Dyskusja na temat kursu LTC

Czy Twoim zdaniem kurs w terminie 9 V- 14V (głos można oddać przez pierwsze 2 doby)

Czas głosowania minął poniedziałek, 1 maja 2017, 11:06

1. Spadnie
0
Brak głosów
2. Wzrośnie
4
80%
3. Pozostanie w konsolidacji
1
20%
 
Liczba głosów: 5
Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7131
Rejestracja: 21 sierpnia 2011
Reputacja: 2357
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0.0001 BTC

Dyskusja na temat kursu LTC

Postautor: prezes » niedziela, 8 lipca 2012, 05:15

Otworzyłem nowy wątek, żeby nie mieszać bitcoin z litecoin.
Ostatnio zrobiła się jakaś nagonka na kupno LTC i z 0,002 wzrosło do 0,006 w przeciągu 2 dni :) czyli z jakiś 0,04 zł do 0,13 zł za jeden LTC
wykresy kursu:
http://cryptotron.com/

Można kupić LTC za BTC na https://btc-e.com/ lub https://vircurex.com/

Nie miałem okazji kupić BTC w dołku to może LTC mi się uda teraz.
Zobaczymy co z tego wyjdzie, jest ryzyko jest zabawa :)


1. Treści na tym forum mają charakter wyłącznie informacyjno-edukacyjny, a posty są wyrazem osobistych poglądów ich autorów. Wątek ten ani w całości ani w części nie stanowi "rekomendacji" w rozumieniu przepisów Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 r. w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, lub ich emitentów (Dz.U. z 2005 r. Nr 206, poz. 1715).
2. Nie prowadzimy tu rozmów prywatnych ani nie chwalimy się swoimi dokonaniami.
3. W tym wątku prowadzimy rozmowy włącznie na temat kursu LTC, każdy offtop będzie kończył się ostrzeżeniem i skasowaniem postu.
4. Posty nic nie wnoszące do dyskusji będą kasowane bez uprzedzenia.
Kanał na YouTube - przegląd rynków finansowych: kryptowaluty, akcje, surowce, forex
Blog prezesa - blog o inwestowaniu
Giełdy Kryptowalut - wiadomości, opinie, rankingi
Kryptowaluty.info.pl - Informacje ze świata kryptowalut

Admin
Awatar użytkownika
Posty: 10321
Rejestracja: 13 sierpnia 2011
Reputacja: 5182
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu LTC

Postautor: Bitmar » niedziela, 8 lipca 2012, 10:42

prezes pisze:Otworzyłem nowy wątek, żeby nie mieszać bitcoin z litecoin.
Ostatnio zrobiła się jakaś nagonka na kupno LTC i z 0,002 wzrosło do 0,006 w przeciągu 2 dni :) czyli z jakiś 0,04 zł do 0,13 zł za jeden LTC
wykresy kursu:
http://cryptotron.com/

Można kupić LTC za BTC na https://btc-e.com/ lub https://vircurex.com/

Nie miałem okazji kupić BTC w dołku to może LTC mi się uda, kupiłem już kilka tysięcy LTC w cenie od 0,0025 do 0,006
Zobaczymy co z tego wyjdzie, jest ryzyko jest zabawa :)
Teraz cena oscyluje przy 0.01 ! Szaleństwo :) Żałuje tylko że, kupiłem tak mało, ale nie jest za późno, LTC szybko się rozwija i to nie koniec. Patrząc na początki BTC i teraz LTC wszystko przebiega podobnie więc wielka bańka jest prawdopodobna, a użytkowników LTC przybywa w wielkim tempie.

Gaduła
Posty: 407
Rejestracja: 13 kwietnia 2012
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu LTC

Postautor: mateusz » niedziela, 8 lipca 2012, 11:43

A może opiszecie po krótce jakie są różnice pomiędzu LTC a BTC. Co za to w tej chwili się kupuje ?
Pozdrawiam
Portal aukcyjny za BTC
http://bitmit.net

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7131
Rejestracja: 21 sierpnia 2011
Reputacja: 2357
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu LTC

Postautor: prezes » niedziela, 8 lipca 2012, 11:56

mateusz pisze:A może opiszecie po krótce jakie są różnice pomiędzu LTC a BTC. Co za to w tej chwili się kupuje ?
Pozdrawiam
jak odpaliłem klienta litecoin to wygląda identycznie jak bitcoin, także z wyglądu na pierwszy rzut oka niczym się nie różni :) myślę, że w przyszłości będzie miejsce na więcej walut internetowych a nie tylko bitcoin :)

kupno LTC jest banalnie proste jak posiada się już BTC, to mi uświadomiło że waluty internetowe mają dużą szansę na sukces, są o wiele prostsze w użyciu w internecie niż normalne pieniądze
Kanał na YouTube - przegląd rynków finansowych: kryptowaluty, akcje, surowce, forex
Blog prezesa - blog o inwestowaniu
Giełdy Kryptowalut - wiadomości, opinie, rankingi
Kryptowaluty.info.pl - Informacje ze świata kryptowalut

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7685
Rejestracja: 15 czerwca 2011
Reputacja: 671
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu LTC

Postautor: l3sny » niedziela, 8 lipca 2012, 13:20

no dobra wchodze w to. zaryzykuje 50BTC, niech sie dzieje wola nieba
“U.S. Empire will either lose Ukraine to Russia, or fail to win Taiwan from China — or both”

Всем похуй

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7131
Rejestracja: 21 sierpnia 2011
Reputacja: 2357
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu LTC

Postautor: prezes » niedziela, 8 lipca 2012, 13:42

l3sny pisze:no dobra wchodze w to. zaryzykuje 50BTC, niech sie dzieje wola nieba
nie czekasz na korektę? poniżej 0,006 nie powinno zejść ale jak wejdzie w to jakaś gruba to może wyskoczyć wysoko w górę, wczoraj widziałem przez chwilę ofertę kupna LTC w przeliczeniu na zł za jakieś milion złotych, jeżeli ktoś faktycznie ma taką kasę do zainwestowania w LTC to może być niezła jazda ale może to tylko taki naganiacz był
Kanał na YouTube - przegląd rynków finansowych: kryptowaluty, akcje, surowce, forex
Blog prezesa - blog o inwestowaniu
Giełdy Kryptowalut - wiadomości, opinie, rankingi
Kryptowaluty.info.pl - Informacje ze świata kryptowalut

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7685
Rejestracja: 15 czerwca 2011
Reputacja: 671
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu LTC

Postautor: l3sny » niedziela, 8 lipca 2012, 13:54

prezesie, nie sądzę żeby to było możliwe patrząc po zleceniach. ja widziałem jedno na 50BTC reszta to jakies drobne. Aczkolwiek LTC ma te przewage nad BTC, ze jest szybsze, nie wiem czy są jeszcze jakies inne...
kupie za 10BTC i poczekam na korekte.
“U.S. Empire will either lose Ukraine to Russia, or fail to win Taiwan from China — or both”

Всем похуй

Rozmowny
Awatar użytkownika
Posty: 132
Rejestracja: 10 sierpnia 2011
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu LTC

Postautor: Mars2022 » niedziela, 8 lipca 2012, 14:59

Milionowa oferta jest, tylko że sprzedaży po 0.1, a nie kupna. A cała reszta BIDów i ASKów razem wziętych to raptem kilka tysięcy BTC...
"Ostrzegam państwa - pilnujcie swoich portfeli!" Donald Tusk

Wygadany
Posty: 501
Rejestracja: 14 marca 2012
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu LTC

Postautor: Archos » niedziela, 8 lipca 2012, 15:52

W ułamek sekundy wystrzeliło z 0.008 do 0.01 , tym samym zarobiłem w 5 minut 0.28BTC wow tego chyba żadna moja koparka nie potrafi.
1Nc8dMLfbA1fQZ9Q9Rxvp7tpD29EDruW3a

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7685
Rejestracja: 15 czerwca 2011
Reputacja: 671
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu LTC

Postautor: l3sny » niedziela, 8 lipca 2012, 15:56

no właśnie. ktoś dla jaj taką ofertę rzucił. No ale w sumie to LTC ma perspektywy i myślę, że warto conieco zainwestować. zreszta zdajee sie, ze sie zaczyna rozkręcać własnie na btc-e..:)
“U.S. Empire will either lose Ukraine to Russia, or fail to win Taiwan from China — or both”

Всем похуй

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7685
Rejestracja: 15 czerwca 2011
Reputacja: 671
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu LTC

Postautor: l3sny » niedziela, 8 lipca 2012, 15:56

ale na jakim kantorze?
“U.S. Empire will either lose Ukraine to Russia, or fail to win Taiwan from China — or both”

Всем похуй

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7131
Rejestracja: 21 sierpnia 2011
Reputacja: 2357
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu LTC

Postautor: prezes » niedziela, 8 lipca 2012, 17:10

prezes pisze: wczoraj widziałem przez chwilę ofertę kupna LTC w przeliczeniu na zł za jakieś milion złotych
Mars2022 pisze:Milionowa oferta jest, tylko że sprzedaży po 0.1, a nie kupna. A cała reszta BIDów i ASKów razem wziętych to raptem kilka tysięcy BTC...
nie napisałem że jest taka oferta tylko że taką widziałem, ktoś na chwilę postawił taką ścianę na BIDach na 0,006 BTC, pokazał tylko że ma możliwości i tyle nic więcej, na mtgoxie pojawiające się i znikające ściany to żadna nowość, nie przypuszczałem tylko, że ktoś chciałby zainwestować w LTC taką kasę
Kanał na YouTube - przegląd rynków finansowych: kryptowaluty, akcje, surowce, forex
Blog prezesa - blog o inwestowaniu
Giełdy Kryptowalut - wiadomości, opinie, rankingi
Kryptowaluty.info.pl - Informacje ze świata kryptowalut

Rozmowny
Awatar użytkownika
Posty: 132
Rejestracja: 10 sierpnia 2011
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu LTC

Postautor: Mars2022 » niedziela, 8 lipca 2012, 18:25

Co ciekawe największe ściany na MtGoxie to też około miliona w przeliczeniu na nasze złotówki, choćby teraz ta na 6.5$. Czyli demonstracja siły największych graczy na obu parach walutowych wychodzi na remis, a różnica w wielkości rynków jest kilkudziesięciokrotna. W sumie wydaje mi się że kilkukrotnie mniejsza ściana przyniosła by podobny efekt, ale może rekiny są właśnie dlatego rekinami bo płotki nie są w stanie nadążyć za ich tokiem rozumowania ;)
"Ostrzegam państwa - pilnujcie swoich portfeli!" Donald Tusk

Wygadany
Posty: 501
Rejestracja: 14 marca 2012
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu LTC

Postautor: Archos » niedziela, 8 lipca 2012, 19:16

No i balon pękł.Kurs leci na pysk. Ale to dobrze może moja oferta na 2000LTC za 0.002 się zrealizuje :D

0.003 jeszcze trochę i za 0.002 będę kupował :) taki dołek może się już nie zdarzyć.
1Nc8dMLfbA1fQZ9Q9Rxvp7tpD29EDruW3a

Dyskutant
Posty: 239
Rejestracja: 8 czerwca 2011
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu LTC

Postautor: megavega » niedziela, 8 lipca 2012, 21:29

No właśnie to jest ciekawa sprawa, bo ostatnio robi się głośno o tej walucie. Nie jestem zwolennikiem, ale ktoś robi szum i nakręca. Że niby coś trzeba robić po przejściu nagrody na BitCoinia na 25 BTC i prawdopodobnym (lub mniej ) skoku trudności po wprowadzeniu ASIC...
Darmowy ESCROW: https://polmine.pl/?action=escrow
Kopalnia BTC, NMC, LTC, DOGE: https://polmine.pl

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7131
Rejestracja: 21 sierpnia 2011
Reputacja: 2357
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu LTC

Postautor: prezes » niedziela, 8 lipca 2012, 22:28

mateusz pisze:A może opiszecie po krótce jakie są różnice pomiędzu LTC a BTC.
litecoin
ryzyko - ogromne
obciążenie procesora klientem - do zniesienia
ilość miejsc akceptujących litecoin - mizerna
prędkość ściągania bloków - przyzwoita
kopanie na CPU
blok średnio co 2,5 minuty
monet w bloku 50
wszystkich monet ma być 84 000 000
jest teraz ok. 8 400 000 czyli ok. 10 %
cena ok. 0,2 zł

bitcoin
ryzyko - bardzo duże
obciążenie procesora klientem - duże
ilość miejsc akceptujących bitcoin - mała
prędkość ściągania bloków - wolna
kopanie na GPU
blok średnio co 10 minuty
monet w bloku 50
wszystkich monet ma być 21 000 000
jest teraz ok. 9 400 000 czyli ok. 45 % wszystkich
cena ok. 23 zł

Podsumowując
Litecoin ma 4 razy szybsze przelewy niż bitcoin, klient mniej obciążą procesor, szybciej ściąga bloki i jest tańszy 100 razy od bitcoin ale ma mniejszą infrastrukturę i mniejsze zaufanie, co będzie w przyszłości zobaczymy, może przebije bitcoin bo wydaje się być bardziej funkcjonalny a może pójdzie w zapomnienie jak inne coiny albo powstanie jeszcze inna lepsza waluta
Kanał na YouTube - przegląd rynków finansowych: kryptowaluty, akcje, surowce, forex
Blog prezesa - blog o inwestowaniu
Giełdy Kryptowalut - wiadomości, opinie, rankingi
Kryptowaluty.info.pl - Informacje ze świata kryptowalut

Wygadany
Posty: 501
Rejestracja: 14 marca 2012
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu LTC

Postautor: Archos » poniedziałek, 9 lipca 2012, 00:27

Wkład 3.4 BTC
rozpoczęcie sesji o 16:00 zakończenie sesji o 22:00
Saldo końcowe: 5,44BTC
W ciągu kilku godzin z tak minimalnym wkładem można aż tyle zarobić wow :O 2.04BTC w 6 godzin.. a rynek dalej lata jak sprężyna.
1Nc8dMLfbA1fQZ9Q9Rxvp7tpD29EDruW3a

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7131
Rejestracja: 21 sierpnia 2011
Reputacja: 2357
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu LTC

Postautor: prezes » poniedziałek, 9 lipca 2012, 00:49

fakt ostatnio dużo się dzieje na litecoin, wahania 50% są normą
na bitcoinie ciężko żeby był skok o 5%
w bitcoin zainwestowano grube pieniądze i waluta staje się coraz bardziej stabilna raczej ciężko coś zarobić na spekulacjach teraz jest raczej już tylko czas na inwestycje długofalowe,
natomiast na litcoin to czysty dziki zachód - raj dla spekulantów rynek jest płyciutki choć szybko się powiększa (wczoraj ponad 1000 BTC obrotu) ale oczywiście można tez zainwestować długofalowo
obsługa giełdy btc-e całkiem przyjazna dla użytkownika oczywiście jak się miało bitcoiny wcześniej ;)
co ciekawe chyba więcej ludzi siedzi teraz na btc-e.com niż na mtgoxie i handluje LTC (prawie 500 użytkowników jak za dobrych czasów na mtgoxie)
Kanał na YouTube - przegląd rynków finansowych: kryptowaluty, akcje, surowce, forex
Blog prezesa - blog o inwestowaniu
Giełdy Kryptowalut - wiadomości, opinie, rankingi
Kryptowaluty.info.pl - Informacje ze świata kryptowalut

Weteran
Posty: 1684
Rejestracja: 6 czerwca 2012
Reputacja: 1
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Kraków

Re: Dyskusja na temat kursu LTC

Postautor: virus » poniedziałek, 9 lipca 2012, 12:58

Ja mam takie wolno przemyślenie jeśli można...
moim zdaniem żadna dotąd alternatyw dla bitcoina nie ma sensownego wyjaśnienia... Dla mnie to nic innego jak zarobienie ciężkich pieniędzy przez twórców.
Zakładasz alternatywe , generujesz ile wlezie ... robisz jakiś mały szum w okół tego tak by waluta nabrała realnej wartości i sprzedajasze to co wygenerowałeś na samym początku :P
Jedyną moim zdaniem alternatywą sensowną było by coś co by dawało radę potwierdzić tranzakcje w parędziesiąt sekund...
Dokładnie chodzi mi o problem z bitcoinem i płaceniem tym pieniądzem w restauracji czy przy automacie...
10min na zaakceptowanie transakcji sprawia że bitcoina albo trzeba wykluczyć z takich mikropłatności , albo wliczyć w koszt produktu starty.
przyszłościowo widzę całkiem nieźle mikro alternatywe dla bitcoin-a , ale na dzień dzisiejszy to czyste spekulacje :P
Prędzej czy później wszystko to padanie co z resztą cały czas się dzieje na naszych oczach.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7131
Rejestracja: 21 sierpnia 2011
Reputacja: 2357
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0.0001 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu LTC

Postautor: prezes » poniedziałek, 9 lipca 2012, 15:07

ja sobie tylko czekam jak nastąpi run na banki i zdziwienie ludzi, że tam nie ma pieniędzy
Kanał na YouTube - przegląd rynków finansowych: kryptowaluty, akcje, surowce, forex
Blog prezesa - blog o inwestowaniu
Giełdy Kryptowalut - wiadomości, opinie, rankingi
Kryptowaluty.info.pl - Informacje ze świata kryptowalut

Wróć do „Ekonomia”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości