Bitcoin 0.4.0

Rozmowny
Posty: 50
Rejestracja: 9 lipca 2011
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Thailand

Bitcoin 0.4.0

Postautor: Lastcafe » piątek, 23 września 2011, 19:06

Testowaliście już tę wersję beta?

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 834
Rejestracja: 13 kwietnia 2011
Reputacja: 21
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Bitcoin 0.4.0

Postautor: Frodo » piątek, 23 września 2011, 21:14

Czy będzie wreszcie szyfrowanie walleta? Z tego co piszą to chyba tak, czy automatycznie przekonwertuje walleta na zaszyfrowany, czy zmieni jego nazwę (aby było wiadomo że jest zaszyfrowany)? Kiedy spyta o hasło dla walleta - czy po pierwszym uruchomieniu ? NIebezpieczne bo w przypadku zapomnienia hasła tracimy wszystko
---------
Sprawdziłem. Czy jest zaszyfrowany? Powiększył się ze 180 do ponad 200 kB. Niezaszyfrowane są opisy konta i chyba numery konta. Nadal się kompresuje, do ponad 80 kB zamiast do 57 kb. ale miejmy nadzieję że to co najwazniejsze jest zaszyfrowane.
---------
Trochę dziwne że w zaszyfrowanym wallecie widać ile kto ma bitcoinów. Dlatego też nadal będę trzymał go w Linuksie.

Weteran
Posty: 1361
Rejestracja: 19 grudnia 2010
Reputacja: 4
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Bitcoin 0.4.0

Postautor: Prze_koles » sobota, 24 września 2011, 20:57

Nie wiem czy mi się zdaje, czy bloki się szybciej pobierają?

Weteran
Posty: 1488
Rejestracja: 15 czerwca 2011
Reputacja: 1215
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Bitcoin 0.4.0

Postautor: qertoip » sobota, 24 września 2011, 21:39

Pamiętajmy, że portfel jest szyfrowany na żądanie - trzeba to wyklikać w Settings / Encrypt wallet. Domyślnie pozostaje niezaszyfrowany.

(Piszę o tym, bo rozmiary walleta podane przez Frodo sugerują, że nie zaszyfrował portfela... portfel puchnie dwa razy: przy konwersji bazy Berkeley do nowego formatu i przy szyfrowaniu. Oczywiście tylko strzelam z tym że Frodo nie zaszyfrował i mogę się mylić)
We only have one shot at making digital scarcity experiment work. If Bitcoin fails within a timeframe relevant for a human, then digital scarcity claim gets falsified. Like it or not, Bitcoin must succeed for your coin to succeed.

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 834
Rejestracja: 13 kwietnia 2011
Reputacja: 21
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Bitcoin 0.4.0

Postautor: Frodo » sobota, 24 września 2011, 22:05

Zaszyfrowany, bo przy próbie wysłania pyta o hasło.
Tylko nie chciałbym aby ktoś widział ile mam bitcoinów, na przykład ktoś wykradnie 1000 walletów i zobaczy kto ma dużo coinów.

Gaduła
Posty: 320
Rejestracja: 1 sierpnia 2011
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Warszawa

Re: Bitcoin 0.4.0

Postautor: bitchange.pl » poniedziałek, 26 września 2011, 10:22

Frodo pisze:Zaszyfrowany, bo przy próbie wysłania pyta o hasło.
Tylko nie chciałbym aby ktoś widział ile mam bitcoinów, na przykład ktoś wykradnie 1000 walletów i zobaczy kto ma dużo coinów.
Niestety, słuchałem wywiadu z Leadem i salda pozostają jawne.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2684
Rejestracja: 19 grudnia 2010
Reputacja: -19
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Bitcoin 0.4.0

Postautor: smok » piątek, 25 listopada 2011, 07:29

Ukazała się wersja 0.5.0 z nową szatą graficzną oraz kilkoma nowymi funkcjami. Bardzo przypadła mi do gustu opcja wyświetlania salda. Można sobie zmienić z BTC na mBTC i mikroBTC i poczuć się 'milionerem' ;)

Weteran
Posty: 1488
Rejestracja: 15 czerwca 2011
Reputacja: 1215
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Bitcoin 0.4.0

Postautor: qertoip » piątek, 25 listopada 2011, 09:33

smok pisze:Ukazała się wersja 0.5.0 z nową szatą graficzną oraz kilkoma nowymi funkcjami. Bardzo przypadła mi do gustu opcja wyświetlania salda. Można sobie zmienić z BTC na mBTC i mikroBTC i poczuć się 'milionerem' ;)
Przede wszystkim poprawiony jest błąd szyfrowania portfela - zalecany jest natychmiastowy upgrade.

Dodatkowo, jeśli czyjś zaszyfrowany portfel 0.4 mógł się wydostać poza komputer (np. backup online), konieczne jest przelanie środków na nowy klucz prywatny.
We only have one shot at making digital scarcity experiment work. If Bitcoin fails within a timeframe relevant for a human, then digital scarcity claim gets falsified. Like it or not, Bitcoin must succeed for your coin to succeed.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7131
Rejestracja: 21 sierpnia 2011
Reputacja: 2357
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Bitcoin 0.4.0

Postautor: prezes » piątek, 25 listopada 2011, 10:18

W nowym kliencie nie pokazuje ile jest sciagnietych bloków?
Jednak jest w prawym dolnym rogu, znalazłem :) pokazuje się w chmurce
Kanał na YouTube - przegląd rynków finansowych: kryptowaluty, akcje, surowce, forex
Blog prezesa - blog o inwestowaniu
Giełdy Kryptowalut - wiadomości, opinie, rankingi
Kryptowaluty.info.pl - Informacje ze świata kryptowalut

Wróć do „Rozwój projektu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości