Ethereum - uniwersalny blockchain Vitalika Buterina

Weteran
Posty: 1488
Rejestracja: 15 czerwca 2011
Reputacja: 1215
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Ethereum - uniwersalny blockchain Vitalika Buterina

Postautor: qertoip » niedziela, 2 lutego 2014, 09:49

Ethereum to "blockchain 2.0", na którym w przeciwieństwie Bitcoina ma się dać łatwo i skalowalnie zaimplementować dowolne zaawansowane typy transakcji, np. dedykowane waluty, smart contracts, colored coins, instrumenty pochodne itd.

Ethereum to platforma i sam w sobie nie implementuje zaawansowanych typów transakcji, dostarcza natomiast język programowania.

Ethereum powstaje, bo na Bitcoinie w praktyce trudno zrealizować te krypto-koncepcje.

http://www.ethereum.org
Ostatnio zmieniony niedziela, 2 czerwca 2019, 22:11 przez qertoip, łącznie zmieniany 1 raz.
We only have one shot at making digital scarcity experiment work. If Bitcoin fails within a timeframe relevant for a human, then digital scarcity claim gets falsified. Like it or not, Bitcoin must succeed for your coin to succeed.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2684
Rejestracja: 19 grudnia 2010
Reputacja: -19
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Ethereum - uniwersalny blockchain Vitalika Buterina

Postautor: smok » niedziela, 2 lutego 2014, 10:27

Czy nie jest to bliźniaczy projekt do http://www.mastercoin.org/ ??

Weteran
Posty: 1488
Rejestracja: 15 czerwca 2011
Reputacja: 1215
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Ethereum - uniwersalny blockchain Vitalika Buterina

Postautor: qertoip » niedziela, 2 lutego 2014, 11:01

smok pisze:Czy nie jest to bliźniaczy projekt do http://www.mastercoin.org/ ??
Tylko pozornie.

Mastercoin stara się zaimplementować w swoim protokole wybrane przez siebie zaawansowane transakcje. Protokół puchnie choć większość obiecywanych typów transakcji dopiero ma nadejść.

Ethereum to uniwersalny protokół, na którym samodzielnie będzie można zaimplementować dowolne typy transakcji za pomocą wbudowanego języka stosowego. Ethereum będzie jednocześnie zdecentralizowaną bazą i runtimem. (Niby w Bitcoinie też jest podobny język ale ciężko to wykorzystać w praktyce).

Ethereum jest bardziej fundamentalny.

PS Inna sprawa, że Mastercoin zdobył trochę złej prasy za marną jakość, przynajmniej początkowo
We only have one shot at making digital scarcity experiment work. If Bitcoin fails within a timeframe relevant for a human, then digital scarcity claim gets falsified. Like it or not, Bitcoin must succeed for your coin to succeed.

Początkujący
Posty: 9
Rejestracja: 22 lipca 2014
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Ethereum - uniwersalny blockchain Vitalika Buterina

Postautor: Profess » wtorek, 22 lipca 2014, 13:51

Dzień dobry,

odnawiam temat i mam proste pytanie, na które nikt nie chce odpowiedzieć, może tu ktoś się znajdzie, kogo interesują kryptowaluty.. :)

Czy tradycyjną platformę składającą się np. z portalu tematycznego lub katalogu produktów, bazy firm, mapy czy forum można oprzeć o platformę Ethereum ?
Pytanie brzmi czy taką klasyczną aplikację klient-serwer będzie można zaadoptować / przenieść do aplikacji zdecentralizowanej, czy trzeba będzie ją zbudować / przebudować od nowa ?
Czy np. bazę punktów na mapie, które zamieszczać będą sami użytkownicy będzie można zaimplementować do aplikacji rozproszonej, czy trzeba będzie taką aplikację stworzyć od nowa ?

Weteran
Posty: 1488
Rejestracja: 15 czerwca 2011
Reputacja: 1215
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Ethereum - uniwersalny blockchain Vitalika Buterina

Postautor: qertoip » wtorek, 22 lipca 2014, 15:30

Profess pisze:Czy tradycyjną platformę składającą się np. z portalu tematycznego lub katalogu produktów, bazy firm, mapy czy forum można oprzeć o platformę Ethereum ?
Zdecydowanie nie.
We only have one shot at making digital scarcity experiment work. If Bitcoin fails within a timeframe relevant for a human, then digital scarcity claim gets falsified. Like it or not, Bitcoin must succeed for your coin to succeed.

Początkujący
Posty: 30
Rejestracja: 23 lutego 2014
Reputacja: 3
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Ethereum - uniwersalny blockchain Vitalika Buterina

Postautor: gringos » wtorek, 22 lipca 2014, 16:33

ethereum ? nie kupuje, nie wierze ... dlaczego ?

Niby pomysł nie głupi, ale zapisanie sensownego kontraktu i jego wynonywanie będzie bardzo drogie. Proste może ok, ale przy prostych nie ma większego to sensu oprócz zabawy .

Przechowywanie dużych ilości danych teoretycznie możliwe, praktycznie bardzo mało wydajne
dodatkowo koszt działania sensownego kontraktu będzie olbrzymi (nie wspominając o przechowywaniu danych ) .

Ethereum może od razu nie padnie, ale będzie raczej niszowym rozwiązaniem używanym przez geeków.

Zwykły człowiek nie utworzy sobie kontraktów, czyli potrzebny jest pośrednik/programista , czyli ethereum traci wszystkie zalety, że niby nikomu nie trzeba ufać bo "każdy może " sobie to stworzyć i śledzić.

Dodatkowo boty etereum, to programy które ktoś napisze, za które ktoś zapłaci, jak chronić prawa autorskie skoro kod jest cały dostępny ? Nie zawsze ten kto płaci za program jest programistą, i w większych projektach na 100 % tak nie będzie.

Że nie wspomne o modelu ekonomiczny, preminingu i kilku innych beznadziejnych pomysłach (zmałpowanych z schitcoinów) , które jak widzę bezprzemyślenia Vitalik chce wdrożyć.

Może ethereum 4.0 (a raczej niektóre pomysły ethereum, przeniesione do bitcoina ) będzie sensowny, ale w tej wersji która jest teraz jest to co najwyżej ciekawy eksperyment , w żadnym razie rewolucja, a na pewno nie przebije bitcoina (który to nawet bitcoin nie jest powszechnie akceptowany na świecie ..)

Początkujący
Posty: 9
Rejestracja: 22 lipca 2014
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0.0001 BTC

Re: Ethereum - uniwersalny blockchain Vitalika Buterina

Postautor: Profess » wtorek, 22 lipca 2014, 20:04

qertoip pisze:
Profess pisze:Czy tradycyjną platformę składającą się np. z portalu tematycznego lub katalogu produktów, bazy firm, mapy czy forum można oprzeć o platformę Ethereum ?
Zdecydowanie nie.
Dziękuję za wyczerpującą odpowiedź.

Początkujący
Posty: 9
Rejestracja: 22 lipca 2014
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Ethereum - uniwersalny blockchain Vitalika Buterina

Postautor: Profess » wtorek, 22 lipca 2014, 20:44

gringos pisze:
Przechowywanie dużych ilości danych teoretycznie możliwe, praktycznie bardzo mało wydajne
dodatkowo koszt działania sensownego kontraktu będzie olbrzymi (nie wspominając o przechowywaniu danych ) .

Ethereum może od razu nie padnie, ale będzie raczej niszowym rozwiązaniem używanym przez geeków.

Zwykły człowiek nie utworzy sobie kontraktów, czyli potrzebny jest pośrednik/programista , czyli ethereum traci wszystkie zalety, że niby nikomu nie trzeba ufać bo "każdy może " sobie to stworzyć i śledzić.

Dodatkowo boty etereum, to programy które ktoś napisze, za które ktoś zapłaci, jak chronić prawa autorskie skoro kod jest cały dostępny ? Nie zawsze ten kto płaci za program jest programistą, i w większych projektach na 100 % tak nie będzie.

Że nie wspomne o modelu ekonomiczny, preminingu i kilku innych beznadziejnych pomysłach (zmałpowanych z schitcoinów) , które jak widzę bezprzemyślenia Vitalik chce wdrożyć.

Może ethereum 4.0 (a raczej niektóre pomysły ethereum, przeniesione do bitcoina ) będzie sensowny, ale w tej wersji która jest teraz jest to co najwyżej ciekawy eksperyment , w żadnym razie rewolucja, a na pewno nie przebije bitcoina (który to nawet bitcoin nie jest powszechnie akceptowany na świecie ..)
Dziękuję za odpowiedź.
Nie jestem pewny czy to opinia sceptyka czy przeciwnika :) Ethereum jest w bardzo wczesnej fazie konceptu i ocenianie go w tej chwili jest co najmniej niedorzeczne.

Spójrz jak wygląda sprawa z e-mailem, kiedyś była poczta, kartka, znaczek itd, powstał internet i powstała poczta elektroniczna, ktoś musiał ją stworzyć, napisać protokół, a zwykły człowiek może sobie za darmo założyć konto, i wysyłać treść, zdjęcia, filmy i muzykę, błyskawicznie i za darmo i jakoś wszyscy żyją i funkcjonują.

Jak rozumiem Vitalika i sp-kę, to model ekonomiczny jest jasny - decentralizacja systemu (cokolwiek to znaczy). Dzisiejsze rozwarstwienie ludzkości doprowadzi do katastrofy i celem Ethereum jest do tego nie dopuścić.

A w samym temacie mogę prosić o jakąś sensowną odpowiedź ?

Weteran
Posty: 2256
Rejestracja: 23 marca 2013
Reputacja: 140
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Ethereum - uniwersalny blockchain Vitalika Buterina

Postautor: AdamM » środa, 23 lipca 2014, 09:06

Jeżeli jest we wczesnej fazie konceptu to chyba ciężko będzie uzyskać sensowną odpowiedź na Twoje pytania. Pozostaje czekać?

pm7
Weteran
Posty: 7893
Rejestracja: 20 maja 2012
Reputacja: 969
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Ethereum - uniwersalny blockchain Vitalika Buterina

Postautor: pm7 » środa, 23 lipca 2014, 10:33

Rozpoczęto sprzedaż ether (jednostek ethereum).
https://blog.ethereum.org/2014/07/22/la ... ther-sale/
2000 ether za 1 BTC, minimum 10mBTC. Za dwa tygodnie cena zacznie rosnąć, a miesiąc później sprzedaż zostanie zamknięta.
Zamierzają uruchomić walutę (wypuścić genesis block) podczas zimy 2014/15.
https://www.ethereum.org/

Bardzo Zły Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 14379
Rejestracja: 16 kwietnia 2012
Reputacja: 2659
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Polska/Wwa/GW

Re: Ethereum - uniwersalny blockchain Vitalika Buterina

Postautor: rav3n_pl » środa, 23 lipca 2014, 12:45

Kolejny 100% premine pomysł z IPO? Ehh....
Piffko: PLC/BTC 1Rav3nkMayCijuhzcYemMiPYsvcaiwHni
BIP39 Mnemonic z talii kart
Bitcoin Core 0.26.1
Linki do YT, TT, LI i reszty

Dyskutant
Awatar użytkownika
Posty: 162
Rejestracja: 8 maja 2014
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Ethereum - uniwersalny blockchain Vitalika Buterina

Postautor: PalmerEldritch » środa, 23 lipca 2014, 13:02

Kolejny 100% premine pomysł z IPO? Ehh....
No właśnie, jakby już to grali. Na ten moment pewne jest tylko to, że twócy umieją zadbać o hype i nieźle budują suspens. Ale to też już grali. ;)

pm7
Weteran
Posty: 7893
Rejestracja: 20 maja 2012
Reputacja: 969
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Ethereum - uniwersalny blockchain Vitalika Buterina

Postautor: pm7 » środa, 23 lipca 2014, 17:40

https://github.com/ethereum/wiki/wiki/% ... d-issuance
  • Ether will be released in a currency sale at the price of 1000-2000 ether per BTC, a mechanism intended to fund the Ethereum organization and pay for development that has been used with success by other platforms such as Mastercoin and NXT. Earlier buyers will benefit from larger discounts. The BTC received from the sale will be used entrirely to pay salaries and bounties to developers and invested into various for-profit and non-profit projects in the Ethereum and cryptocurrency ecosystem.
  • 0.3x the total amount sold will be allocated to the organization to compensate early contributors, pay ETH-denominated expenses before the genesis block and as a long-term reserve. This amount is distributed according to an exponentially decreasing formula; every month, up to 5.6% of the remaining endowment can be distributed among developers and others who participated in project development, and this distribution starts in December.
  • 0.3x the total amount sold will be allocated to miners per year forever after that point

Orator
Posty: 815
Rejestracja: 3 listopada 2013
Reputacja: 1
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Ethereum - uniwersalny blockchain Vitalika Buterina

Postautor: kingscrown » środa, 23 lipca 2014, 17:51

Ja olewam to raczej

Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 699
Rejestracja: 26 czerwca 2013
Reputacja: 1
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Warszawa

Re: Ethereum - uniwersalny blockchain Vitalika Buterina

Postautor: lucky777 » środa, 23 lipca 2014, 18:43

Ja mam jakiś niedosyt wiedzy odnośnie praktycznych zastosowań tego oraz zasad tworzenia aplikacji w tym środowisku. Jak na Auli po raz pierwszy o tym słuchałem to nie do końca mi się to układało w spójną całość. Potem trochę poszukałem, poczytałem no i myślę ok... może i faktycznie jako pomysł, koncepcja ma to spore możliwości, czekałem na rozwój wydarzeń. Po pytaniach tutaj na forum i FB widziałem, że nie tylko ja mam problem z ogarnięciem co to jest i co z takim narzędziem można by ciekawego zrobić, dalej czekałem na rozwój wydarzeń. Nagle news, że start sprzedaży ETH.
No i ok, nawet jestem sobie w stanie po części wyobrazić do czego mogą mi się w przyszłości przydać (oczywiście poza faktem, ze "taniej już nie będzie" :) ).
Czy ktoś z Was jest w stanie przybliżyć nad jakami rozwiązaniami opartymi na Ethereum aktualnie trwają prace, kto jest za nie odpowiedzialny, czy samo Ethereum planuje dostarczać gotowe rozwiązania czy raczej ich rolą jest tworzenie narzędzi?

Na razie to widzę niezły bałagan, dla jednych to kolejny scamcoin ze 100% premine, inni by chcieli na tym opierać swoje aplikacje client-server itd.

pm7
Weteran
Posty: 7893
Rejestracja: 20 maja 2012
Reputacja: 969
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Ethereum - uniwersalny blockchain Vitalika Buterina

Postautor: pm7 » środa, 23 lipca 2014, 19:26

Ethereum o ile mi wiadomo dostarczy przykłady programów, ale ile ich będzie to nie wiem.
Na ich blogu było sporo o problemach teoretycznych takiej waluty i ich rozwiązaniach. Trudno mi to uznać za scamcoin, ale rzeczywiście tak duży premine nie jest ich plusem.

Weteran
Posty: 4337
Rejestracja: 29 czerwca 2011
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Ethereum - uniwersalny blockchain Vitalika Buterina

Postautor: lenny » środa, 23 lipca 2014, 20:28

rav3n_pl pisze:Kolejny 100% premine pomysł z IPO? Ehh....
Ponadto inflacja waluty 26% zebranej kwoty (z premine) rocznie...

Może i projekt fajny ale przed kupnem ich waluty bym się zastanowił.

Początkujący
Posty: 9
Rejestracja: 22 lipca 2014
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Ethereum - uniwersalny blockchain Vitalika Buterina

Postautor: Profess » czwartek, 24 lipca 2014, 00:18

AdamM pisze:Jeżeli jest we wczesnej fazie konceptu to chyba ciężko będzie uzyskać sensowną odpowiedź na Twoje pytania. Pozostaje czekać?
Dziś wreszcie ktoś się wypowiedział, dostałem odpowiedź od Macieja Ołpińskiego z http://coinify.io i twierdzi, że samą aplikację czyli funkcjonalność da się przenieść na platformę zdecentralizowaną typu Ethereum, natomiast model biznesowy trzeba będzie przebudować od nowa.

Krótko mówiąc na pewno jest kwestia kosztu i stopnia skomplikowania przebudowy modelu biznesowego. Pytanie jeszcze czy skomplikowane będzie samo przeniesienie aplikacji do platformy, ktoś się w tym orientuje ?

Początkujący
Posty: 30
Rejestracja: 23 lutego 2014
Reputacja: 3
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Ethereum - uniwersalny blockchain Vitalika Buterina

Postautor: gringos » czwartek, 24 lipca 2014, 09:53

Profess pisze:
AdamM pisze:Jeżeli jest we wczesnej fazie konceptu to chyba ciężko będzie uzyskać sensowną odpowiedź na Twoje pytania. Pozostaje czekać?
Dziś wreszcie ktoś się wypowiedział, dostałem odpowiedź od Macieja Ołpińskiego z http://coinify.io i twierdzi, że samą aplikację czyli funkcjonalność da się przenieść na platformę zdecentralizowaną typu Ethereum, natomiast model biznesowy trzeba będzie przebudować od nowa.

Krótko mówiąc na pewno jest kwestia kosztu i stopnia skomplikowania przebudowy modelu biznesowego. Pytanie jeszcze czy skomplikowane będzie samo przeniesienie aplikacji do platformy, ktoś się w tym orientuje ?

Na pewno nie ma czegoś takiego co pozwoli w cudowny sposób konwertować aplikację np w PHP do środowiska ethereum

W najlepszym wypadku jeden z elementów tej aplikacji będziesz mógł przenieść z PHP (czy czegokolwiek co tam jest używane ) (coś co wymaga potwierdzania? zaufania trzeciej strony ? )

Ale moim zdaniem ponieważ ethereum nie jest ( i bardzo długo nie będzie, pytanie czy może być wogóle ?) 100% środowiskiem (ekosystemem ?) to zawsze będzie trzeba posiłkować się dodatkowymi modułami do ethereum.

W najlepszym przypadku jeśli chcesz mieć coś co sensownie działa, to możesz się odwoływać w pewnych miejscach swojego programu do ethereum. A nie postawić cały system na etereum.

Czyli nie ucieknie się od mniejszego lub większego kawałka kodu pisanego tradycyjnie, czyli system jako całość nie będzie miał cech takich jakimi tak na wyrost chwalą się ciągle ludzie od ethereum.

To tak jak podniecanie się jakąś biblioteką lib, że jest najlepiej na świecie zabezpieczona, szybka i robi cuda na kiju, a cała aplikacja i tak jest dość przeciętna.

To czym się teraz chwalą programiści to ledwo takie ćwiczebne -testowe kawałki które nie mają wielkiego znaczenia i dadzą się spokojnie zrobić w normalnych systemach. A na prawdę sensownych rzeczy nie da sie zrobić w ethereum, albo wykonanie tego będzie drogie. Moim zdaniem zastosowanie ethereum będzie bardzo niszowe.

Byłem nawet na spotkaniu we wrocławiu i rozmawiałem z Maciejem i raczej nie przekonało mnie to co opowiadał.

Powiedział bym nawet , że było to mocno sekciarskie i wyglądało trochę jak spotkanie Amway czy innego pana od jagód i "jeste zwycięzcą" :)

Panu Maciejowi nie można odmówić entuzjazmu oraz znajomości ethereum, ale chyba w zetknięciu z rzeczywistością ethereum polegnie. Tym bardziej, że model sprzedaży zastosowali raczej bardzo zachłanny, chcą sporo zarobić na starcie (co też pokazuje, że świadomie lub nie nie wierzą długoterminowo w projekt) , za to dużo opowiadają jak to będzie cudownie - kiedyś

ja bym to podsumował tak :
PLUS - za pomysł (zdecentralizowany system wykonywania kodu, bez zaufanego centrum teoretycznie )
MINUS - za model ekonomiczny (inflacja , przedsprzedaż, zachłanność)
MINUS - za brak osadzenia pomysłu w rzeczywistości (w rzeczywistości nadal trzeba,aby się dało tego użyć czemuś lub komuś ufac i kilka innych rzeczy)

Początkujący
Posty: 9
Rejestracja: 22 lipca 2014
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Ethereum - uniwersalny blockchain Vitalika Buterina

Postautor: Profess » czwartek, 24 lipca 2014, 14:26

gringos pisze:
Profess pisze:
AdamM pisze:J

Na pewno nie ma czegoś takiego co pozwoli w cudowny sposób konwertować aplikację np w PHP do środowiska ethereum

W najlepszym wypadku jeden z elementów tej aplikacji będziesz mógł przenieść z PHP (czy czegokolwiek co tam jest używane ) (coś co wymaga potwierdzania? zaufania trzeciej strony ? )

Ale moim zdaniem ponieważ ethereum nie jest ( i bardzo długo nie będzie, pytanie czy może być wogóle ?) 100% środowiskiem (ekosystemem ?) to zawsze będzie trzeba posiłkować się dodatkowymi modułami do ethereum.

W najlepszym przypadku jeśli chcesz mieć coś co sensownie działa, to możesz się odwoływać w pewnych miejscach swojego programu do ethereum. A nie postawić cały system na etereum.

Czyli nie ucieknie się od mniejszego lub większego kawałka kodu pisanego tradycyjnie, czyli system jako całość nie będzie miał cech takich jakimi tak na wyrost chwalą się ciągle ludzie od ethereum.

To tak jak podniecanie się jakąś biblioteką lib, że jest najlepiej na świecie zabezpieczona, szybka i robi cuda na kiju, a cała aplikacja i tak jest dość przeciętna.

To czym się teraz chwalą programiści to ledwo takie ćwiczebne -testowe kawałki które nie mają wielkiego znaczenia i dadzą się spokojnie zrobić w normalnych systemach. A na prawdę sensownych rzeczy nie da sie zrobić w ethereum, albo wykonanie tego będzie drogie. Moim zdaniem zastosowanie ethereum będzie bardzo niszowe.

Byłem nawet na spotkaniu we wrocławiu i rozmawiałem z Maciejem i raczej nie przekonało mnie to co opowiadał.

Powiedział bym nawet , że było to mocno sekciarskie i wyglądało trochę jak spotkanie Amway czy innego pana od jagód i "jeste zwycięzcą" :)

Panu Maciejowi nie można odmówić entuzjazmu oraz znajomości ethereum, ale chyba w zetknięciu z rzeczywistością ethereum polegnie. Tym bardziej, że model sprzedaży zastosowali raczej bardzo zachłanny, chcą sporo zarobić na starcie (co też pokazuje, że świadomie lub nie nie wierzą długoterminowo w projekt) , za to dużo opowiadają jak to będzie cudownie - kiedyś

ja bym to podsumował tak :
PLUS - za pomysł (zdecentralizowany system wykonywania kodu, bez zaufanego centrum teoretycznie )
MINUS - za model ekonomiczny (inflacja , przedsprzedaż, zachłanność)
MINUS - za brak osadzenia pomysłu w rzeczywistości (w rzeczywistości nadal trzeba,aby się dało tego użyć czemuś lub komuś ufac i kilka innych rzeczy)
Dziękuję za odpowiedź, na spotkanie do Wrocławia się wybierałem ale fizycznie nie mogłem być obecny. Widzę, że Maciej mocno kombinuje z sektorem rozrywkowym online i chce na tym zarobić, natomiast jesli jest to sekciarskie nastawienie to niczego dobrego nie wróży:/

Jesli chodzi o podsumowanie to:
PLUS - za pomysł - gadzam się
MINUS - za model ekonomiczny - tu chyba masz rację z jednym wyłączeniem - nikt nie przeczy, ze to będzie rodzaj piramidy finansowej ale znacznie bardziej wypłaszczonej, chodzi o to, że obecny model ekonomiczny jest nienaturalny 1% ludzi posiada / kontoluje aż 90% kapitału - a natura tak nie działa...
MINUS - za brak osadzenia pomysłu w rzeczywistości - tu bym się nie zgodził, założenie oparte o tzw. kamienie milowe do mnie przemawia, po testach i dopracowaniu tego elementu będzie się znacznie prościej rozwiązywało rózne spory, a wręcz ich nie będzie -sieć będzie niejako ławą przysięgłych w sprawach np. prawnych.

Może masz rację co do tych aplikacji, stąd ani Vitalik ani inni znawcy nie odpowiadali na moje pytania...
Mam natomiast do Ciebie pytanie, jeśli jest tak jak piszesz - to czy uważasz, że bazę punktów, którą zamieszczą sami uzytkownicy na mapie, będzie można przenieść / skonwertować do środowiska Ethereum ?

Buduję platformę, która ma działać na zasadzie pewnej symbiozy, więc sądziłem, że całość mogłaby zostać osadzona na platformie zdecentralizowanej, bo tak zrozumiałem ideę Ethereum.
Natomiast to o czym myślę od dawna (jeszcze gdy nie wiedziałem o istnieniu projektu aplikacji rozproszonych) to platforma wymiany pomiędzy użytkownikami i bazą do tego projektu ma być mapa punktów naniesionych przez użytkowników.

Czy takie rozwiązanie jest mozliwe do wykonania na platformie typu Ethereum ?

Wróć do „Rozwój projektu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości