Dyskusja na temat kursu LTC

Czy Twoim zdaniem kurs w terminie 9 V- 14V (głos można oddać przez pierwsze 2 doby)

Czas głosowania minął poniedziałek, 1 maja 2017, 11:06

1. Spadnie
0
Brak głosów
2. Wzrośnie
4
80%
3. Pozostanie w konsolidacji
1
20%
 
Liczba głosów: 5
Weteran
Posty: 2625
Rejestracja: 10 czerwca 2013
Reputacja: 514
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu LTC

Postautor: JacekW_BB » piątek, 23 maja 2014, 13:28

Idąc tym tropem można dojść do wniosku, że BTC zostanie zastąpiony jakimś coinem, którego dziś uważamy za shita.

Weteran
Posty: 2539
Rejestracja: 22 kwietnia 2013
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu LTC

Postautor: SkyValley » piątek, 23 maja 2014, 13:34

Jeśli kryptowaluty będą używane na skalę globalną to będzie raczej oznaczało, że aspekty techniczne są kluczowe, więc rzeczywiście, jest to dosyć prawdopodobne (chociaż osobiście sądzę, że nie będą używane w skali globalnej:)

Weteran
Posty: 1326
Rejestracja: 11 grudnia 2012
Reputacja: 6
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu LTC

Postautor: MusX » piątek, 23 maja 2014, 13:39

SkyValley pisze:
JacekW_BB pisze:LTC jest szybszy od BTC i do jego duża zaleta.
I tu tkwi pewna prostota - większość osób zapytanych, jakie cechy ma LTC, mówi "jest szybszy od btc". Jest to już dosyć przestarzały argument i taki typu "nic więcej nie przychodzi mi do głowy". Otóż 50-90% nowych altów jest nie tyle trochę szybszych od btc czy ltc ale szybszych przygniatająco. Jeśli porównać aspekty techniczne, to przyszłością będą nowe alty. Ale nie pisze tego by oczernić ltc i wychwalić nowe alty, ale by zwrócić uwagę, że szybkość Ltc nie jest jakimś super argumentem i że popularność Ltc, drugie miejsce po Btc, to w głównej mierze... sentyment i przyzwyczajenie; nadzieję itp. Natomiast technicznie niczym się to nie wyróżnia, a wręcz jest już dawno poniżej standardu nowo powstających altów.
Argument stary ale nadal aktualny.
Jak wysyłam do kogoś kasę i mam do wyboru różne waluty to robię to w LTC, właśnie z tego powodu, że jest szybsze.
Są inne nowsze szybsze? to dobrze, niech ludzie z nich korzystają, w moich oczach znaczna większość innych krypto powinna pójść na dno, a że żal mi czasu aby dobrze wybadać w które warto się bawić oraz prędkość transferu LTC jest bardzo zadowalająca to nie mam potrzeby bawić się w inne krypto. Zatem argument na pewno nie przestarzały. Kluczowy jest również support ze strony teamu developerskiego i uznanie na rynku, może nawet bardziej niż aspekty techniczne.

Wygadany
Posty: 649
Rejestracja: 10 kwietnia 2013
Reputacja: 53
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu LTC

Postautor: bartek6949 » piątek, 23 maja 2014, 13:42

Zaleta ltc jest jego popularnosc, akceptacja jest niska, ale kazda akceptacja btc w jakims punkcie to akceptacja wszystkich crypto, potem wystarczy dodac kolejne logo, jedna dodatkowa aplikacja, a moze w przyszlosci zmiana suwakiem tego w czym chcemy przyjac. Problem akceptacji nie jest techniczny tylko polega na braku zaufania i niewiedzy co to sa crypto. Bitmar mnie troche uspokoil co do losu ltc. Bitcoin moze byc w przyszlosci obok ltc, urzad antymonopolowy tak nakaze :p

Naprawde ciezko jest mi przewidziec co bedzie mialo wieksze wzrosty czy ltc czy btc, ale uwazam, ze ltc bedzie stopniowo zyskiwal w stosunku do btc, ale chyba to bedzie dlugi proces.

Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 595
Rejestracja: 20 marca 2013
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: PL

Re: Dyskusja na temat kursu LTC

Postautor: Sztef89 » piątek, 23 maja 2014, 14:02

wy chyba nie wiecie co mówicie... szybkość krypto może być wadą, a nawet może być destrukcyjna dla krypto. Pomijając fakt, że ilość bloków przy szybkiej walucie rośnie strasznie szybko i łańcuch po pewnym czasie zajmuje tonę (patrz dogecoin).... istnieje możliwość bardzo szybkiego ataku dubble spend. W przypadku BTC taki atak zajmuje ok 60 min w przypadku LTC ok 15 min, a w przypadku dogecoina ok 6 min. Im krótszy czas tym oczywiście przeprowadzenie ataku jest prostsze.

Podzielam zdanie Bitmara, że wiek danej krypto ma dużo do powiedzenia. Dużo małych krypto nawet nie miały szans na przetrwanie i już ich nie ma. Bitcoin jest prekursorem krypto, przeciera szlaki i jak jemu nie powodzi się to reszta krypto tez obrywa i odwrotnie.

Po wielu przeprowadzonych analizach mogę powiedzieć, że LTC ma większy potencjał na większe wzrosty niż Bitcoin, z drugiej strony ma większy potencjał do szybkich spadków :)

* Zapraszam do Litecoinowej grupy na Facebooku - często tam dyskutujemy o cenie i nowinkach ze świata LTC :)
https://www.facebook.com/groups/litecoinpolska/
Komentarze | Dotacje: 1SztefKqaQG9nBjvMnjGtLsi3JwPqj3Kh

Bitcoin Polska - dołącz do grupy na facebooku
Bitcoin - kompendium wiedzy

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7693
Rejestracja: 15 czerwca 2011
Reputacja: 671
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu LTC

Postautor: l3sny » piątek, 23 maja 2014, 14:19

“U.S. Empire will either lose Ukraine to Russia, or fail to win Taiwan from China — or both”

Всем похуй

Weteran
Posty: 2256
Rejestracja: 23 marca 2013
Reputacja: 140
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu LTC

Postautor: AdamM » piątek, 23 maja 2014, 15:09

l3sny, myślałem że Ty lobbujesz za quarkiem.

Orator
Posty: 903
Rejestracja: 6 listopada 2013
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu LTC

Postautor: fonetic » piątek, 23 maja 2014, 19:46

Problemem ltc są również chiny, kiedyś tylko pompowano ltc na btc-e a teraz nic nie stanie się bez chinczyków a tam brakuje kasy na pompe dla 2 coinów, wiadomo że wcześniej czy później wybiciem wybije zęby ale bedąc na innym coinie można było zarobić i później wskoczyć na ltc, problem jest taki że teraz jestem "uwięziony" w tym coinie bo zmieniać na btc czy nmc/ppc mi się teraz nie opłaca bo w każdej chwili może wybić do góry, wiadomo że wcześniej czy później wybije wystarczy plotka że bitstamp chce wprowadzić ltc i jedziemy pod $20-30, albo chinczycy zmieniają pompę na ltc ale szlak trafia jak ty siedzi się na ltc a inne coiny zarabiają

e/ jeśli ktoś uprawia month/long trade to ltc jest w tym momencie idealne
http://flyingatom.com Stacjonarny kantor wymiany bitcoina w Warszawie Złota 59 nad złotymi tarasami
kupno/sprzedaż bitcoin, szkolenia, konsultacje

https://localbitcoins.com/accounts/profile/flyingatom
https://www.facebook.com/FlyingAtom-1512992832345302

Gaduła
Posty: 357
Rejestracja: 18 listopada 2013
Reputacja: 10
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu LTC

Postautor: Disi » sobota, 24 maja 2014, 09:22

Co do argumentu, że inne alty są lepsze od btc i ltc to należy wziąć jeszcze inne aspekty pod uwagę. Oprócz parametrów technicznych musi jeszcze być to poparte używalnością i bezpieczeństwem na rynku. Analogicznie do BTC i LTC można porównać złoto i srebro. To powolne i ciężko-mobilne środki płatności w porównaniu do fiatów czy nawet kryptowalut, a jednak dalej pełnią ważną rolę jako "środek finansowy". W przyszłości tak samo może być z tymi walutami. Na bieżąco będziemy używać pierdcoinów różnych instytucji ale największą wartość mogą mieć btc i ltc jako lokata kapitału.
smok pisze:Za chwile (kurs) podskoczy do góry to Wam zęby powybija :P

Gaduła
Posty: 341
Rejestracja: 11 kwietnia 2013
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu LTC

Postautor: dotcom » niedziela, 25 maja 2014, 11:20

LTC to bomba z opóźnionym zapłonem. Naprawdę nie zdziwiłbym się, gdybym jutro zobaczył $30 na wykresie przy niezmienionej (ok. $600) cenie BTC.

Dyskutant
Posty: 158
Rejestracja: 20 sierpnia 2012
Reputacja: 1
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu LTC

Postautor: vegas » niedziela, 25 maja 2014, 11:59

dotcom pisze:LTC to bomba z opóźnionym zapłonem. Naprawdę nie zdziwiłbym się, gdybym jutro zobaczył $30 na wykresie przy niezmienionej (ok. $600) cenie BTC.
zgadzam się, dokładnie tak było kiedy Litecoin ruszył do niemal 50usd, pytanie tylko jakie wydarzenie to spowoduje, tym razem na maxa chyba nie ma już co liczyć, zreszta przez maxcoina raczej stracił swoją wiarygodność w oczach wielu

Weteran
Posty: 1326
Rejestracja: 11 grudnia 2012
Reputacja: 6
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu LTC

Postautor: MusX » niedziela, 25 maja 2014, 17:37

na BTC/LTC patrząc od grudniowej bańki jeszcze nie wyszliśmy z trójkąta, jeśli BTC się nie potknię to wyjście może mieć tylko jeden kierunek. Jak ktoś przespał ostatnie skoki na BTC to ma sporą szansę nadrobić braki właśnie na LTC.

Gaduła
Posty: 341
Rejestracja: 11 kwietnia 2013
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu LTC

Postautor: dotcom » poniedziałek, 26 maja 2014, 14:50

0.02 BTC

Weteran
Posty: 2539
Rejestracja: 22 kwietnia 2013
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu LTC

Postautor: SkyValley » poniedziałek, 26 maja 2014, 19:09

dotcom pisze:LTC to bomba z opóźnionym zapłonem. Naprawdę nie zdziwiłbym się, gdybym jutro zobaczył $30 na wykresie przy niezmienionej (ok. $600) cenie BTC.
Nierealne:)

Gaduła
Posty: 341
Rejestracja: 11 kwietnia 2013
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu LTC

Postautor: dotcom » poniedziałek, 26 maja 2014, 19:57

SkyValley pisze:
dotcom pisze:LTC to bomba z opóźnionym zapłonem. Naprawdę nie zdziwiłbym się, gdybym jutro zobaczył $30 na wykresie przy niezmienionej (ok. $600) cenie BTC.
Nierealne:)
to samo mówili w drugiej połowie listopada ;)

Weteran
Posty: 1732
Rejestracja: 9 lutego 2013
Reputacja: 287
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu LTC

Postautor: scibi » poniedziałek, 26 maja 2014, 20:47

Drk leci w dół i to bardzo szybko, z 0.026 na 0.018... Stabilny

Admin
Awatar użytkownika
Posty: 10321
Rejestracja: 13 sierpnia 2011
Reputacja: 5182
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu LTC

Postautor: Bitmar » poniedziałek, 26 maja 2014, 21:13

@scibi co chcesz, dark to najbardziej stabilna waluta na świecie, całe 3 dni względnej stabilności ;) Nie to co jakiś tam litecoin który od 3 miesięcy jest praktycznie na podobnym poziomie ;) Takiego LTC kiedyś przebiła z łatwością w kursie Aurora, to dopiero był silny i stabilny coin, prawdziwy zabójca LTC....

WOW, LOL, OMG, WTF itd czytając niektóre posty na nic więcej się nie zdobędę ;)

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 6400
Rejestracja: 27 lipca 2011
Reputacja: 1677
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu LTC

Postautor: maxi82 » poniedziałek, 26 maja 2014, 21:20

No przyszedł czas co by napisać w stronę dark a nie mówiłem:) Niestety sytuacja ltc trochę mnie martwi, jak wszyscy wiemy głównymi zainteresowanymi wzrostem tego coina byli pewni panowie z chin, sytuacja tam jest obecnie mało ciekawa czy starczy im pary, żeby dopompować swojego pupila, czas pokaże.
Pomogłem, chcesz się odwdzięczyć: 1GjJuynG6TiuKVoyg3JwGy2ePA6VUfGbCx

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1963
Rejestracja: 14 maja 2013
Reputacja: 41
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Polska

Re: Dyskusja na temat kursu LTC

Postautor: Multi » poniedziałek, 26 maja 2014, 21:23

ja widzę to tak, codziennie o pół dolara wzrasta LTC

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 6400
Rejestracja: 27 lipca 2011
Reputacja: 1677
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu LTC

Postautor: maxi82 » poniedziałek, 26 maja 2014, 21:27

Owszem wzrasta ale brakuje mu konkretnego kopa, żeby jasno nakreślić kierunek a przez to i uspokoić trochę tych "tracących wiarę"
Pomogłem, chcesz się odwdzięczyć: 1GjJuynG6TiuKVoyg3JwGy2ePA6VUfGbCx

Wróć do „Ekonomia”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości