Dyskusja na temat kursu LTC

Czy Twoim zdaniem kurs w terminie 9 V- 14V (głos można oddać przez pierwsze 2 doby)

Czas głosowania minął poniedziałek, 1 maja 2017, 11:06

1. Spadnie
0
Brak głosów
2. Wzrośnie
4
80%
3. Pozostanie w konsolidacji
1
20%
 
Liczba głosów: 5
Weteran
Posty: 13343
Rejestracja: 10 czerwca 2011
Reputacja: 10326
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu LTC

Postautor: ekonokomik » środa, 6 kwietnia 2016, 21:29

Tylko nie wiadomo w którą stronę ;)
Dlatego trzeba bardzo patrzeć na parę LTC/BTC jeśli BTC wyjdzie górą z wielkiego trójkąta. Jeśli tylko kurs tej pary drgnie w górę, to ładuję się po uszy w LTC.
Ale nie wcześniej :)

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3467
Rejestracja: 16 lutego 2014
Reputacja: 912
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu LTC

Postautor: Rumcajs » czwartek, 7 kwietnia 2016, 06:35

Tylko nie zapomnij powiedzieć kiedy :)

Weteran
Posty: 13343
Rejestracja: 10 czerwca 2011
Reputacja: 10326
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu LTC

Postautor: ekonokomik » środa, 20 kwietnia 2016, 10:11

Jeszcze nie teraz :D

Zachowanie LTC dzisiaj mnie lekko rozczarowało. Z drugiej strony takie szarpnięcia w dół na LTC sugerują, że ludzie wierzą w wybicie BTC i tam przenoszą środki, co dobrze wróży (kursowi BTC oczywiście ;) ).

Co do LTC to rozważam ustawienie się sporo niżej na łapanie flasha. Ale w dalszej perspektywie wciąż wierzę, że ta waluta jeszcze odbije i da okazję do zarobku.

Gaduła
Posty: 376
Rejestracja: 19 listopada 2013
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu LTC

Postautor: anubis » środa, 20 kwietnia 2016, 10:23

Chinole mogli by się bardziej postarać i wprowadzić jakieś inowacyjne rozwiązania w tedy kurs by podskoczył na chwilę obecną ich twitter jest martwy.

Weteran
Posty: 1046
Rejestracja: 6 maja 2013
Reputacja: 62
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu LTC

Postautor: Maggix » środa, 20 kwietnia 2016, 11:14

Skoro dev'si LTC nic nie robia to kto ma napedzic machine ..?
Ja juz 3/4 moich 2 letnich LTC zamienilem na dash i eth gdy te byly 50% tansze niz dzis
sie tak teraz zastanawiam czy by nie odkupic troche ltc skoro ma isc w gore ;)

Weteran
Posty: 13343
Rejestracja: 10 czerwca 2011
Reputacja: 10326
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu LTC

Postautor: ekonokomik » środa, 20 kwietnia 2016, 11:19

@Maggix - żeby nie było, ja do tego absolutnie nie namawiam, szczególnie, że sam nie kupuję.

Jak pisałem: zakładam zakup LTC _tylko_ w wypadku, kiedy przy rosnącym kursie BTC, zaczęła też rosnąć para LTC/BTC. A jak widać na razie jest przeciwnie.

Weteran
Posty: 2256
Rejestracja: 23 marca 2013
Reputacja: 140
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0.0001 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu LTC

Postautor: AdamM » środa, 20 kwietnia 2016, 11:31

Maggix pisze:Skoro dev'si LTC nic nie robia to kto ma napedzic machine ..?
Charlie Lee powiedział jakiś czas temu "LTC does not need development right now" i jak widać uważa że jest to aktualne i dziś.

Dyskutant
Awatar użytkownika
Posty: 295
Rejestracja: 19 listopada 2013
Reputacja: 139
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu LTC

Postautor: marrw » niedziela, 24 kwietnia 2016, 10:29

A dzisiaj póki co LTC prze w górę nawet mocniej niż BTC. Ja zdecydowanie nie spisuję go na straty (ok 50% kapitału trzymam w ltc), potencjał do wzrostów jest ogromny wg mnie. LTC cały czas istnieje w świadomości wielu ludzi jako 'ten drugi' coin po bitcoinie, wszyscy mają też w pamięci niesamowite wzrosty z 2013, a i nawet ostatni rajd sprzed roku niejednego zaskoczył, pomimo że wszyscy już spisywali go na straty. Cena LTC od wielu miesięcy jest bardzo stabilna, energia się kumuluje i czeka na wyzwolenie, myślę że istnienie poważnej konkurencji w postaci ETH nie zaszkodzi aż tak bardzo, jako że ten ma już spore wzrosty za sobą.

Gaduła
Posty: 339
Rejestracja: 19 listopada 2013
Reputacja: 223
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu LTC

Postautor: anty » niedziela, 24 kwietnia 2016, 15:25

coś się w końcu ruszyło. Macie jakieś przemyślenia do ilu pociągnie?

Admin
Awatar użytkownika
Posty: 10321
Rejestracja: 13 sierpnia 2011
Reputacja: 5182
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu LTC

Postautor: Bitmar » niedziela, 24 kwietnia 2016, 15:43

W przypadku LTC ciężko mówić o przemyśleniach, to jest nieobliczalny żywioł :) Jedni już spisali LTC to straty, ale zapominają, że LTC jest na większości giełdach obok BTC. Generalnie projekt trochę poszedł w zapomnienie i nic się w nim specjalnego nie dzieje, ale potencjał spekulacyjny nadal jest duży, większy nawet od ETH mimo, technologicznie jest daleko z tyłu. Tym rynkiem, niestety czy stety nadal rządzi spekulacja a nie technologia. Było wiele krytpo teoretycznie lepszych od LTC i BTC i poszły w zapomnienie, LTC trzyma się mocno i nie chcę od miesięcy spaść poniżej 0.007. To dobry znak.

Jak na BTC będzie mini bańka, albo nawet bańka, to LTC może jeszcze wszystkich zadziwić. waluty typu eth czy dash raczej będą wtedy spadać, a LTC niewiadomo dlaczego rosnąć razem z BTC. Krytpo dzielą się na starą szkołę jak BTC i LTC oraz nową szkołę jak eth czy dash. Jak na jednej się nic nie dzieje lub dostaje w d..ę to druga przeżywa swój rozkwit i odwrotnie. Oczywiście, czasy się zmieniają, czy jest tak jak piszę zobaczymy...

Naczelny krytyk forum
Posty: 984
Rejestracja: 7 kwietnia 2014
Reputacja: 4
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu LTC

Postautor: kxmedia » niedziela, 24 kwietnia 2016, 16:32

myślę że wielkim plusem LTC jest to że ten coin lubią żółtki, oraz to że jest starą sprawdzoną bardzo popularną technologią i że tak jak tutaj piszą forumowicze że jest obok bitcoina na wszystkich największych giełdach i ma duży obrót. wielkim minusem jego jest to że praktycznie w jego otoczeniu się nic nie dzieje , nie są na przykład organizowane jakieś większe konferencje czy spotkania, a jeżeli są to zostają praktycznie bez echa. Co do ethereum to wsparcie tej waluty przez majkrosoft również posiada wielkie plusy i minusy , wielkie korporacje nie lubią konkurencji , są drapieżne i oligarchiczne. nie wydaje mi się żeby na tego coina przychylnie patrzały inne wielkie nowoczesne firmy takie jak apple, oracle czy na przykład ibm. jeżeli majkrosoft ogłosi się czymś w rodzaju patrona czy właściciela eth to może to bardzo poważnie wyhamować rozwój tej waluty. takie mam pzreczucia , jak w przyszłości potoczą się wydarzenia czas pokaże.
Proszę nie wspierać mnie bitkoinami ,ewentualnie proszę przekazywać je na utrzymywanie serwisu

Weteran
Posty: 2625
Rejestracja: 10 czerwca 2013
Reputacja: 514
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu LTC

Postautor: JacekW_BB » niedziela, 24 kwietnia 2016, 17:03

Temat znowu wraca... ;-) Tak jak napisał Bitmar - tymi rynkami rządzi spekulacja, nie żadne technikalia. Sam siedzę w ETH i LTC, z czego tego pierwszego sporą część się pozbyłem na ostatniej bańce. LTC wkrótce pokaże na co go stać. Zmiana nagrody na btc już wkrótce, ltc powinno pójść w górę wraz z Bitcoinem. Myślę, że 0.03 mogą byc możliwe, nie zdziwi mnie nawet 0.05.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7693
Rejestracja: 15 czerwca 2011
Reputacja: 671
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu LTC

Postautor: l3sny » niedziela, 24 kwietnia 2016, 17:40

A skąd taka nagła aprecjacja wg Ciebie?
“U.S. Empire will either lose Ukraine to Russia, or fail to win Taiwan from China — or both”

Всем похуй

Weteran
Posty: 2625
Rejestracja: 10 czerwca 2013
Reputacja: 514
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu LTC

Postautor: JacekW_BB » niedziela, 24 kwietnia 2016, 17:51

To proste - poziom ceny długo szedł boczniakiem, więc rynek uznał, że czas na zakupy.

Naczelny krytyk forum
Posty: 984
Rejestracja: 7 kwietnia 2014
Reputacja: 4
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu LTC

Postautor: kxmedia » niedziela, 24 kwietnia 2016, 21:56

na chińskich giełdach na bitcoinie obroty są raczej cały czas kiepskie , natomiast na lajtkojnie wolumen trzyma się na stałym wysokim poziomie. jeżeli spekulanci robią jakąś pompkę na tej walucie to na pewno będzie ona miała charakter czysto spekulacyjny.
Proszę nie wspierać mnie bitkoinami ,ewentualnie proszę przekazywać je na utrzymywanie serwisu

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3467
Rejestracja: 16 lutego 2014
Reputacja: 912
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu LTC

Postautor: Rumcajs » niedziela, 24 kwietnia 2016, 23:46

to od dawna wiadomo, zadnego progresu ale kazdy kojarzy ltc z nr 2 w crypto wiec szansa na pompke jest.
cena wzrosla wraz ze wzrostem btc ale na poloniexie jak patrzylem , nie mam ltc wiec darowalem sobie ogladanie chinskich gield, to jak tylko cena wzrosla nad 0.008 to caly czas szly sell'e ludzie chyba pozbywali sie miesiecznych balastow i bagholderowie zrzucali to cos na wyzszej cenie btc. Juz znow spadlo ponizej 0.008 chociaz przy wzroscie ceny samego btc to jednak wzrost ltc jest jesli sie przeliczy na fiaty. Ale watpie zeby to rosło nic nie wnosi technologiczne nowego, stary alt dla starej gwardi, kurs wzrosl to ludzie zaczeli wychodzic juz teraz. Ja bym tego nie kupował mimo wszystko. Chyba że sie lubi hazard bardzo. Czyli 50 % wrzuce w LTC bo od miesiecy i tak ma kurs stabilny okolo 0.007 to przeciec nawet jak wroci to nie strace. A mozna zyskac. Hmm w sumie niezla mysl szkoda ze niemam btc bo utknolem w altach które po wzroscie btc są mocno na czerwono :)
Tak wiem że sam sobie zaprzeczylem w jednym zdaniu :P

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7131
Rejestracja: 21 sierpnia 2011
Reputacja: 2357
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu LTC

Postautor: prezes » niedziela, 24 kwietnia 2016, 23:50

@Rumcajs

Dobrze prawisz, jak byś tak jeszcze przeszedł od słów do czynów to może by coś z tego było. Wreszcie zacząłeś od dobrej strony. Przeanalizowałeś na chłodno sytuację a nie wskoczyłeś do gorącej wody, jesteś na dobrej drodze żeby wreszcie zacząć zarabiać, choć droga przed Tobą jeszcze może być długa to kierunek obrałaś dobry :)
Rumcajs pisze: Tak wiem że sam sobie zaprzeczylem w jednym zdaniu :P
To że sobie zaprzeczyłeś w swojej wypowiedzi to akurat jest pozytywne bo nie szedłeś w zaparte tylko wyciągałeś na bieżąco wnioski z tego co napisałeś, dobrze rokuje na przyszłość ;)
Kanał na YouTube - przegląd rynków finansowych: kryptowaluty, akcje, surowce, forex
Blog prezesa - blog o inwestowaniu
Giełdy Kryptowalut - wiadomości, opinie, rankingi
Kryptowaluty.info.pl - Informacje ze świata kryptowalut

Orator
Posty: 845
Rejestracja: 3 kwietnia 2014
Reputacja: 279
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu LTC

Postautor: Awesomist » poniedziałek, 25 kwietnia 2016, 00:37

Rumcajs pisze:. Czyli 50 % wrzuce w LTC bo od miesiecy i tak ma kurs stabilny okolo 0.007 to przeciec nawet jak wroci to nie strace. A mozna zyskac. Hmm w sumie niezla mysl szkoda ze niemam btc bo utknolem w altach które po wzroscie btc są mocno na czerwono :)
Tak wiem że sam sobie zaprzeczylem w jednym zdaniu :P
Trzymam dużo LTC i tu się nie zgodzę. Podczas wzrostu BTC z poziomu ~250 do ~400 mieliśmy niewielki wzrost ceny LTC (ratio LTC/BTC spadało).
Więc trzymając LTC straciłem potencjalne wzrosty BTC (albo inaczej: zarobiłem mniej aniżeliby trzymałbym w BTC) - albo w sumie wyszedłem na zero, uratowała mnie jednak bańka sprzed roku pod halving.

Więc z jednej strony masz rację- nie stracisz. Ale trzymając BTC zyskasz więcej.

Jeżeli sytuacja będzie podobna w tym wypadku to zarobimy mniej mając LTC aniżeli BTC.

Podczas ostatniej bańki wyglądało to trochę inaczej bo liczyła się mniejsza ilość alt'ów. Teraz ciężko odgadnąć co będzie.
Może być tak, że jeżeli BTC wystrzeli to LTC jeszcze spadnie - potencjał do spadków jeszcze jest, poziom 0.005 nie byłby niespodzianką (przy czym cena LTC wyrażona w $ zostałaby taka sama z powody wzrostu ceny BTC).

Aczkolwiek jestem przekonany, że LTC swoją bańkę będzie miało - możliwe, że tuż po BTC. Kwestia żeby zmaksymalizować zyski i wyczuć moment, w którym będzie opłacało się przesiąść z BTC na LTC.

Dyskutant
Awatar użytkownika
Posty: 295
Rejestracja: 19 listopada 2013
Reputacja: 139
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu LTC

Postautor: marrw » poniedziałek, 25 kwietnia 2016, 18:30

Jak tak sobie popatrzyłem trochę na wykres LTC/CNY na okcoin, to wyszło że wczoraj wyszliśmy górą z wielkiego trójkąta (jeśli to można tak nazwać) ukształtowanego przez szczyty z 11.2013 i 07.2015. Niemalże jak od linijki, nawet w skali 15min widać, że idealnie w momencie styku rozpoczął się wystrzał w górę, wątpię by to było przypadkowe. Obecnie skłaniam się ku tezie że to LTC będzie w najbliższych dniach (tygodniach?) grał pierwsze skrzypce i ciągnął kurs do góry. I przymierzam się by dokupić go jeszcze więcej.
Obrazek

Naczelny krytyk forum
Posty: 984
Rejestracja: 7 kwietnia 2014
Reputacja: 4
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu LTC

Postautor: kxmedia » poniedziałek, 25 kwietnia 2016, 23:51

na chińskich giełdach ustanawiane są rekordy na obrotach tej waluty , ciekawe na ile one są prawdziwe. ale połączenie tego trójkąta z informacją o tym że lajtcoin obok bitkoina zostałby włączony do platformy steam mogło by narysować nowy rekord na tej walucie. generalnie przydała by się jakaś istotna informacja w świecie LTC.
Proszę nie wspierać mnie bitkoinami ,ewentualnie proszę przekazywać je na utrzymywanie serwisu

Wróć do „Ekonomia”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości