Lightning Network

Weteran
Posty: 1602
Rejestracja: 7 listopada 2013
Reputacja: 775
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Lightning Network

Postautor: redbog » poniedziałek, 15 lipca 2019, 09:48

@mecenas To jeszcze bardziej umilę tobie nowy dzień. Bitcoin będzie dalej działał a mimo to twoje alty i tak wystrzelą.
Spoiler:
Jak tylko znajda swój dołek głęboko w piwnicy :lol:

Weteran
Posty: 1488
Rejestracja: 15 czerwca 2011
Reputacja: 1215
Reputacja postu: 
14
Napiwki za post: 0 BTC

Lightning Network

Postautor: qertoip » poniedziałek, 15 lipca 2019, 10:04

RuckenFetard pisze: poniedziałek, 15 lipca 2019, 08:43Nie zastawia was nawet przez chwilę, że ludziom nie będzie się chciało bawić w te klocki jeśli będą mieli lepsze alternatywy?
Tak wiem że część tych problemów można jakoś zautomatyzować i ukryć, ale bazując nad tym ile minęło czasu od startu LN oraz na tym ze problemy nowe pojawiają się zamiast znikać przestałem brać to pod uwagę.

Inherentna złożoność LN jest realnym problemem.

Ciężko przewidzieć jak to się potoczy.

Poniżej kilka możliwych scenariuszy (podsuwam do przemyślenia):

- "sukces": dla zwykłych ludzi Bitcoin staje się tożsamy z działaniem LN; niemal cała aktywność przenosi się do LN; ponieważ opłaty onchain są rzędu setek USD, kanały mają charakter bardzo statyczny i stabilny, są otwierane na lata i pewnie płaci się abonament drugiej stronie za stabilność i płynność kanału z nami; jednocześnie wtedy LN nadaje się także do średnich kwot (jak wypłata pensji); pewnie rozwija się jakieś L3 nad LN aby współdzielić kanały (i ich koszty) pomiędzy osobami; efekt sieciowy Bitcoina jest tak silny, że ludzie nie kombinują z altcoinami; zresztą po jednorazowym "upierdliwym setupie" LN im po prostu działa

- "suboptymalny": okazuje się, że "sweet spot" jest jednak gdzie indziej; LN jakoś tam działa ale zastępuje go inna, prostsza technologia "L2" lub "L1.5"; na przykład na bazie sidechains (merged-mined lub federated)

- "porażka": LN okazuje się jednak zbyt skomplikowany; złożoności i ograniczeń nie udaje się pokonać nowymi "patchami" technologicznymi ani kolorowym UX; kruchość kanałów w połączeniu z horrendalnymi kosztami ich otwierania dobija LN; w praktyce BTC zostaje jako cyfrowe złoto i ultra-bezpieczny settlement network; nie przyjmuje się do codziennych płatności; tę rolę pełnią mniej bezpieczne i mniej zdecentralizowane ale wciąż "dające radę" altcoiny skoncentrowane na fungibility, prywatności oraz naturalnej skalowalności (nie rozmiarem bloku... tylko brakiem danych - w stylu Grin czy Elixxir - nie twierdzę że te konkretne coiny tylko że ten kierunek rozwoju)

Oczywiście, to nie wyczerpuje tematu. Możliwych scenariuszy jest mnóstwo.
We only have one shot at making digital scarcity experiment work. If Bitcoin fails within a timeframe relevant for a human, then digital scarcity claim gets falsified. Like it or not, Bitcoin must succeed for your coin to succeed.

Weteran
Posty: 1602
Rejestracja: 7 listopada 2013
Reputacja: 775
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Lightning Network

Postautor: redbog » poniedziałek, 15 lipca 2019, 19:26

Dlaczego LN nie działa błyskawicznie.
Propozycje co można poprawić żeby transakcje w LN były by szybsze.
Przedstawienie algorytmu który nie wybiera priorytetowo ścieżki która jest najtańsza tylko ta która jest najpewniejsza. Dzięki temu poprawia się szybkość kosztem fee które i tak jest pomijalne praktycznie.

http://lightningnetwork.pl/2019/07/15/d ... PYlL3wfyG8

Obrazek

Dla was w transakcjach LN priorytetem jest szybkość i pewność transakcji czy oplata transakcyjna?

Początkujący
Posty: 302
Rejestracja: 20 maja 2018
Reputacja: 102
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC
Napiwki: https://tippin.me/@Hegemon1995

Lightning Network

Postautor: randomowy świeżak » poniedziałek, 15 lipca 2019, 20:46

@redbog dzisiaj ? szybkość! jestem w stanie płacić w LN nawet i 300 sat za transakcję jesli dzięki temu infrastruktura dużo szybciej zacznie sie rozwijać, oczywiście gdy BTC się już spopularyzuje i wszystkie portele w standardzie będa miały płatności w LN to wtedy większa uwage chyba wszyscy będa przywiązywać jednak do wysokości tych opłat.

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 972
Rejestracja: 3 lipca 2018
Reputacja: 403
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Napiwki: https://tippin.me/@lordfervi
Napiwki: https://www.zapread.com/user/fervi

Lightning Network

Postautor: fervi » poniedziałek, 15 lipca 2019, 21:35

@redbog

Nie do końca. Lightning można modyfikować jak się chce i algorytmu routingu. Nie ma czegoś takiego jak najlepszy algorytm. Aktualny algorytm sprawdza się przy małej sieci, ale przy dużej nie będzie. Zostanie zastąpiony innym z czasem.

Weźmy pod uwagę internet. Tam też są różne w sumie algorytmy routingu, a dlaczego nie ma jednego najlepszego? Bo nie ma czegoś takiego jak najlepszy algorytm

Weteran
Posty: 1602
Rejestracja: 7 listopada 2013
Reputacja: 775
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Lightning Network

Postautor: redbog » poniedziałek, 15 lipca 2019, 21:41

@randomowy świeżak Ja też jestem zdecydowanie za szybkością i pewnością transakcji a wysokość fee schodzi na dalszy plan ale oczywiście nie całkiem bez limitu.

Dodano po 4 minutach 49 sekundach:
@fervi Najlepsza będzie konkurencja wielu rożnych algorytmów, wtedy powinien wyłonić się ten najpopularniejszy dla mass oraz kilka do innych specyficznych zastosowań dla bardziej zaawansowanych użytkowników.

Gaduła
Awatar użytkownika
Posty: 308
Rejestracja: 25 grudnia 2010
Reputacja: 170
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC
Napiwki: https://lnbits.com/paywall/cUvNttGQiYppTehSvDETs5

Lightning Network

Postautor: wikarus » piątek, 2 sierpnia 2019, 15:58

Lightning 'Plan B' and second-layer effects

⚡
Wszystko co robisz, robisz na własną odpowiedzialność. Wszystkie porady nie są poradami finansowymi.

Początkujący
Posty: 302
Rejestracja: 20 maja 2018
Reputacja: 102
Reputacja postu: 
-15
Napiwki za post: 0 BTC
Napiwki: https://tippin.me/@Hegemon1995

Lightning Network

Postautor: randomowy świeżak » sobota, 3 sierpnia 2019, 00:59

@wikarus bardzo dobry materiał ! już nawet andreas ciśnie po b-cashowcach a i przy okazji omawia problem skalowania.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2602
Rejestracja: 11 października 2017
Reputacja: 2732
Reputacja postu: 
4
Napiwki za post: 0 BTC

Lightning Network

Postautor: janku66 » sobota, 3 sierpnia 2019, 11:24

randomowy świeżak pisze: sobota, 3 sierpnia 2019, 00:59już nawet andreas ciśnie po b-cashowcach

Przecież on od dawna kurczowo trzyma się BTC i destrukcyjnych dla krypto założeń.
Nic nowego.
"Niczyje zdrowie, wolność ani mienie nie są bezpieczne, kiedy obraduje parlament"

Weteran
Posty: 1114
Rejestracja: 8 sierpnia 2017
Reputacja: 1954
Reputacja postu: 
5
Napiwki za post: 0 BTC

Lightning Network

Postautor: RuckenFetard » sobota, 3 sierpnia 2019, 14:14

randomowy świeżak pisze: sobota, 3 sierpnia 2019, 00:59przy okazji omawia problem skalowania.

Przecież w tym wątku krytykowałeś każdy atak na LN i próbowałeś wyśmiać lub zamieść pod dywan każdy komentarz krytykujący LN.
Teraz, gdy twój idol otwarcie mówi o wadach LN to już się zgadzasz?
Może z nim się pokłóć trochę i udowodnij mu że LN jest taki cudowny, tak jak w tym wątku już pisałeś w stylu "znam programistów BTC, popatrz na kod, tam wszystko widać, zobaczysz wspaniałość tego cuda" Napisz to samo do Andrzeja :) niech tłuk zrozumie że LN to przyszłość i nic innego się nie liczy.

Jak byś nie zrozumiał tego wystąpnia to on otwarcie mówi o petencjalnie innych rozwiązaniach skalowalnośći, przecież na tym filmie główny programista LN sygnalizuje że ten projekt może pójść do kosza i zastąpią go czymść innym lepszym! Oczywiście nie powiedział wprost że to zrobią, bo to by była dla was katasrofa, ale otwartą furtkę już zostawił i to nie jest pierwszy jego komentarz w tej sprawie. Podobnie mówił szmat czasu temu w wywiadze dla fxmag.

Początkujący
Posty: 302
Rejestracja: 20 maja 2018
Reputacja: 102
Reputacja postu: 
-7
Napiwki za post: 0 BTC
Napiwki: https://tippin.me/@Hegemon1995

Lightning Network

Postautor: randomowy świeżak » sobota, 3 sierpnia 2019, 19:41

@RuckenFetard

RuckenFetard » sobota, 3 sierpnia 2019, 17:32 -10
Komentarz:
Skoro nie umiesz odpowiedziec jak czlowiek w tym watku i zamiast tego wlepiasz emocjonalne minusy to nie pozostawiasz mi wyboru. Odpowiadam twoim jezykiem, pozdrawiam

dałem minusa bo mnie pomawiasz i łżesz zyskując aprobatę innych wariatów... co jak widać dla was jest norma

ulżyło ? nie wiesz co napisać to j****s... -10... a co... "jestem za B-cashem to każdy inny i tak mnie wybroni plusami na tym forum", jedni drugim nabijają plusy by mieć większa siłę na forum bez znaczenia czy post ma sens czy jest zwykłym pierdzieleniem.

System reputacji tutaj to żenada i patologia służąca cenzurze na korzyść B-casha.

Nie pozdrawiam, bo brzydzę się propaganda i cenzura, oraz tym iż do tej pory nikt z was nie odszczekał wielu oszczerstw wypowiedzianych przez ostatnie 2 lata które się nie zrealizowały. Tfuu....

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3807
Rejestracja: 26 lipca 2017
Reputacja: 5091
Reputacja postu: 
4
Napiwki za post: 0 BTC

Lightning Network

Postautor: benq » sobota, 3 sierpnia 2019, 19:54

@randomowy świeżak
Narzekasz na zasady forum, a sam się ich nie trzymasz.
Cenzura forum chyba nie jest wcale taka, jak próbujesz tu przedstawić.
Multikonta nie są dozwolone - a jednak nie zostałeś ponownie zbanowany.
Zgrywanie wariata zwyczajnie nie wypada - znów, nic złego Cię z tego powodu nie spotkało.
Brak konsekwencji jest również niezrozumiały.
Najpierw kazałeś usunąć wszystkie swoje posty (a niektóre dyskusje były naprawdę ciekawe i szkoda, że nie ma po nich śladu), a potem z nowego konta zaczynasz od nowa.

Obrazek

Weteran
Posty: 1114
Rejestracja: 8 sierpnia 2017
Reputacja: 1954
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Lightning Network

Postautor: RuckenFetard » sobota, 3 sierpnia 2019, 19:57

randomowy świeżak pisze: sobota, 3 sierpnia 2019, 19:41ulżyło ? nie wiesz co napisać to j****s... -10... a co... "jestem za B-cashem to każdy inny i tak mnie wybroni plusami na tym forum", jedni drugim nabijają plusy by mieć większa siłę na forum bez znaczenia czy post ma sens czy jest zwykłym pierdzieleniem.
randomowy świeżak pisze: sobota, 3 sierpnia 2019, 19:41Nie pozdrawiam, bo brzydzę się propaganda i cenzura, oraz tym iż do tej pory nikt z was nie odszczekał wielu oszczerstw wypowiedzianych przez ostatnie 2 lata które się nie zrealizowały. Tfuu....
No i wyszlo szydlo z worka, Hegemon nie denerwuj się tak, to tylko forum :) , sypiesz minusami nie odpowiadając na posta, to czego się spowiedziewałeś?
Swoją drogą żyjesz w jakimś chorym przeświadczeniue, że każdy kto nie wypowiada sie o LN w superlatywach, musi być autatycznie fanem BCH, ile razy mam Ci pisać że mylisz mnie z kimś innym :) Przecież ja nie jestem fanem BCH, bardziej jestem neutralny, w wątku BCH nawet kilkukrotnie wypowiadałem się krytycznie, zwłaszcza o głównym "organizatorze" tego projektu..... Swoją drogą o co chodzi z tą propagandą i cenzurą? robi się coraz ciekawiej, mógłbyś rozwinąć?
Ostatnio zmieniony sobota, 3 sierpnia 2019, 20:04 przez RuckenFetard, łącznie zmieniany 1 raz.

Początkujący
Posty: 302
Rejestracja: 20 maja 2018
Reputacja: 102
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC
Napiwki: https://tippin.me/@Hegemon1995

Lightning Network

Postautor: randomowy świeżak » sobota, 3 sierpnia 2019, 20:07

@benq powiem krótko, tak jak napisałem w tym poście wszedłem ponownie zadać jedno pytanie i nie chciałem wszczynać gówno burzy... niestety się nie udało bo znowu niektóre osoby zaczęły obrzucać gównem więc i ja potem przestałem temu zaprzeczać więc ostatecznie parę dni temu specjalnie dodałem linka do twittera by nie było już wątpliwości.

Konto skasowałem bo niektórzy z tutejszych byli fanatykami do tego stopnia że zaczęli mi się odgrażać poza tym forum, nie mam multikonta, tamto zostało skasowane to jest nowe. Coś jeszcze ?

Dodano po 5 minutach 25 sekundach:
RuckenFetard pisze: sobota, 3 sierpnia 2019, 19:57No i wyszlo szydlo z worka, Hegemon nie denerwuj się tak
Po co bym wrzucał linka do tippin.me gdybym chciał się ukrywać ? gdy bańka pękła i BCH zaczał tracić niektórzy fanatycy stad zaczeli mi grozić poza forum a to już nie było miłe.
RuckenFetard pisze: sobota, 3 sierpnia 2019, 19:57Swoją drogą o co chodzi z tą propagandą i cenzurą? robi się coraz ciekawiej, mógłbyś rozwinąć?
jak pewne osoby dostają okresu na tym forum to w kilka dni potrafią dać Ci -200 do reputacji i zjechać do zera podczas gdy moderator zamiast to sprostować jeszcze sam Cię wyzywa nie przebierając w słowach... jak się postarasz to jeszcze znajdziesz odpowiednie posty.

Weteran
Posty: 1114
Rejestracja: 8 sierpnia 2017
Reputacja: 1954
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Lightning Network

Postautor: RuckenFetard » sobota, 3 sierpnia 2019, 20:13

randomowy świeżak pisze: sobota, 3 sierpnia 2019, 20:07Po co bym wrzucał linka do tippin.me gdybym chciał się ukrywać ? gdy bańka pękła i BCH zaczał tracić niektórzy fanatycy stad zaczeli mi grozić poza forum a to już nie było miłe.
Nie chodziło mi o ten fakt, bo od dawna wiadomo że jesteś Hegemon, chodziło mi o treść posta która wskazywała na furię
randomowy świeżak pisze: sobota, 3 sierpnia 2019, 20:07jak pewne osoby dostają okresu na tym forum to w kilka dni potrafią dać Ci -200 do reputacji i zjechać do zera podczas gdy moderator zamiast to sprostować jeszcze sam Cię wyzywa nie przebierając w słowach... jak się postarasz to jeszcze znajdziesz odpowiednie posty.

A nie przyszło Ci kiedyś do głowy iż sposób wypowiadania się na tym forum może być powodem twoich problemów z reputajcą? Może to nie jest tak do końca, że Ci wszyscy fanatycy BCH się na Ciebie uwzieli?

Początkujący
Posty: 302
Rejestracja: 20 maja 2018
Reputacja: 102
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Napiwki: https://tippin.me/@Hegemon1995

Lightning Network

Postautor: randomowy świeżak » sobota, 3 sierpnia 2019, 20:25

@RuckenFetard nie chce już przedłużać tej dyskusji więc polecam Ci tak całkiem obiektywnie spojrzeć na to. Wejdź w skórę kogoś o odmiennych poglądach i spróbuj przynajmniej raz dziennie na tym forum nie usłyszeć że jesteś głupkiem, fanatykiem, płatnym trollem, idiota, itd itp...

Obrazek

Zwykły post o format adresów, a zamiast normalnych odpowiedzi komentarze jaki to BCH jest super i jakim debilem trzeba być by używać BTC itd itp...
Większość z "was" dobrze o tym wie, jedea z takich odpowiedzi jak zwykle napisał shadow i co ? zamiast zjechać go za to że odpowiedź nie na temat, że niepotrzebny zamęt to dostaje plusy za to że dogryzł komuś z BTC. Już nie nikt nawet z tym nie kryje.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2602
Rejestracja: 11 października 2017
Reputacja: 2732
Reputacja postu: 
4
Napiwki za post: 0 BTC

Lightning Network

Postautor: janku66 » sobota, 3 sierpnia 2019, 21:16

randomowy świeżak pisze: sobota, 3 sierpnia 2019, 20:25 Już nie nikt nawet z tym nie kryje

Masz żal o minusy i plusy na forum? :D
I ty chcesz być poważnie traktowany?

Przecież w wątkach politycznych niektórzy czasem rzucą +20 lub -20 i jakoś nie ma płaczu.

BTC to gniot, LN niewypał który jeszcze trochę się pomiota jak ryba na piasku i zdechnie.

Przecież nikt nie atakuje ciebie, przynajmniej nie ja, tylko chłam który ochraniasz własną piersią. To zależy wyłącznie od ciebie jak będziesz do tematu podchodzić.
Nie sądzisz, że to raczej coś z tobą nie tak skoro musiałeś drugie konto założyć, a po wymianie kilku maili tracisz nad sobą kontrolę?
Jak to ci powiedział prezes, ochłoń, idź na jogę, przejdź się po parku wypij piwko że znajomymi.

A z tym grożeniem poza forum to jeśli tak było, w co absolutnie wątpię, to sam jesteś sobie winien, bo zachowujesz się jak rozwydrzony dzieciak. Jakoś wiele tu było dyskusji i nik nikomu nie groził tutaj. Dziwnym trafem to wyłącznie tobie się przytrafia.
Wrzuć na luz, tyle chociaż wyciągnij z tej dyskusji.
"Niczyje zdrowie, wolność ani mienie nie są bezpieczne, kiedy obraduje parlament"

Zawsze mam rację
Awatar użytkownika
Posty: 6923
Rejestracja: 15 lutego 2011
Reputacja: 4513
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Zmienna

Lightning Network

Postautor: ShadowOfHarbringer » poniedziałek, 5 sierpnia 2019, 19:52

Napracowałem się trochę i na podstawie dostępnych danych stworzyłem dość dokładny raport funkcjonowania sieci Lightning Network na sierpień 2019:

viewtopic.php?f=4&t=32316&p=595204#p595204

Zapraszam wszystkich do lektury.
Gotówka P2P da światu wolność. To są jej wrogowie: Bitcoin Core, Blockstream, Lightning Network.
Ocenzurowane i zmanipulowane fora: /r/Bitcoin, /r/CryptoCurrency, BitcoinTalk
Klucze GPG/PGP: [3072D/F92EDBA4]

Weteran
Posty: 1602
Rejestracja: 7 listopada 2013
Reputacja: 775
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Lightning Network

Postautor: redbog » poniedziałek, 5 sierpnia 2019, 21:03

@ShadowOfHarbringer Jaki dokładnie okres czasu przyjmujesz pisząc trend długoterminowy oraz jaki okres na trend krótkoterminowy?

Moim zdaniem mamy za mało danych na razie żeby cokolwiek powiedzieć o trendzie długoterminowym nawet gdybyśmy patrzyli od samego początku.

Zawsze mam rację
Awatar użytkownika
Posty: 6923
Rejestracja: 15 lutego 2011
Reputacja: 4513
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Zmienna

Lightning Network

Postautor: ShadowOfHarbringer » poniedziałek, 5 sierpnia 2019, 21:20

redbog pisze: poniedziałek, 5 sierpnia 2019, 21:03@ShadowOfHarbringer Jaki dokładnie okres czasu przyjmujesz pisząc trend długoterminowy oraz jaki okres na trend krótkoterminowy?
Trend długoterminowy = szacowane od marca do sierpnia (6 miesięcy).
Trend krótkoterminowy = szacowane z ostatniego miesiąca (lipiec-sierpień).

Technologia rozwija się obecnie tak szybko, że zastanawiałem się szczerze mówiąc czy nie wziąć 3 miesiące na długoterminowy...

Jeżeli jakieś oprogramowanie przez pół roku nie wykazuje trendu wzrostowego a nawet spadkowy, i to pomimo
- bycia wspieraną przez ogromne pieniądze,
- wielkie firmy i
- dużą społeczność,

To moją diagnozą jest spirala śmierci.
Gotówka P2P da światu wolność. To są jej wrogowie: Bitcoin Core, Blockstream, Lightning Network.
Ocenzurowane i zmanipulowane fora: /r/Bitcoin, /r/CryptoCurrency, BitcoinTalk
Klucze GPG/PGP: [3072D/F92EDBA4]

Wróć do „Rozwój projektu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości