 2MB) x 3600 sekund x 24 h x 365 dni = 189 216 000 transakcji rocznie na głównej sieci BTC ogółem. Tyle osób mogłoby używać sieci LN, gdyby każdy potrzebował otworzyć tylko jeden kanał na rok.
| Ponieważ jednak każdy potrzebuje kanał na pół roku, to tą liczbę trzeba podzielić na 2: 94 608 000

Przy bloku 2MB sieci Lightning Network mogłoby używać maksymalnie 94 608 000 osób. Więc jak tutaj jasno widać, blockstream kłamie, a sama sieć Lightning nie rozwiązuje żadnego problemu przy rozmiarze bloku 1MB czy nawet 2MB.

2. Otwieranie kanałów rozliczeniowych na głównej sieci Bitcoin między hubami będzie mogło realnie odbywać się góra raz na kilka miesięcy, także Bitcoiny na ten czas będą na hubie zamrożone (czy to nie jest nadmierna centralizacja ?)

3. Blockstream do tej pory nie rozwiązał najważniejszego problemu związanego z tym modelem - tj. zdecentralizowanego zautomatyzowanego routingu transakcji, które będą otwierać kanały między HUBami. A jest to ekstremalnie trudny problem do rozwiązania, jest to podobny poziom złożoności jak sieć TOR. Bez rozwiązania tego problemu cała sieć nie będzie działać w sposób zdecentralizowany, tylko jak sztywna i scentralizowana sieć międzybankowa (co nie różni się od dzisiejszego systemu).
Dowód:
Ostatnio zmieniony niedziela, 21 lutego 2016, 11:01 przez ShadowOfHarbringer, łącznie zmieniany 1 raz.
Gotówka P2P da światu wolność. To są jej wrogowie: Bitcoin Core, Blockstream, Lightning Network.
Ocenzurowane i zmanipulowane fora: /r/Bitcoin, /r/CryptoCurrency, BitcoinTalk
Klucze GPG/PGP: [3072D/F92EDBA4]

Admin
Awatar użytkownika
Posty: 10321
Rejestracja: 13 sierpnia 2011
Reputacja: 5182
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Popularyzacja projektu

Postautor: Bitmar » niedziela, 21 lutego 2016, 11:14

@Shadow, zgoda. Część dewów pracuje dla korpo, ale kto ma ich wyrzucić z projektu? Dewów nikt nie wybiera, każdy może się nim stać bo jest to projekt open-source. Jak chcesz załatwić ten problem? Jeżeli chciałbyś ich usuwać to znaczy, że chciałbyś utworzyć jakąś władzę centralną, która mogła by to zrobić co było by zaprzeczeniem tego projektu. To samo dotyczy każdego innego projektu open-source, to nie jest tylko problem Bitcoina. Problem pojawi się również wszędzie tam, gdzie nie ma ustanowionej władzy która mogłaby decydować co jest dobre a co złe. W przypadku projektów open-source jak i wszelkich projektów gdzie nie ma władzy centralnej, zarówno jednostki "dobre" jak i "złe" mają równe szanse, ale to jest właśnie istotą takich projektów - brak zdecentralizowanej władzy i kontroli. Taki sam problem występuje w przypadku ustroju opartego na Anarchii. Brak władzy centralnej zawsze prowadzi do takich samych skutków, lecz władza centralna również tego nie załatwia bo nie ma komu jej kontrolować. Tu dochodzimy do aspektów psychologicznych ludzkiej natury.

Oczywiście, można strzelić focha, zabrać zabawki i pójść do domu, ale to znaczy, że nie dorosłeś do idei wolnościowej, gdzie każdy ma równe szansę i nikt nie może nikogo kontrolować.

Przypadek Bitcoina i tak sprawdza się naprawdę wyjątkowo dobrze. Satoshi był geniuszem i to trzeba mu przyznać. Może ktoś kiedyś pokusi się o stworzenie ustroju opartego na zasadach działaniach Bitcoina :)

przypominam, że Deweloperzy Core zdecydowanie sprzeciwiali się i wykluczyli hard fork. Jednak pod wpływem niezadowolenia w społeczności udało się HF wynegocjować. Może nie tak jak każdy by chciał, czyli od razu, ale wynegocjowane warunki mają sens. SW da sam wzrost przepustowości o ~60%, dodatkowo zmniejszy przyrost blockchaina. Deweloperzy przygotują również wszelkie zmiany które można wprowadzić do HF za jednym razem.

jeszcze raz powtórzę:

W tej chwili zależność wygląda tak:
Społeczności coś się nie podoba, kurs spada, minerzy tracą i kombinują jak ich zadowolić, naciskają na deweloperów. Deweloperzy się uginają lub w przypadku braku konsensusu kopalnie mają do wyboru albo bankructwo albo wprowadzenie samodzielnie zmian które popierane są przez społeczność. I to działa! :) Niech dewowie będą sobie skurwi....mi, są elementem tego projektu, ale nie mają tu władzy, która należy do społeczności. Złych jednostek z tego typu projektów nie da się całkowicie wyeliminować. To co w systemach wolnościowych jest najlepszą zaletą zawsze będzie też i wadą, jednak Bitcoin naprawdę dobrze sobie z tym problemem radzi.

Zawsze mam rację
Awatar użytkownika
Posty: 6923
Rejestracja: 15 lutego 2011
Reputacja: 4513
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Zmienna

Re: Popularyzacja projektu

Postautor: ShadowOfHarbringer » niedziela, 21 lutego 2016, 11:27

Bitmar pisze:W tej chwili zależność wygląda tak:
Społeczności coś się nie podoba, kurs spada, minerzy tracą i kombinują jak ich zadowolić, naciskają na deweloperów. Deweloperzy się uginają lub w przypadku braku konsensusu kopalnie mają do wyboru albo bankructwo albo wprowadzenie samodzielnie zmian które popierane są przez społeczność. I to działa! :) Niech dewowie będą sobie skurwi....mi, są elementem tego projektu, ale nie mają tu władzy, która należy do społeczności. Złych jednostek z tego typu projektów nie da się całkowicie wyeliminować. To co w systemach wolnościowych jest najlepszą zaletą zawsze będzie też i wadą, jednak Bitcoin naprawdę dobrze sobie z tym problemem radzi.
W zasadzie (prawie) wszystko się zgadza.

Bitcoin pokaże czy idea stworzenia zdecentralizowanej waluty ma swoją rację bytu w dzisiejszym świecie. Niestety, może okazać się, że jeszcze jako ludzkość do tego nie dorośliśmy (skoro pozwalamy psychopatom dzierżyć władzę) i zwyczajnie projekt nie wypali z powodów społeczno - psychologicznych.

Jeżeli nie potrafimy się postawić i wszyscy przejść na Bitcoin Classic, to zwyczajnie dostaniemy to, na co zasługujemy. Czyli kolejny przejęty przez banki scentralizowany system.

Ech, chyba się urodziłem 150 lat za wcześnie, dalej większość społeczeństwa zachowuje się dla mnie jak jaskiniowcy.
Gotówka P2P da światu wolność. To są jej wrogowie: Bitcoin Core, Blockstream, Lightning Network.
Ocenzurowane i zmanipulowane fora: /r/Bitcoin, /r/CryptoCurrency, BitcoinTalk
Klucze GPG/PGP: [3072D/F92EDBA4]

Admin
Awatar użytkownika
Posty: 10321
Rejestracja: 13 sierpnia 2011
Reputacja: 5182
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Popularyzacja projektu

Postautor: Bitmar » niedziela, 21 lutego 2016, 11:42


Wróć do „Rozwój projektu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości