Dyskusja o kursie ltc na Reedit

Weteran
Posty: 2625
Rejestracja: 10 czerwca 2013
Reputacja: 514
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja o kursie ltc na Reedit

Postautor: JacekW_BB » niedziela, 12 kwietnia 2015, 17:16


Co sądzicie o tych argumentach? Ja osobiście też tak obieram ltc, ale nie spodziewałem się spadku poniżej 0.0075 w ltc/btc, co trochę uderzyło w moją wiarę w ltc.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7131
Rejestracja: 21 sierpnia 2011
Reputacja: 2357
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja o kursie ltc na Reedit

Postautor: prezes » niedziela, 12 kwietnia 2015, 17:26

Do mnie przemawia argument "6 I like turtles." ;)
A tak na serio to dlaczego miałby LTC nie spadać jak spada BTC, spada szybciej bo tak zawsze było ale jak będzie rósł to tez urośnie szybciej, w tej kwestii mam nadzieję nic się nie zmieniło.
Kanał na YouTube - przegląd rynków finansowych: kryptowaluty, akcje, surowce, forex
Blog prezesa - blog o inwestowaniu
Giełdy Kryptowalut - wiadomości, opinie, rankingi
Kryptowaluty.info.pl - Informacje ze świata kryptowalut

Weteran
Posty: 2625
Rejestracja: 10 czerwca 2013
Reputacja: 514
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja o kursie ltc na Reedit

Postautor: JacekW_BB » niedziela, 12 kwietnia 2015, 17:35

@prezes
Chodziło mi o to, czy ltc nam faktycznie nie "umiera" i czy mamy realną szansę na nowe ATH np. do roku i czy faktycznie ltc pójdzie śladami btc.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7131
Rejestracja: 21 sierpnia 2011
Reputacja: 2357
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja o kursie ltc na Reedit

Postautor: prezes » niedziela, 12 kwietnia 2015, 17:38

Nie widzę żeby umierało, ostatnio PayCoin ledwo dyszy ale to była od początku inwestycja mega ryzykowna.
Kanał na YouTube - przegląd rynków finansowych: kryptowaluty, akcje, surowce, forex
Blog prezesa - blog o inwestowaniu
Giełdy Kryptowalut - wiadomości, opinie, rankingi
Kryptowaluty.info.pl - Informacje ze świata kryptowalut

Weteran
Posty: 2625
Rejestracja: 10 czerwca 2013
Reputacja: 514
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja o kursie ltc na Reedit

Postautor: JacekW_BB » niedziela, 12 kwietnia 2015, 17:42

@up
Paycoin - tego nawet nie znam;-) W aż tak undergroundowe alty nie wchodzę ;-) Na ltc liczę na zmianę nagrody latem, przy btc po zmianie inflacji zaliczyliśmy bańkę kwietniową. Pytanie czy na ltc/btc będzie podobnie.

Dyskutant
Awatar użytkownika
Posty: 264
Rejestracja: 26 grudnia 2013
Reputacja: 39
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja o kursie ltc na Reedit

Postautor: faktomix » niedziela, 12 kwietnia 2015, 23:13

Hmmhmg nowe ath... Chyba byłoby to zbyt piękne, ale oceniając spokojnie i z dystansem rasowego tradera, to na zyski rzędu 800% w stosunku do obecnej ceny( tj 1,5 dolara) jest co liczyć;D enyłej chyba ltc szoruje właśnie po dnie...

Weteran
Posty: 2256
Rejestracja: 23 marca 2013
Reputacja: 140
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja o kursie ltc na Reedit

Postautor: AdamM » niedziela, 12 kwietnia 2015, 23:25

No cóż, ja jednak od samego początku podchodze do LTC sceptycznie. A ostatnimi czasy utwierdzam się w tym przekonaniu.

Pierwsza uwaga jest taka że nie wystarczy by bitcoin odniósł sukces a LTC również go odniesie. LTC musiał by odnieść sukces większy od bitcoina żeby być lepszą inwestycją. Chodzi mi tutaj głównie o jego podaż i wykres, który już wklejałem (https://forum.bitcoin.pl/post191293.html#p191293). Póki co nie za bardzo widać żeby LTC rozwijało się pod względem akceptacji czy zastosowań dynamiczniej od bitcoina. Myślę że jest wręcz przeciwnie.

Druga rzecz to strona technologiczna. Moim zdaniem jeśli jakiś alt ma wytrzymywać konkurencję z Bitcoinem musi być bardziej zaawansowany technologicznie. A z LTC z tego co pamiętam bywało nawet tak że rzeczy które były już dawno w Bitcoinie nie były w nim jeszcze zaimplementowane. Coś się zmieniło? LTC ma jakieś rozwiązania, których nie ma w BTC? Podaż LTC będzie rosła szybciej niż BTC. LTC powinno dawać więcej niż BTC żeby przyciągnąć nowych użytkowników. Inaczej nie ma szans być lepszą inwestycją.

No i kolejna rzecz. Czy LTC w ogóle się rozwija? Spójrzcie sobie na listę zmian w obu projektach na githubie. W Bitcoinie widzę wiele zmian w kodzie. Coś się dzieje, ludzie to rozwijają. Natomiast kiedy była jakaś zmiana w kodzie LTC? Ostatnie zmiany były z tego co widzę w styczniu. I to tak naprawdę tylko jedna zmiana dotyka kodu. Poprzednia zmiana która dotyka kody to chyba wrzesień 2014. Po prostu nie ma czego porównywać z BTC. To się nie rozwija.

Wiadomo, można się załapać na lokalną bańkę i coś zarobić. Ale długoterminowo nie wróżę LTC świetlanej przyszłości. IMO bitcoin ma znacznie lepszą.

Weteran
Posty: 1326
Rejestracja: 11 grudnia 2012
Reputacja: 6
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0.0005 BTC

Re: Dyskusja o kursie ltc na Reedit

Postautor: MusX » niedziela, 12 kwietnia 2015, 23:43

@AdamM
Dla wielu sukces = stopa zwrotu, i przy tym Twoj pierwszy argument wysiada jesli spojrzysz wstecz, ja nie mam watpliwosci ze i w przyszlosci bedzie tak samo. Zreszta takie same dyskusje byly kiedys.
Wieksza stopa zwrotu niz na BTC bedzie na altach, a LTC na razie nic powaznie nie zagraza. Nie mniej jednak wieksze stopy zwrotu niz na LTC beda pewnie na innych altach, ale czym dalej wchodzic tym bardziej rosnie ryzyko. Minimalizowanie ryzyka to trzymanie sie BTC.
Jesli chodzi o rozwoj to spojrz na wszystkie projekty w ogole, wiekszosc albo sie rozwija po swoim starcie albo w trakcie banki, tak bylo i bedzie - zapewne jest to silnie zwiazane ze stopa zwrotu :)
Dlugoterminowo to i bitcoin moze zostac wyprzedzony, wszystko zalezy czy dlugim terminem okreslasz rok, dekade czy wiek. Mysle ze LTC jeszcze kilka lat pozyje, a co najwazniejsze to sadze ze dozyje upadku petrodolara.

PS. jak spojrzysz sobie na takie newsy: https://www.cryptocoinsnews.com/litecoi ... y-succeed/
to widac, ze kolesie czekaja na dobry moment zeby oglosic kilka/kilkanascie swietnych nowych featerow. I nie beda robic tego robic teraz gdzie dobili by pewnie do 15-20 USD, a poczekaja na taki moment zeby poszybowac na ksiezyc :)

Weteran
Posty: 2256
Rejestracja: 23 marca 2013
Reputacja: 140
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja o kursie ltc na Reedit

Postautor: AdamM » poniedziałek, 13 kwietnia 2015, 00:06

MusX pisze:Dla wielu sukces = stopa zwrotu, i przy tym Twoj pierwszy argument wysiada jesli spojrzysz wstecz, ja nie mam watpliwosci ze i w przyszlosci bedzie tak samo.
Co masz na myśli? Że nie raz uda się jeszcze kupić w dołku i sprzedać na górce? Ja w to nie wątpię. Napisałem że nie widzę perspektyw jeśli chodzi o longterm. I szczerze powiedziawszy ten argument nie do końca do mnie przemawia. Bo zakładasz że uda się kupić w dołku i sprzedać na tej górce. Na wykresie BTC można wskazać takie miejsca zakupu i sprzedaży że stopa zwrotu jest wyższa niż kiedykolwiek w historii LTC. To żaden argument.
MusX pisze:Wieksza stopa zwrotu niz na BTC bedzie na altach, a LTC na razie nic powaznie nie zagraza. Nie mniej jednak wieksze stopy zwrotu niz na LTC beda pewnie na innych altach, ale czym dalej wchodzic tym bardziej rosnie ryzyko. Minimalizowanie ryzyka to trzymanie sie BTC.
Jesli chodzi o rozwoj to spojrz na wszystkie projekty w ogole, wiekszosc albo sie rozwija po swoim starcie albo w trakcie banki, tak bylo i bedzie - zapewne jest to silnie zwiazane ze stopa zwrotu :)
LTC nic nie zagraża? IMO to LTC nikomu nie zagraża, a powinno jeśli ma się rozwijać. Nie widzę żadnej wizji LTC. Wygląda jakby chciało po prostu jechać na fantazjach że będzie srebrem dla bitcoinowego złota... Tylko to IMO nie ma sensu.

BTW, masz LTC? Bo mam wrażenie że większość ludzi, którzy piszą pozytywnie o LTC po prostu ma pełen portfel LTC i łudzi się że zakup był dobrą inwestycją.
MusX pisze:Dlugoterminowo to i bitcoin moze zostac wyprzedzony, wszystko zalezy czy dlugim terminem okreslasz rok, dekade czy wiek. Mysle ze LTC jeszcze kilka lat pozyje, a co najwazniejsze to sadze ze dozyje upadku petrodolara.
Nie twierdzę że nie może. Ale szansa że zostanie wyprzedzony przez LTC jest moim zdaniem nikła. Bo niby z jakiego powodu?
MusX pisze:PS. jak spojrzysz sobie na takie newsy: https://www.cryptocoinsnews.com/litecoi ... y-succeed/
Nie widziałem tego wcześniej. Czyli nawet nie kryją tego że nie zamierzają się rozwijać...
MusX pisze:to widac, ze kolesie czekaja na dobry moment zeby oglosic kilka/kilkanascie swietnych nowych featerow. I nie beda robic tego robic teraz gdzie dobili by pewnie do 15-20 USD, a poczekaja na taki moment zeby poszybowac na ksiezyc :)
No cóż. Ja mam do tego inne podejście. Oczekuję stabilnego solidnego rozwoju. A nie sztuczek marketingowych żeby podbić na chwilę kurs...

Weteran
Posty: 1326
Rejestracja: 11 grudnia 2012
Reputacja: 6
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja o kursie ltc na Reedit

Postautor: MusX » poniedziałek, 13 kwietnia 2015, 02:09

a skad maja wziac sponsorow na solidny rozwoj? Robia to co sie im oplaca, zreszta jak wiekszosc ludzkosci, jakby dzialali charytatywnie to kto wie czy by w ogole jeszcze dzialali. Np. bitcoin foundation juz sie sypie przez brak sponsorow.

Ogolnie nie interesuje mnie kupowanie na gorkach i dolkach, jak juz to mid i long, a najbardziej socjologia w okol krypto.
Zgadzam sie ze LTC nikomu nie zagraza, nie zmienia to kwestii stopy zwrotu wzgledem BTC.
LTC chcialoby jechac jako srebro do BTC i od dawna jedzie jako srebro i zapewne jeszcze jakis czas tak pojedzie.
Czy mam LTC, czasem mam czasem nie, dokladnie nie odpowiem bo nie gram recznie i nie zagladam do porfeli od dawna, dopoki kwestia podatku nie jest jasna to nawet nie ma po co.

Odebrales moj post jakbym pisal ze LTC wyprzedzi BTC, a ja tylko porownuje stopy zwrotu. Jesli chodzi o inwestowanie to nazwy i parametry monety mnie nie interesuja bo jade na analizie technicznej. Jesli chodzi o idelogie jestem zainteresowany, popieram, i moim zdaniem moneta warta promowania to nadal wylacznie BTC.

Weteran
Posty: 2256
Rejestracja: 23 marca 2013
Reputacja: 140
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja o kursie ltc na Reedit

Postautor: AdamM » poniedziałek, 13 kwietnia 2015, 10:55

Może rzeczywiście piszę trochę poza tematem. Bo piszę o rozwoju dyskusji, a dyskusja miała dotyczyć kursu. Kurs wiadomo rządzi się swoimi prawami i niekoniecznie w krótkim terminie ma wiele wspólnego z prawdziwym developmentem. Myślę jednak że brak rozwoju w długim terminie uderzy w LTC. A wzrastająca podaż będzie stanowiła dużą presję. Dlatego strategia kup i trzymaj IMO na LTC jest nie do przyjęcia. Co innego zarabianie na wahaniach.

Weteran
Posty: 2625
Rejestracja: 10 czerwca 2013
Reputacja: 514
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0.0001 BTC

Re: Dyskusja o kursie ltc na Reedit

Postautor: JacekW_BB » poniedziałek, 13 kwietnia 2015, 11:19

@up
Ale przecież podaż na ltc spadnie już wkrótce...

Weteran
Posty: 2256
Rejestracja: 23 marca 2013
Reputacja: 140
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja o kursie ltc na Reedit

Postautor: AdamM » poniedziałek, 13 kwietnia 2015, 14:49

Podaż nie spadnie, bo podaż to ilość LTC w obiegu. Podaż będzie rosła po prostu w wolniejszym tempie. Mimo że tempo wydobywania LTC będzie mniejsze będzie ono wciąż większe niż tempo wydobywania BTC.

Z szybkich rachunków wychodzi mi że w tej chwili na jednego BTC przypada 2.7 LTC. Ten stosunek będzie wzrastał to 4 LTC na jednego BTC. Czy widzisz gdzieś ten rosnący popyt na LTC który wchłonie te dodatkowe monety, tak żeby utrzymać stosunek ceny bitcoina do litecoina?

Wykres, wklejałem już niejednokrotnie https://forum.bitcoin.pl/download/file.php?id=1502&t=1

Jasno widać że żeby utrzymać stałą cenę wyrażoną w BTC popyt na LTC będzie musiałbyć większy niż na BTC. Nie widzę obecnie żadnego powodu by tak miało być.

Tak wiem, można zarabiać na wahaniach. Na pewno są większe na mniej stabilnych niż bitcoin walutach. Mnie chodzi o ogólną tendencję. Może developerzy zrobią jakąś akcję marketingową i podbiją na chwilę cenę. Ale ogólnie rzecz biorąc IMO nie ma i nie będzie fundamentów żeby cena bitcoina i litecoina rosła w równych proporcjach.

Weteran
Posty: 2625
Rejestracja: 10 czerwca 2013
Reputacja: 514
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja o kursie ltc na Reedit

Postautor: JacekW_BB » poniedziałek, 13 kwietnia 2015, 15:00

@AdamM
Wszystko będzie zależało od tego, co wydarzy się po zmianie nagrody latem. Ja liczę na podobne zachowanie kursu, jak miało to miejsce przy btc - kurs podskoczy. Co do Twoich zarzutów względem ltc. Uważam, że fundamenty ltc dopiero się tworzą - pierwsze słabe akceptacje, itd. Myślę, że możemy w dłuższej perspektywie liczyć na wprowadzenie ltc na inne większe giełdy (Stamp?), zgadzam się, że z większymi akcjami marketingowymi i akceptacjami devowie czekają zapewne na okres bańki i ponowny hype na ltc, jaki miał już przecież miejsce na ltc czterokrotnie. Może kolejna bańka na ltc będzie zbieżna z bańką na btc, może litecoin będzie miał swoją niezależną bańkę. Zauważ, jak rynek podchodzi do ltc - same plotki o wprowadzeniu ltc na Goxa czy niedawno na licencjonowaną giełdę w USA napompowały sporo kurs. Co będzie się działo, gdy faktycznie coś się w temacie wydarzy? Możemy ponownie polecieć do okolic ATH albo i wyżej jak wskazuje EW.
Nie namawiam do kupna ltc, ale IMO ten coin ma jeszcze wiele przed sobą, mimo tego, że obecnie jedzie głównie na sentymentach i wizerunku "srebra" względem btc.

Wróć do „Ekonomia”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości