Bitcoin Classic

rha
Weteran
Posty: 1561
Rejestracja: 8 lipca 2012
Reputacja: 600
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Bitcoin Classic

Postautor: rha » poniedziałek, 28 marca 2016, 14:57

Nie chodzi o nazwę, tylko o wykluczenie wariantu "niezorientowany".
Ta jego wypowiedź to niezła propaganda - nie ma tam jawnego kłamstwa, które mogłoby zostać wytknięte, tylko takie pozornie słuszne sugestie, których sprostowanie wymaga sporo tekstu.
A w trzecim punkcie w zawoalowany sposób występuje on przeciw powiększaniu bloku, a popiera SegWit.

rha
Weteran
Posty: 1561
Rejestracja: 8 lipca 2012
Reputacja: 600
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Bitcoin Classic

Postautor: rha » czwartek, 31 marca 2016, 22:54

Wzrost liczby nodów Classic ustał zupełnie, a teraz zaczyna być ujemny. To oznacza, że liczba aktywnie popierających użytkowników to około jedna trzecia wszystkich. Reszta może być przeciwna lub neutralna, lecz to zły sygnał dla minerów.

Orator
Posty: 815
Rejestracja: 3 listopada 2013
Reputacja: 1
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Bitcoin Classic

Postautor: kingscrown » piątek, 1 kwietnia 2016, 02:25

Warto też obserwować http://bitcoinclassic.pl chociaż mało tam danych póki co

Weteran
Posty: 3966
Rejestracja: 15 lutego 2014
Reputacja: 428
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Bitcoin Classic

Postautor: Chancellor » piątek, 1 kwietnia 2016, 08:40

rha pisze:Wzrost liczby nodów Classic ustał zupełnie, a teraz zaczyna być ujemny. To oznacza, że liczba aktywnie popierających użytkowników to około jedna trzecia wszystkich. Reszta może być przeciwna lub neutralna, lecz to zły sygnał dla minerów.
Mnie to nie dziwi. W tej chwili uruchomienie węzła Classic ma wymiar czysto symboliczny z dodatkiem takim, że można oberwać DDoS-em. Odwracając zagadnienie, brak poparcia Classica przez największych minerów to zły sygnał dla osób utrzymujących węzły Classic, albo rozważających przejście z Core na Classica. Chińczycy po prostu chcą zjeść ciastko i mieć ciastko i na razie zwyczajnie grają na czas.

Czarna Owca
Awatar użytkownika
Posty: 628
Rejestracja: 30 sierpnia 2015
Reputacja: -11
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Bitcoin Classic

Postautor: ania78 » niedziela, 3 kwietnia 2016, 12:58

https://www.youtube.com/watch?v=bFOFqNKKns0

A.Antonopoulos o obecnej sytuacji I nie tylko.

Czarna Owca
Awatar użytkownika
Posty: 628
Rejestracja: 30 sierpnia 2015
Reputacja: -11
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Bitcoin Classic

Postautor: ania78 » sobota, 9 kwietnia 2016, 15:27

Raczej Bitcoin Classic nie zyska poparcia, przynajmniej w tym roku. Liczba blokow stoi w miejscu, liczba nodow tez. Wyglada na to, ze Classic zostanie jako plan B jesli siec sie efektywnie zapcha.

Takze reddit wspierajacy Classic to juz troche parodia, wiecej jest klepania tych samych docinek do dev Core niz rzeczowej dyskusji. Chociaz jestem za natychmiastowym zwiekszeniem bloku, to juz tam nie wchodze.

Tymczasem SW powinien w tym miesiacu wejsc w zycie, moze z opoznieniem tydzien, dwa maks.

Pojawil sie blok 1.5 mb na testnecie. https://segnet.smartbit.com.au/block/00 ... 929b32ff0e. Na halving powinno wystaczyc.

Takze doniesienia o rozwoju LN wskazuja, ze wystartuje szybciej niz wszyscy mysleli, moze nawet w tym roku.

Zawsze mam rację
Awatar użytkownika
Posty: 6923
Rejestracja: 15 lutego 2011
Reputacja: 4513
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Zmienna

Re: Bitcoin Classic

Postautor: ShadowOfHarbringer » sobota, 9 kwietnia 2016, 20:52

ania78 pisze:Tymczasem SW powinien w tym miesiacu wejsc w zycie, moze z opoznieniem tydzien, dwa maks.

Pojawil sie blok 1.5 mb na testnecie. https://segnet.smartbit.com.au/block/00 ... 929b32ff0e. Na halving powinno wystaczyc.

Takze doniesienia o rozwoju LN wskazuja, ze wystartuje szybciej niz wszyscy mysleli, moze nawet w tym roku.
Doskonale. Im szybciej Core wprowadzi swoje poronione pomysły (SW jako softfork, nieistniejący LN), tym szybciej poniosą porażkę i katastrofa która nadejdzie zrówna Blockstream z ziemią.

Szkoda tylko, że cena pójdzie ostro w dół, ale myślę że Bitcoin w końcu wyjdzie na prostą. Jeślli nie, to pałeczkę przejmie jakiś altcoin.
Gotówka P2P da światu wolność. To są jej wrogowie: Bitcoin Core, Blockstream, Lightning Network.
Ocenzurowane i zmanipulowane fora: /r/Bitcoin, /r/CryptoCurrency, BitcoinTalk
Klucze GPG/PGP: [3072D/F92EDBA4]

Czarna Owca
Awatar użytkownika
Posty: 628
Rejestracja: 30 sierpnia 2015
Reputacja: -11
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Bitcoin Classic

Postautor: ania78 » sobota, 9 kwietnia 2016, 21:10

ShadowOfHarbringer pisze:
ania78 pisze:Tymczasem SW powinien w tym miesiacu wejsc w zycie, moze z opoznieniem tydzien, dwa maks.

Pojawil sie blok 1.5 mb na testnecie. https://segnet.smartbit.com.au/block/00 ... 929b32ff0e. Na halving powinno wystaczyc.

Takze doniesienia o rozwoju LN wskazuja, ze wystartuje szybciej niz wszyscy mysleli, moze nawet w tym roku.
Doskonale. Im szybciej Core wprowadzi swoje poronione pomysły (SW jako softfork, nieistniejący LN), tym szybciej poniosą porażkę i katastrofa która nadejdzie zrówna Blockstream z ziemią.

Szkoda tylko, że cena pójdzie ostro w dół, ale myślę że Bitcoin w końcu wyjdzie na prostą. Jeślli nie, to pałeczkę przejmie jakiś altcoin.
No dokladnie. Wszystko powinno byc juz jasne na jesien, pewnie wczesniej. Do tego czasu wyjasni sie czy jak zaimplementowano SW, jak przebiegl halving bez powiekszenia rozmiaru blokow oraz czy nie sciemniaja z rozwojem LN.

Nie moge sie doczekac jak to sie skonczy. A I pewnie nie jedna niespodzianka po drodze czeka. :lol:

EDIT: Ja jednak jestem dobrej mysli I wszystko pojdzie lepiej niz wiekszosc uwaza. Dalej sie trzymam zdania, ze od dluzszego czasu (pol roku? rok? trzy lata? ) trwa wyleszczanie z coinow. Kto nie wytrzyma cisnienia bedzie plakal.

Zawsze mam rację
Awatar użytkownika
Posty: 6923
Rejestracja: 15 lutego 2011
Reputacja: 4513
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Zmienna

Re: Bitcoin Classic

Postautor: ShadowOfHarbringer » niedziela, 10 kwietnia 2016, 00:55

ania78 pisze:Nie moge sie doczekac jak to sie skonczy. A I pewnie nie jedna niespodzianka po drodze czeka. :lol:
No, to jest akurat pewne.

Życie Bitcoiniarza to praktycznie same niespodzianki. Ta waluta jest totalnie nieprzewidywalna...
Gotówka P2P da światu wolność. To są jej wrogowie: Bitcoin Core, Blockstream, Lightning Network.
Ocenzurowane i zmanipulowane fora: /r/Bitcoin, /r/CryptoCurrency, BitcoinTalk
Klucze GPG/PGP: [3072D/F92EDBA4]

Początkujący
Posty: 34
Rejestracja: 4 kwietnia 2016
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Bitcoin Classic

Postautor: Cieploh » niedziela, 10 kwietnia 2016, 11:05

To tak jak każda waluta na świecie . Tylko tu ruch jest natychmiastowy i nikt nagle nie zawiesi bądź nie zamrozi kursu . Tak jak to ma się do walut krajowych czasem .

Jest jedne podstawowy plus nikt nie myśli żeby dorukowac . Każda waluta ma swoje problemy . Bitcon boryka się z swoją popularnością przez co blok zapycha . A to ze są szukane rozwiązania tylko napawa optymizmem . I pokazuje że tak jak piszecie wszyscy chcą by był przygotowany na wzrost swej popularności jeszcze bardziej . I dla każdego przeciętnego użytkownika liczy się sprawność i szybkość działania bo nie każdy zagłębia się w szczegółowe techniczne analizy .

Zawsze mam rację
Awatar użytkownika
Posty: 6923
Rejestracja: 15 lutego 2011
Reputacja: 4513
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Zmienna

Re: Bitcoin Classic

Postautor: ShadowOfHarbringer » niedziela, 10 kwietnia 2016, 11:45

Cieploh pisze:Bitcon boryka się z swoją popularnością przez co blok zapycha .
Bitcoin boryka się z bandą manipulantów i kłamców u sterów, która wmawia wszystkim że obecny stan rzeczy to jakiś "problem" i że należy go naprawić z użyciem zupełnie bezsensownie skomplikowanych i ryzykownych rozwiązań zamiast zwyczajnie zrobić to, co było od lat oczywiste i proponowane przez samego twórcę Bitcoina.
Cieploh pisze:A to ze są szukane rozwiązania tylko napawa optymizmem
Nic nie jest szukane, bo rozwiązanie problemu jest znane oraz dyskutowane od 3 lat, już od dawna istnieje i nazywa się "2MB" lub "Adaptive block size" lub "8MB" lub "BIP101".

Patrzcie wszyscy - takie wypowiedzi to jest właśnie skutek totalitarnej propagandy Core/Blockstream i cenzorowanych/filtrowanych for, na których nie ma pełnej informacji.
Gotówka P2P da światu wolność. To są jej wrogowie: Bitcoin Core, Blockstream, Lightning Network.
Ocenzurowane i zmanipulowane fora: /r/Bitcoin, /r/CryptoCurrency, BitcoinTalk
Klucze GPG/PGP: [3072D/F92EDBA4]

Admin
Awatar użytkownika
Posty: 10321
Rejestracja: 13 sierpnia 2011
Reputacja: 5182
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Bitcoin Classic

Postautor: Bitmar » niedziela, 10 kwietnia 2016, 11:55

@ShadowOfHarbringer, zobaczymy jak sprawy się będą mieć w sytuacji gdy kurs wystrzeli a co za tym idzie zwiększy się ilość transakcji co doprowadzi do zapchania sieci. Wtedy się wszystko okaże.... W tej chwili Classic ma zwolenników czysto ideologicznych, sieć działa normalnie, nie dzieje się nic złego, ale jeśli kurs wystrzeli a wielkość bloków zagrozi jego wzrostowi oraz zahamowaniu popularyzacji bitcoina wtedy Core będzie miało przeciw sobie praktycznie wszystkich użytkowników. Również i korporacje takie jak Circle które nie będą mogły przez to się rozwijać, oraz inne firmy typu BitPay itd które napotkają przez to problemy i zaczną tracić/nie zarabiać kasy.

[edit]

W skrócie szansą aby coś się ruszyło w tej kwestii jest albo duży spadek kursu co zmotywuje kopalnie do działania, albo duży wzrost kursu, który ukaże namacalne i dotykającego każdego problemy tego zjawiska co spowoduje atak CAŁEJ społeczności i biznesu na Core. Wtedy będą 2 opcje: Albo Core coś zrobi, albo społeczność się ich pozbędzie. Kopalnie również będą tracić więc nie będą robić problemu....

Zawsze mam rację
Awatar użytkownika
Posty: 6923
Rejestracja: 15 lutego 2011
Reputacja: 4513
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Zmienna

Re: Bitcoin Classic

Postautor: ShadowOfHarbringer » niedziela, 10 kwietnia 2016, 15:43

Bitmar pisze:@ShadowOfHarbringer, zobaczymy jak sprawy się będą mieć w sytuacji gdy kurs wystrzeli a co za tym idzie zwiększy się ilość transakcji co doprowadzi do zapchania sieci. Wtedy się wszystko okaże.... W tej chwili Classic ma zwolenników czysto ideologicznych, sieć działa normalnie, nie dzieje się nic złego, ale jeśli kurs wystrzeli a wielkość bloków zagrozi jego wzrostowi oraz zahamowaniu popularyzacji bitcoina wtedy Core będzie miało przeciw sobie praktycznie wszystkich użytkowników. Również i korporacje takie jak Circle które nie będą mogły przez to się rozwijać, oraz inne firmy typu BitPay itd które napotkają przez to problemy i zaczną tracić/nie zarabiać kasy.
No zgadzam się całkowicie.

Niestety 95% społeczeństwa jest nieideologiczne, jesteśmy tak naprawdę znaczącą mniejszością.

Te 95% zaczyna się budzić dopiero gdy robi się ostry rozpierdziel. Tak jest praktycznie w każdej sytuacji, zawsze, wszędzie, w każdym czasie, każdym kraju i każdym miejscu.

To już chyba ludzka psychologia tak działa, nic nie poradzimy.
Gotówka P2P da światu wolność. To są jej wrogowie: Bitcoin Core, Blockstream, Lightning Network.
Ocenzurowane i zmanipulowane fora: /r/Bitcoin, /r/CryptoCurrency, BitcoinTalk
Klucze GPG/PGP: [3072D/F92EDBA4]

Weteran
Posty: 3966
Rejestracja: 15 lutego 2014
Reputacja: 428
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0.0002 BTC

Re: Bitcoin Classic

Postautor: Chancellor » niedziela, 10 kwietnia 2016, 16:13

ShadowOfHarbringer pisze:To już chyba ludzka psychologia tak działa, nic nie poradzimy.
Może dobrze, że nie poradzimy. Wyobraź sobie społeczeństwo złożone w 95% z takich ShadowOfHarbringerów, do tego o różnych światopoglądach. Żywot takiej cywilizacji byłby równie widowiskowy, co krótki... :mrgreen:

Zawsze mam rację
Awatar użytkownika
Posty: 6923
Rejestracja: 15 lutego 2011
Reputacja: 4513
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Zmienna

Re: Bitcoin Classic

Postautor: ShadowOfHarbringer » niedziela, 10 kwietnia 2016, 18:58

Chancellor pisze:
ShadowOfHarbringer pisze:To już chyba ludzka psychologia tak działa, nic nie poradzimy.
Może dobrze, że nie poradzimy. Wyobraź sobie społeczeństwo złożone w 95% z takich ShadowOfHarbringerów, do tego o różnych światopoglądach. Żywot takiej cywilizacji byłby równie widowiskowy, co krótki... :mrgreen:
Fail.

Mógłbyś tak napisać, gdybyś mnie znał. A tak naprawdę nie masz o mnie pojęcia.

Po prostu w ogóle nic o mnie nie wiesz. To co prezentuję na forach to tylko drobny wycinek mojej osobowości. I to tylko w przypadku, gdyby fora były efektywną metodą przekazywania przekazu.
A nie są, przekaz jest zaprezentowany błędnie, jak w krzywym lustrze z powodu takiego, że w formacie pisemnym nie da się prawidłowo wszystkiego załączyć.
Gotówka P2P da światu wolność. To są jej wrogowie: Bitcoin Core, Blockstream, Lightning Network.
Ocenzurowane i zmanipulowane fora: /r/Bitcoin, /r/CryptoCurrency, BitcoinTalk
Klucze GPG/PGP: [3072D/F92EDBA4]

Weteran
Posty: 2256
Rejestracja: 23 marca 2013
Reputacja: 140
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Bitcoin Classic

Postautor: AdamM » poniedziałek, 11 kwietnia 2016, 07:40

Shadow, widziałeś emotkę? Wyluzuj. ;)

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Bitcoin Classic

Postautor: Wymazywanie » poniedziałek, 11 kwietnia 2016, 09:09

ShadowOfHarbringer pisze: Mógłbyś tak napisać, gdybyś mnie znał. A tak naprawdę nie masz o mnie pojęcia.

Po prostu w ogóle nic o mnie nie wiesz. To co prezentuję na forach to tylko drobny wycinek mojej osobowości.
:mrgreen:

rha
Weteran
Posty: 1561
Rejestracja: 8 lipca 2012
Reputacja: 600
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Bitcoin Classic

Postautor: rha » poniedziałek, 11 kwietnia 2016, 12:54

Prawdę mówiąc, to wpływ na nasze dyskusje ma tylko ten drobny wycinek osobowości, więc wszystkie wypowiedzi odnoszą się do niego, a cała reszta nie ma tu znaczenia.

Zawsze mam rację
Awatar użytkownika
Posty: 6923
Rejestracja: 15 lutego 2011
Reputacja: 4513
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Zmienna

Re: Bitcoin Classic

Postautor: ShadowOfHarbringer » poniedziałek, 11 kwietnia 2016, 13:20

rha pisze:Prawdę mówiąc, to wpływ na nasze dyskusje ma tylko ten drobny wycinek osobowości, więc wszystkie wypowiedzi odnoszą się do niego, a cała reszta nie ma tu znaczenia.
Tak, ale tutaj chodziło o kontekst ogólny, a nie kontekst dyskusji.

Stąd w ogóle moja wypowiedź.
Gotówka P2P da światu wolność. To są jej wrogowie: Bitcoin Core, Blockstream, Lightning Network.
Ocenzurowane i zmanipulowane fora: /r/Bitcoin, /r/CryptoCurrency, BitcoinTalk
Klucze GPG/PGP: [3072D/F92EDBA4]

Czarna Owca
Awatar użytkownika
Posty: 628
Rejestracja: 30 sierpnia 2015
Reputacja: -11
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Bitcoin Classic

Postautor: ania78 » poniedziałek, 18 kwietnia 2016, 20:42

Classic jz ostatecznie podzielil los XT.

https://bitcoinmagazine.com/articles/su ... 1461004264

Wróć do „Rozwój projektu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 14 gości