CryptoWorld.pl - polski procesor płatności BTC

Dyskutant
Posty: 225
Rejestracja: 13 kwietnia 2013
Reputacja: 6
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0.0001 BTC

Re: CryptoWorld.pl - polski procesor płatności BTC

Postautor: Molisz » piątek, 10 października 2014, 00:34

pm7 pisze:Po czym poznałeś, że to dedyk w Hetznerze, a nie ich serwer, kolokowany w Hetzner? I w czym serwer jest gorszy od kolokacji?
Nie bronię cryptoworld - jestem jedynie ciekaw odpowiedzi na powyższe.
ja "strzelam" że to dedyk... dlatego że, ktoś kto wie jak budować systemy oparte o własny sprzęt na pewno jest bardziej "ogarnięty" i umie liczyć...
Taniej by mu było wstawić sprzęt np: do ATM niż wysyłać np: DHL do Niemiec...
Ostatnio zmieniony sobota, 11 października 2014, 14:24 przez Molisz, łącznie zmieniany 1 raz.

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 11686
Rejestracja: 16 lutego 2013
Reputacja: 3879
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0.0001 BTC

Re: CryptoWorld.pl - polski procesor płatności BTC

Postautor: Bit-els » piątek, 10 października 2014, 00:41

Nie rozumiem Bitmar dlaczego ich bronisz. Niekompetencja, buta, a być może i próba wciągnięcia mniej obeznanych użytkowników bitcoina, a potem wykorzystanie punktu regulaminu, iż za włamania i wirusy (u siebie) nie odpowiadają.
Uważam, ze po tylu globalnych i polskich wpadkach, które robią czarny pr bitcoinowi, trzeba eliminować bez sentymentu projekty słabe i niebezpieczne dla potencjalnych klientów

Oficjalny przedstawiciel projektu
Awatar użytkownika
Posty: 35
Rejestracja: 8 października 2014
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: CryptoWorld.pl - polski procesor płatności BTC

Postautor: cryptoworld.pl » piątek, 10 października 2014, 04:42

lucky777 pisze:Konstruktywnie:
*Kantor
Przy próbie zasilenia zostaję przekierowany na platnosci-online a na dole jest zapis " Chcę otrzymać informację na temat tej transakcji na mój adres poczty elektronicznej: ocenzurowane@gmail.com". Nie wiem kim jest ocenzurowane, skąd tu pojawia jego mail ale dalej odpuszczam.
ocenzurowane@gmail.com" - to jest Twój adres e-mail.
lucky777 pisze:*Giełda
-Przy logowaniu zaznaczyłem 'Nie wylogowuj mnie'. Po zamknięciu przeglądarki, ponownym jej otwarciu, dodaniu adresu do wypłat zleciłem wypłatę środków. System nie poprosił ani o hasło, ani PIN pomimo zdefiniowania. DYSKWALIFIKACJA!!! Kiedy będzie 2F?
'Nie wylogowuj mnie' oznacza podtrzymanie sesji i właśnie to zrobiłeś. Przeglądarka podtrzymywała sesję. PIN jest unieważniany gdy wybierasz inną opcję niż ta, gdzie był potrzebny.
lucky777 pisze:-Lista rynków: Widać tylko jedną cenę. Nie wiadomo co to za cena. Znowu, aby sprawdzić po ile mogę kupić/sprzedać muszę się przeklikac do następnych stron.
Jest to cena w BTC.
lucky777 pisze:?-Jak często realizowane są przelewy wychodzące. Przychodzący BTC wpadł bardzo szybko ale wypłaty cały czas nie ma.
Mamy 2 rodzaje przelewów. Normalne waluty i kryptowaluty. O które pytasz?
lucky777 pisze:Profil: Lista ulubionych rynków jest nieposortowana. Trochę się trzeba namęczyć aby BTC i LTC znaleźć.
Poprawimy.
lucky777 pisze:*Aukcje
Nie mogę nic wystawić bo muszę ustawić nic.
???
lucky777 pisze:Nicku ustawić nie mogę (Moje konto->Nick w aukcjach) więc koniec zabawy. Dalej nie klikam.
Twój nick w aukcjach musi być zdefiniowany w ustawieniach konta.
lucky777 pisze:*Moje konto
?-Zbiór danych zgłoszony do GIODO? Ich wyszukiwarka nic nie znajduje.
-Na razie Wam nie ufam więc nic tu nie będę wpisywał.
Zbiór danych jest zgłoszony do GIODO. To, że ich wyszukiwarka czegoś nie pokazuje - nie jesteśmy za to odpowiedzialni. Obecnie GIODO ma około roku opóźnienia z podstawowymi sprawami.

Admin
Awatar użytkownika
Posty: 10321
Rejestracja: 13 sierpnia 2011
Reputacja: 5182
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0.0001 BTC

Re: CryptoWorld.pl - polski procesor płatności BTC

Postautor: Bitmar » piątek, 10 października 2014, 07:38

cryptoworld.pl pisze:
lucky777 pisze:Konstruktywnie:
*Kantor
Przy próbie zasilenia zostaję przekierowany na platnosci-online a na dole jest zapis " Chcę otrzymać informację na temat tej transakcji na mój adres poczty elektronicznej: ocenzurowane@gmail.com". Nie wiem kim jest ocenzurowane, skąd tu pojawia jego mail ale dalej odpuszczam.
ocenzurowane@gmail.com" - to jest Twój adres e-mail.
Wy chyba postanowiliście się jednak spalić na start albo ktoś ma problemy ze zrozumieniem. To NIE był jego mail!! Tak samo jak nie jego imię i nazwisko!!!
To był mail tego użytkownika: https://forum.bitcoin.pl/viewtopic.php?p=197708#p197708 . Jeśli dalej nie rozumiecie to prostymi słowami: wasz system zamienił maila i nazwisko na inna osobę istniejącą w bazie = macie dziury.

Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 586
Rejestracja: 1 sierpnia 2011
Reputacja: 3
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: CryptoWorld.pl - polski procesor płatności BTC

Postautor: kactech » piątek, 10 października 2014, 09:28

cryptoworld.pl pisze:ocenzurowane@gmail.com" - to jest Twój adres e-mail.
cryptoworld.pl pisze:'Nie wylogowuj mnie' oznacza podtrzymanie sesji i właśnie to zrobiłeś. Przeglądarka podtrzymywała sesję. PIN jest unieważniany gdy wybierasz inną opcję niż ta, gdzie był potrzebny.
cryptoworld.pl pisze:Jest to cena w BTC.
cryptoworld.pl pisze:Mamy 2 rodzaje przelewów. Normalne waluty i kryptowaluty. O które pytasz?
cryptoworld.pl pisze:???
cryptoworld.pl pisze:Twój nick w aukcjach musi być zdefiniowany w ustawieniach konta.
Rozmawiasz z ludźmi którzy widzieli XX interfejsów giełd, skoro czegoś nie kumają to znaczy że albo coś jest z*****e albo wymaga (i)-dymek przy polu. Odpowiedź pytaniem na pytanie o przelewy zamiast opisanie obydwu to perełka. Powodzenia.
DISTbIT - prywatny punkt błyskawicznej sprzedaży kryptowalut
bitowe.info - agregator wiadomości ze świata BTC
ToxID: 8013F26F9CFE8B3B979EE313EBD866D9D4F1D426501711C1CC80A14B7031EF53092C1A2B3C9A

Weteran
Posty: 1488
Rejestracja: 15 czerwca 2011
Reputacja: 1215
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0.0001 BTC

Re: CryptoWorld.pl - polski procesor płatności BTC

Postautor: qertoip » piątek, 10 października 2014, 09:39

@cryptoworld w tej branży samymi dobrymi chęciami bez prawdziwej technologii g zdziałacie.

Zgadzam się z Shadow, że przy takim podejściu nie tylko nic dobrego z Was nie wyrośnie ale stanowicie bezpośrednie zagrożenie dla polskiej społeczności kryptowalut.

Z mojej strony zakop.
We only have one shot at making digital scarcity experiment work. If Bitcoin fails within a timeframe relevant for a human, then digital scarcity claim gets falsified. Like it or not, Bitcoin must succeed for your coin to succeed.

Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 699
Rejestracja: 26 czerwca 2013
Reputacja: 1
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0.0001 BTC
Lokalizacja: Warszawa

Re: CryptoWorld.pl - polski procesor płatności BTC

Postautor: lucky777 » piątek, 10 października 2014, 09:59

Miałem już napisaną długa odpowiedź ale stwierdziłem, że nie ma sensu dalej drążyć tematu.
Tak więc krótko. Proszę o zwrot wpłaconych środków. Transakcja jest zlecona ale wisi jako oczekująca.

BTW.
Jest możliwość usunięcia, zamknięcia konta?
Na podstawie Ustawy o ochronie danych osobowych z dnia 29 sierpnia 1997 r. (Dz. U. 1997 r. Nr 133 poz. 883) art. 32 ust. 1 pkt. 6 żądam stałego wstrzymania przetwarzania oraz usunięcia moich danych osobowych.

Na podstawie art. 33 powyższej ustawy proszę o pisemną informację dotyczącą:
- źródła pochodzenia moich danych w Państwa bazie
- od kiedy moje dane są przetwarzane
- pełnej zawartości zbioru danych mnie dotyczących
- w jakim zakresie oraz komu zostały udostępnione

Pisemne informacje mają być przekazane na e-mail zarejestrowany w Państwa systemie w terminie
przewidzianym w ustawie.

Dziękuję.
Ostatnio zmieniony piątek, 10 października 2014, 10:07 przez lucky777, łącznie zmieniany 1 raz.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2684
Rejestracja: 19 grudnia 2010
Reputacja: -19
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: CryptoWorld.pl - polski procesor płatności BTC

Postautor: smok » piątek, 10 października 2014, 10:01

Mimo wykrytych wad trzeba przyznać, że grafika mają dobrego :)

Oficjalny przedstawiciel projektu
Awatar użytkownika
Posty: 35
Rejestracja: 8 października 2014
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: CryptoWorld.pl - polski procesor płatności BTC

Postautor: cryptoworld.pl » piątek, 10 października 2014, 11:04

lucky777 pisze:Jest możliwość usunięcia, zamknięcia konta?
Na podstawie Ustawy o ochronie danych osobowych z dnia 29 sierpnia 1997 r. (Dz. U. 1997 r. Nr 133 poz. 883) art. 32 ust. 1 pkt. 6 żądam stałego wstrzymania przetwarzania oraz usunięcia moich danych osobowych.
Niezwłocznie to zrobimy ale prosimy postępować zgodnie z Ustawą, na którą się powołujesz. Powiadomienie na forum, bez podania szczegółowych danych nie spełnia wymogu ustawowego takiego żądania.

Oficjalny przedstawiciel projektu
Awatar użytkownika
Posty: 35
Rejestracja: 8 października 2014
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: CryptoWorld.pl - polski procesor płatności BTC

Postautor: cryptoworld.pl » piątek, 10 października 2014, 11:06

kactech pisze:Rozmawiasz z ludźmi którzy widzieli XX interfejsów giełd, skoro czegoś nie kumają to znaczy że albo coś jest z*****e albo wymaga (i)-dymek przy polu. Odpowiedź pytaniem na pytanie o przelewy zamiast opisanie obydwu to perełka. Powodzenia.
Dziękujemy za konstruktywną opinię. Wprowadzimy bardziej rozbudowany system pomocy. Zgadzamy się co do stopnia skomplikowania projektu. Faktycznie może niektóre osoby wprawić w zakłopotanie, zwłaszcza w sytuacji, gdy oferujemy tak wiele funkcjonalności w jednym serwisie.

Dyskutant
Awatar użytkownika
Posty: 155
Rejestracja: 19 sierpnia 2013
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0.0002 BTC

Re: CryptoWorld.pl - polski procesor płatności BTC

Postautor: janosik866 » piątek, 10 października 2014, 11:15

cryptoworld.pl pisze:
kactech pisze:Rozmawiasz z ludźmi którzy widzieli XX interfejsów giełd, skoro czegoś nie kumają to znaczy że albo coś jest z*****e albo wymaga (i)-dymek przy polu. Odpowiedź pytaniem na pytanie o przelewy zamiast opisanie obydwu to perełka. Powodzenia.
Dziękujemy za konstruktywną opinię. Wprowadzimy bardziej rozbudowany system pomocy. Zgadzamy się co do stopnia skomplikowania projektu. Faktycznie może niektóre osoby wprawić w zakłopotanie, zwłaszcza w sytuacji, gdy oferujemy tak wiele funkcjonalności w jednym serwisie.

Ale to zupełnie nie tak! To nie ilość funkcjonalności wprawia w zakłopotanie tylko słaby design i ilość błędów :)

A co do sposobu komunikacji na forum. Tak jak któryś z poprzedników wspomniał. Bierzcie przykład z bitmarket, oni zaskarbili sobie przychlność forumowiczów sposobem reakcji na sugestie i prośby.

Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 699
Rejestracja: 26 czerwca 2013
Reputacja: 1
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Warszawa

Re: CryptoWorld.pl - polski procesor płatności BTC

Postautor: lucky777 » piątek, 10 października 2014, 11:20

cryptoworld.pl pisze:Powiadomienie na forum, bez podania szczegółowych danych nie spełnia wymogu ustawowego takiego żądania.
Poszło zgłoszenie przez formularz.

Oficjalny przedstawiciel projektu
Awatar użytkownika
Posty: 35
Rejestracja: 8 października 2014
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: CryptoWorld.pl - polski procesor płatności BTC

Postautor: cryptoworld.pl » piątek, 10 października 2014, 11:27

lucky777 pisze:Poszło zgłoszenie przez formularz.
Powołujesz się na Ustawę o ochronie danych osobowych a jej nie znasz. Zapoznaj się dokładnie jakie masz obowiązki w związku z tym, czego żądasz. Wysłanie maila czy napisanie żądania na forum nie spełnia wymogu ustawowego ciążącego na Tobie.

Oczywiście konto możemy usunąć ale wobec burzy w szklance wody, którą tu robisz chcielibyśmy, aby wszystko było w jak najlepszym porządku. W naszej sytuacji, pod naporem ataków na tym forum inaczej postąpić nie możemy. Wyrażamy nadzieję, że to rozumiesz.

Zawsze mam rację
Awatar użytkownika
Posty: 6923
Rejestracja: 15 lutego 2011
Reputacja: 4513
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0.0002 BTC
Lokalizacja: Zmienna

Re: CryptoWorld.pl - polski procesor płatności BTC

Postautor: ShadowOfHarbringer » piątek, 10 października 2014, 11:34

Ale żałość. Porównując do Cryptoworld, BidExtreme to profesjonaliści.

Obrazek
Gotówka P2P da światu wolność. To są jej wrogowie: Bitcoin Core, Blockstream, Lightning Network.
Ocenzurowane i zmanipulowane fora: /r/Bitcoin, /r/CryptoCurrency, BitcoinTalk
Klucze GPG/PGP: [3072D/F92EDBA4]

Dyskutant
Posty: 225
Rejestracja: 13 kwietnia 2013
Reputacja: 6
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0.0001 BTC

Re: CryptoWorld.pl - polski procesor płatności BTC

Postautor: Molisz » piątek, 10 października 2014, 11:56

Ostatnio zmieniony sobota, 11 października 2014, 14:25 przez Molisz, łącznie zmieniany 1 raz.

Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 699
Rejestracja: 26 czerwca 2013
Reputacja: 1
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Warszawa

Re: CryptoWorld.pl - polski procesor płatności BTC

Postautor: lucky777 » piątek, 10 października 2014, 12:08

cryptoworld.pl pisze:
lucky777 pisze:Poszło zgłoszenie przez formularz.
Powołujesz się na Ustawę o ochronie danych osobowych a jej nie znasz. [...] Wyrażamy nadzieję, że to rozumiesz.
Przenoszę dyskusję na PW, nie chce tu bić piany.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7131
Rejestracja: 21 sierpnia 2011
Reputacja: 2357
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: CryptoWorld.pl - polski procesor płatności BTC

Postautor: prezes » piątek, 10 października 2014, 12:10

@lucky777 nie rób nam tego, ShadowOfHarbringer już wyciągnął popcorn ;)
A i ja chętnie posłucham.
Kanał na YouTube - przegląd rynków finansowych: kryptowaluty, akcje, surowce, forex
Blog prezesa - blog o inwestowaniu
Giełdy Kryptowalut - wiadomości, opinie, rankingi
Kryptowaluty.info.pl - Informacje ze świata kryptowalut

Dyskutant
Posty: 225
Rejestracja: 13 kwietnia 2013
Reputacja: 6
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: CryptoWorld.pl - polski procesor płatności BTC

Postautor: Molisz » piątek, 10 października 2014, 12:53

:-)
Ostatnio zmieniony piątek, 10 października 2014, 20:43 przez Molisz, łącznie zmieniany 1 raz.

Weteran
Posty: 3643
Rejestracja: 8 listopada 2013
Reputacja: 869
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: CryptoWorld.pl - polski procesor płatności BTC

Postautor: bl4ck » piątek, 10 października 2014, 13:07

Bit-els pisze:.... a potem wykorzystanie punktu regulaminu, iż za włamania i wirusy (u siebie) nie odpowiadają.
Źródło https://www.bitmarket.pl/docs.php?file=terms.html

16. Właściciel serwisu nie odpowiada za możliwą utratę środków finansowych bądź kryptowalut klienta w przypadku zaistnienia czynników niezależnych od właściciela serwisu, w szczególności działania siły wyższej, awarii sprzętowych, odnalezionych błędów w systemie kryptowalut lub działań bądź zaniedbań osób trzecich, mających wpływ na działanie serwisu.

Bitmarket odpowiada?

Gaduła
Awatar użytkownika
Posty: 317
Rejestracja: 22 maja 2014
Reputacja: 30
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: CryptoWorld.pl - polski procesor płatności BTC

Postautor: bitmon » piątek, 10 października 2014, 13:34

tak nie w temacie ale mnie interesuje odnośnie zabezpieczenia jak byście wy to zrobili.
Bo ja np. zrobił bym tak aby mieć dostęp do serwera

Serwer główny na którym stoi sobie stronka zostawił bym minimu z minimum wymaganych portów czyli 80 i dla ssl 443. oraz dla vpn i to wszystko.

Aby mieć dostęp do ssh, ftp i innych potrzebnych rzeczy, aby wgrywać upgrade dla strony miał bym wyłącznie przez vpn (także i tutaj firewall by filtrował ruch do tych komputerów które mogą mieć dostęp - np. filtr ip).

Także spiął bym do ze splunkiem, który by rejestrował każde logowanie się do vpn oraz użytkownika do ssh i wiele innych rzeczy, z których można dowiedzieć się z logów systemu.
Do tego bym nawet ograniczył vpn do wybranych adresów, które mogą łączyć się z serwerem. Tak więc np. warszawie miał bym internet ze stałym IP aby tylko z tej lokalizacji można było zarządzać serwerem.
Do tego można by było zrobić widmo sieć w której bym umieścił wirtualne serwery, które by udawały produkcyjne. Tak gdy połączy haker przez vpn to nie od razu będzie wiedział, że trzeba uruchomić następne vpn, które było by właściwym. Haker miał by zajęcie na badanie infrastruktury a admini czas na reakcje.

Także myślę, że mocno bym ograniczył wachlarz możliwości dla hackera. Bo jak by vpn miał dziurę to haker musiał by łączyć się z danego ip. Do tego splunk mógł by mnie nawet sms powiadomić, o każdym logowaniu się root do systemu.
Do tego można użyć snort, który by wykrywał by próby ataki itd.

Z błędami wew. aplikacji to ciężko walczyć. Można uruchomić system monitorujący zmianę plików serwera www i hostowanej strony. Tak aby ktoś coś nam nie wgrał.
Ostatnio zmieniony piątek, 10 października 2014, 13:40 przez bitmon, łącznie zmieniany 1 raz.

Wróć do „Rozwój projektu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 14 gości