Circle zaczyna na 100% swoją działalność!

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 11686
Rejestracja: 16 lutego 2013
Reputacja: 3879
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Circle zaczyna na 100% swoją działalność!

Postautor: Bit-els » poniedziałek, 29 września 2014, 15:37

https://www.circle.com/ja/2014/09/29/ci ... l-audience

Dałem wykrzyknik bo jest to platforma stworzona przez ludzi z Wallstreet. M.inn. wysoka dyrektor Goldman Sachs zasiada w zarzadzie.
To będzie taki Coinbase, portfel z podpiętym kontem bankowym do natychmiastowych zakupów btc. Ta usługa chyba jeszcze nie u nas. Ja złapałem się na testy, nawet 0.02 bita dali w prezencie. Działa ok.
For the masses, dla pokolenia fejsa, którym lata prywatnosc (90% spoleczenstwa) super propozycja.
Ale najważniejsze są te koneksje i układy twórców :-)

Admin
Awatar użytkownika
Posty: 10321
Rejestracja: 13 sierpnia 2011
Reputacja: 5182
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Circle zaczyna na 100% swoją działalność!

Postautor: Bitmar » poniedziałek, 29 września 2014, 16:03

Miało to powstać w 2015 chyba ale widać się sprężyli ;) Circle ma wprowadzić bitcoina do mas i sprawić by jego obsługa była banalna dla wszystkich. A z ludźmi którzy za tym stoją każdy duży gracz się liczy. Nie zdziwiłbym się więc niedługiej integracji Facebooka lub Googla (lub innych gigantów) z Circle.

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 11686
Rejestracja: 16 lutego 2013
Reputacja: 3879
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Circle zaczyna na 100% swoją działalność!

Postautor: Bit-els » poniedziałek, 29 września 2014, 16:58

Poważna prasa pisze bardzo pozytywnie:
http://www.theguardian.com/technology/2 ... my-allaire

Początkujący
Posty: 28
Rejestracja: 26 września 2013
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Circle zaczyna na 100% swoją działalność!

Postautor: Phobos » poniedziałek, 29 września 2014, 17:49

Czyli w istocie ich głównym założeniem jest wykorzystanie protokołu Bitcoin do wykonywania przelewów między użytkownikami, dzięki czemu działają bez opłat, nie mylę się?

Weteran
Posty: 3966
Rejestracja: 15 lutego 2014
Reputacja: 428
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Circle zaczyna na 100% swoją działalność!

Postautor: Chancellor » poniedziałek, 29 września 2014, 18:11

O to może pierwszy większy gracz, którego efektem działalności nie będzie dodatkowy strumień bitcoinów zrzucanych na giełdy ;-). To da moon? :mrgreen:

Weteran
Posty: 13342
Rejestracja: 10 czerwca 2011
Reputacja: 10326
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Circle zaczyna na 100% swoją działalność!

Postautor: ekonokomik » poniedziałek, 29 września 2014, 19:56

Jedno mnie dziwi. Gdyby jakis duży, ale naprawde duzy gracz postanowil wejsc w Bitcoina i powiedział sobie: "chcę za 5 lat mieć 30% rynku ecommerce" to poza przygotowaniem infrastruktury, marketingu, umów prawnych itp. powinien zacząć od kupienia 1mln BTC lub więcej.
Z kilku powodów, wg ważności:
- aby zwiększyć kapitalizację,
- by móc stabilzować kurs w razie niespodziewanych problemów,
- zarobić mnóstwo pieniędzy kiedy plan się powiedzie,
- przyciągnąc nowych ludzi do Bitcoina.

W tej chwili byłby to wydatek 1-2 mld USD? Planując w skali świata to nie jest kwota nieosiągalna.

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 11686
Rejestracja: 16 lutego 2013
Reputacja: 3879
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Circle zaczyna na 100% swoją działalność!

Postautor: Bit-els » poniedziałek, 29 września 2014, 20:09

Może cichaczem kupują. I dlatego tak wolno i niewiele w sumie spada ;-)

Początkujący
Posty: 28
Rejestracja: 26 września 2013
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Circle zaczyna na 100% swoją działalność!

Postautor: Phobos » poniedziałek, 29 września 2014, 21:20

Opisałem pobieżnie działanie systemu http://bitmon.pl/artykuly/item/949-co-t ... la-bitcoin

Oraz zapytałem supportu, czy Circle działa dla użytkowników z Polski, uzyskując odpowiedź, że w tej chwili przypinanie konta bankowego działa tylko dla użytkowników z USA, jednak niektóre międzynarodowe karty kredytowe Visa i Mastercard dają się użyć w systemie.

Weteran
Posty: 4337
Rejestracja: 29 czerwca 2011
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Circle zaczyna na 100% swoją działalność!

Postautor: lenny » poniedziałek, 29 września 2014, 21:28

ekonokomik pisze:Jedno mnie dziwi. Gdyby jakis duży, ale naprawde duzy gracz postanowil wejsc w Bitcoina i powiedział sobie: "chcę za 5 lat mieć 30% rynku ecommerce" to poza przygotowaniem infrastruktury, marketingu, umów prawnych itp. powinien zacząć od kupienia 1mln BTC lub więcej.
Z kilku powodów, wg ważności:
- aby zwiększyć kapitalizację,
- by móc stabilzować kurs w razie niespodziewanych problemów,
- zarobić mnóstwo pieniędzy kiedy plan się powiedzie,
- przyciągnąc nowych ludzi do Bitcoina.

W tej chwili byłby to wydatek 1-2 mld USD? Planując w skali świata to nie jest kwota nieosiągalna.
Sam sobie zaprzeczyłeś - duży gracz, któremu zależy na powodzeniu Bitcoina, ma kupować 1 mln BTC aby zwiększyć kapitalizację, a potem jak tymi 1 mln BTC ma stabilizować kurs? Zrzucać ten 1 mln na giełdy aby rozp... kurs do zera? ;-)
Chyba powinno być odwrotnie - duży gracz powinien mieć w dolary w pogotowiu aby podnieść kurs po jakimś nagłym upadku np. odkrycie dziury bezpieczeństwa albo inny social effect, który obniżył by bardzo dramatycznie wartość waluty, co z kolei spowodowały by reakcję łańcuchową - odpływ biznesu ze względu na niestabilność itd..
I tu akurat wszystko jest na dobrym torze - Venture Capital w sferze Bitcoin nie brakuje, największe i główne firmy związane z BTC (BitPay, Coinbase, i nawet wspomniany Circle) na brak gotówki nie mogą chyba narzekać - oczywiście na tym etapie rozwoju całego projektu.

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 11686
Rejestracja: 16 lutego 2013
Reputacja: 3879
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Circle zaczyna na 100% swoją działalność!

Postautor: Bit-els » poniedziałek, 29 września 2014, 21:28

Super wpis!
Ewentualnie mógłbyś dodać, że Circle ubezpiecza środki klientów od utraty, kradzieży. I że tworzą go ludzie z wysoko postawionej finansjery. Zobacz do "teamu"

Początkujący
Posty: 28
Rejestracja: 26 września 2013
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Circle zaczyna na 100% swoją działalność!

Postautor: Phobos » poniedziałek, 29 września 2014, 21:43

Dzięki za sugestię, dodałem takie informacje, zastanawiałem się pisząc artykuł, czy o tym wspomnieć, ale nie mogłem znaleźć oficjalnych informacji na ten temat, jak zwykle są w najbardziej oczywistym miejscu, jakby ktoś szukał, to tutaj: https://www.circle.com/en/about

Admin
Awatar użytkownika
Posty: 10321
Rejestracja: 13 sierpnia 2011
Reputacja: 5182
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Circle zaczyna na 100% swoją działalność!

Postautor: Bitmar » poniedziałek, 29 września 2014, 21:49


Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 11686
Rejestracja: 16 lutego 2013
Reputacja: 3879
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Circle zaczyna na 100% swoją działalność!

Postautor: Bit-els » poniedziałek, 29 września 2014, 22:05

Fajnie wypunktowałeś te znaczące "persony"
To tworzy niesamowity zapalnik dla mainstreamu. Przecież zintegrowanie platformy bitcoinowej z kontem bankowym wymagało rozmów na wysokich szczeblach. Dodajmy do tego Paypal z jego "mafią"
Szykuje się ostry atak- tak jak napisałeś, najważniejsze globalne firmy za jakiś czas zaczną akceptować bity.
Czad!:-)
Kumpel niedawno odkopał, że w grudniu 2009 na bitcointalk były 4 osoby. W tym Satoshi.
A teraz takie rzeczy się dzieją :-)

Admin
Awatar użytkownika
Posty: 10321
Rejestracja: 13 sierpnia 2011
Reputacja: 5182
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Circle zaczyna na 100% swoją działalność!

Postautor: Bitmar » poniedziałek, 29 września 2014, 22:08

Te persony są właśnie kluczowe w tym całym projekcie. Projekt jak projekt (za wiele nowego nie ma) ale najważniejsze, kto za tym stoi i kto może z nimi zechcieć w przyszłości współpracować ;)

wev
Dyskutant
Awatar użytkownika
Posty: 207
Rejestracja: 7 maja 2013
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Circle zaczyna na 100% swoją działalność!

Postautor: wev » poniedziałek, 29 września 2014, 22:39

Trzeba jeszcze dodać, że w Circle ma nie być żadnych opłat czy prowizji za kupno, transakcje, wpłaty, wypłaty, ubezpieczenie itd (tak przynajmniej chwalił się CEO ). Jeżeli będzie to prawda to przyciągnie to mnóstwo ludzi ;)

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 2715
Rejestracja: 19 maja 2013
Reputacja: 220
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Circle zaczyna na 100% swoją działalność!

Postautor: GetBitCoin_pl » wtorek, 30 września 2014, 00:38

Zarejestrowałem się i potwierdzam, że interfejsy jest bardzo prosty i intuicyjny. Na razie można zrobić przelew weryfikujący tylko z USA, mam nadzieję, że to się niedługo zmieni ;)

Wygadany
Posty: 611
Rejestracja: 6 lutego 2012
Reputacja: 102
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Circle zaczyna na 100% swoją działalność!

Postautor: McGravier » wtorek, 30 września 2014, 12:55

Wedle użytkowników reddita jeśli zignorujesz ostrzeżenie, że obsługiwane tylko z USA, to zakup kartą płatniczą działa w większości cywilizowanego świata. Koszt to bodaj 2,9%.

Ale nie cieszcie się przedwcześnie - jeśli to tak będzie działać, to Circle stanie się światowym ośrodkiem czyszczenia kradzionych kart płatniczych. MasterCard oras VISA nie będą miały wyboru tylko zerwać z nimi umowy i sielanka się skończy.

Dyskutant
Posty: 267
Rejestracja: 8 grudnia 2013
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0.0001 BTC

Re: Circle zaczyna na 100% swoją działalność!

Postautor: Au 79 » wtorek, 30 września 2014, 21:21

News rzeczwiście doskonały. Ciekawe czy dzisiejsza data będzie jakimś tam "milestone" na wykresie ilości nowych portfeli.

A z punktu widzenia polskiej skarbówki - nagle jakieś wpływy na konto, jak raz czy drugi to z bogiem sprawa, ale pewnie ktoś będzie próbował grać na kursie, przelewów się natłucze powiedzmy 15 miesięcznie.... i co ?

Użytkownik kożystający z giełdy może kontrolować ten newralgiczny moment pojawienia się kasy w systemi bankowym, a tu - banki widzą wszystko od razu.

No i trzeba podpiąć konto bankowe - więc Circle widzi wszystkich en face i z profilu, podać numer komórki....

Już chciałem skakać do basenu na główkę, ale raczej poczekam aż inni sprawdzą czy jest woda :)
Tak, jak nie umiemy przewidzieć kursu BTC w przyszłości, tak samo nie umiemy wytłumaczyć jego wahań w przeszłości.

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 11686
Rejestracja: 16 lutego 2013
Reputacja: 3879
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Circle zaczyna na 100% swoją działalność!

Postautor: Bit-els » wtorek, 30 września 2014, 21:27

To jest portfel dla miliarda użytkowników facebooka. Tak po 100 $ w btc na łeb średnio. Nie dla takich wyjadaczy jak tu ;-)

Za kilka lat naturalnie

Dyskutant
Posty: 267
Rejestracja: 8 grudnia 2013
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Circle zaczyna na 100% swoją działalność!

Postautor: Au 79 » wtorek, 30 września 2014, 21:39

Offtop.
Bit-els pisze:To jest portfel dla miliarda użytkowników facebooka.
No tak. Mówisz o ludziach, którym jak zakrzykniesz: "A prywantność?!" - odpowiedzą: "aaaa tam, ja tam nie ma nic do ukrycia". Dzięki za uświadomienie, bo dość konsekwentnie ignoruję ich istnienie :) Kiedyś w stanach z zapoznanym hindusem wymienialiśmy się kontaktami, i on mnie pyta o namiary na fejzbuka. Mówie, nie mam, sory men. On otwiera oczy szeroko: "To wy nie macie w Polsce fejsa???". Nie tłumaczyłem się, nie uwierzyłby:)

BTW. dzięki za Twoje prasówki we wszystkich tematch na forum.
Tak, jak nie umiemy przewidzieć kursu BTC w przyszłości, tak samo nie umiemy wytłumaczyć jego wahań w przeszłości.

Wróć do „Rozwój projektu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości