Lightning Network

Orator
Reputacja: 38
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Lightning Network

Postautor: tomko222 » sobota, 9 grudnia 2017, 18:31

Bardzo Zły Moderator
Awatar użytkownika
Reputacja: 1177
Reputacja postu: 
0

Re: Lightning Network

Postautor: rav3n_pl » sobota, 9 grudnia 2017, 20:07

No patrz, tego eclera nie znałem ;)
Miodzio. Niedługo wallet LN będzie domyślny.
Piffko: PLC/BTC 1Rav3nkMayCijuhzcYemMiPYsvcaiwHni  NIE używaj Bitcoin CORE jeżeli używasz BTC po raz pierwszy blockchain.INFO to zuoo!
Mój Skydrive; Klient Bitcoin Core v0.15.1; Trochę o P2pool; C#: Bitmarket SwapBot, RPC CoinControl, BIP39 Mnemonic z talii kart

Początkujący
Reputacja: 10
Reputacja postu: 
0

Lightning Network

Postautor: revo » wtorek, 12 grudnia 2017, 01:03

Czy dzięki LN transakcje będą całkowicie darmowe?

Orator
Awatar użytkownika
Reputacja: 152
Reputacja postu: 
0

Lightning Network

Postautor: edbog » wtorek, 12 grudnia 2017, 01:52

@revo, Z tego co mi wiadomo to nie będą.

Początkujący
Reputacja: 81
Reputacja postu: 
0

Lightning Network

Postautor: Hegemon95 » wtorek, 12 grudnia 2017, 02:25

@edbog, i @revo, oczywiście że nie będą. Rzecz w tym że im więcej będzie hubów w sieci tym transakcje będą tańsze bo każdy hub będzie się licytować o to który kanał wybierze Twój portfel a ten z kolei wybierze zawsze te najtańsze połączenie.

Jest już pierwszy portfel mobilny do LN, można się pobawić na testnecie, autor zarzekał się że wystarczą drobne zmiany żeby śmigał on na normalnym BTC gdy tylko wejdzie aktualizacja.

Orator
Awatar użytkownika
Reputacja: 152
Reputacja postu: 
0

Lightning Network

Postautor: edbog » wtorek, 12 grudnia 2017, 03:20

Hegemon95 pisze:Przejdź do cytowanego posta bo każdy hub będzie się licytować o to który kanał wybierze Twój portfel a ten z kolei wybierze zawsze te najtańsze połączenie.

To jest fakt ale dojdzie jeszcze kilka czynników które są moim zdaniem ważniejsze od fee.
Każdemu będzie się chciało otworzyć kanał z tym hubem dzięki któremu będzie miał za jednym zamachem dostęp do jak najwięcej punktów gdzie można płacić. Również zależeć będzie jak bardzo pojemne kanały będą otwarte oraz czy po odpowiedniej stronie są zablokowane btc. Fee dopiero na 3 miejscu bym stawiał.

Gaduła
Reputacja: 73
Reputacja postu: 
0

Lightning Network

Postautor: asocjal » czwartek, 14 grudnia 2017, 17:27

Trochę z opóźnieniem, ale opisałem w końcu to wydarzenie z 6-go grudnia wraz z szerszym tłem.
http://lightningnetwork.pl/2017/12/14/c ... 6-grudnia/

rav3n_pl pisze:Przejdź do cytowanego posta No patrz, tego eclera nie znałem

Aha, nie czytasz mojego bloga :P. Nawet wywiad z nimi zrobiłem:
http://lightningnetwork.pl/2017/07/31/w ... air_acinq/

Początkujący
Reputacja postu: 
0

Lightning Network

Postautor: Hegemon95 » czwartek, 14 grudnia 2017, 20:39

@asocjal, kawał dobrej roboty !!! że też nie wpadłem na pomysł że istnieje taka grupa na FB.
Super blog !!

Bardzo Zły Moderator
Awatar użytkownika
Reputacja postu: 
0

Lightning Network

Postautor: rav3n_pl » czwartek, 14 grudnia 2017, 21:13

@asocjal, no pacz, od razu Ci komenta podrzuciłem :)
To portfel na fona więc i tak miałbym trudność z użyciem przy prezentacji.
Ale fenie, że wszystkie fronty są obstawione. Zasadniczo jest wallet na każdą platformę :)

Dodano po 1 minucie 6 sekundach:
ps. Ciekawe czy mnie przyjmą do grupy...
Piffko: PLC/BTC 1Rav3nkMayCijuhzcYemMiPYsvcaiwHni  NIE używaj Bitcoin CORE jeżeli używasz BTC po raz pierwszy blockchain.INFO to zuoo!
Mój Skydrive; Klient Bitcoin Core v0.15.1; Trochę o P2pool; C#: Bitmarket SwapBot, RPC CoinControl, BIP39 Mnemonic z talii kart

Początkujący
Reputacja: 64
Reputacja postu: 
0

Lightning Network

Postautor: coondelboory » sobota, 16 grudnia 2017, 00:30

Ściągnąłem ten portfel (eklera) i potestowałem LN - coś pięknego!

C.

Początkujący
Reputacja postu: 
0

Lightning Network

Postautor: Hegemon95 » sobota, 16 grudnia 2017, 00:51

@coondelboory, Pamiętaj, tu nie wolno chwalić lightning network bo zaraz przyjdzie Pan @ShadowOfHarbringer i powie że ludzie z Core czy tych 2 innych grup informatyków pracujących nad LN Cię opętali, wyprali Ci mózg i Cię i zmanipulowali tak byś nie słuchał nikogo innego poza nimi, a tak w ogóle to BCH to prawdziwy Bitcoin :D

Bardzo Zły Moderator
Awatar użytkownika
Reputacja postu: 
0

Postautor: rav3n_pl » sobota, 16 grudnia 2017, 01:32

Sam go wołasz a potem jęki są...

Początkujący
Reputacja: 64
Reputacja postu: 
1

Lightning Network

Postautor: coondelboory » niedziela, 17 grudnia 2017, 00:26

Nic nie ujmując chłopakom od BCH uważam, że swoim rozwiązaniem jedynie zyskali trochę czasu na rozwiązanie wrodzonej ślamazarności bitcoina. Do autentycznie masowego użytku w sieci i codziennym życiu jest konieczne przyśpieszenie transakcji do co najwyżej kilku sekund. Wszystko co jest powolniejsze przegra na starcie z kartami płatniczymi (szczególnie w Polsce - nasze banki są b. innowacyjne).
Z testowania LN mam refleksję/pytanie - co się z kanałem i jego zawartością dzieje w przypadku nieplanowego wyłączenia się obu jego końców wskutek np. wyłożenia się serwera/zaniku zasilania/ataku zombie?

C.

Początkujący
Reputacja postu: 
0

Lightning Network

Postautor: Hegemon95 » poniedziałek, 25 grudnia 2017, 12:07

@asocjal,
https://www.bloomberg.com/news/videos/2 ... coin-video
Może faktycznie coś się ukaże światu pod koniec stycznia :)

Bardzo Zły Moderator
Awatar użytkownika
Reputacja postu: 
0

Postautor: rav3n_pl » poniedziałek, 25 grudnia 2017, 13:32

W przypadku rozpoczęcia transakcji ale jej nie zatwierdzenia u odbiorcy zablokowane środki zwalniają się po określonym czasie (24-48h typowo)
Musiałby to być wyjątkowy pech albo straszne lagi na którymś z węzłów, bo cały proces powinno się zamknąć dużo poniżej sekundy.

Zawsze mam rację
Awatar użytkownika
Reputacja: 1025
Reputacja postu: 
1

Lightning Network

Postautor: ShadowOfHarbringer » poniedziałek, 25 grudnia 2017, 16:03

Hegemon95 pisze:@coondelboory, Pamiętaj, tu nie wolno chwalić lightning network bo zaraz przyjdzie Pan @ShadowOfHarbringer i powie że ludzie z Core czy tych 2 innych grup informatyków pracujących nad LN Cię opętali, wyprali Ci mózg i Cię i zmanipulowali tak byś nie słuchał nikogo innego poza nimi, a tak w ogóle to BCH to prawdziwy Bitcoin :D
A coś nieprawdziwego mówię ?

Wszystko to prawda.

- LN nie istnieje (bo decentralized routing nie istnieje), developerzy LN na konferencji zapytani kiedy LN będzie gotowe w salwie śmiechu odpowiadają "18 miesięcy błehehehe"
- Bitcoin Cash to Bitcoin, w 100% zgodny z wszystkimi istotnymi cechami Bitcoina Satoshiego Nakamoto i zaczynający się od bloku genezy
- Blockstream / Core opłaca grupy trollów aby siały propagandę i robiły ludziom siano z mózgu - ich CEO się przyznał niedawno na Twitterze

Nie możecie pojąć oczywistych faktów łatwo sprawdzalnych w 5 sekund na google ? Jak to możliwe ?

Mam wrażenie że żyjemy w jakichś alternatywnych wersjach rzeczywistości.
"A poza tym uważam, że Bitcoin Core i SegWit powinny zostać zniszczone"

{{ Bitcoin.pl Elite Member, Bitcointalk ★Legendary★ [1344] }}
Klucze GPG/PGP: [3072D/F92EDBA4]

Początkujący
Awatar użytkownika
Reputacja: 156
Reputacja postu: 
0

Lightning Network

Postautor: BTC-m » poniedziałek, 25 grudnia 2017, 20:33

ShadowOfHarbringer pisze:\

- LN nie istnieje (bo decentralized routing nie istnieje), developerzy LN na konferencji zapytani kiedy LN będzie gotowe w salwie śmiechu odpowiadają "18 miesięcy błehehehe"

A co z tym testowym LN który idzie błyskawicznie? Nie istnieje?

Zawsze mam rację
Awatar użytkownika
Reputacja: 1025
Reputacja postu: 
2

Lightning Network

Postautor: ShadowOfHarbringer » poniedziałek, 25 grudnia 2017, 20:46

BTC-m pisze:
ShadowOfHarbringer pisze:\

A co z tym testowym LN który idzie błyskawicznie? Nie istnieje?
Testowy LN jest testowy.

Sam sobie odpowiedziałeś.

LN może działać owszem bez zdecentralizowanego routingu, ale wtedy niczym nie różni się od systemu bankowego. Będzie zcentralizowanym systemem peer-to-hub-to-peer, w przeciwieństwie do normalnego Bitcoina, który jest prawdziwym peer-to-peer.

Żeby nie było że sobie zmyślam. Tutaj masz źródło - głównego developera LN pracującego dla firmy Blockstream:
https://archive.fo/7IWq2
"A poza tym uważam, że Bitcoin Core i SegWit powinny zostać zniszczone"

{{ Bitcoin.pl Elite Member, Bitcointalk ★Legendary★ [1344] }}
Klucze GPG/PGP: [3072D/F92EDBA4]

Początkujący
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0

Lightning Network

Postautor: rapidmoon » wtorek, 26 grudnia 2017, 21:08

ShadowOfHarbringer pisze:Przejdź do cytowanego posta LN może działać owszem bez zdecentralizowanego routingu, ale wtedy niczym nie różni się od systemu bankowego. Będzie zcentralizowanym systemem peer-to-hub-to-peer, w przeciwieństwie do normalnego Bitcoina, który jest prawdziwym peer-to-peer.

Dokładnie tak. Tutaj jest to wytłumaczone w prosty sposób.
https://youtu.be/UYHFrf5ci_g

Początkujący
Reputacja postu: 
0

Lightning Network

Postautor: Hegemon95 » środa, 27 grudnia 2017, 06:54

Przestańcie siać herezję ! przecież 6 grudnia pomyślnie przeprowadzono test już na głównej sieci a nie żadnym testnecie. O routingu pierdzielisz od pół roku a on już jest więc kolejne farmazony...
Co do cenzury to owszem jest ale ze strony BCH i tego gościa który nie jest programistą i co prawie rok siedział w pierdlu jak mu tam .., Ver?
Skończcie to sianie paniki bo to już przypomina rzucanie kupą ze strony kod'ziarzy. Pokazujesz im coś na papierze Ci się odwracają i dalej rzucają tą samą kupą w innych.

Wróć do „Rozwój projektu”