Emerytura + Bitcoin + Blockchain

Weteran
Posty: 1538
Rejestracja: 25 kwietnia 2016
Reputacja: 667
Reputacja postu: 
8
Napiwki za post: 0 BTC

Emerytura + Bitcoin + Blockchain

Postautor: ikswodnal » niedziela, 30 stycznia 2022, 16:41

Uzupełnienia i zmiany
Po 2 latach projektu - stan na 30.01.2022
Pierwszy rok (2020) konwersji przez zlecenia stałe dał stopę zwrotu 265,21%
Drugi rok 2021 różnił się tym że konwertowałem kwartalnie taką kwotę jak w poprzednim roku przez
3 m-ce i był to mój karygodny błąd. Miesięczne konwersje lepiej uśredniają.
Po 2 latach mam 118,23 % stopy zwrotu :-(. Wiem - gracze i inwestorzy kryptowalutowi mnie wyśmieją, ale pokażcie mi tradycyjny sposób oszczędzania który da taką stopę zwrotu.
Niestety, z końcem roku 2021 ze względu na bankowe utrudnienia FlyingAtom zrezygnował z prowadzenia usługi.

Na szczęście w roku 2022 kantor Bitcan (polecam) uruchomił usługę - zakupy cykliczne.
Jestem po pierwszej wpłacie/konwersji i sądzę, że trzeba będzie wpłat/konwersji PLN na BTC dokonywać cyklicznie co miesiąc a przesłanie BTC na adres portfela papierowego co kwartał (trzeba przeanalizować). Podwyższyłem miesięczną wpłatę o 50 % PLN.
Usługa zakupu cyklicznego https://bitcan.pl/ jest obecnie pierwszym, najlepszym i dalszym uproszczeniem gromadzenia wartości BTC przez ludzi słabo zorientowanych w procedurach kryptograficznych.
Kolejnym rozwiązaniem które będę analizował w roku 2023 jest konwersja BTC z portfela papierowego na PLN i wypłata środków zgromadzonych w roku 2020. W moim wieku hodlowanie ograniczam czasowo, tak by wykorzystywać środki zgromadzone w projekcie.

Aha - jeżeli rozpoczniecie korzystanie z kantoru Bitcan dzięki mojej informacji, proszę powołajcie się na link polecający: https://bitcan.pl/p/tgyr

Porównania i krytykę innych sposobów gromadzenia środków na emeryturę - nie kryptograficznych! - chcę przeprowadzić w innym dziale naszego forum “Rozważania Ekonomiczne” (?)

Weteran
Posty: 1538
Rejestracja: 25 kwietnia 2016
Reputacja: 667
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Emerytura + Bitcoin + Blockchain

Postautor: ikswodnal » czwartek, 21 kwietnia 2022, 13:58

Identyczne rozwiązanie ale bardziej profesjonalne, zaczęte wcześniej i z większymi wartościami.
No i przede wszystkim bardziej przekonywujące.
https://cointelegraph.com/news/the-1m-b ... -to-invest
Kiedy nasi politycy zrozumieją, że przed wykorzystaniem blockchaina w rozwiązywaniu problemów związanych z świadczeniami emerytalnymi nie ma ucieczki.

Weteran
Posty: 1538
Rejestracja: 25 kwietnia 2016
Reputacja: 667
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Emerytura + Bitcoin + Blockchain

Postautor: ikswodnal » wtorek, 11 lipca 2023, 16:22

Mam nadzieję że nie zostanę potraktowany łopatą :-) :)
Dalsze uproszczenia w projekcie E+B+B
Obecnie na podstawie comiesięcznych zakupów cyklicznych BTC na ARI 10 i kwartalnego przenoszenia zakupów z ARI10 na paper wallet wypracowałem swój najprostszy system gromadzenia środków na dodatkową emeryturę. Na razie ARI10 nie chce uruchomić przenoszenia wartości bez dodatkowych zleceń na mój corocznie tworzony paper wallet - szkoda. Niestety inne giełdy nawet nie chcą? nie potrafią? zrozumieć idei tego prymitywnego ale prostego systemu wg DCA.
W połowie przyszłego roku zaczynam wykorzystywać zgromadzoną wartość z 2020 roku będzie to jednorazowe przekonwertowanie BTC na PLN. Na razie nie wygląda to na rekord świata ze względu na obecnie dolne wartości niskich stanów BTC. Przyszły rok wyjaśni sytuację. Jednak przewagi nad tradycyjnym systemem emerytalnym, a tym bardziej kutasi podróbkami w rodzaju PPK są ewidentne - nie żeruję na innych, wykorzystuję swoje środki kiedy i jak chcę.

Weteran
Posty: 2868
Rejestracja: 14 lipca 2017
Reputacja: 441
Reputacja postu: 
5
Napiwki za post: 0 BTC
Napiwki: https://nanocrawler.cc/explorer/account ... ec/history

Emerytura + Bitcoin + Blockchain

Postautor: adamu79 » środa, 12 lipca 2023, 10:35

ikswodnal pisze: wtorek, 11 lipca 2023, 16:22ARI10 nie chce uruchomić przenoszenia wartości bez dodatkowych zleceń na mój corocznie tworzony paper wallet - szkoda
Być może to skrót myślowy, ale nie załapałem kompletnie o co w tym chodzi ;)
Żeby było to możliwe bez zleceń specjalnych od Ciebie to primo musieliby mieć klucz prywatny do Twego starego paperwalleta - a secundo musieliby mieć szklaną kulę by zobaczyć Twój nowy adres pw, który utworzyłeś po to by te środki tam przenieść ;)
ikswodnal pisze: wtorek, 11 lipca 2023, 16:22przewagi nad tradycyjnym systemem emerytalnym
..biorą się z pełnej odpowiedzialności za swoje oszczędności i ich bezpieczeństwo a nie powierzanie jednego i drugiego jakiejś "zaufanej" instytucji.
To jest wybór 0 1. Jakiś mix to nieporozumienie.

Weteran
Posty: 1538
Rejestracja: 25 kwietnia 2016
Reputacja: 667
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Emerytura + Bitcoin + Blockchain

Postautor: ikswodnal » środa, 12 lipca 2023, 13:00

adamu79 pisze: środa, 12 lipca 2023, 10:35Być może to skrót myślowy, ale nie załapałem kompletnie o co w tym chodzi
Moja wina :-( Prawie tak samo źle tłumaczę jak przekonuję :-(
A więc - Obecne na podstawie zakupu cyklicznego co miesiąc kupuję x BTC (zależnie od kursu dnia)
Te zakupione BTC leżą na moim portfelu w ARI10. Raz kwartalnie te 3 miesięczne wpływy na portfel w ARI10 zlecam do wypłaty na mój adres (jest jeden na cały rok). W czystej sytuacji może być tak że jedno zlecenie na zakup cykliczny i 4 kwartalne przelewy na mój adres załatwiło by sprawę na cały rok. No może być przelew 2 razy (półroczne) ale kwartalne mi bardziej odpowiadają. Takie rozwiązanie będzie jeszcze prostsze i przyswajalne przez nieinformatycznych, boomerów, czy innych ludzi z analogu.
Zresztą i tak ARI10 w sprawie DCA wyprzedza inne giełdy o roczną drogę światła.
adamu79 pisze: środa, 12 lipca 2023, 10:35biorą się z pełnej odpowiedzialności za swoje oszczędności i ich bezpieczeństwo a nie powierzanie jednego i drugiego jakiejś "zaufanej" instytucji.
Tutaj pozwolę się nie zgodzić. System powszechnego zabezpieczenia socjalnego w tym emerytalnego jest potrzebny. Blockchain (i dzisiaj BTC) umożliwia stworzenie takiego najbardziej sprawiedliwego jednolitego systemu w którym nie będzie uprzywilejowanych.

Początkujący
Posty: 1733
Rejestracja: 8 grudnia 2020
Reputacja: 449
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Emerytura + Bitcoin + Blockchain

Postautor: fetek » czwartek, 13 lipca 2023, 23:36

ikswodnal pisze: czwartek, 21 kwietnia 2022, 13:58 Kiedy nasi politycy zrozumieją, że przed wykorzystaniem blockchaina w rozwiązywaniu problemów związanych z świadczeniami emerytalnymi nie ma ucieczki.
kiedy uwalą BTC jedną regulacją

Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 593
Rejestracja: 8 lutego 2020
Reputacja: 1114
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: 7-bit secp256k1

Emerytura + Bitcoin + Blockchain

Postautor: garlonicon » piątek, 14 lipca 2023, 06:40

Kiedy nasi politycy zrozumieją, że przed wykorzystaniem blockchaina w rozwiązywaniu problemów związanych z świadczeniami emerytalnymi nie ma ucieczki.
Mnie zastanawia co innego: kiedy użytkownicy zrozumieją, że blockchain nie jest rozwiązaniem wszystkich problemów? Wystarczy, że ludzie zaczęliby odkładać w takim listopadzie 2021 i patrzyliby na swoją emeryturę w listopadzie 2022. Jak myślisz, ilu z nich próbowałoby za wszelką cenę zamienić swoje emerytalne BTC na złotówki?
kiedy uwalą BTC jedną regulacją
To byłoby bardzo głupie posunięcie z ich strony. Jeśli zaczniesz zabraniać ludziom używania BTC, to na wielu podziała to niczym "zakazany owoc" i aby zrobić na złość rządzącym, będą używać tego częściej. Znacznie lepiej jest uwypuklić problemy krypto i pozwolić ludziom na to, żeby się sparzyli i zobaczyli, jak nagle firma dowożąca jedzenie przestaje używać BTC, gdy opłaty od transakcji szybują w górę i mają tyle reklamacji, że przestają mieć ochotę na przyjmowanie takich płatności.

Początkujący
Posty: 1733
Rejestracja: 8 grudnia 2020
Reputacja: 449
Reputacja postu: 
5
Napiwki za post: 0 BTC

Emerytura + Bitcoin + Blockchain

Postautor: fetek » piątek, 14 lipca 2023, 16:14

garlonicon pisze: piątek, 14 lipca 2023, 06:40To byłoby bardzo głupie posunięcie z ich strony. Jeśli zaczniesz zabraniać ludziom używania BTC, to na wielu podziała to niczym "zakazany owoc" i aby zrobić na złość rządzącym, będą używać tego częściej. Znacznie lepiej jest uwypuklić problemy krypto i pozwolić ludziom na to, żeby się sparzyli i zobaczyli, jak nagle firma dowożąca jedzenie przestaje używać BTC, gdy opłaty od transakcji szybują w górę i mają tyle reklamacji, że przestają mieć ochotę na przyjmowanie takich płatności.
a mało masz ostatnio głupich decyzji na szczeblu międzynarodowym ? nikt Ci nie zakaże jego używania ale pod pretekstem ekologi bardzo szybko mogą zakazać jego kopania
garlonicon pisze: piątek, 14 lipca 2023, 06:40Mnie zastanawia co innego: kiedy użytkownicy zrozumieją, że blockchain nie jest rozwiązaniem wszystkich problemów?
ja bym się zastanawiał czy blockchain realnie rozwiązuje jakikolwiek problem bo na pewno dostarcza wielu nowych i to nie on wpływa na cenę a w głównej mierze spekulanci, górnicy itd.

Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 593
Rejestracja: 8 lutego 2020
Reputacja: 1114
Reputacja postu: 
5
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: 7-bit secp256k1

Emerytura + Bitcoin + Blockchain

Postautor: garlonicon » piątek, 14 lipca 2023, 17:43

a mało masz ostatnio głupich decyzji na szczeblu międzynarodowym ?
Tak, ale po przekroczeniu pewnego poziomu głupoty, zaczyna się to odbijać na skuteczności. To znaczy: można próbować walczyć z krypto w głupi sposób, ale rezultat może być odwrotny, czyli na przykład ludzie mogą chętniej zacząć z tego korzystać. Jednym z takich przykładów może być likwidacja gotówki: jeśli jakiś rząd to zrobi, to ludzie będą mieli wybór na przykład tylko pomiędzy CBDC, a krypto. A jeśli takie CBDC miałoby mieć na przykład termin ważności, to niby dlaczego ludzie mieliby wychodzić z krypto?
nikt Ci nie zakaże jego używania ale pod pretekstem ekologi bardzo szybko mogą zakazać jego kopania
Życzę powodzenia.
1. To, czy sieć działa, nie zależy od tego, ile dokładnie mocy obliczeniowej ją zabezpiecza. Liczą się proporcje. Jeśli moc sieci spadnie 100 razy w wyniku jakichś zakazów, to nadal: sieć może działać świetnie, pod warunkiem, że globalnie nigdzie indziej nie będzie większej mocy obliczeniowej, która mogłaby stanowić zagrożenie reorgami. Trudność może nie tylko rosnąć, ale także spadać, to też jest w porządku, jeśli nie wynika z przenoszenia się górników na konkurencyjny łańcuch.
2. Żeby ludzie przestali całkowicie kopać, zakaz musiałby być egzekwowany globalnie. Trzeba byłoby to zrobić w każdym możliwym kraju, a także we wszystkich strefach bezpaństwowych. Co więcej: samo ubicie SHA-256 nie wystarczy, bo istnieje mnóstwo altcoinów, które są kopane nawet na CPU. Jak rozróżnisz gracza od górnika? Ciężko będzie się pozbyć nawet kopania na GPU, zaś wyeliminowanie kopania na CPU oznaczałoby taki poziom Orwella, przy którym nie możesz odwiedzić zwykłej strony HTTPS bez wiedzy rządzących, wtedy próba uwalenia krypto byłaby najmniejszym zmartwieniem wobec tego, jak bardzo sam Internet musiałby się wtedy zmienić.
3. Jeśli ludzie mieliby się przerzucić z Proof of Work na cokolwiek innego, to musiałoby rzeczywiście powstać coś lepszego. Na razie widzimy Ethereum, które zwiększa minimalną kwotę potrzebną do stakingu z 32 ETH do 2048 ETH, czyli centralizuje się coraz bardziej. Jak sobie policzysz, ile koparek możesz kupić za 2048 ETH, to może się nagle okazać, że postawienie pierwszych kroków w sieciach Proof of Work będzie po prostu tańsze.
4. Argumenty o nieekologicznym kopaniu mogą nie wystarczyć. Sporo górników robi to w dość ekologiczny sposób, gdyby obecne farmy ASICów zostały zastąpione przez CPU bądź GPU, to ich wydajność energetyczna byłaby mniejsza.
5. Tutaj nie wystarczy wprowadzenie zmian na takim BTC czy ETH. Aby zniszczyć samą ideę Proof of Work, trzeba to zrobić w taki sposób, aby nie dało się tworzyć nowych monet wykopywanych w ten sposób. A tego kompletnie nie widzę, jeśli władza nie posunie się do takich rzeczy, jak przejęcie wszystkich komputerów.
ja bym się zastanawiał czy blockchain realnie rozwiązuje jakikolwiek problem
Robi tylko tyle, ile możesz przeczytać w whitepaperze, nie mniej i nie więcej. Na przykład wbrew pozorom nie masz tam ani słowa o tym, że powstające w ten sposób monety będą miały konkretną wartość, masz jedynie wzory opisujące nieodwracalność transakcji. A to oznacza, że jak przenosisz 1 BTC, to masz gwarancję, że odbiorca uzyska 1 BTC, ale nie masz żadnej gwarancji, że kurs BTC względem czegoś innego będzie jakkolwiek stabilny. Wiele altcoinów o tym zapomina i później się okazuje, że owszem, opłaty od transakcji mogą być znacznie niższe niż na BTC, ale z kolei kurs może bujać się bardziej i można wyjść na tym gorzej.
bo na pewno dostarcza wielu nowych
Oczywiście, że tak. Z tego powodu adopcja nie jest jedynym problemem, bo konkretne technikalia powodują, że nawet gdyby cały świat tu i teraz porzucił fiaty i przerzucił się na dowolnie wybrane krypto, to szybko okazałoby się, że dzisiaj żadna sieć jeszcze nie jest w stanie sobie z tym poradzić.
i to nie on wpływa na cenę a w głównej mierze spekulanci, górnicy itd.
Wpływ górników jest tutaj minimalny (i będzie jeszcze mniejszy po kolejnych halvingach). Jeśli popatrzysz na dojrzałe monety, to masz przytłaczającą większość transakcji przenoszących to, co już istnieje i jakiś niewielki ruch związany z tym, co dopiero zostało wykopane. Jak masz ponad 19 milionów BTC, to 6.25 BTC co 10 minut jest dość niewielką kwotą w skali tego, co przesuwają wieloryby. Zresztą, nawet patrząc na same bloki łatwo zauważyć, że kwota przenoszona choćby w ramach "coindays destroyed" znacząco przewyższa podstawową nagrodę za blok.

Weteran
Posty: 1538
Rejestracja: 25 kwietnia 2016
Reputacja: 667
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Emerytura + Bitcoin + Blockchain

Postautor: ikswodnal » piątek, 14 lipca 2023, 21:49

garlonicon pisze: piątek, 14 lipca 2023, 06:40Mnie zastanawia co innego: kiedy użytkownicy zrozumieją, że blockchain nie jest rozwiązaniem wszystkich problemów?
Prawda blockchain nie jest rozwiązaniem wszystkich problemów. Nie ma takiej rzeczy która rozwiązuje wszystko (no chyba że śmierć). Jednak blockchain ułatwia rozwiązanie problemów dotychczas nie do przeskoczenia.
Najmniej chodzi tutaj poufność, prywatność, ale bardziej o eliminację problemu prawda-fałsz.
garlonicon pisze: piątek, 14 lipca 2023, 06:40Wystarczy, że ludzie zaczęliby odkładać w takim listopadzie 2021 i patrzyliby na swoją emeryturę w listopadzie 2022.
Swoje doświadczenie prowadzę od 2020 roku - dzisiaj stopa zwrotu 191% w 2021 roku - 43% w 22 + 2% za 7 miesięcy 2023 roku +15%, ogółem stopa zwrotu za 43 miesiące + 38%
Tylko ze względu na swój wiek, w 2024 roku, w dobrym momencie chcę wycofać środki z 2020 roku.
I tak co roku, a ilość BTC kupowanych będę zwiększał trochę ponad wzrost emerytury.
Chyba BTC nigdy nie spadł poniżej średniej z 5 lat(?)
To jest prosty system 1. Zlecenie na miesięczne zakupy cykliczne 2. Co kwartał przeniesienie na paper wallet 3. Nowy rok nowy paper wallet 4. Wycofanie środków z paper wallet za 1 najwcześniejszy rok.

Uwierz mi dzisiaj emeryci mają bardzo słabą wiedzę o emeryturach ze względu na ich rodzaje i mnogość rozwiązań. Zresztą, co się dziwić, jeżeli całe społeczeństwo jest wpuszczane w sponsorowanie PPK i milczy a przynosi to ewidentny zysk tylko zarządzającym “operatorom” i obiecane potencjalne zyski dla 20-30 % przyszłych potencjalnych beneficjentów :-(

Początkujący
Posty: 1733
Rejestracja: 8 grudnia 2020
Reputacja: 449
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Emerytura + Bitcoin + Blockchain

Postautor: fetek » piątek, 14 lipca 2023, 22:24

garlonicon pisze: piątek, 14 lipca 2023, 17:43Tak, ale po przekroczeniu pewnego poziomu głupoty, zaczyna się to odbijać na skuteczności. To znaczy: można próbować walczyć z krypto w głupi sposób, ale rezultat może być odwrotny, czyli na przykład ludzie mogą chętniej zacząć z tego korzystać. Jednym z takich przykładów może być likwidacja gotówki: jeśli jakiś rząd to zrobi, to ludzie będą mieli wybór na przykład tylko pomiędzy CBDC, a krypto. A jeśli takie CBDC miałoby mieć na przykład termin ważności, to niby dlaczego ludzie mieliby wychodzić z krypto?
Ogólnie masz rację ale jak sam zauważasz CBDC ma służyć do kontroli więc myślisz że zostawią gigantyczne wrota w postaci krypto ?
garlonicon pisze: piątek, 14 lipca 2023, 17:432. Żeby ludzie przestali całkowicie kopać, zakaz musiałby być egzekwowany globalnie.
w teorii nie stanowi to problemu, zobacz że cała lewacka narracja typu CO2, ratowanie palety i wszystkie debile zmiany za tym idące są globalne.
garlonicon pisze: piątek, 14 lipca 2023, 17:43 Argumenty o nieekologicznym kopaniu mogą nie wystarczyć.
przecież argumenty i fakty nie mają żadnego znaczenia.
garlonicon pisze: piątek, 14 lipca 2023, 17:43Tutaj nie wystarczy wprowadzenie zmian na takim BTC czy ETH.
ja podałem najbardziej ekstremalny przykład, nie musisz ubijać coina by utrudnić korzystanie z niego. A przypominam że mówimy o oficjalnej adopcji pod emerytury.
garlonicon pisze: piątek, 14 lipca 2023, 17:43Robi tylko tyle, ile możesz przeczytać w whitepaperze, nie mniej i nie więcej. Na przykład wbrew pozorom nie masz tam ani słowa o tym, że powstające w ten sposób monety będą miały konkretną wartość, masz jedynie wzory opisujące nieodwracalność transakcji. A to oznacza, że jak przenosisz 1 BTC, to masz gwarancję, że odbiorca uzyska 1 BTC, ale nie masz żadnej gwarancji, że kurs BTC względem czegoś innego będzie jakkolwiek stabilny. Wiele altcoinów o tym zapomina i później się okazuje, że owszem, opłaty od transakcji mogą być znacznie niższe niż na BTC, ale z kolei kurs może bujać się bardziej i można wyjść na tym gorzej.
chyba trochę nie na temat...
garlonicon pisze: piątek, 14 lipca 2023, 17:43Wpływ górników jest tutaj minimalny (i będzie jeszcze mniejszy po kolejnych halvingach). Jeśli popatrzysz na dojrzałe monety, to masz przytłaczającą większość transakcji przenoszących to, co już istnieje i jakiś niewielki ruch związany z tym, co dopiero zostało wykopane. Jak masz ponad 19 milionów BTC, to 6.25 BTC co 10 minut jest dość niewielką kwotą w skali tego, co przesuwają wieloryby. Zresztą, nawet patrząc na same bloki łatwo zauważyć, że kwota przenoszona choćby w ramach "coindays destroyed" znacząco przewyższa podstawową nagrodę za blok.
ale to nie ma znaczenia, liczy się fakt że jest to grupa któej zależy na kasie czyli wysokim kursie. Duże grupy mogą wpływać na innych, patoyoutuberzy robią swoje i się kręci.
ikswodnal pisze: piątek, 14 lipca 2023, 21:49Najmniej chodzi tutaj poufność, prywatność, ale bardziej o eliminację problemu prawda-fałsz.
Prywatność, poufność ? wszystko jest publiczne... a wymaganie podania danych osobowych w portfelach to żadna nowość. W jaki sposób rozwiązuje trzeci problem ?
ikswodnal pisze: piątek, 14 lipca 2023, 21:49Uwierz mi dzisiaj emeryci mają bardzo słabą wiedzę o emeryturach ze względu na ich rodzaje i mnogość rozwiązań. Zresztą, co się dziwić, jeżeli całe społeczeństwo jest wpuszczane w sponsorowanie PPK i milczy a przynosi to ewidentny zysk tylko zarządzającym “operatorom” i obiecane potencjalne zyski dla 20-30 % przyszłych potencjalnych beneficjentów :-(
Jakie rodzaje jaka mnogość ? PPK nie jet obowiązkowe, to dodatek jak IKE.

Weteran
Posty: 1538
Rejestracja: 25 kwietnia 2016
Reputacja: 667
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Emerytura + Bitcoin + Blockchain

Postautor: ikswodnal » piątek, 14 lipca 2023, 22:44

fetek pisze: piątek, 14 lipca 2023, 22:24Jakie rodzaje jaka mnogość ? PPK nie jet obowiązkowe, to dodatek jak IKE.
Wpłata pracodawcy = cena produktu + środki na tą wpłatę, no chyba że budżetówka, tam przerzut w koszty pracodawcy z produkcji.
"Dopłata państwa" = zwiększenie podatków wszystkich obywateli.

Początkujący
Posty: 1733
Rejestracja: 8 grudnia 2020
Reputacja: 449
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Emerytura + Bitcoin + Blockchain

Postautor: fetek » piątek, 14 lipca 2023, 22:57

ikswodnal pisze: piątek, 14 lipca 2023, 22:44 "Dopłata państwa" = zwiększenie podatków wszystkich obywateli.
od kilku lat dopłacają do wielu rzeczy i jakaś zwiększenia podatków nie widać...
ikswodnal pisze: piątek, 14 lipca 2023, 22:44 Wpłata pracodawcy = cena produktu + środki na tą wpłatę, no chyba że budżetówka, tam przerzut w koszty pracodawcy z produkcji.
a co ma piernik do wiatraka ? PPK nie jest obowiązkowe.

Weteran
Posty: 1538
Rejestracja: 25 kwietnia 2016
Reputacja: 667
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Emerytura + Bitcoin + Blockchain

Postautor: ikswodnal » piątek, 14 lipca 2023, 23:03

fetek pisze: piątek, 14 lipca 2023, 22:57a co ma piernik do wiatraka ? PPK nie jest obowiązkowe.
Zrozum, wpłatę pracodawcy - producent wrzuca w cenę produktu za który płacą absolutnie wszyscy konsumenci/podatnicy nie tylko przyszli ewentualni beneficjenci PPK.

Początkujący
Posty: 1733
Rejestracja: 8 grudnia 2020
Reputacja: 449
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Emerytura + Bitcoin + Blockchain

Postautor: fetek » piątek, 14 lipca 2023, 23:11

ikswodnal pisze: piątek, 14 lipca 2023, 23:03Zrozum, wpłatę pracodawcy - producent wrzuca w cenę produktu za który płacą absolutnie wszyscy konsumenci/podatnicy nie tylko przyszli ewentualni beneficjenci PPK.
ale PPK nie jest obowiązkowe !!! Po za tym pracodawca normalnie wrzuca to w koszty.

Zadałem Ci dwa proste pytania, na żadne nie umiesz odpowiedzieć ??

Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 593
Rejestracja: 8 lutego 2020
Reputacja: 1114
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: 7-bit secp256k1

Emerytura + Bitcoin + Blockchain

Postautor: garlonicon » piątek, 14 lipca 2023, 23:29

myślisz że zostawią gigantyczne wrota w postaci krypto ?
Myślę, że tak, przynajmniej dopóki nie trafi się geniusz, który będzie w stanie skutecznie je zamknąć. Wiesz, dlaczego nie porzuciłem Bitcoina, mimo tylu technicznych luk, które dostrzegam? Bo nawet jak wezmę je wszystkie na warsztat, to nie umiem skutecznie połączyć tego w jeden silny atak w taki sposób, aby to wszystko zniszczyć. Jest też druga strona medalu: wiesz, dlaczego do tej pory nie wypuściłem własnego altcoina, który byłby lepszy i łatałby te wszystkie luki, o których wiem, że istnieją? Otóż nadal moje programy nie przeszły fazy testnetu: wciąż jestem w stanie wymyślić sposoby na rozwalenie własnych monet, co oznacza, że nie mogę przejść na mainnet, bo to by błyskawicznie padło, gdy ludzie mądrzejsi ode mnie by o tym usłyszeli po raz pierwszy (dokładnie tak samo, jak widziałem wiele innych altów, w których dostrzegałem luki, pisałem o nich na bitcointalku, a potem się okazało, że ludzie zrobili to, co przewidywałem, a nawet poszli znacznie dalej i na przykład odpalili ogromne mining poole oparte na FPGA na monecie, która miała być podobno odporna na tworzenie pooli).

Wydaje mi się, że siedzę w temacie już dość długo, ale mimo tego wciąż jest mnóstwo rzeczy, których nie wiem. Czasem dostaję informację zwrotną, że moje wpisy są zbyt techniczne i że ludzie kompletnie nie są w stanie zrozumieć niektórych fragmentów. A mimo tego sam potrafię dostać czasem taką odpowiedź, że mi szczęka opada, gdy się na przykład dowiaduję o takich rzeczach, jak twierdzenie Hassego o krzywych eliptycznych. Wciąż jestem daleki od pełnego zrozumienia kryptografii opartej na kratach, tudzież choćby lepszego poznania, jak dokładnie klucze publiczne mogą być łamane poprzez sprawdzenie jedynie pierwiastka z liczby możliwych punktów. Niektóre moje wpisy mogą brzmieć niesamowicie mądrze, ale nadal: sam dostrzegam wiele tekstów, na które obecnie jestem zwyczajnie za głupi i wiem, że może za parę lat to ogarnę, ale na pewno nie dzisiaj.

Podsumowując: czy da się zniszczyć krypto w prosty sposób? Być może. Ale ja nie umiem i nie znam nikogo, kto byłby w stanie dzisiaj to zrobić. I myślę, że jeśli nikt taki się nie trafi, to raczej władza obejdzie problem w inny sposób i zamiast wydawać miliony, żeby złamać kryptografię za tym stojącą, to użyje klucza francuskiego za parę groszy. Człowiek jest tutaj najsłabszym ogniwem i raczej takich ataków bym się spodziewał, a nie tego, że ktoś oficjalnie zechce zabronić BTC.
chyba trochę nie na temat...
ja bym się zastanawiał czy blockchain realnie rozwiązuje jakikolwiek problem
masz jedynie wzory opisujące nieodwracalność transakcji
Cofanie transakcji, czyli tak zwane "chargebacki" to jeden z problemów, który rozwiązuje krypto.
wymaganie podania danych osobowych w portfelach to żadna nowość
Albo czegoś nie wiem, albo portfele poszły naprawdę w kiepską stronę. Jakie znasz portfele działające offline, oderwane od giełd, gdzie musisz podać swoje dane osobowe?
W jaki sposób rozwiązuje trzeci problem ?
Tutaj mogę jedynie zgadywać, że "problem prawda-fałsz" dotyczy właśnie tej "nieodwracalności transakcji", choć całkiem możliwe, że strzelam jak kulą w płot, bo nie znam kontekstu.

Początkujący
Posty: 446
Rejestracja: 13 marca 2020
Reputacja: 213
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Emerytura + Bitcoin + Blockchain

Postautor: łabondź2020 » sobota, 15 lipca 2023, 00:35

fetek pisze: piątek, 14 lipca 2023, 23:11Po za tym pracodawca normalnie wrzuca to w koszty.
Ty chyba nigdy firmy nie prowadziłeś. Przecież wrzucając coś w koszta nie odzyskuje całej wrzuconej kwoty tylko procent podatku od wrzuconej kwoty. I tak np. na kpir jest to 12% lub 32%, tak więc co z resztą kwoty?

Weteran
Posty: 2868
Rejestracja: 14 lipca 2017
Reputacja: 441
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Napiwki: https://nanocrawler.cc/explorer/account ... ec/history

Emerytura + Bitcoin + Blockchain

Postautor: adamu79 » sobota, 15 lipca 2023, 08:48

ikswodnal pisze: piątek, 14 lipca 2023, 22:44Wpłata pracodawcy = cena produktu + środki na tą wpłatę, no chyba że budżetówka, tam przerzut w koszty pracodawcy z produkcji.
"Dopłata państwa" = zwiększenie podatków wszystkich obywateli
Jako emeryt z 13 i 14 emeryturą powinieneś siedzieć cicho i takich rzeczy nie pisać ;)

Weteran
Posty: 1538
Rejestracja: 25 kwietnia 2016
Reputacja: 667
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Emerytura + Bitcoin + Blockchain

Postautor: ikswodnal » sobota, 15 lipca 2023, 09:36

adamu79 pisze: sobota, 15 lipca 2023, 08:48Jako emeryt z 13 i 14 emeryturą powinieneś siedzieć cicho i takich rzeczy nie pisać
Nie będę cicho i co mi zrobisz ? :-)
Bo bardziej wolę być biednym wśród bogatych i mądrzejszych, niż być bogatym i przemądrzałym wśród biednych.

Początkujący
Posty: 1733
Rejestracja: 8 grudnia 2020
Reputacja: 449
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Emerytura + Bitcoin + Blockchain

Postautor: fetek » sobota, 15 lipca 2023, 14:01

łabondź2020 pisze: sobota, 15 lipca 2023, 00:35Ty chyba nigdy firmy nie prowadziłeś. Przecież wrzucając coś w koszta nie odzyskuje całej wrzuconej kwoty tylko procent podatku od wrzuconej kwoty. I tak np. na kpir jest to 12% lub 32%, tak więc co z resztą kwoty?
i w czym masz problem ? przecież schemat dotyczy wszystkiego a mimo to jakaś nikt nie marudzi że odlicza tylko część najmu, paliwa czy innych składowych niezbędnych do prowadzenia firmy.
ikswodnal pisze: sobota, 15 lipca 2023, 09:36 Bo bardziej wolę być biednym wśród bogatych i mądrzejszych, niż być bogatym i przemądrzałym wśród biednych.
Stan posiadania nie stanowi o mądrości.

Uważasz że jesteś mądry to dlaczego dopiero teraz zainteresowałeś się swoją emeryturą a nie np 20 lat temu ? ile milionów rocznie zarabiasz że klasyfikujesz siebie do grupy jak to określiłeś bogatych ?
garlonicon pisze: piątek, 14 lipca 2023, 23:29Myślę, że tak, przynajmniej dopóki nie trafi się geniusz, który będzie w stanie skutecznie je zamknąć. Wiesz, dlaczego nie porzuciłem Bitcoina, mimo tylu technicznych luk, które dostrzegam?
technikalia o których się tak rozpisujesz nie mają tutaj żadnego znaczenia, według mnie zagrożeniem jest strona prawna, regulacyjna która skutecznie utrudni korzystanie, adopcje itd. Czy się na to zdecydują ? to jest bardzo trudne pytanie, może warto najpierw sprawdzić czy sami nie potrzebują pozornie wolnego aktywa do robienia walków. Nie wiem na ile to ma sens skoro w takim komunistycznym tworze jak unia europejska liderzy mogą przytulić setki milionów bez jakichkolwiek konsekwencji.
garlonicon pisze: piątek, 14 lipca 2023, 23:29Wydaje mi się, że siedzę w temacie już dość długo
To niestety dotyczy wielu zagadnień, im głębiej w las tym mniejsi jesteśmy. Pozornie wszystko jest proste....
garlonicon pisze: piątek, 14 lipca 2023, 23:29Albo czegoś nie wiem, albo portfele poszły naprawdę w kiepską stronę. Jakie znasz portfele działające offline, oderwane od giełd, gdzie musisz podać swoje dane osobowe?
Nie koniecznie dane osobowe ale np adresy ip (co już się dzieje) jeśli zestawimy to z transakcjami to już robi się mało ciekawie. Po za tym to kolejny unijny pomysł, który na szczęście poległ.

Nie znam szczegółów, już mnie to nie insertuje więc nie zgłębiam ale jakiś czas temu oglądałem materiały FBI o historycznych nazwijmy to bandytach, jak ich tropili, jak wpadli itd. Krypto się nie boją i bez większych problemów namierzają transakcje i delikwentów. Znajoma pracuje w dziale "prania brudnych pieniędzy" w banku, monitorują flow gotówki i na zlecenia sprawdzają delikwenta, pochodzenie środków itd. Kryto również, mają narzędzia by w tym kopać.

Wróć do „Rozwój projektu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości